Budowa Drogi Krakowiany - Zaprężyn

    Nieznany Nieznana

Budowa Drogi Krakowiany - Zaprężyn

Postprzez Booty » 19 sie 2008, 12:39

Informujemy, iż umowny termin zakończenie robót budowlanych polegających na budowie drogi wraz z chodnikiem oraz odwodnieniem i oświetleniem ulicznym w miejscowościach Krakowiany i Zaprężyn, mija w dniu 30sierpnia 2008r. Umowa na Wykonanie przedmiotowych robót została podpisana w dniu 09 listopada 2007r. w trybie przetargowym. (w zgodzie z ustawą z dnia 29stycznia 2004r. prawo zamówień publicznych) z firmą "Dolbud-System Zakład Robót Budowlanych" Janusz Ziajka z/s przy ulicy Sulejowskiej 89, 51-126 Wrocław.
Całkowity koszt przebudowy drogi wraz z infrastrukturą, opisany w dokumentacji projektowej, stanowiącej podstawę wykonania przedmiotowych robót budowlanych oraz dokumentacji dodatkowej (niezbędnej do wykonania zamówień dodatkowych)
wynosi 2 328 938,76zł brutto.

Mając na uwadze fakt, iż w trakcie realizacji umowy koniecznym stało się zlecenie wykonawcy (w ramach obowiązujących procedur przetargowych) wykonania dodatkowych robót budowlanych informujemy, iż zakres prac podstawowych obejmował wykonanie m.in.:
1) przebudowy jezdni na nawierzchnię mineralno-bitumiczną na odcinku ok. 1650m
2) przebudowy jezdni w miejscowości Zaprężyn na nawierzchnię z kostki kamiennej na odcinku ok. 200m
3) odcinka przeszło 200,0 metrów chodnika z kostki kamiennej w miejscowości Zaprężyn
4) odwodnienia liniowego wraz z remontem przepustu
5) oświetlenia (uzupełnienie) w strefie zamieszkania zarówno w Zaprężynie jak i w Krakowianach
Natomiast zamówienia dodatkowe, których wartość wyniosła w sumie 26 207,29 zł brutto, polegały na wykonaniu następujących prac:
1) usunięciu dwóch drzew znajdujących się w pasie drogi gminnej nr ew. 160/5
2) umocnieniu skarpy płytami betonowymi
3) wykonaniu drenażu francuskiego.

Wykonanie zamówień dodatkowych było konieczne dla realizacji całego zakresu zamówienia podstawowego i było niemożliwe do przewidzenia na etapie ich zlecania z uwagi na zapisy dokumentacji projektowej, będąc w posiadaniu Zamawiającego podczas realizacji procesu postępowania przetargowego.

Katarzyna Wolicka - Gazeta Gminy Długołęka
(kierownik Wydziału Remontów i Inwestycji)
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Drogi Krakowiany - Zaprężyn

Postprzez Tiberias » 16 paź 2008, 15:46

Pewien news w tej sprawie ;-) :

Z Zaprężyna do Krakowian bez wertepów

22 września doszło do otwarcia nowej drogi pomiędzy Zaprężynem i Krakowianami. Czerwona wstęga została przecięta w obecności władz samorządowych.

Inwestycja polegająca na przebudowie jezdni kosztowała ponad 2 miliony złotych. W miejsce starej drogi gruntowej, powstała nowa o nawierzchni mineralno-bitumicznej. Przebudowany odcinek posiada łączną długość 1650 metrów. Oprócz niego w ramach inwestycji wybudowano chodnik i jezdnię z kostki kamiennej w miejscowości Zaprężyn. Poza tym zdecydowano się na uzupełnienie oświetlenia ulicznego zarówno w Zaprężynie jak i Krakowianach. Dodatkowo wykonano jeszcze kilka innych prac, między innymi umocniono skarpę betonowymi płytami i wycięto dwa drzewa w pobliżu drogi.

W uroczystym otwarciu i oddaniu do użytku nowego odcinka uczestniczył przedstawiciel rady powiatu Waldemar Szczykutowicz, gminy Długołęka - Mariusz Fedzin oraz sołtys Zaprężyna – Halina Rzeźnik i Krakowian – Zbigniew Łanowy, a także radni gminy Długołęka. Zanim doszło do przecięcia czerwonej wstęgi nowo otwartą drogę poświęcił ksiądz proboszcz z pobliskiej parafii.

Źródło: http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.php?id=14983&rodzaj=1
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka


Powrót do ZaprężynKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników