Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Sport w naszej gminie, czyli newsy z boisk, ciekawostki, opinie i inne.

Czy uważasz, że wybór miejsca Orlika był słuszny?

Tak
4
29%
Nie (podaj w poście powód)
9
64%
Jest mi to objętne
1
7%
 
Liczba głosów : 14

    Nieznany Nieznana

Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez Bray » 28 gru 2008, 15:32

Budowa Orlika już w przyszłym roku

Do tej pory wybudowano już około dwustu „Orlików”. W przyszłym roku ministerialny kompleks boisk powstanie w Brzeziej Łące.

Projekt ministerialny budowy kompleksów sportowych ruszył w zeszłym roku. Na wniosek Ministra Sportu i Turystki Mirosława Drzewieckiego zaproponowano gminom budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych dla użytkowników, kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym.

W gminie Długołęka „Orlik” powstanie w 2009 roku. Teren pod jego budowę został już wyznaczony przez panią wójt i Radę Gminy Długołęka.

- Obecnie trwają prace projektowo-adaptacyjne, które zleciliśmy wrocławskiej firmie projektowej Promonta. Przewidujemy, iż prace te potrwają do lutego-marca 2009 roku. Po otrzymaniu kompletnej dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę oraz po podpisaniu stosownych porozumień z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Urzędem Marszałkowskim niezwłocznie przystąpimy do wyboru wykonawcy robót budowlanych w trybie przetargowym – mówi Katarzyna Wolicka, kierownik Wydziału Remontów i Inwestycji Urzędu Gminy w Długołęce.

Prace budowlane potrwają prawdopodobnie około trzech-czterech miesięcy. W związku z tym jest duża szansa na to, by „Orlik” w gminie Długołęka powstał jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2009/2010.

Koszt wybudowania kompleksu boisk został oszacowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na ok. 1 mln złotych, na podstawie typowego projektu architektonicznego, który każda gmina, zgłaszająca chęć udział w tym przedsięwzięciu, zobowiązana jest zaadoptować do własnych warunków terenowych. Właściwy koszt wybudowania zespołu boisk, z doświadczeń gmin, które już zakończyły inwestycję wzrasta nawet o 50%.

Ostateczna wartość kosztorysowa robót budowlanych polegających na budowie „Orlika” w gminie Długołęka znana będzie dopiero po przekazaniu przez Biuro Projektowe „Promonta” PHU s.c. kompletnej dokumentacji wraz z pozwoleniem na budowę.

W prowizorium budżetowym gminy Długołęka na rok 2009 na ten cel zarezerwowano kwotę jednego miliona złotych. Maksymalny poziom dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki nie może przekroczyć 660 tysięcy złotych.

Jak będzie wyglądać Orlik? Ma się składać z dwóch ogrodzonych boisk: piłkarskiego i wielofunkcyjnego (do koszykówki i siatkówki). Każde z nich zostanie wyposażone w niezbędny sprzęt czyli na przykład bramki czy siatkę do siatkówki. Oprócz części sportowej istotnym elementem inwestycji jest zaplecze sanitarno - szatniowe. W wytycznych przewidziano również możliwość budowy placu zabaw.

Źródło: http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.php?id=17433&PHPSESSID=8f1ac9449e40d3d07fc2c344e1f7d548
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez Booty » 28 gru 2008, 16:15

Nie wiem jak wy, ale ja jestem rozczarowany tymże faktem, że akurat przypadło to na Brzezią Łąkę. Nie ze względu na zazdrość, ale ze względów ambicyjnych. Nie wiem jaki jest sens budować to na małej wiosce. Myślę, że gmina mogła zerknąć też na wyniki sportowe w rywalizacji szkolnej. Mogłaby to być w jakiś sposób nagroda dla tych, którzy robią coś z niczego. Szczerze jestem zaskoczony miejscem i zarazem oburzony.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez CONAN » 28 gru 2008, 19:52

a Ja sie bardzo ciesze z tej decyzji , nie wszystkie inwestycje muszą być realizowane tylko i wyłącznie na terenie Długołęki , tym większe jest moje zadowolenie gdyż mój syn uczęszcza na treningi z piłki nożnej
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez Booty » 28 gru 2008, 20:24

CONAN, Ilu jest takich jak twój syn? 30? Lepiej byłoby zrobić porządne boisko trawiaste, które będzie spełniało wymogi rozgrywek piłkarskich! Na tym boisku nie wiem czy wiesz nie mogą zagrać meczu ligowego.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez karen » 2 lut 2009, 20:13

świetny pomysł brzezia łąka.sliczna wioseczka bardzo blisko wrocławia.super że wkońcu ktoś pomyślał by zainwestować właśnie tam.mam nadzieje że wkrótce bardziej się rozwinie....piękne tereny świetna lokalizacja.
karen
 

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez Lewy » 2 lut 2009, 20:36

Taaa, tylko z tego co słyszałem (z bardzo potwierdzonych źródeł) to wybudowanie tych Boisk w Brzeziej Łące było prawdopodobnie ustawione...
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez GULIWER » 2 lut 2009, 22:36

Szanowni Państwo, nie może być tak, że wszystkie inwestycje będą realizowane tylko w głównych miejscowościach naszej Gminy, czyli Mirkowie i Długołęce. Te miejscowości prędzej czy później doczekają się podobnych obiektów. ORLIK w Brzeziej sprawi, ze miejscowość stanie się bardziej atrakcyjna i jednocześnie poprawia wizerunek gminy. Sprawi, że rozwój następować będzie nie tylko w miejscowościach zlokalizowanych prz drodze nr "8". Jeżeli chodzi o aspekt sportowy, to proszę zwrócić uwagę na duża aktywność klubu sportowego TĘCZA Brzezia Łąka, który jako jeden z nielicznych prowadzi drużyny w kategoriach ORLIK, MŁODZIK oraz TRAMPKARZ. Nie zgadzam się z oipinią, że kryterium oceny powinny być wyniki sportowe szkół. Takie podejście jeszcze bardziej zróżnicuje wyniki.
GULIWER
 

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez Bray » 4 lut 2009, 19:17

Z tego co można wyczytać w temacie o inwestycjach to nie tylko w Brzeziej będzie wybudowane boisko ale także w Długołęce i jeszcze jakichś miejscowościach więc jako mieszkaniec Długołęki nie czuje się już pokrzywdzony ;-) Wcześniej nie wiedziałem, że w Brzeziej Łące jest aż tyle kategorii wiekowych. Widocznie się bardziej przyda.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez kotow7 » 9 lut 2009, 23:45

Boiska mają być w Długołęce, Mirkowie, Siedlcu (przy szkołach) wielofunkcyjne, Brzezia Łąka- orlik, Pruszowicach, Śliwicach- sztuczna trawa i... jedno boisko mi umknęło :oops: :mrgreen:
Ale podobno to nie koniec bo mogą być jeszcze dodatkowe, dwa bodajże :lol:
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez Gość » 19 lut 2009, 18:06

wiecie co ja wam powiem tak tereny w miejscowosciach przy drodze 8 sa bardzo drogie niestety gmina niema takich fuduszy aby nabyc atrakcyjny grunt na budowe w miejscowosciach Długołęka,Mirków,Byków,Borowa,Szczodre grunty w tych miejscach aktualnie kosztuja po ok 250-300 zł za metr kwadratowy to kosz tego orlika wyniosłby ok 6milonow zł w dobrym przypadku a na marginesie tez bym wolałaby aby ten orlik był w Długołece
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez WKS » 22 lut 2009, 13:03

Według mnie poprostu za przeproszeniem zazrość wam d... ściska że boisko powstanie w Brzeziej a nie gdzie indziej . Według mnie jest to najlepsza lokalizacja .
WKS
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lut 2009, 13:01

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez Lewy » 22 lut 2009, 14:56

Według Ciebie jest najlepsza bo tam mieszkasz. Przedstaw chodź 3 argumenty (realne) dlaczego boisko ma zostać wybudowane w Brzeziej Łące, a nie np. w Kiełczowie, Borowej czy Długołęce.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez CONAN » 23 lut 2009, 07:44

1. Ja tam mieszkam
2. moje dziecko trenuje piłkę
3.
Tęcza Brzezia Łąka
Sekcje
-Seniorzy, orliki, trampkarze, młodziki
Klasa rozgrywkowa
- Klasa C, Wrocław II
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez Booty » 23 lut 2009, 10:49

Jednym dobrym i wyróżniającym powodem jest ilość sekcji, i to że mają dzieci taką możliwość. To że tam ktoś mieszka i dziecko trenuje to wielu mieszkańców może powiedzieć. Mam nadzieję, że z tego boiska będzie pożytek dla dzieci, seniorom już nic nie pomoże ;)
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Budowa Orlika w Brzeziej Łące

Postprzez WKS » 23 lut 2009, 16:17

Najważniejszym powodem dla którego boisko ma powstać w Brzeziej to poziom gry którą prezentują młodzi chłopcy zajmując 2 miejsce w tabeli i wygrywając bądż zajmując dobre miejsca w turniejach . Brzezia ma najmocniejsze drużyny młodzieżowe ( młodziki, trampkarze ) jakich w innych wioskach nie ma !

[ Dodano: 23 Luty 2009 ]
Boisko jest potrzebne po to aby poziom gry był coraz wyższy i aby za kilka lat drużyna seniorska z Brzeziej grała w jak najwyższej klasie rozgrywkowej tak jak to było przed paroma laty .

[ Dodano: 23 Luty 2009 ]
http://www.tecza.republika.pl
WKS
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lut 2009, 13:01

Następna strona

Powrót do Sport w Naszej Gminie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników