Jest kasa dla gminy.

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
    Windows XP Internet Explorer 8

Jest kasa dla gminy.

Postprzez Bukowina » 16 mar 2011, 15:33

Trzeba się tylko po nią schylić, a raczej podnieść głowę. Oto art. 64. § 1. Kodeksu Wykroczeń wyraźnie mówi, że „Kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.” Tylko czy na ten przepis Kodeksu Wykroczeń naszym gminnym urzędnikom chce się zwracać uwagę? Przecież to dodatkowy kłopot, obowiązek, przymus opuszczania przyjemnego biura. Zresztą, kto miałby egzekwować jego wykonanie? Nasza gmina nie ma przecież Straży Gminnej.
Ale czy prawa nie przestrzegają właściciele nieruchomości, czy urzędnicy? Oto § 9. Prawa Geodezyjnego i Kartograficznego mówi, że, numerację nieruchomości nadaje się na wniosek jej właściciela (pkt.2) albo następuje ona z urzędu (pkt. 1). Możliwe, więc, że to urzędnicy naszej gminy dopuszczają się wykroczenia nie nadając takiej numeracji.
Chcących nie być na bakier z Kodeksem Wykroczeń informujemy, że zgodnie z Prawem Geodezyjnym i Kartograficznym tabliczkę z numerem porządkowym nieruchomości należy umieścić w widocznym miejscu na budynku lub ogrodzeniu nieruchomości w terminie dwóch tygodni od dnia otrzymania zawiadomienia o oznaczeniu nieruchomości.
Info za www.nasza-bukowina.pl
Bukowina
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 gru 2010, 11:27

Reklama

Powrót do Urząd GminyKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników