Oświetlenie drogowe na łączniku autostradowym w Ramiszowie

    Windows XP Chrome

Oświetlenie drogowe na łączniku autostradowym w Ramiszowie

Postprzez Monika S. » 15 gru 2010, 19:51

Prace na łączniku zbliżają się ku końcowi, niestety inwestor tj. GDDKIA nie przewidział oświetlenia drogowego na skrzyżowaniu łącznika z drogą gminną pomiędzy "starym" Ramiszowem, a Ramiszowem Przylesie.
W związku z tym, iż u wielu osób brak sygnalizacji świetlnej budzi wielki niepokój (doszło już tam do kilku wypadków) wystąpiłam z "inicjatywą obywatelską" i przygotowałam pismo podpisane przez 72 mieszkańców "starego" Ramiszowa, które przedstawiam poniżej.

My niżej podpisani mieszkańcy wsi Ramiszów żądamy, aby realizowana inwestycja budowy łącznika autostradowego „Długołęka” rozdzielająca wieś Ramiszów czteropasmową drogą szybkiego ruchu miała zainstalowaną sygnalizację świetlną.
Obecny ruch na drodze – tylko aut ciężarowych innych obsługi budowy jest bardzo niewielki, ale szybkość z jaką poruszają się na drodze w.w auta pozwala przypuszczać, że przedostanie się z jednej strony Ramiszowa na drugą – do Pawłowic, Zakrzowa czy do jedynego sklepu we wsi - przy dużo większym natężeniu ruchu – w końcu będzie to prawdopodobnie bezpłatna część obwodnicy Wrocławia - będzie wręcz niemożliwy przez pojazdy, którymi dysonujemy. Chodzi tu o maszyny rolnicze, ciężarówki, samochody z przyczepami do przewozu koni (o długości od 5 do 10 m!), czy nawet auta osobowe, środki komunikacji miejskiej nie wspominając o pieszych i rowerzystach którzy pokonują tą trasę np. do sklepu bez wspomagania koni mechanicznych!
Dobre drogi bardzo nas cieszą jednak wiemy, że powodują, iż kierowcy niemal bez ograniczeń wciskają gaz do dechy!
Żądamy zatem, aby wykonawca przed odbiorem końcowym robót w ramach zleconych przez Państwo robót dodatkowych na w.w inwestycji wykonał sygnalizację świetlną.
Nie chcemy aby do wykonania sygnalizacji zmusiły Państwa dopiero wypadki na tym skrzyżowaniu.
ZADBAJCIE O BEZPIECZEŃSTWO NASZE I INNYCH UŻYTKOWNIKÓW TEJ DROGI !

Pismo zostało wysłane do GDKKIA O/Wrocław.

Na początku grudnia otrzymałam odpowiedz na w.w. pismo podpisane przez z-cę Dyrektora oddziału Mgr. J.Onyszko, w którym informuje, iż "w ramach budowy w.w łącznika czynione są przygotowania do wykonania dokumentacji projektowej na budowę (...) sygnalizacji świetlnej"
Niestety nie padła deklaracja w sprawie ostatecznej budowy sygnalizacji z uwagi na fakt, iż "jest ona uzależniona od przyznania dodatkowych środków finansowych przez Centralę GDDKIA w Warszawie dla budowy łącznika autostradowego Długołęka"

Apeluję zatem do wszystkich mieszkańców Ramiszowa i użytkowników "drogi ramiszowskiej" o przesyłanie na adres @ centrali GDDKIA w Warszawie kancelaria@gddkia.gov.pl pism z prośbami, żądaniami, wnioskami o zabezpieczenie oraz przekazanie do oddziału GDDKIA we Wrocławiu środków finansowych koniecznych do realizacji, niezbędnej z punktu widzenia użytkowników tej drogi sygnalizacji świetlnej.
Pozdrawiam
Monika Szczepaniak
Monika S.
 

Reklama

Powrót do RamiszówKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników