Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

    Windows Vista Firefox

Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez brzeziak » 27 wrz 2010, 08:34

Witam,
Jestem mieszkańcem Brzeziej Łąki od dawna...
W ostatnich latach zauważyć można znaczny przyrost mieszkańców i nowo powstające budynki..
Między innymi ul. słoneczna, kręta, truskawkowa itp..
Czy mieszkańcy Brzeziej Ł. zastanawiali się dlaczego mimo tylu budynków na tych nowo powstałych osiedlach zamiast zrobić drogę utwardzoną (masa bitumiczna) to wysypano "kamyczki "(gdzieniegdzie więcej :)gdzie indziej mniej) ,które to kamyczki i tak już "zniknęły" pod warstwą wszelkiej roślinności...

Ale do czego zmierzam....
Otóż można było... Tak została utwardzona ul. kasztanowa przy której są jakieś stare rozwalające stodoły a sama ulica prowadzi w "pola"
Więc czyj to był pomysł ??????
A no nie każdy musi wiedzieć że ta droga prowadzi do znacznej powierzchni działek należącej do pani radnej gminy Długołęka z Brzeziej Ł.
A.K :O
http://www.gmina.dlugoleka.pl/dlugoleka/pages/65.jsp pozycja 15
,która to już kończy kadencję w tym roku..

Oczywiście nic tutaj NIE twierdzę, NIE zarzucam, nie oskarżam, nie krytykuję :) tylko wyrażam swoją opinię :)

Ale fakt faktem to nie fair ze strony urzędników gminy,że prowadzą inwestycje nie pokrywające się z faktycznymi potrzebami danej miejscowości..

Proszę o komentarze, dyskusję ..a może także jakieś słowo ze strony przedstawicieli urzędu gminy

Pozdrawiam
M.K.
brzeziak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 wrz 2010, 08:12

Reklama

    Windows XP Opera

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez Booty » 28 wrz 2010, 21:47

Podejrzewam, że na wszystkich przyjdzie kiedyś pora. Trudno byłoby realizować wszystkie zachcianki mieszkańców od zaraz, bo na pewno zabrakło by na to fuduszy w budżecie gminy.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez CONAN » 2 paź 2010, 15:35

aha przyjdzie pora na Telesfora :-P, tez jestem nowym mieszkańcem Brzeziej Łaki i już na pewno wiem ze nic bez żadnej przyczyny dla dobra ogółu nie buduje sie , np bezsensowna budowa chodnika na Dębnie oczywiście będą sie tłumaczyć ze to nie za tej kadencji ta inwestycja była realizowana, tylko ze mnie to nie interesuje gdyż jak sadze ktoś w tym udział-interes miał(a) z korzyścią.
Czekam z niecierpliwością na następne realizowane inwestycje które będą służyły tylko i wyłącznie osobom z układami. Zbliżają sie wybory samorządowe to dopiero będzie sie działo :mrgreen: wrrrrrrr :!:
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Windows XP Firefox

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez brzeziak » 3 paź 2010, 19:20

Sam członek rady i tak podejrzewam ma niewielką moc aby coś uchwalić.. no ale jak ma się poparcie wśród innych członków rady to co innego..a u przewodniczącego rady to już wogóle!!

Przewodniczący Rady Gminy: Mirosław D.
http://www.gmina.dlugoleka.pl/dlugoleka/pages/65.jsp (poz nr 1)
Anna K.
Reprezentuje okręg wyborczy nr 12 do którego należą miejscowości: Brzezia Łąka, Kątna oraz Oleśniczka.
(poz.15)
...............
to jest rodzeństwo :))

Poparcie jak w rodzinie heeee
brzeziak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 wrz 2010, 08:12

    Windows XP Firefox

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez CONAN » 3 paź 2010, 19:46

Czyli wiadomo co w trawie piszczy ;-) po za tym elektorat w głosowaniu jest ten sam a nawet bym powiedział ze to taka rodzinna KOZA NOSTRA , oczywiscie jest przysłowiowy Don Vito Corleone ojciec chrzestny kilku rodzin w Brzeziej. jedno tylko trza przyzna i chwalić, ze w chwilach potrzeby potrafią sie mobilizować i rodzinami wspiera sie na wzajem. :evil:
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez mmmm » 18 paź 2010, 20:08

:-) Normalnie kino!!ale czy to prawda ze w okolicach ´´starego duzego boiska``swietlica itp.maja byc przeksztalcane dzialki na budowlane czy tylko to niepotwierdzona plotka?prosze o odpowiedz ^_^ :nerd: :letssin:
mmmm
 

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez jarlys » 20 paź 2010, 08:31

dołączę do dyskusji,
mieszkam w Brzeziej Łące od czerwca 2010 i już po kilku miesiącach poznawania okolic dochodzę do podobnych wniosków tj. nie widzę logiki w prowadzonych inwestycjach. Utwardzone drogi wiądące w pola, usypane wielkimi kamykami drogi dojazdowe do posesji, które po miesiącu użytkowania wymagają kolejnego utwardzenia. Brak sieci wodociągowej w ulicach prostowpadłych do Wrocławskiej. Mamy XXI wiek a stan infrastruktury we wsi jak z przed 10 lat. Dzwi mnie to bardzo bo żeby przyciągnąć kolejnych mieszkańców trzeba zainwestować, a tu inwestycji brak lub są lekko mówiąc nietrafione jak choćby ORLIK. Czy ktoś sprawdził jak często jest wykorzystywany przez dzieci ? Czy nie prościej byłoby znaleźć teren niedaleko od szkoły? Ale szkoda płakać nad rozlanym mlekiem, lepiej zając się inwestycjami na przyszłość.
jarlys
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez gosciu » 20 paź 2010, 09:41

jarlys napisał(a):dołączę do dyskusji,
mieszkam w Brzeziej Łące od czerwca 2010 i już po kilku miesiącach poznawania okolic dochodzę do podobnych wniosków tj. nie widzę logiki w prowadzonych inwestycjach. Utwardzone drogi wiądące w pola, usypane wielkimi kamykami drogi dojazdowe do posesji, które po miesiącu użytkowania wymagają kolejnego utwardzenia. Brak sieci wodociągowej w ulicach prostowpadłych do Wrocławskiej. Mamy XXI wiek a stan infrastruktury we wsi jak z przed 10 lat. Dzwi mnie to bardzo bo żeby przyciągnąć kolejnych mieszkańców trzeba zainwestować, a tu inwestycji brak lub są lekko mówiąc nietrafione jak choćby ORLIK. Czy ktoś sprawdził jak często jest wykorzystywany przez dzieci ? Czy nie prościej byłoby znaleźć teren niedaleko od szkoły? Ale szkoda płakać nad rozlanym mlekiem, lepiej zając się inwestycjami na przyszłość.



swoją opinie na temat wójtowej można wyrazić jeszcze przed wyborami tu:
http://www.wymienniki-ciepla.pl/dokumenty/instrWymiennik900.pdf
a wspierającego ją staroste tu:
http://www.dobrzypolitycy.pl/polityk/wasik-andrzej
Ugrupowanie Wójtowej to Razem w przyszłość i formalnie lub nieformalnie wspiera ich Porozumienie dla powiatu naszego Starosty
gosciu
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez boru » 23 paź 2010, 21:35

jarlys napisał(a):dołączę do dyskusji,
....lekko mówiąc nietrafione jak choćby ORLIK. Czy ktoś sprawdził jak często jest wykorzystywany przez dzieci ? Czy nie prościej byłoby znaleźć teren niedaleko od szkoły? Ale szkoda płakać nad rozlanym mlekiem, lepiej zając się inwestycjami na przyszłość.

Sam sprawdz - ja widzialem, ze tam często coś się dzieje. Jak dzieciaki chcą pograć to i do następnej wioski pojadą. Wiem jak jest bo kiedys sam gralem w pilke. Zreszta ten Orlik to nie jest boisko wiejskie tylko gminne - dla całej gminy wiec lokalizacja jest mało istotna.
A jezeli chodzi o inne inwestycje to zawsze bedzie tak, ze kto ma wladze ten wybiera gdzie maja one byc. Kwestia wyboru radnych - jak ludzie dalej beda wybierac tą panią to dalej bedzie sobie robila "dobrze". W nastepnej kadencji pociagnie sobie wodociagi i kanalizacje + internet swiatlowodowy i przystanek autobusowy zrobi na koncu oswietlonej nowoczesnymi lampami pieknej aleji :]
Dla nowych mieszkancow wybor na kogo glosowac to duzy problem. Ja tez tu prawie nie znam nikogo, a nawet jak znam to i tak powierzchownie i nie wiem jak beda dzialac.
boru
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 lut 2009, 11:02

    Windows XP Firefox

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez kotow7 » 24 paź 2010, 10:25

Poprawcie jeżeli jestem w błędzie, ale z tego co wiem, to aby prowadzić inwestycje i pozyskiwać na nie środki finansowe z zewnątrz potrzebny jest przyjęty plan zagospodarowania przestrzennego danej miejscowości. O ile wiem to np. Kiełczów zaskarża plany od lat, co przedłuża czas przyjęcia planu. Może tu jest pies pogrzebany, że kanalizacja już jest w Długołęce, Mirkowie (części) a Kiełczów odstaje?
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez Radna z Kiełczowa » 24 paź 2010, 13:08

Co do planu zagospodarowania przestrzennego Kiełczowa, to jest. Jest wiele kontrowersyjnych rozwiązań, ale akurat to nie ma wpływu na inwestycje. W tej chwili jest gmina w fazie robienia nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Nie umiem odpowiedzieć, jak bedą wygladały inwestycje po wyborach. Obecnie zaplanowane jest dokończenie "kładzenia " kanalizacji po stronie lewej jak sie wjeżdza do Kiełczowa od strony Wrocławia. I są w projektowaniu ulice (kilka) na których już położono media.
Wszystkie inne inwestycje, według mnie, zależą od tego kto zostanie wójtem oraz jaki będzie skład w Radzie Gminy.

pozdrawiam
Radna z Kiełczowa
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez kotow7 » 24 paź 2010, 20:41

Ale opracowywanie owego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego nie jest opóźnione właśnie tymi opóźnieniami co pisałem wcześniej? Bo inne miejscowości, jak sprawdzałem, dawno je maja?
Jasne, wiem, że to co gdzie się robić będzie jest decyzja Rady. I ie wiem, czy robienie wszędzie po trochu nie jest dobre, bo przy 41 miejscowościach trudno inaczej.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez Gość » 26 paź 2010, 22:09

kotow7 napisał(a):Poprawcie jeżeli jestem w błędzie, ale z tego co wiem, to aby prowadzić inwestycje i pozyskiwać na nie środki finansowe z zewnątrz potrzebny jest przyjęty plan zagospodarowania przestrzennego danej miejscowości. O ile wiem to np. Kiełczów zaskarża plany od lat, co przedłuża czas przyjęcia planu. Może tu jest pies pogrzebany, że kanalizacja już jest w Długołęce, Mirkowie (części) a Kiełczów odstaje?

Panie !!:-) my tu o brzeziej lace ...w kielczow jest prawie caly rozbudowany..i am dzialki sa dwa razy drozsze...wiec za brzezia trzeba sie zabrac.Ponawiam pytanie :czy za tzw Duzym boiskiem swietlica atrakcja imprez gdzie juz jakies domki stoja ...jest ten teren w planach zabudowy?bo tez plotka krazy ze ``jakas jedna osoba wykupuje wszystko w kolo na tej ulicy`` tylko nie wie po co<?ale moze to takie gadanie.Prosze o kakretna odpowiedz..... :arrow: :puppyeyes: :letssin:
Gość
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez kotow7 » 26 paź 2010, 23:39

Ja nie wiedzieć, ale spróbować się dowiedzieć :-D
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Ochh te inwestycje!!!!!!!!!!

Postprzez zbroja » 31 paź 2010, 22:52

Witam, dołączam się do Państwa opini, że inwestycje w Brzeziej są nie trafine. Nikt nie myśli o bezpieczeństwie naszych dzieci, które już dawno powinny spacerowac chodnikiem.Dwa lata temu byłem w powicie i w gminie, rozmawiałem z wójtem, radną i sołtysem na temat chodnika, aby wykonano go chociaż na odcinku przystanek-szkoła. Odsyłano mnie od Iwana do Pogana. Powiat tłumaczył się , ze nie ma pieniędzy na ten cel, ponieważ środki posiada gmina .Kiedy byłem w gminie wszystko spychano na powiat. Znalazłem nawet projektanta który mógł wykonać projekt. W końcu odpuściłem dałem za wygraną, ponieważ nikomu nie zależało na tym. Byłem nawet w szkole w Brzeziej i chciałem aby szkoła też wpłynęła na bezpieczeństwo pieszych. To wszystko jak rzucanie grochem o ścianę. Pochodzę z wioski gdzie chodnik był zrobiony jak pobudowano szkołę, gdzie wybudowano oczyszczalnię ścieków zrobiono kanalizację, budżet gminy jest 20 razy mniejszy niż u nas. Jest to miejscowość położona daleko od wielkiego miasta po prostu pipidówa. Tam dba się o dzieci i mieszkańców. Można zrobić wiele u nas wszystko po staremu. Powiem że perspektywy są coraz lepsze. Myślę że nadejdą czasy kiedy będzie dobrze, kiedy zrozumiemy że jesteśmy Polakami i będziemy się szanować i troszczyć o siebie. Poczujemy satysfakcję że zrobiliśmy coś dobrego dla innych. Brzezia łąka jest nasza i dbajmy o nią każdy na swój sposób a żyć nam będzie łatwiej. Brak zgody, egoizm i to nasze grzechy, które rujnują wszysto. Mimo wszystko jestem optymistą i lubię naszą miejscowośc.
zbroja
 

Następna strona

Powrót do Brzezia Łąka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

wina Gruzja