Marihuana

Tutaj można porozmawiać na tematy niezwiązane z naszą gminą i wyżej wymienionymi działami. Dyskusje, konwersacje, rozmowy - ze wszystkimi i o wszystkim.

Czy jesteś za legalizacją Marihuany? Posiadania jej w małych ilościach?

tak
8
44%
nie
8
44%
jest mi obojętne
2
11%
 
Liczba głosów : 18

  Nieznany Nieznana

wikipedia?

Postprzez wiki » 5 sie 2009, 22:26

LUDZIE! SZUKAJCIE WIEDZY A BęDZIE WAM DANA! WIEDZA NIE BOLI! SPRóBUJCIE KIEDYś ODWIEDZIć INNE STRONY NIż INTERIA, WP, ONET CZY DZIENNIK!


W sunie wikipedia też nie jest najlepszym źródłem informacji.
wiki
 

Reklama

  Nieznany Nieznana

Re: Marihuana

Postprzez Biały » 7 sie 2009, 23:38

Bray, mam pełny szacun :lol: ale co prawda to po prostu prawda
:mrgreen:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

  Nieznany Nieznana

Marichuana, narkotyki

Postprzez legalizacja » 11 gru 2009, 16:46

Czeski rząd właśnie zatwierdził listę "roślinek" które możesz uprawiać sobie spokojnie w domu jeżeli nie przekroczysz magicznej ilości pięciu sadzonek.
Są to: trawka, coca, kaktus mesklinowy. Można także posadzić sobie do 40 grzybków.

Zgodnie z propozycją Ministerstwa Sprawiedliwości nowy
Kodeks karny dopuszczać ma prawo
do posiadania 15 gramów marihuany, dwóch gramów metamfetaminy, kokainy i heroiny. Dopuszczalne będzie także posiadanie 4 tabletek ekstazy oraz 5 gramów haszyszu.

Źródło: http://www.ceskenoviny.cz/news/zpravy/czech-govt-defines-rules-of-hallucinogenic-plants-growing/411010
Ostatnio edytowano 25 sty 2010, 15:50 przez legalizacja, łącznie edytowano 1 raz
legalizacja
 

  Nieznany Nieznana

Re: Marihuana

Postprzez Booty » 11 gru 2009, 18:53

Teraz czas na zmiany w PL
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

  Nieznany Nieznana

Re: Marihuana

Postprzez legalizacja » 20 gru 2009, 13:31

http://wiadomosci.onet.pl/2095619,12,limity_bezkarnosci_dla_posiadaczy_narkotykow,item.html
legalizacja
 

  Nieznany Nieznana

Re: Marihuana

Postprzez Bray » 25 sty 2010, 22:07

25 stycznia 2010. KP Długołęka.

Zatrzymani nieletni z narkotykami

Policjanci Komisariatu Policji w Długołęce, w wyniku prowadzonych czynność służbowych, uzyskali informację, że uczniowie jednego z gimnazjum w gm. Długołęka, poza zajęciami szkolnymi palą „marihuanę”.
Funkcjonariusze podczas swoich działań zatrzymali dwóch nieletnich, a następnie jeszcze jednego nieletniego, którzy przyznali się do palenia „marihuany”, uzyskanej od kolejnych „pośredników”.
W dalszych czynnościach długołęccy policjanci, ustalili następnych trzech nieletnich (dwóch mieszkańców Wrocławia, jeden gm. Długołęki), którzy pośredniczyli w dystrybucji „marihuany”, pochodzącej z Wrocławia.
Nieletnimi zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

  Nieznany Nieznana

Re: Marihuana

Postprzez Biały » 26 sty 2010, 07:38

Po jednej kuli mieli ??? Sukces :D:D Chwała milicji, ciekawe ile stracili ci letni co się handlem trudnią:D:D
Nie wiem, ale jak coś takiego czytam, to mnie krew zalewa.

[ Dodano: 5 Luty 2010 ]
Zalegalizujmy marihuanę w Polsce, zdjęcie Fot. stock.xchng

Walka z nią nie przynosi rezultatów, a korzyści może być sporo.

Nie tak dawno, bo zaledwie 10 lat temu, prawo w Polsce zezwalało na posiadanie niewielkich ilości tzw. miękkich narkotyków. Dziś w tym zakresie mamy jedne z najbardziej restrykcyjnych regulacji w Europie. Ale dotychczasowa polityka państwa wobec marihuany nie przynosi zamierzonych efektów. Może zamiast podtrzymywać fikcję, warto zastanowić się, jakie pożytki może przynieść jej legalizacja?

Ostatnio dyskusja ożyła ze zdwojoną mocą za sprawą Czechów, którzy od 1 stycznia zalegalizowali używkę we własnym kraju. Każdy z nich ma prawo do posiadania 15 gramów marihuany. Grzywna za posiadanie większej ilości używki wynosi 15 tysięcy koron, a za nie sprzątnięcie kupy po swoim psie – 30 tysięcy koron.

Pierwsze nieśmiałe jaskółki możemy zaobserwować także w naszym kraju. Komisja Przyjazne Państwo pracuje nad rozwiązaniami legislacyjnymi, które umożliwią każdemu rolnikowi produkcję i handel bimbrem. Bliżej? Janusz Palikot kierujący wspomnianą komisją stwierdził w "Playboyu" z lipca 2008:

Miękkie narkotyki można by chyba zalegalizować.

Dlaczego więc nie marihuana?

Na świecie trawą zaciąga się regularnie 160 mln osób (dane ONZ). Od kilkudziesięciu lat marihuanę można legalnie kupić i zażywać w Holandii, chcą ją zalegalizować władze m.in. Wielkiej Brytanii. Wkrótce może się okazać, że Stany Zjednoczone staną się kolejnym krajem, w którym palenie skrętów nie będzie karane. W ostatnich czasach klimat społeczny wobec marii zdecydowanie się tam ociepla, pamiętajmy przy tym, że prawo tego kraju pozostaje wyjątkowo surowe w wielu kwestiach, np. kary śmierci czy pedofilii.

Administracja Obamy zapowiedziała niedawno, że federalne służby nie będą ścigać posiadaczy narkotyku w 13 stanach, gdzie marihuana jest legalna w zastosowaniach medycznych. W praktyce równa się to niemal powszechnej legalizacji. Zdobycie specjalnej recepty nie jest żadnym problemem - wystawiający ją lekarze otwarcie reklamują się w lokalnej prasie.

Nie będziemy się tu rozwodzić nad medycznymi zaletami legalizacji miękkich narkotyków. Wystarczy opinia wielu lekarzy, którzy twierdzą, że trawka jest znacznie mniej szkodliwa niż papierosy czy alkohol. Podobne stwierdzenia znajdziemy w słynnym już, utajnionym raporcie Światowej Organizacji Zdrowia z 1995 roku. Wnioski płynące z dokumentu stały w tak dramatycznej sprzeczności ze stanem dzisiejszej wiedzy społecznej na temat szkodliwości marihuany (zwłaszcza w porównaniu z alkoholem i tytoniem), że WHO zdecydowała się ich nie publikować.

Pogląd, że zaczyna się od marihuany, a kończy na heroinie, jest tak samo prawdziwy jak stwierdzenie, że każdy, kto pije piwo, uzależnia się potem od autovidolu – powiedział tygodnikowi "Wprost" prof. Jerzy Vetulani z Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie.

Zbyt pozytywna, dlatego zakazana?

Pozamedyczne argumenty podnoszone przez zwolenników legalizacji od lat są znane. Ich zdaniem wzrosłyby wpływy z podatków, pojawiłyby się nowe miejsca pracy, społeczeństwo zyskałoby także dzięki zmniejszeniu przestępczości związanej z handlem konopiami.

Wielu z nich podnosi także argument, któremu nie sposób odmówić racji: ludzie będą korzystać z używek bez względu na stanowisko państwa w tej sprawie. Delegalizując miękkie narkotyki wypychamy handel nimi do podziemia, tracąc nad nim kontrolę. Na rynek trafia często materiał zanieczyszczony, z domieszką substancji, która może uzależniać. W dzisiejszych warunkach marihuana nie jest wcale mniej dostępna niż w warunkach ich legalności, wielu „sprzedawców” dostarcza towar do domu klienta.

Diler ma zapewne mniejsze opory, by sprzedawać używkę nieletnim, niż sklepikarz, któremu groziłaby za to utrata koncesji. To właśnie grupy przestępcze kontrolujące handel narkotykami można podejrzewać o działania przeciwko ich legalizacji. Gra idzie o gigantyczną stawkę. Na całym świecie dochody z handlu narkotykami przekraczają 400 mld dolarów rocznie, z handlu miękkimi narkotykami – 50 mld USD. 400 mld USD to dokładnie 8% wartości światowego handlu.

Zakaz używania marihuany jest w Polsce fikcją. Posiadanie i palenie marihuany jest zakazane, ale istnieje społeczne przyzwolenie na jej zażywanie. Prawo traktowane jest więc z przymrużeniem oka. Zdaniem prawników, łamanie prawa demoralizujące bardziej niż legalizacja tego, co przez lata było nielegalne.

Skończmy z fikcją
źródło HOTMONEY
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

  Nieznany Nieznana

Re: Marihuana

Postprzez Bray » 5 mar 2010, 14:40

03 marca 2010. KP Długołęka.

Zatrzymanie osoby podejrzanej o dystrybucję narkotyków

Policjanci Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Długołęce, zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Długołęka, podejrzewanego o handel narkotykami.

Obrazek Obrazek Obrazek

W trakcie policyjnego przeszukania, długołęccy funkcjonariusze znaleźli marihuanę, a także woreczki strunowe i opakowanie od wagi elektronicznej służące do porcjowania środków odurzających. Ponadto ujawniono lufki i fajkę do palenia marihuany.

Zatrzymany mężczyzna, przyznał się do nabycia kilku porcji narkotyku lecz jak twierdził tylko na własne potrzeby. Policjanci będą wyjaśniać u kogo zatrzymany zaopatruje się w narkotyki.

Sprawcy opisanego czynu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3-ch.

http://www.wroclaw.policja.gov.pl/www/i ... =14&menu=3
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

  Nieznany Nieznana

Re: Marihuana

Postprzez Biały » 6 mar 2010, 09:04

Przecież to jest chore. Na zdjęciach widać może ze 20pln, ciekawe ile kosztowało śledztwo. Ale sukces jest sukces :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

  Nieznany Nieznana

Re: Marihuana

Postprzez t-tas » 7 mar 2010, 11:31

Jest sukces, jest wykrywalność i można sobie nagrodę przyznać czy premię.
t-tas
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Lokalizacja: Brzezia Łąka

  Windows XP Firefox

Odp.: Marihuana

Postprzez Bray » 24 kwi 2011, 14:59

19. kwietnia 2011. KP Długołęka.
Informacja prasowa


Zatrzymanie posiadacza narkotyków

Policjanci Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Długołęce, na jednej ze stacji paliw zwrócili uwage na podejrzanie zachowującego się kierwcę Audi i siedzącego z nim jeszcze jednego mężczyzny.

W wyniku czynności służbowych i przeprowadzonej kontroli, u jednego z nich, 27-letniego mieszkańca Wrocławia, ujawniono ok. 5 gram amfetaminy.

Następnie policjanci przeszukali również mieszkanie zatrzymanego mężczyzny, gdzie znaleźli 2 gramy suszu marihuany i szklane lufki.
Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3-ch.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

  Windows 7 Chrome

Odp.: Marihuana

Postprzez osters » 9 mar 2014, 19:18

Ciekawy wątek tutaj widzę... z Wrocławia na łono natury niedawno, do Długołęki się przeprowadziłem a widzę, że tutaj też policja nie ma co robić...
no cóż, chyba nie ma miejsca w PL gdzie sobie można strzały z zalegalgemaihuanen w żyłę robić :(
osters
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 mar 2014, 19:36

  Ubuntu Firefox

Odp.: Marihuana

Postprzez kefi » 30 cze 2016, 19:45

lepiej prawdziwa roślina niż dostawać z ulicy z samą chemią
http://mauer-kredyty.pl
http://mauermedia.pl
kefi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 cze 2016, 15:30

Poprzednia strona

Powrót do Na każdy tematKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]

wycieczki szkolne