Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Czujecie się bezpiecznie w gminie? Co sądzicie o działaniach policji?
    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez DZIKI » 21 wrz 2009, 14:23

To należałoby zablokować co niektórych administratorów na przykład BOOTY, sam się chłop prosi!Wszyscy są tu anonimowi więc właściwie każdego trzeba by było blokować!!!I po co to forum potrzebne?Widzę że mamy tu małe kółko wzajemnej adoracji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
DZIKI
 

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez Booty » 21 wrz 2009, 15:42

'sam się chłop prosi' - proszę o wskazanie wypowiedzi, w której to proszę o zablokowanie. :-)Możliwość pisania postów przez osoby niezarejestrowane najprawdopodobniej pozostanie z racji tego, że wile osób nie potrafi dokonać rejestracji, bądź też się im nie chce tego robić, a zależy nam na jak największej rzeszy mieszkańców. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez gość » 22 wrz 2009, 13:30

A miało być o bezpieczeńswie w naszej gminie. :(
Panowie może bardziej rzeczowo. Przyjmijmy, że niezależnie od poglądów nie powinniđmy się obrażać. Nie zgadzam się z BOOTYm. Uważam, ze spowalniacze są wręcz konieczne, gdyż samochody jeźdżą po Długołęce zdecydowanie za szybko i często ich kierowcy nie zwracają uwagi ani na pieszych ani na rowerzystów. Myślę, że BOOTY nie ma jeszcze dzieci i ma w nosie ich bezpieczeństwo. ( to się Panie BOTTY Panu zmieni jak zobaczy Pan swojego sześciolatka/sześciolatkę uciekającego na przejściu dla pieszych przed pędzącym autem) Ja dzieci mam i nie jest mi obojętne jak widzę "ułana" w rozklekotanym bmw z 90-tką na liczniku na Wiejeskiej. Będę oficjalnie wnioskować o wprowadzenie ograniczenia prędkości na wew. terenie Długołęki. Jednak nie popieram GOŚCIA,oraz innych który nie zbyt elegancko się do siebie na tym forum odnoszą.
gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez Bray » 22 wrz 2009, 14:45

Nowa droga, ludzie zaczęli szaleć i mamy już pierwsze efekty. Z tego co słyszałem to wczoraj na przeciwko stawu (nie tego obok kościoła) gościu w Golfie potrącił mężczyznę, który przechodził przez jezdnię (?). Z tego co wiem było kilka radiowozów. Szczegółów niestety nie znam. Droga ma zły stan jest źle, jest nowa nawierzchnia też źle :roll: . Wie ktoś co z tym mężczyzną?

Edit:
Już wiem:

Zatrzymany sprawca wypadku

Spowodował wypadek, ciężko zranił starszego człowieka i uciekł. Wolnością długo się nie nacieszył. Policjanci z Długołęki szybko zatrzymali 22-latka, który potrącił pieszego. Ranny zmarł w szpitalu.

Policjanci Komisariatu Policji w Długołęce bezpośrednio po wypadku, zatrzymali 22-letniego kierowcę, mieszkańca gminy Długołęka. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący potrącił starszego mężczyznę. Nie zatrzymał się aby udzielić mu pomocy. Uciekł z miejsca wypadku. Funkcjonariusze stwierdzili, że kierowca był trzeźwy. Okazało się natomiast, że nie posiadał prawa jazdy. Policjanci zabezpieczyli jego samochód celem przeprowadzenia specjalistycznych badań. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, 70-letni mężczyzna zmarł w szpitalu.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez shaker » 22 wrz 2009, 21:10

Bray napisał(a):Nowa droga, ludzie zaczęli szaleć i mamy już pierwsze efekty.


Niestety tak podejrzewałem, że nie przyjdzie nam czekać długo na tragedię. Broniewskiego i Wiejska (od kościoła w kierunku Kamienia) to po remoncie prawdziwy highway; każdego dnia (stricte wieczoru) słyszę jak którąś z tych ulic mknie motocykl czy auto pokonując te kilkaset metrów niczym trasę odcinka specjalnego rajdu elmot. Tak się zastanawiam czy musimy jeszcze kilka takich informacji usłyszeć, a nie daj Boże doświadczyć takiej sytuacji na członku rodziny ażeby odpowiednie kroki zostały podjęte ? progi, progi, progi ! bo nie bądźmy infantylni apelowanie o wyobraźnię i rozum nic tu nie pomoże jeśli ktoś nie zna znaczenia tych słów.
Avatar użytkownika
shaker
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 maja 2008, 21:09

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez Biały » 22 wrz 2009, 22:17

Ten starszy mężczyzna, to był mój znajomy. A ten gówniarz, nawet niech mi nikt nie kombinuje mi go nazywać kierowcą, bo nim nie jest, i myślę że w pace zrobią mu z dupy jesień średniowiecza. Ostatnią szmatą trza być, po potrąceniu człowieka uciekać. Nie mam słów.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez Gość » 23 wrz 2009, 08:37

Bardzo przykra informacja. Wiem, że życia temu Panu nikt już nie zwróci ale mam nadzieję, że sprawca zostanie surowo ukarany. Tak na marginesie sprawca, który w wigilię spowodował wypadek na Wiejskiej też uciekł zostawiając nieprzytomnego kierowcę samochodu w który uderzył. Trochę to trwało, ale go złapali.
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez Gość » 23 wrz 2009, 08:39

shaker napisał(a):
Bray napisał(a):Nowa droga, ludzie zaczęli szaleć i mamy już pierwsze efekty.


Niestety tak podejrzewałem, że nie przyjdzie nam czekać długo na tragedię. Broniewskiego i Wiejska (od kościoła w kierunku Kamienia) to po remoncie prawdziwy highway; każdego dnia (stricte wieczoru) słyszę jak którąś z tych ulic mknie motocykl czy auto pokonując te kilkaset metrów niczym trasę odcinka specjalnego rajdu elmot. Tak się zastanawiam czy musimy jeszcze kilka takich informacji usłyszeć, a nie daj Boże doświadczyć takiej sytuacji na członku rodziny ażeby odpowiednie kroki zostały podjęte ? progi, progi, progi ! bo nie bądźmy infantylni apelowanie o wyobraźnię i rozum nic tu nie pomoże jeśli ktoś nie zna znaczenia tych słów.


100 % racji !!! PROGI i już. Nikt mi nie wmówi, że gdyby byly ten małolat byłby w stanie się rozpędzić.
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez Biały » 24 wrz 2009, 18:14

Ludzie!!!! Oprzytomnijcie !!!!! To nie wina nowej drogi, tylko mordercy. Nie miał prawa być za kierownicą. Progi zwalniające na drogach powiatowych - bomba pomysł. Z takim hasłem proponuje startować w wyborach. Tylko nie wiem na kogo, albo raczej na co.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez xyv » 25 wrz 2009, 07:37

Biały napisał(a):Ludzie!!!! Oprzytomnijcie !!!!! To nie wina nowej drogi, tylko mordercy. Nie miał prawa być za kierownicą. Progi zwalniające na drogach powiatowych - bomba pomysł. Z takim hasłem proponuje startować w wyborach. Tylko nie wiem na kogo, albo raczej na co.


To, że nie miał prawa być za kierownicą to fakt. Popatrz na to tak:

- listopad 2008 skrzyżowanie Wiejsiej i Broniewskiego wypadek kilka osób rannych
- grudzień 2008 - j.w. chyba się udało ( z tyłu siedziało dwoje dzieci)
- grudzień 2008 j.w. jedna osoba ranna
- jakoś niedługo później/wcześniej (?) niedaleko przejazdu kolejowego zabity człowiek
- kilka dni temu dwa samochody przy przejściu dla pieszych koło sklepów - niby stłuczka, tylko, ze pierwszy zatrzymał się, żeby przepuścić pieszych
- no i tragiczny wypadek sprzed kilku dni

Dodam, ze to tylko ogólna wiedza. Myślę, że gdyby popytać tych, którzy bardziej są na co dzień powyższa ponura statystyka wyglądałaby czarniej. Nie wziąłem pod uwagę żadnych zdarzeń z 8.

A Ty człowieku o wyborach wyskakujesz. To co k...a jes ważniejsze - życie czy polityka ?
No i co, że powiatowa skoro niebezpieczna.

Ręce opadają jak się czyta takie wywody.
xyv
 

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez Lewy » 25 wrz 2009, 07:52

Wypadki te spowodowane były zapewne nieumyślnością kierowców, czyli były z ich winy. Jakby te osoby poruszały się zgodnie z przepisami, to wypadków by nie było. Nie widzę powodu, dla którego cała reszta kierowców miała by cierpieć(progi) przez te kilka osób. Poza tym jeśli komuś brak wyobraźni to i progi nie pomogą.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez xyv » 25 wrz 2009, 12:05

Lewy napisał(a):Wypadki te spowodowane były zapewne nieumyślnością kierowców, czyli były z ich winy. Jakby te osoby poruszały się zgodnie z przepisami, to wypadków by nie było. Nie widzę powodu, dla którego cała reszta kierowców miała by cierpieć(progi) przez te kilka osób. Poza tym jeśli komuś brak wyobraźni to i progi nie pomogą.


yhy poczekaj az trafisz na nieumyślnego i zostaniesz kaleką
xyv
 

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez Bray » 25 wrz 2009, 13:25

Temat jest dosyć ciężki. Ale moim zdaniem progi nie są dobrym wyjściem. Ludzie przecież chodzą po chodnikach, które mają dosyć wysokie krawężniki więc praktycznie nic nikomu nie grozi. Podobnie jak kolega Lewy uważam, że progi nie zastąpią po prostu wyobraźni i rozsądku. Wiecie, można stawiać setki zabezpieczeń, tylko po co? Żadne zabezpieczenie nie pomoże ci gdy będzie jechał po prostu zwykły debil. Mieszkam w Długołęce kilkanaście lat i nie stało mi się nic ani jadąc rowerem, idąc, w samochodzie też nie. A jak wasze dzieci chodzą tak jak takie małolaty co ostatnio na Wiejskiej widziałem (po lewej chodnik a one grupą po prawej) to zapraszam do zapoznania ich z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Po prostu trzeba uważać. Co do przekraczających prędkość to polecam żeby policja raz stanęła w którymś ustronnym miejscu i łapała przekraczających prędkość. Czemu nie? Zamontowanie progów na Wiejskiej i Broniewskiego i tak by pewnie nie wyszło, bo przecież każdy zauważył, że jest to droga o dosyć sporym ruchu i ma ważne znaczenie w komunikacji w całej gminie jak i miejscowości. Wyobraźnia i jeszcze raz wyobraźnia, nie kolejne ograniczenia.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez Biały » 25 wrz 2009, 18:46

No i jak wyżej ;-) Może tylko dodam że, milicja za rowerzystami się ugania co po piwie wypili z pracy wracając. No ale piorytety jakieś muszą być. Co do wysokości krawężników, małe zabezpieczenie. Już gdzieś na tym forum pisałem że wypadki były są i będą, powodowane czy przez pieszych czy też przez kierowców. I wcale nie musi być to DEBIL, wystarczy czasem drobna nieuwaga, i nieszczęście gotowe. I żeby nie było, że tylko tutaj bywa tragicznie
http://wiadomosci.onet.pl/2699,2049903,pijany_kierowca_zabil_kobiete_auto_koziolkowalo,wydarzenie_lokalne.html
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Czujesz się bezpiecznie w naszej gminie?

Postprzez robur » 25 wrz 2009, 21:55

Progi na drogach to zły pomysł. W sytuacji gdy liczy się każda sekunda, pogotowie lub straż nie mogłyby zdążyć na czas do wypadku lub pożaru, jazda z progami zwiększa zurzycie paliwa. Na drogach jest zbyt dużo ostrych zakrętów mimo że nie mieszkamy w górach, np między Kamieniem a Piecowicami w środku pola, po co?
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bezpieczeństwo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników