Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Tutaj rozmawiamy o segregacji śmieci, dzikich wysypiskach i podobnych tematach.
    Nieznany Nieznana

Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez Biały » 21 sie 2008, 14:47

Cel jaknajbardziej szczytny, rozumiem że to jest potrzebne a zarazem kosztowne, ale jeśli przykładowo, uzbiera się 15 opon albo kilka pralek (przesadzam) to co moze z tym zrobić?? U mnie się uzbierało ze trzy obudowy po komputerach, i mam dylemat, wystawić? czy nie? bo ani to wielkogabarytowe, ani nie nadaje się w kubeł, jestem pełen podziwu dla naszych wschodnich sąsiadów, że sobie z odpadami radzą i to świetnie,a czemu w naszym kraju tak nie można??
Ostatnio edytowano 21 sie 2008, 14:59 przez Biały, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez Bray » 21 sie 2008, 15:05

Na stronie gminy czytamy:
Podstawowa zasada funkcjonująca w świecie w gospodarce odpadami brzmi -"Zanieczyszczający płaci" . W tym jednak przypadku koszty odbioru odpadów przejmuje na siebie gmina. Aby akcja przebiegła sprawnie a zarazem jak najbardziej oszczędnie należy przestrzegać kilku zasad:

* akcja dotyczy odpadów wielkogabarytowych, czyli takich, które powstają w gospodarstwach domowych, jednak ze względu na swoje rozmiary i budowę nie mogą być umieszczane w pojemnikach na odpady. W jej ramach nie będą odbierane odpady, które winny trafić do zwykłych pojemników na odpady lub pojemników do ich selektywnej zbiórki,
*odpady wielkogabarytowe są odpadami komunalnymi, a więc powstającymi w gospodarstwach domowych a nie w warsztatach usługowych , wytwórniach itp. Tam odbiór odpadów wliczany jest już w koszt usługi lub cenę towaru. Z tych jednostek odpady nie będą odbierane, ilość i rodzaj odpadów powstających w gospodarstwach również ma swoje ramy. Nie jest możliwe, aby gospodarstwo domowe wystawiło np. kilkanaście opon czy kilka lodówek. Kwota przeznaczona na finansowanie zbiórki jest ograniczona. Po jej przekroczeniu akcja zostanie przerwana,
* zbiórka rozpoczynać się będzie o godz. 7 00 /jedynie w miejscowościach z poz.5 harmonogramu/ od godz. 9 00 Przed jej rozpoczęciem odpady winny być już wystawione. Może to nastąpić w dniu poprzedzającym odbiór. Usługa raz wykonana na danym terenie nie będzie powtarzana,
* odpady winny być wystawione przed nieruchomość w miejsce, z którego firma wywozowa będzie je mogła bez problemu odebrać.

Harmonogram:
http://dlugoleka.ibip.wroc.pl/public/ge ... p?id=97318

Myślę, że obudowy powinni wziąć, bo w końcu do kubła się ledwo zmieści ;) Mój sąsiad np. wystawił wiadro ze szkłem. Ciekawy jestem czy to wezmą ;d

[ Dodano: 2008-08-22, 11:16 ]
A jednak nie wzięli wiadra ze szkłem :D U mnie poszło wszystko
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez Biały » 23 sie 2008, 11:18

No właśnie, u kolegi w Niemczech na posesji widziałem 5 albo 6 pojemników na odpady (każdy na coś innego), na dodatek i teraz już nie pamiętam, albo co dwa tygodnie, albo co miesiąc była zbiórka odpadów wielkogabarytowych, tyle że nie ładowali wszystkiego razem, jak tu, ale raz brali meble, a innego dnia - elektronike, innego znów szkło, na domiar wszystkiego np butelka po coli była zwrotna (nie sądze zeby to uległo zmianie)
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez Bray » 27 sie 2008, 14:48

Dla tych co nie wiedzą co robić z elektroniką (bo wyrzucać do kubła nie można) polecam punkt zbiórki w Kiełczowie:

:arrow: http://dlugoleka.ibip.wroc.pl/public/ge ... p?id=89825 :arrow:
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows Vista Firefox

Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez Karina » 26 sie 2010, 13:51

Potrzebuję starych, zużytych opon samochodowych ,z wyjątkiem ogumienia od sprzętu rolniczego ^_^ Chciałabym ochronić drzewa od zwierząt leśnych ,które notorycznie niszczą nowe sadzonki! Odbiorę we własnym zakresie ,tylko ,aby było tego większa ilość ,na jedno drzewko potrzeba minimum 5 opon.
Avatar użytkownika
Karina
 
Posty: 53
Dołączył(a): 16 sie 2010, 12:58

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez robur » 27 sie 2010, 21:48

Pnie drzewek można okręcić kawałkami grubej włókniny ogrodniczej P-50. Jest to tkanina dostępna w sklepach ogrodniczych min. w Castoramie, charakteryzuje się tym, że przepuszcza powietrze i wodę. Można tę włókninę do okręcania, łatwo pociąć na mniejsze paski. Okręcony pień jest w ten sposób zabezpieczony przed ogryzaniem lub ocieraniem rogami przez zwierzynę leśną. Jeśli zwierz objada czubki małych drzewek, to można wbić wokół nich parę kołków i do nich przymocować tę włókninę. Drzewko wokół siebie miało by coś w rodzaju parawanu mniej więcej takiego jakie są na plażach. Ja w ten sposób zabezpieczam drzewka, okręcam pnie. Może są też inne sposoby zabezpieczeń równie skutecznych lub lepszych jeśli nie było by tych opon. Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w uprawie tych drzewek.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez Biały » 28 sie 2010, 19:02

Wyjrzałem przez okno i trzy takie opony namierzyłem, jeśli są nadal potrzebne, to bez kłopotu oddam. Dodam tylko że są przecięte
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Windows XP Firefox

Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez Karina » 28 sie 2010, 20:31

Robur ,bardzo dziękuję za rady ,jestem Ci wdzięczna za tak obszerne rady ,ale ja tych drzewek mam dużo i poszłabym z przysłowiowymi "torbami" jak bym tak wszystkie miała okręcać .W zeszłym roku prawie wszystkie sadzonki zostały doszczętnie pokaleczone ,może to przez tę srogą zimę ,zwierzaki tak się dokarmiały ? Na wiosnę kupiłam nowe i teraz drżę na samą myśl o ponownej dewastacji przez sarny ,bo zajęcy to chyba nie ma w naszych lasach .
Opon potrzebuję sporo i jak już będę jechała ,to biorę przyczepkę,gumy przecięte raczej się nie nadają,bo jak ustawię z pięć sztuk jedna na drugiej ,to niestety ta "piramida" trzymać nie będzie pnia ,już to przerabiałam .Dziękuję za pamięć i miejcie na uwadze to moje opony . :-D
Avatar użytkownika
Karina
 
Posty: 53
Dołączył(a): 16 sie 2010, 12:58

    Windows XP Firefox

Odp.: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez Biały » 29 sie 2010, 12:07

A to rozumiem że korony tych drzewek są na tyle małe i nisko, że opony przechodzą od góry :-) A co na takie zapotrzebowanie zakłady wulkanizacyjne??
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez Bray » 8 wrz 2010, 13:06

Zbiórka odpadów wielkogabarytowch

Informujemy, że od dnia 8 września 2010 r. na terenie Gminy Długołęka rusza zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

I etap (terminy):
8.09 Kiełczówek, Wilczyce
9-10.09 Kiełczów
11.09 Brzezia Łąka


Daty dla pozostałych miejscowości ukazywać się będą na bieżąco na stronie internetowej gminy

gmina.dlugoleka.pl
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez logos » 27 wrz 2010, 17:39

Tegoroczna zbiórka to jakaś kpina!
Avatar użytkownika
logos
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 wrz 2010, 13:02

    Windows XP Opera

Odp.: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez Booty » 28 wrz 2010, 21:49

Dlaczego uważasz, że kpina? Fakt.. w tym roku zauważyłem wyjątkowo dużo wystawek przez co też firma w zbieraniu tego wszystkiego się opóźniała, ale.. zapewne wszystko zabrali.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Windows Vista Firefox

Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez Karina » 29 wrz 2010, 06:50

Kiedy będzie zbiórka odpadów w Pasikurowicach? Ostatnio widziałam w Szczodrym ,teraz pogoda trochę przeszkadza ,bo jak wystawią ludzie te stare kanapy ,czy fotele ,to jak namokną ,to włożyć na auto będzie problem .
Avatar użytkownika
Karina
 
Posty: 53
Dołączył(a): 16 sie 2010, 12:58

    Windows XP Firefox

Odp.: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez t-tas » 1 paź 2010, 00:58

Kpiny doszukiwał bym się właśnie w sposobie pracy w tym roku- chyba 2 osoby ładujące ręcznie odpady na samochód, który zapewne był specjalnie wybrany by ułatwić ładowaczom pracę- samochód do przewozu kontenerów z hakowym systemem załadowczym co sprawia, że "podłoga" paki znajduje się bardzo wysoko. A można inaczej co pamiętamy z poprzednich lat- 2 zestawy transportowe typu ciężarówka z przyczepą w wysokiej burcie, ładowarka i ludzie ładujący odpady na łyżkę ładowarki, ładowarka ładowała odpady na samochody. Nie wiem jak Wam ale według mnie w poprzednich latach wyglądało to jakoś sprawniej.
t-tas
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows XP Firefox

Odp.: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Postprzez Biały » 2 paź 2010, 22:20

Ale to nie wina pracowników tylko ich pracodawcy który wolał sam zarobić niż ulżyć pracownikom i usprawnić pracę, w każdym razie ja od siebie im pomogłem graty załadować. POLSKA
ps poczekajmy na zimę hihihi
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

Następna strona

Powrót do Czystość, środowisko



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników