Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Tutaj rozmawiamy o naszych przewoźnikach autobusowych, PKS, PKP oraz drogach.
  Windows XP Firefox

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez Bray » 5 sty 2011, 19:09

Tutaj .pdf projektu:
http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_rozporzadzen/rozp_autostrady_i_drogi_krajowe/proj_rozpo_o_autostradach_platnych/px_rozp_bezpl_obw_30_12_tekstpo__spr_przez_kzan__13_00_30xii__2_.pdf

i przykładowy fragment:
projekt napisał(a):4. Wpływ regulacji na rynek pracy
Brak bezposredniego wpływu projektowanego rozporzadzenia na rynek pracy. Posrednio
projekt przyczyni sie do ograniczenia kosztów dojazdu do miejsc prac zlokalizowanych w
okolicy wymienionych odcinków autostrad dla uytkowników z nich korzystajacych.

:roll:

a tutaj info z gazety:
gazeta napisał(a):Działacze PO, wbrew wcześniejszym deklaracjom, godzą się, by Autostradowa Obwodnica Wrocławia była płatna dla ruchu tranzytowego. W proteście prezydent Dutkiewicz wzywa mieszkańców, by na Facebooku przyłączyli się do akcji "Wrocław przeciw płatnej obwodnicy" a dolnośląscy politycy Prawa i Sprawiedliwości żądają dymisji marszałka województwa Rafała Jurkowlańca

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 ... z1AAcxgmBJ

:x
Strona miejscowości Długołęka - mojadlugoleka.blogspot.com
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

  Windows XP Firefox

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez podatnik » 5 sty 2011, 21:10

Bray

PiS może sobie żądać odwołania Marszałka niestety PO, PSL i SLD mają większość w Sejmiku.
Natomiast problemem nawet nie jest to co obiecywał Tusk przed wyborami (i słowa wygląda że nie dotrzymał), przypominam że obiecał darmowy przejazd dla samochodów do 3,5 tony.
To jest tylko połowiczne działanie, bo dla Wrocławia większym problemem są ciężarówki.
A to kierowcy głównie tych aut będą oszczędzać na opłatach.

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

  Windows Vista Chrome

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez robur » 6 sty 2011, 19:11

Totalna głupota z wprowadzaniem tych opłat. Gdyby zamiast autostrady wybudowali tam drogę ekspresową to nie mieliby podstaw wprowadzać opłat, mam nadzieję że będzie jednak za darmo.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

  Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez mm_kielczow » 10 sty 2011, 12:46

Może jednak przed głupotą uchroni nas bałagan, brak planowania, biurokracja lub brak kasy ;-).

http://www.gazetawroclawska.pl/stronagl ... ,id,t.html
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

  Windows XP Firefox

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez Bray » 26 sty 2011, 13:51

List Otwarty do Donalda Tuska Premiera Rządu RP

Szanowny Panie Premierze!

Piszę do Pana jako Wójt Gminy Kobierzyce, gminy w której swój początek ma pierwszy odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Mieszkańcy gminy Kobierzyce, miasta Wrocław, Dolnego Śląska i całej Polski czekali wiele lat na tę inwestycję. Wraz z rozpoczęciem budowy obwodnicy coraz bardziej stały się realne marzenia o poprawie bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 8, o szybszym dojeździe do Wrocławia oraz o braku korków w naszej gminie.

Autostradowa Obwodnica Wrocławia jest w budowie - pierwszy odcinek otwarto parę dni temu. Mieszkańcy gminy Kobierzyce już korzystają z tego fragmentu obwodnicy. Ledwie zaczęliśmy się cieszyć tą inwestycją, gdy dotarła do nas wiadomość o projekcie rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury. Wynika z niego, że na darmowy przejazd mogą liczyć tylko ci, którzy poruszają się obwodnicą tylko w obrębie Wrocławia. Nie zgadzamy się na to i protestujemy przeciwko wprowadzeniu opłat za przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia!

Obwodnica z założenia ma być alternatywą dla przejazdu przez miasto. Płatna obwodnica nie rozwiąże od lat gnębiących nas problemów - zakorkowanego miasta Wrocławia i gminy Kobierzyce. Inwestycja ta została opłacona z naszych podatków i jest niezbędna dla zrównoważonego rozwoju całej aglomeracji. Ponadto, warunkiem podjęcia decyzji przez wielu inwestorów, którzy ulokowali swój kapitał na terenie gminy Kobierzyce była perspektywa budowy bezpłatnej AOW. W obliczu takich decyzji kolejne inwestycje w naszej gminie stoją pod znakiem zapytania.

Parę miesięcy temu obiecywał Pan, że przejazd obwodnicą będzie darmowy. Jestem głęboko przekonany, że szef rządu dotrzymuje złożonych obietnic.

Liczymy na Pana rozsądek oraz wzięcie pod uwagę głosów społeczności lokalnej i zmianę decyzji.

Ryszard Pacholik
Wójt Gminy Kobierzyce


W pełni popieram inicjatywę Wójta Pacholika i zawarty w jego liście otwartym apel do Premiera rządu.. Zachęcam mieszkańców Gminy Długołęka do dołączenia się do tej obywatelskiej inicjatywy i wsparcie swoim nazwiskiem tej inicjatywy. Wyraźmy licznie nasz głos w tej tak ważnej dla mieszkańców sprawie.

IWONA AGNIESZKA ŁEBEK
Wójt Gminy Długołęka

List Wójta Gminy Długołęka do Donalda Tuska Premiera Rządu RP
http://media.gmina.dlugoleka.pl/1_Strona%20Gminna/1_Aktualnosci/2011-01-25%20List%20AOW.jpg

Aby poprzeć inicjatywę wystarczy dopisać się na stronie

http://www.ugk.home.pl/www/baza/www_aow/

pod listem do Premiera.

Źródło: gmina.dlugoleka.pl
Strona miejscowości Długołęka - mojadlugoleka.blogspot.com
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

  Windows XP Firefox

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez Biały » 26 sty 2011, 18:42

A to coś się zmieniło?? Ma być niepłatna, przynajmniej przez najbliższe lata.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

  Windows XP Firefox

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez Bray » 20 maja 2011, 14:56

Pierwsze samochody pojechały nowo otwartym odcinkiem Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Ponad 7-kilometrowy odcinek prowadzi od węzła Wrocław Południe (skrzyżowanie z A4) do węzła Lotnisko. Łącznie z odcinkiem od łącznika Kobierzyce, oddanym do ruchu 30 grudnia 2010 roku, kierowcy mają do dyspozycji nową, ponad 14-kilometrową trasę, dzięki której szybko i komfortowo mogą ominąć południową część Wrocławia. Przejazd odcinkiem od Kobierzyc do ul. Granicznej zajmuje jedynie 8 minut. Południowy odcinek Obwodnicy w znaczący sposób odciąży węzeł Bielański oraz miejscowości: Bielany Wrocławskie i Domasław.

Udostępniony do ruchu odcinek od węzła Kobierzyce do węzła Lotnisko stanowi jedną z trzech części Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Kolejny odcinek od węzła Lotnisko do łącznika Długołęka wraz z mostem przez Odrę zostanie oddany do ruchu w wakacje tego roku.

Umowa obejmująca zaprojektowanie i wybudowanie odcinka obwodnicy od łącznika Kobierzyce do węzła Lotnisko została podpisana 6 października 2008 roku z firmą Budimex. Odcinek od łącznika Kobierzyce do węzła Lotnisko ma ok. 14,5 km. Składa się z drogi klasy GP (ok. 2,5 km), z drogi ekspresowej S (ok. 4,5 km) oraz z autostrady (ok. 7,4 km). Odcinek autostradowy składający się z dwóch jezdni po trzy pasy ruchu i pas awaryjny rozpoczyna się węźle Wrocław Południe, łączącym obwodnicę z autostradą A4. Węzeł Wrocław Południe jest jednym z największych węzłów autostradowych w Polsce i najważniejszym na AOW.

W ramach budowy tego odcinka powstało:

- 21 obiektów inżynieryjnych

- 21 przepustów żelbetowych

- ponad 9 km ekranów akustycznych o wysokości od 4 do 7 m

- cztery węzły: Kobierzyce, Południe, Zachód i Lotnisko

Do budowy tego odcinka zużyto ok. 7 mln ton materiałów, w tym:

- 380 tys ton masy

- 400 tys ton kruszywa

- 70 tys ton betonu

- 6 150 tys ton materiału na nasyp

Łącznie tonaż AOW to 280 tys. załadowanych ciągników siodłowych.

Przy budowie tego ponad 14- kilometrowego odcinka pracowało ok. 800 osób.

Wartość podpisanej umowy na roboty budowlane dla tego odcinka to ok. 780 mln. Wartość budowy całej Obwodnicy Wrocławia to ponad 4 mld zł (w tym: opracowanie dokumentacji, roboty przygotowawcze, prace archeologiczne, roboty budowlane i inne). Inwestycja jest w całości finansowana z budżetu państwa.

Autostradowa Obwodnica Wrocławia poprowadzona jest północno-zachodnim obrzeżem miasta. Głównym celem inwestycji jest skierowanie ruchu tranzytowego poza istniejący układ ulic Wrocławia. Obecnie ruch tranzytowy poprowadzony jest ulicami miejskimi. AOW zatem w znacznym stopniu poprawi rozwiązania komunikacyjne a także wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu.

Więcej... http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,1147 ... z1MtuF3uCR
Strona miejscowości Długołęka - mojadlugoleka.blogspot.com
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

  Windows XP Firefox

Wkrótce otworzą kolejny odcinek AOW

Postprzez Bray » 11 lip 2011, 17:28

Wrocław: Wkrótce otworzą kolejny odcinek AOW
Najpóżniej do 25 lipca pojedziemy kolejnym fragmentem autostradowej obwodnicy Wrocławia. Chodzi o odcinek od węzła Północ (dawniej Widawa) do Długołęki.
- To blisko 10 kilometrów trasy - mówi Joanna Borkowska, rzeczniczka prasowa wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jeszcze niedawno w GDDKiA mówili, że jest szansa, że ten odcinek zostanie otwarty pod koniec czerwca. Ale nie udało się zakończyć wszystkich odbiorów. - Teraz możemy już zapewnić, że kierowcy skorzystają z tego fragmentu najpóźniej za dwa tygodnie
- mówi Borkowska.

Odcinek ten pozwoli rozładować korki na al. Jana III Sobieskiego i ul. Krzywoustego. Kierowcy nie będą już musieli wjeżdżać tam z drogi krajowej nr 8. W gminie Długołęka skręcą na AOW i zjadą na ul. Żmigrodzką we Wrocławiu.

Z takich planów GDDKiA zadowolony jest także magistrat. Zdaniem urzędników, poprawi to ruch na północy miasta. Przypomnijmy, że gdy Generalna Dyrekcja oddawała do użytku odcinek od Magnic (w gminie Kobierzyce) do wrocławskiego lotniska, wybuchła wielka awantura. Bo urząd miejski chciał, aby trasa została otwarta kilka dni później, tak aby wprowadzić nową organizację ruchu.

Na otwarcie całej autostradowej obwodnicy Wrocławia musimy trochę poczekać. Wciąż trwają prace na moście Rędzińskim. Ta część inwestycji ma wielkie opóźnienie. Zgodnie z pierwotną umową, przeprawa miała być skończona w listopadzie ubiegłego roku. Nic z tego jednak nie wyszło. Teraz budowa jest na ostatniej prostej. Zawieszono już wszystkie wanty (grube liny, które podtrzymują konstrukcję), a na początek sierpnia zaplanowano testy obciążeniowe.

Ostatnie prace trwają też na drogowym odcinku od węzła Lotnisko do węzła Północ. Choć termin oddania tego fragmentu minął w czerwcu, to wykonawca, austriacka firma Strabag i GDDKiA, dogadali się, że prace potrwają kilka tygodni dłużej. Strabag tłumaczył, że opóźnienie nie jest ich winą, tylko srogich zim, podczas których nie można było prowadzić wszystkich prac.

AOW będzie miała po trzy pasy ruchu w jedną stronę. Kierowcy pojadą nią 140 km na godzinę. Na razie przejazd trasą będzie bezpłatny. A później? Jeszcze nie wiadomo.

http://www.gazetawroclawska.pl/nadrogac ... ,id,t.html
Strona miejscowości Długołęka - mojadlugoleka.blogspot.com
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

  Windows XP Firefox

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez Bray » 15 lip 2011, 19:21

No i otworzyli dzisiaj już ten kawałek, niestety na naszej 8 już się robią korki.
Strona miejscowości Długołęka - mojadlugoleka.blogspot.com
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

  Windows 7 Firefox

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez Tiberias » 15 lip 2011, 19:34

I to jakie korki, z tego co słyszałem, to w godzinach szczytu, można sobie było postać aż od psiego pola do Długołęki. No ale wiadomo, każde światła spowalniają ruch.
Miejmy nadzieję że trochę się zmniejszą jak przynajmniej cześć ruchu przeniesie się na fragment otwartej AOW.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

  Windows XP Firefox

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez dorota81 » 15 lip 2011, 20:20

Witam czy dojadę tą obwodnicą do autostrady A4
dorota81
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 maja 2011, 15:28

  Macintosh Firefox

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez Venerdi » 15 lip 2011, 22:25

Tak dojedziesz, ale dopiero w sierpniu, gdy będzie otwarta całość obwodnicy. http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrada_A8_%28Polska%29
Ten link dosyć dobrze obrazuje całość inwestycji.
Avatar użytkownika
Venerdi
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 lis 2008, 21:38
Lokalizacja: Długołęka

  Windows 7 Firefox

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez Pinki » 16 lip 2011, 19:52

http://www.gazetawroclawska.pl/stronagl ... ,id,t.html

Dobre auta mają panowie Policjanci :]
"Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
Avatar użytkownika
Pinki
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 cze 2011, 21:11

  Windows XP Firefox

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez Bray » 20 lip 2011, 17:06

GDDKiA odpowiada w sprawie skrzyżowania AOW i DK
Oto oficjalne stanowisko GDDKiA (publikujemy je w całości)
Autostradowa Obwodnica Wrocławia ma znaczenie ponadregionalne. Obecnie, Obwodnica otwierana jest odcinkowo i organizacja ruchu na
niej ma charakter tymczasowy. Na węźle Psie Pole Obwodnica połączy się z budowaną drogą ekspresową S8 (Wrocław-Warszawa), która zostanie oddana do ruchu w przyszłym roku. To właśnie AOW i S8 przejmą cały ruch tranzytowy, który obecnie jedzie przez centrum Wrocławia. Wówczas zmniejszy się ruch tranzytowy na odcinku dk 8 Wrocław - Oleśnica.

Obecnie większe natężenie ruchu ma dk nr 8 na relacji Wrocław-Oleśnica, natomiast mniejsze odbywa się na Łączniku Długołęka. Przy tak dużej inwestycji jak budowa AOW mogą pojawiać się problemy z przepływem ruchu między nową trasą a istniejącą drogą krajową. Takie przejściowe problemy z przepustowością ruchu mają miejsce nie tylko na inwestycjach drogowych krajowych, ale również na wojewódzkich i miejskich. Północny odcinek AOW jest otwarty do ruchu od niespełna tygodnia. Obserwując przez kilka dni sytuację wprowadzimy korektę programów cykli świetlnych dla zapewnienia poziomu swobody ruchu na skrzyżowaniu dk nr 8 z Łącznikiem Długołęka. Większą przepustowość otrzyma kierunek Wrocław-Oleśnica.

Po otwarciu AOW, kiedy ruch będzie miał charakter docelowy będziemy w razie potrzeby będziemy podejmować kolejne działania i sukcesywnie wprowadzać nowe rozwiązania, aby przepustowość ruchu była optymalna, a użytkownicy odczuli komfort.
Michał Nowakowski
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Oddział we Wrocławiu


http://www.gazetawroclawska.pl/aktualno ... ,id,t.html
Strona miejscowości Długołęka - mojadlugoleka.blogspot.com
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

  Windows 7 Firefox

Odp.: Obwodnice Wrocławia, co dalej?

Postprzez Tomex » 21 lip 2011, 14:40

Wydaje mi się, że to skrzyżowanie to jakaś pomyłka. W godzinach szczytu korkuje się od strony Wrocławia, ale przecież to powinno być oczywiste jeżeli zamyka się jeden pas ruchu w kierunku Oleśnicy i do tego dokłada światła.
Nie jestem specjalistą w tych sprawach, ale na podstawie samego projektu bym stawiał, że będzie się korkować.
A wystarczyło dodać trzeci pas na odcinku 100m - 2 do jazdy na wprost i jeden dla skręcających w lewo. Przy całości inwestycji to nie byłby jeden promil kosztów. Ba, można było usunąć na 100m barierkę i zrobić pas dla skręcających w lewo - też byłoby dobrze.
A tak jeden z 2 pasów wykorzystano do skrętu którym nikt nie skręca.
... ale może się nie znam.
Tomex
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 sty 2010, 18:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do KomunikacjaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

mennicakapitalowa.pl/pol_m_Diamenty-151.html