Dynie.

Rozrywka, filmy, muzyka itp..
    Windows Vista Firefox

Dynie.

Postprzez Karina » 27 paź 2010, 07:50

Czy "Halloween" weszło już na dobre w obyczaje nasze? Jak się zapatrujecie na to "święto" amerykańskie ,które do tej pory budziło wiele kontrowersji? U mnie na ogrodzie stoją Dynie dumnie,ale tylko dlatego ,że to objaw Złotej Polskiej Jesieni. ;D
Avatar użytkownika
Karina
 
Posty: 53
Dołączył(a): 16 sie 2010, 12:58

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Dynie.

Postprzez Bray » 27 paź 2010, 22:07

Wydzieliłem temat z dożynek :). Święto jak święto, nie pasuje zbytnio do naszych polskich realiów, choć przyjęło się u nas już wiele rzeczy, szczególnie zza oceanu. Ehh, ta globalizacja. A dzieciaki latają już od kilku lat, mam nadzieję, że to przejdzie (choć szczerze w to wątpię).

Karina napisał(a): U mnie na ogrodzie stoją Dynie dumnie,ale tylko dlatego ,że to objaw Złotej Polskiej Jesieni.

Póki nie wycinasz w nich otworów na oczy, nos i zęby jest OK ;-)

(dobrze czasem odbić od tematów politycznych)
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Dynie.

Postprzez Blondynka » 6 lis 2010, 13:31

Witam serdecznie,

I ja jestem przerażona w jaki sposób hallowyn wkracza na nasze "podwórko". W tym roku mój dom nawiedziły małe dzieciaki o porze dość późnej, bo po godzinie 21. Nie wiem gdzie są ich rodzice :eek: Takie brzdące powinny już być w łóżkach a nie włóczyć się po ciemnicy po obcych domach. Nie częstuję ich cukierkami z pełną premedytacją, aby nie powtarzały wycieczek w następnych latach. Tłumaczę tylko, że to nie jest święto przyjęte w naszej kulturze i religii. Winą obarczam wyłącznie rodziców. W niedzielę chodzą (z pewnością rodzinnie) do kościoła, a tolerują lub kultywują takie zachowania.

Dynie jak najbardziej godne są podziwiania, o czym świadczy coroczne Święto Dyni organizowane przez Ogród Botaniczny we Wrocławiu.
Bardzo podobają mi się prezentowane w charakterze ozdób jesiennych (bez wycinanek) kompozycje w przydomowych ogrodach. :thumbup:
Blondynka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 lis 2010, 13:12


Powrót do Rozrywka, kultura



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników