"BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Dyskusje na temat oświaty w gminie oraz pochodne.
    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez kotow7 » 30 paź 2008, 23:16

Uważałem, że wypada, mając wiedzę, udzielić konkretnych odpowiedzi na temat finansów. Zawsze są one przedstawiane rodzicom, corocznie, dlatego to sprawozdanie finansowe. :-) Jest to szkoła publiczna i sama sie finasuje. Zdaję sobie sprawę, że ie wszycy będą zadowoleni z tego na co wydaje się pieniądzę. Normalka. Jednych zadowoli to, że w szkole jest nowych 30 komputerów dla uczniów, inni powiedzą, że lepiej wydać kasę na szafki w szatniach.
Biały wolność słowa to jedno, a insynuacje to drugie. Spoko, jak Cię zamkną to paczki z cebulą do więźnia forowicze będą przysyłać :mrgreen: Pisałem, że isynuacje nadaje się do sądu, nie po to żeby straszyć, tylko po to by wykazać oburzenie za takie sformułowania i tyle.
Pewnie że są odpowiednie instytucje, ale nie żartujmy, realia są inne. Tam gdzie sie dało to juz kasę się wyciągęło, ale nie zawsze się da. Przetargu na dziennik nie było. Przetarg powyżej 14 tys euro netto, poniżej z "wolnej ręki". Na rynku 3 firmy są z oferta dziennika. I nie denerwuję się, i nie lubię zielonej herbaty. :lol:

[ Dodano: 30 Październik 2008 ]
Biały to Ty jednak sknerą nie jesteś!!!! :mrgreen: Na forum się zrzucić chciałeś, a dziecku do szkoły kasy skapisz? :lol: Rozumię, że to tylko manifestacja :-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez Biały » 31 paź 2008, 07:17

Nie skąpie i tak jak mówiłem na wszelkie pomoce im dam, ale szlag mnie trafia gdy płacąc podatki muszę dofinansowywać szkołę i zresztą nie tylko, bo ktoś nie robi swojej roboty, a i jeszcze nikt mi za to kwiatów nie daje. Widzę że mało wygodne to forum???????? Chciałbym porównać nasze pensje i zobaczyc na co kogo stać, fakt nie jestem sknera ale dlatego nie mam. Dalej nie widzę powodu by płacić za komputery dla szkoły, bo i dlaczego??? Państwo ma więcej kasy niż ja, w przerwach obrad popija wódkę i ma w dupie szkolnictwo a ja mam się przejmować?????? Zauważyłem że coraz więcej obowiązków (finansowych) zrzucili na społeczeństwo, i mi osobiście się to nie podoba bo to jest do dupy!!!!!!!!!!!!!!
P.S.
NK potrafi za darmo działać, więc nikt mi nie powie że nie można, tylko trzeba chcieć żeby było a nie żeby mieć.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez Pazureus » 31 paź 2008, 16:16

"NK potrafi za darmo działać, więc nikt mi nie powie że nie można, tylko trzeba chcieć żeby było a nie żeby mieć."

Jesli NK=nasz-klasa to jestes w bledzie. Kosza grube tysiace na reklamach + umowy partnerskie, jakies prezenty i inne duperele.
Pazureus
 
Posty: 46
Dołączył(a): 23 maja 2008, 18:45
Lokalizacja: Dłk

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez kotow7 » 31 paź 2008, 23:45

Pracownie w szkole są dwie i obie z EFS-u. Gdzie pisałem, że szkoła je kupiła? Komputery były tylko przykładem, że zawsz będzie tak, że jedni uznają zakup sprzętu a inni pomocy naukowych za ważniejszy. Że trudno spełnić oczekiwania wszystkich. I tyle.
Bilety do kina, teatru? Przestańcie już, przecież to śmieszne twierdzenie, że nauczyciele z tego coś mają. Ksero? Pisałem już, że w gimnazjum za córke płaciłem 10 zł, a liceum 20 zł rocznie. I nie sprawdzam szkoły, miesięczie wychodzi 2 zł, 20 odbitek. Widzę ile tego przynosi do domu, duuużo więcej. A Wy za te 2 zł papier tylko kupiliście. A tonery? Konserwacje?

Biały Ty znowu swoje :mrgreen: Skarbówka mówi dawaj, ZUS mówi dawaj, służba zdrowia mówi dawaj, tylko szkoła ma mówić proszę? I na tej podstawie określasz ich nieróbstwo? "Łatwozarobkowość"? To czemu w szkole nie pracujesz? Łatwa kasa przecież, no i nieróbstwo :mrgreen:
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez Biały » 1 lis 2008, 00:21

Jak myślisz za czyje pieniądze się kształciłeś????????? Kto Cie karmił??????????????? Ja jak zarabiam tak zarabiam dla mnie ważne że nikogo nie okradam, nawet o tym nikt nie pomyśli. Ciężko masz w szkole???????????????? Ile tam dni w roku wolnych???? 150???? Przepracowani jesteście razem z giertychem na czele chyba :lol: Pamiętam "nauczycieli" w niedziele do koscioła popie*dalali a w poniedziałek krzyz sciągali w klasie na oczach uczniów co ich etyki mieli uczyc przykładem świecić, a pokazywali co jest dwulicowość. Teraz z tego pizgam ale wtedy ......... mam wasz obraz do dziś przed oczami, a giertych wasze bożyszcze wam pasował, cholera taka strata, ile by sie mundurków sprzedało jeszcze??????? :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez Gość » 1 lis 2008, 18:41

A Wy za te 2 zł papier tylko kupiliście. A tonery? Konserwacje?


Za to płaci się z podatków moich rodziców.
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez kotow7 » 1 lis 2008, 20:23

Gość-u z moich i mojej żony, i moich Rodziców podatków Twoje ksero opłacam. Licytować się będziemy? Możesz zapłacić 2 zł i nie mówisz, że szkoła ściąga haracz, jak już 5, 10,20 to już źle. A może dlatego, że łatwiej ktytykować inną, innych? Jakieś żale? pretensje? Jedna na ksero bierze tyle a druga tyle. Co byś napisał gdybyś był w tej co 10 zł. zbiera na ksero?

Biały czy ja Ci zarzucam, że nieuczciwie pracujesz? Czemu nauczycielom to zarzucasz? Co wiesz o tej pracy? Nic! Tylko krtytkujesz. Żal, że nie masz 150 dni wolnego? Mogłeś zostać nauczycielem. W przeciwieństwie do Ciebie szanuję każdą pracę. O Giertychu piszesz głupoty, nauczyciele go nie akceptowali. Znowu próbujesz wejść "w skórę" nauczyciela. Nieudolnie! Widziałeś dwulicowych nauczycieli? Pewnie tak jak lekarzy, prawników, polityków, robotników. I na tej podstawie twierdzisz, że tych kilku świadczy, że każdy taki jest? Wzniosłeś się na wyżyny, nie ma co :-( I odpimpaj się od tych mundurków! Pewnie na Samoobronę głosowałeś to i taki durny rząd mieliśmy, a teraz "niewiniątko" zgrywasz i Giertycha przywołujesz. 8-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez Biały » 2 lis 2008, 00:22

Rozbawiłeś mnie, :lol: ja i samoobrona??????? :lol: Giertych porządna postać, zaraz go przeproszę i tych co do niego się modlą :lol: Chciałbym być w skórze nauczyciela: wykształcić sie za innych kase, doić z rodziców uczniów ile sie da, jakie jeszcze macie pomysły ?? Wcześniejsza emerytura??? :lol: A co do mundurków coś słyszałem że w zerówce znów jakiś obowiązek :mrgreen: brakło kasy na żarówki do pokoju nauczycielskiego??? :lol:

Trafiłem na cenzurę???????? Jeśli tak to nie ma dla mnie tu miejsca, sorka.
Poczekam do wyrzucenia jeszcze jednego mojego postu, i znikam, nie to nie.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez kotow7 » 3 lis 2008, 08:39

Biały, nie ja obejmuję Cię cenzurą. Rozśmieszyłem Cię? Taka była moja intencja. Bo Twoje argumenty nie przekonują mnie. Kształciłem sie nie za Twoje tylko pieniądze. Rozumię, że Ty do szkół nie chodziłeś, po przedszkolu jesteś tylko, bo innym bezpłatne kształcenie wypominasz, zapominając o swoim.
Jakie "dojenie" rodziców? Sory, ale myślisz w kategoriach komuny, "każdemu po róno, każdemu się należy". Pieniądze na ksero idą na konto Rady Rodziców. Wszystkie nie wykorzystane pieniadze są do ich dypozycji. Oni kontroluja wydatki, ich zasadność. Może wystarczyłoby wejść do Rady Rodziców i mieć samemu wpływ na funkcjonowanie szkoły? To lepsze niż krytykowanie.
Biały, pogadajmy merytorycznie, to teraz bez sensu, bo się pykamy i zaraz się poobrażamy, a chyba nie o to chodzi :mrgreen:
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez Biały » 3 lis 2008, 21:11

No ja do obrażanie jestem ostatni, a i obelgami się nie przejmuję. Moja mama pracowała fizycznie więc państwo miało z kogo brać na moją edukację, mam spokojne sumienie, z tą cenzurą sorka ale usunięte zostały moje posty, ale już się wszystko wyjaśniło, jeszcze raz przepraszam że w tym poście to wrzuciłem :-> Nigdy moje argumenty nie trafią, bo jesteś stronniczy. Widzisz uczyłem się w czasach kiedy nawet największe rozrabiaki mieli szacunek do nauczyciela, jeśli rozrabiali to za ich plecami nie na oczach, tak jak dziś. Ciekawe dlaczego????? :lol: Ja zacząłem palić jakoś przed wojskiem, a dziś wy proponujecie rodzicom dziecka złapanego na fajce żeby 5zł płacili, wychowawcze to to jest nie ma co :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez Booty » 3 lis 2008, 21:15

Biały napisał(a):a dziś wy proponujecie rodzicom dziecka złapanego na fajce żeby 5zł płacili,


To chyba jesteśmy światkami jakiejś korupcji?
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez Biały » 3 lis 2008, 21:18

to kara taka ma być : młodzież pali - rodzice płacą
i tak oto młodzież już nie sięgnie po papierosa :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez kotow7 » 4 lis 2008, 00:22

W szkole odbyły sie wszelakie zajęcia na temat uzależńień. Zero skutków pozytywych. Komisje wychowawcze? Bez sensu, bo Rodzice mówią, że wiedzą o tym i albo się godzą na to, albo są bezsilni. Te 5 zł to jedyna skuteczna kara, bo po kieszonkowym ma iść, a nie kosztem kiełbasy do śniadania. A mieszkańcy się skarżą i mówią, że szkoła nic nie robi by ograniczyć palenie uczniów. I ważne, rodzice muszą wyrazić zgodę na te 5 zł., bez tego nikt nie będzie "ściągał" z nich kasy.
I jaka korupcja? Na konto Rady Rodziców kasa ma iść i np za to obiady będą fundowane dla najbiedniejszych.
Nie jestem stronniczy, tylko przekonany w soich poglądach :mrgreen: , tak jak i Ty Biały ;-)
Jasne, że dziś się inaczej rozrabia. Inna młodzież, inne społeczeństwo, inne standarty zachowań. Niestety...
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez Gość » 4 lis 2008, 18:09

5 zł za palenie mają płacić? Nie wiedziałem, że ta szkoła aż tak się stoczyła...
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: "BEZPŁATNA" EDUKACJA????????

Postprzez Biały » 4 lis 2008, 19:57

Wiecie jak w syfie się karało krnąbrnego kota???? Np. za palenie bez pozwolenia był tzw pogrzeb kiepa, żołnierzyk pokopał sobie 1x1x1 (dokładnie metr sześcienny) dołek saperką i na jakiś czas był wyleczony z fajeczek gdy kapral nie pozwala. :lol: Co najważniejsze działało na innych również :mrgreen:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Edukacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników