Budowa S8

W tym dziale rozmawiamy o wszystkich sprawach, które dotyczą naszej gminy
    Windows 7 Internet Explorer 8

Budowa S8

Postprzez Bukowina » 24 sty 2011, 16:40

Jeszcze niedawno część dróg gminnych w miejscowości Bukowina została usypana tłuczniem i utwardzona. Dziś, pomimo, że mają swoją drogę techniczną, kursują po nich ciężarówki z obsługi budowy drogi S8. Na naszych drogach już jest błoto, można więc sobie przetłumaczyć, że pieniądze na ich renowacje poszły właśnie w to miejsce.

Podobna sytuacja dzieje się na drodze powiatowej oznaczonej jako 1910D, drodze tak wąskiej, że nie ma na niej nawet miejsca na oznakowanie poziome. Do tego jest ona bez pobocza i bez właściwego podkładu ziemnego. Już dziś przypomina ona drogę polną zawaloną błotem i niesamowicie dziurawą. I to wszystko naszym kosztem. Kosztem gminy, która jeszcze niedawno wydała pieniądze na utwardzenie pobocza i kosztem mieszkańców Bukowiny, którzy słono będą płacić za naprawę swoich aut. Trzeba dodać, że właśnie to pobocze było kością niezgody pomiędzy gminą, a firmami świadczącymi usługi transportowe. Teraz może więc dojść do tego, że autobusy znów będą omijać Bukowinę.

Można się też zapytać gdzie jest policja?! W końcu kradzież znaku drogowego to niska szkodliwość materialna. Szkody dla bezpieczeństwa są jednak znacznie większe. A mowa o znakach B18, które jeszcze niedawno ustawione były w Pasikurowicach i na skrzyżowaniu Wrocław – Łozina przy skręcie do Bukowiny.

http://www.nasza-bukowina.pl/galeria_news Zobacz zdjęcia jak niszczy się drogi w Bukowinie.
Bukowina
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 gru 2010, 11:27

Reklama

    Windows XP Firefox

Urzędnicy powiatu są super ! :)

Postprzez podatnik » 26 sty 2011, 22:33

Witam,
Kilka informacji na temat budowy drogi S8.
Bukowina, pokazał zdjęcia transportu przebiegającego przez jego miejscowość.
Natomiast ja opowiem o kilku faktach.
Miejscowość Stępin:
Pewnego dnia, zawitali do mieszkańców miejscowości tzw. fotoreporterzy , na pytanie co Wy za jedni? – odpowiedz my reprezentujemy firmę Mota – Engil , fotografujemy domy na potrzeby ubezpieczalni, zadałem pytanie – jakiej ubezpieczalni ? Wykonawcy drogi S8.
Natychmiast wystosowałem pismo do Powiatu z zapytaniem (upraszczając), czy transport kruszywa będzie się odbywać przez miejscowość Stępin, przecież jest alternatywa droga od strony powiatu oleśnickiego (nikt tam nie mieszka) ?
Oto odpowiedz, Pani dyrektor Wydziału Dróg i Transportu, Pani Beaty Kaczka – Folaron cyt:
„ transport samochodów ciężarowych z kruszywem odbywać się będzie od strony powiatu oleśnickiego – drogami technologicznymi, przez Stępin przejeżdżać będą tylko samochody ciężarowe przewożące stal. Obecnie trwają kolejne rozmowy z firmą „Mota” a zarządcą drogi mające na celu podpisanie porozumienia zakładającego częściowy remont przez wykonawcę drogi S8”
Gdzieś ok. grudnia postawiono przed miejscowością znak B18 zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie powyżej 8 ton.
W Styczniu dołożono tabliczkę nie dotyczy transportu na potrzeby budowy drogi S8!
Niedawno zapytałem esperanto jakimi to drogami ? cyt: „Ludzie kąpią się w błocie po kolana kiedy tylko wyjdą na ulice, dzieci uciekają przed tirami w drodze do szkoły”
Esperanto, zapraszam do miejscowości Stępin, tutaj dla zabawy jak ostatnio jeden z mieszkańców policzył przejeżdża kilkadziesiąt zestawów ciężarowych na godzinę !
A droga od strony powiatu oleśnickiego bez zabudowań!
podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Budowa S8

Postprzez Bukowina » 27 sty 2011, 02:53

Witam!
Oficjalne pismo z informacją o przebiegu "nowej drogi technicznej" dla budowniczych S8 do Pani Beaty Kaczka – Folaron także wysłałem. Kopie poszły do Gminy i cisza. Zresztą nie ma sie co dziwić, bo oto pojawiła się informacja, że nasi urzędnicy jako profesjonalna i przeszkolona kadra zostali wyróżnieni za:
komunikację interpersonalną - na spotkanie z urzędnikiem trzeba się zapisać, tak rozpoczyna się komunikacja niewerbalna, by po długim okresie oczekiwania, dodatkowych niewerbalnych kontaktach telefonicznych spotkać się werbalnie z w 1000% przygotowanym urzędnikiem, który swoim monologiem doprowadzi cię do rozpaczy.
personalną obsługę klienta - mieliśmy przykład w trakcie wyborów, jak to personalnie sprawdzano nowych wyborców w gminie
współpracę i komunikacje w zespole - czytaj "ręka rękę myje" czyli praca w zespole polega na odsyłaniu klienta do kolejnego członka zespołu, który tylko współpracuje z kolejnym członkiem i nigdy nie trafi się na właściwie decyzyjnego
zarządzanie czasem pracy urzędnika - czyli dzień wolny od kienta przeznaczony na prace biurowe i w terenie, a to oznacza, że na 5 dni tygodnia tylko w jednym pracuje się w terenie. Prosto więc ustalić w jaki dzień można na przykłąd szambo wylewać do rowu.
Moje gratulacja za Urząd zDolnego Śląska!!!
Bukowina
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 gru 2010, 11:27

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Budowa S8

Postprzez mm_kielczow » 27 sty 2011, 09:54

Bukowina - współczuję. Musicie coś z tym zrobić, bo jak sam piszesz, koszty tego poniesiecie Wy a nie kto inny.

Zacząłbym od ustalenia tego czy znak B-18 został zdjęty na polecenie zarządcy drogi, czy też zdjęty nielegalnie.

Jeśli nielegalnie, to próbowałbym wymóc na zarządcy drogi jak najszybsze przywrócenie znaków, argumentując tak jak Ty juz to opisałeś. Po przywróceniu znaku zainteresowałbym tym policję. Dodatkowo można robić zdjęcia takim ciężarówkom, gdy jadą po drodze po której nie wolno im jechać i słać na policję. Zainteresowanie tym mediów też by się przydało.

Do czasu przywrócenia znaku może zrobić jakiś tymczasowy z dykty :-), albo zrzucić się 30PLN na cos takiego : http://www.interzakupy.pl/lublin/index.php?ind=intersklepy&kategoria=29&podkategoria=43&porcja=3&produkt=1648&kup=kup. (ten krok sprawdzilbym jednak pod katem prawnym :-) )

Jeśli znak został zdjęty legalnie, to zostaje jakaś forma blokady drogi, nagłośnienie w mediach, próba wymuszenia na zarządcy drogi zmiany decyzji.

pozdrawiam i życzę powodzenia
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Firefox

Odp.: Budowa S8

Postprzez podatnik » 27 sty 2011, 23:30

Bukowina,

dzisiaj spać nie mogłem :roll: , zamiast liczyć baranki, TIR-y liczyłem, 160 sztuk naliczyłem ......
Zgadnij, w jakim czasie :evil:

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows 7 Firefox

Odp.: Budowa S8

Postprzez kotow7 » 27 sty 2011, 23:46

Współczuję... :-(
Nie wiem czemu Bukowina winisz za zaistniała sytuację urzędników gminnych. To chyba sprawka Powiatu. Nie tam powinieneś kierować skargi?
Podpowiedzi ze zgłoszeniem znaku zakazu, zdjęcia może są też dobrym sposobem.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Budowa S8

Postprzez podatnik » 28 sty 2011, 00:00

Pani dyrektor napisała:

„ transport samochodów ciężarowych z kruszywem odbywać się będzie od strony powiatu oleśnickiego – drogami technologicznymi, przez Stępin przejeżdżać będą tylko samochody ciężarowe przewożące stal. Obecnie trwają kolejne rozmowy z firmą „Mota” a Zarządcą drogi mające na celu podpisanie porozumienia zakładającego częściowy remont drogi powiatowej nr 1480D”

a teraz za klasykiem, Prawda , święta prawda, gówno prawda.....

pozdrawiam
podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Budowa S8

Postprzez Bukowina » 28 sty 2011, 18:09

kotow7 napisał(a):Współczuję... :-(
Nie wiem czemu Bukowina winisz za zaistniała sytuację urzędników gminnych. To chyba sprawka Powiatu. Nie tam powinieneś kierować skargi?
Podpowiedzi ze zgłoszeniem znaku zakazu, zdjęcia może są też dobrym sposobem.

Jeżeli w ten sposób rozdzielasz wszystkie pojęcia własności to gratuluję. Drogi powiatowe i gminne są ze sobą tak połączone, że jadąc autem nawet nie wiesz na jakiej drodze jesteś.
Zresztą jak opisałem ciężarówki poruszają się po każdej drodze. Jedno ze zdjęć przedstawia taki właśnie pojazd na drodze gminnej zaledwie utwardzonej (teraz już nie). Zresztą jest to (raczej był) dojazd do posesji oznaczonej numerem Bukowina 38f.
Odpowiednie posmo wysłałem i do powiatu i gminy, na które zresztą do tej pory nie mam odpowiedzi.
Bukowina
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 gru 2010, 11:27

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Budowa S8

Postprzez Bukowina » 28 sty 2011, 18:15

Ostatnio podsłuchałem na CB jak kierowcy ciężarówek umawiają się, którędy będą danego dnia jeździć. Ostatni tekst brzmiał mniej więcej tak:
Zaczynamy jeździć przez Bukowinę... tam jeszcze nie ma szumu, nikt nie protestuje.
Chyba najwyższy czas zacząć parkować auto na głównej drodze.
Oby tylko nie doszło do sytuacji jaka miała miejsce w środę kiedy to jadące w konwoju 4 pełne ciężarówki:
- nie zjechały na pobocze - OK były pełne
- nie jechały przy prawej krawędzi czegoś co nazywa się resztką asfaltu - inne auta spychały do rowu
- nie zwolniły, bo po co.
GDZIE POLICJA???
Bukowina
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 gru 2010, 11:27

    Windows XP Firefox

Odp.: Budowa S8

Postprzez Biały » 28 sty 2011, 18:28

Wlepia mandaty za palenie papierosów na przystankach.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Budowa S8

Postprzez Bukowina » 4 lut 2011, 19:32

Nowe fakty z budowy S8.

Powiat zadbał ostatnio ale nie o nas. Na drodze z Pasikurowic do Bukowiny umieścił informację, że zakaz wjazdu nie dotyczy obsługi budowy S8. Jednak logika dalej nijak ma się do interesu gminy, bo ciężarówki omijają budowę S8 i zamiast jechać drogą techniczną kierują się dalej drogami gminnymi i powiatowymi przez Bukowinę, Bąków, Łozinę w głąb gminy. Jest więc super. Sama droga między Pasikurowicami a Bukowiną nie przypomina już drogi. Śmiało mundurowi na czołgach z Obormickiej mogą się tam poruszać, większych strat już nie zrobią, a mundurowi z Robotniczej (Długołęka) już tam nie dojadą.
Bukowina
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 gru 2010, 11:27

    Windows Vista Firefox

Odp.: Budowa S8

Postprzez 93cheval » 8 lut 2011, 18:17

Gdzieś muszą jeździć a ta droga do Bukowiny od dawna była w fatalnym stanie więc nie ma co biadolić, naprawią ją po skończonych pracach .
93cheval
 

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Budowa S8

Postprzez Matli » 8 lut 2011, 21:05

Zobaczcie droge ze szczdrego do łosic w jakim jest stanie, myślisz że oni wyremontują nam te wszystkie drogi ???
Moim zdaniem nie, polepią je troche a po paru miesiącach znowu będzie to co jest.
a tak nawiasem mówiąc to te auta mają na sobie jeszcze raz tyle ładunku ile powinny mieć.
Matli
 

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Budowa S8

Postprzez Bukowina » 8 lut 2011, 22:45

93cheval napisał(a):Gdzieś muszą jeździć a ta droga do Bukowiny od dawna była w fatalnym stanie więc nie ma co biadolić, naprawią ją po skończonych pracach .

Wiara niektórych w odbudowane drogi jest wielka. Trochę mam już lat i pierwsze słyszę, by akurat odbudował drogę ktoś dlatego, że ją zniszczył.
Bukowina
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 gru 2010, 11:27

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Budowa S8

Postprzez Bukowina » 8 lut 2011, 22:50

Matli napisał(a):Zobaczcie droge ze szczdrego do łosic w jakim jest stanie, myślisz że oni wyremontują nam te wszystkie drogi ???
Moim zdaniem nie, polepią je troche a po paru miesiącach znowu będzie to co jest.
a tak nawiasem mówiąc to te auta mają na sobie jeszcze raz tyle ładunku ile powinny mieć.

Czyli my już wiemy (dpowiednie władze nie, bo i chyba nie chcą), jak, a raczej którędy buduje się słynną S8.
Z Siedlca, częściowo przez Pasikurowice, przez Bukowinę, Łozinę, częściowo Szczodre do Łosic.
Zdodnie ze znakami wolno im tylko przez Siedlec, częściowo przez Pasikurowice do budowy S8. Tam powinny poruszać się po drodze technicznej. I tak chyba zostało ustalone, bo w Siedlcu przy wyjeździe z polnej na asfaltową stoi automatyczna miotła i po nich sprząta. U nas już nie, bo z jakie racji skoro oficjalnie jadą inna drogą.
Bukowina
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 gru 2010, 11:27

Następna strona

Powrót do Gmina Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników