Park w Szczodrem

    Nieznany Nieznana

Park w Szczodrem

Postprzez maj46x » 28 wrz 2008, 19:42

Witam

Aktualnie piszę pracę inżynierską pt. Koncepcja Zagospodarowania Parku We Wsi Szczodre, i stąd moja prośba.Napiszcie proszę, co chcielibyście, aby się znalazło w tym miejscu- co należy zbudować, co zmienić oraz inne uwagi.Myślę, ze skończoną pracę zaniosę do naszego kochanego U.G. i może coś da to im do myślenia :)

Pozdrawiam
maj46x
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 wrz 2008, 19:38
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez arogantka » 28 wrz 2008, 20:07

To nie masz żadnego pomysłu? Zrównac z ziemią i teren pod inwestycje jak znalazł. Zwabić inwestorów zwolnieniem z podatków, omamić mieszkańców wizja rozwoju gospodarczego i na koniec pochwalić się sukcesem w gminnej gazetce :)
A na poważnie - nie znam terenu zbyt dokładnie - ale skoro jest jeziorko - to jakaś wypożyczalnia kajaków albo rowerów wodnych, jakieś miejsce do grilowania albo zapalenia ogniska no i obowiązkowo pomnik Wójtowej jako miejsce pielgrzymek wdziecznych mieszkanców.
Albo wzorem Chin - miejsce protestów i pikiet.
Można też puścić famę w Polskę o ukazywaniu się oblicza matki boskiej na tafli jeziora, postwic kapliczkę, wybrukować drogę ostrymi kamieniami - co by tak łatwo pielgrzymom nie było na kolanach chodzić - wtedy punkt pierwszej pomocy, stoisko z gadżetami...
Sory fantazja mnie poniosła hehehe.
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Bray » 28 wrz 2008, 20:21

O jaki konkretnie teren konkretniej chodzi? Bo trudno mi sobie wyobrazić coś bez większego przybliżenia ;)

Dodatkowo polecam tematy:
http://dlugoleka.net/topics2/84.htm
http://dlugoleka.net/topics26/98.htm
http://dlugoleka.net/topics26/124.htm

Myślę, że Biały będzie miał coś w tym temacie do powiedzenia ;-)
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez maj46x » 28 wrz 2008, 21:26

Chodzi o teren stawu, boisko, zamek..
Oczywiście, ze mam pomysły :) inaczej nie studiowałbym Gospodarki Przestrzennej, gdybym nie posiadał chociaż odrobiny kreatywności :) Ale to nie oznacza, że nie mogę się zapytać - przecież nikt nie pozjadał wszystkich rozumów świata :)

Do Admina: Temat umieściłem na forum głównym dlatego, że łatwiej bedzie go znaleźć.Przykładowo taki mieszkaniec powiedzmy Bykowa, czy Łoziny nie wchodzi na dział poswięcony szczodremu - ale nad staw przyjeżdza :).
maj46x
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 wrz 2008, 19:38
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Biały » 28 wrz 2008, 21:36

Jestem za jaknajbardziej daleko idącą rekraacją, możliwości jest do pierona: boisko jest, w siatke też idzie pograć, na ognisko również się miejsce znajdzie, korty są do odbudowy ale dla U.G. to małe miki, myślę że znalazłby się taki manager że gmina by nie dokładała do interesu, no i nie w ten sposób że za Maryli wokal nie płacimy a do kasy na karuzele strach podejść, czy po piwo, to w rynku niewiele droższe.
Chylę czoła co do pomysłu Arogantki na kapliczkę, całkiem całkiem :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez maj46x » 28 wrz 2008, 21:49

Oto jedne z moich pomysłów:

-rowery wodne, kajaki
-pobudować pomosty wędkarskie i oczyścić staw, odmulić
-miejsca parkingowe
-wybudowac scenę
-kosze na śmieci, toaleta publiczna
-zamek przerobić na hotel(dlaczego o tym nikt nie pomyślał???)
-wybudować boisko, pole namiotowe, chodniki, miejsca na ognisko...

Możliwości jest dużo - jak jest napisane - Lasy Szczodrego to zielone płuca Wrocławia - aż dziw, że nie ma ludzi, którzy pojęli by się przeprowadzenia zmian...co innego mentalność młodzieży - co z tego, ze się zrobi, skoro i tak zdewastują? (odp. Może monitoring? i wysokie kary....ehh :) ).
maj46x
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 wrz 2008, 19:38
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Bray » 29 wrz 2008, 15:17

Taa, jestem szczególnie za odmuleniem stawu bo z tego co słyszałem to, aż strach wejść i nie wiadomo co ma się pod nogami :). Rowery wodne, kajaki, boiska, sceny itp jestem za. Myślę, że ten teren w Szczodrym (em?) ma wielki potencjał, który przez wiele lat był marnowany. Czas chyba to zmienić i dobrze, że są tacy ludzie co chcą.

Co do pałacu, to jaki jest jego stan prawny? Jest w prywatnych rękach? Dla mnie to może nawet być hotel byle obiekt nie niszczał. Dawnej świetności już nie odzyska (kto by to odbudowywał?). Niech przynajmniej pełni jakąś funkcję to co zostało (a zostało niewiele).
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Tiberias » 29 wrz 2008, 15:53

Ahh... jakie piękne bezosobowe komunały... :roll:
maj46x napisał(a):aż dziw, że nie ma ludzi, którzy pojęli by się przeprowadzenia zmian

Bray napisał(a):Czas chyba to zmienić i dobrze, że są tacy ludzie co chcą.

Jest wiele świenych pomysłów zagospodarowania terenu parku w Szczodrem i zapewne większość z wcześniej tu podanych wymyslił już ktoś inny, wcześniej. Problem z tym tylko taki że jakoś nikt się nie kwapi do ich realizacji. :roll:
maj46x napisał(a):Myślę, ze skończoną pracę zaniosę do naszego kochanego U.G. i może coś da to im do myślenia :)

A to może i pomoże, ale nigdy nie wiadomo.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Lewy » 29 wrz 2008, 19:51

maj46mx napisał(a):-zamek przerobić na hotel(dlaczego o tym nikt nie pomyślał???)

Prawdopodobnie wiążą się z tym kwestie prawne. Zamek jest zaliczany do obiektów zabytkowych, a remont takich wiąże się zazwyczaj z o wiele większymi kosztami ;-)

Moim zdaniem, można by zlikwidować nikomu nie przydatne boisko do piłki nożnej i zamienić je np, w małą osadę. Tzn ogrodzić kawałek tego terenu drewnianym płotem i stworzyć małe "westernowe" miasteczko, lub indiańską osadę. Stworzenie takich "kipi" nie powinno być problemem, a gdyby pomysł wypalił, mógłby sprowadzić dodatkowych turystów ;-)
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Biały » 29 wrz 2008, 20:20

za boiskiem jest mase miejsca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:
ludziuska, przecież tam naprawde jest miejsca że jak stąd do tego drzewa i jeszcze w pi....u
po co likwidować boisko?? a co do realizacji pomysłów to jest tak (przynajmniej u mnie) jak się nie ma miedzi to się na dupsku siedzi :lol:
Ostatnio edytowano 29 wrz 2008, 20:24 przez Biały, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Bray » 29 wrz 2008, 20:23

Eee, moim zdaniem boisko jest bardziej potrzebne. Kombinowanie z jakimiś osadami itp jest bez sensu. Nigdy mi się takie rzeczy nie podobały, ponieważ dla mnie to po prostu kicz. Wolałbym obejrzeć sobie jakiś mecz niż udawanych Indian czy jakieś inne stwory ;d Turystów ma sprowadzić jezioro, park itp Takie atrakcje to mogą być nad morzem ;-)
Jak już coś robić to nie warto przesadzać :idea:
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Biały » 29 wrz 2008, 20:25

Niech bedzie i takie cudo jeśli tylko znajdzie zwolenników??
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Lewy » 29 wrz 2008, 21:16

Ja dałem jedynie pomysł Panowie :-P Mecz na boisku w Szczodrem? Na tym kretowisku to na razie nie możliwe ;-) W głowie mam jeszcze kilka pomysłów na zagospodarowanie tego "zielonego terenu", ale żaden z nich nie wydaje się być realny na zrealizowanie z różnych powodów ;-)
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez maj46x » 29 wrz 2008, 22:12

Boisko jest za blisko stawów - można by je przenieść nieco dalej a ten teren przeznaczyć pod ważniejsze rzeczy....(a jak piłka wpadnie do stawu? :D:D:D:D:D joke)
maj46x
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 wrz 2008, 19:38
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez LOLO » 4 paź 2008, 14:03

ZAPYTAJ SIE PANA Z.PISARKA :!: :!: :!: :!: :!: ON NAPEWNO ODPOWIE :!: :evil: :evil: :evil: PYTANIE :!: :!: :!: :!:

Edit: Jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz a jeśli masz to staraj się pisać tak żeby Cię można było zrozumieć. Po za tym dodanie dziesięciu wykrzykników nie doda temu postu treści, jest to po prostu zaśmiecanie. I radziłbym wyłączyć caps lock.
Kolejne posty w takiej formie będą traktowane jako spam - Tiberias


[ Dodano: 2008-10-04, 23:04 ]
no coty nie powiesz co stojsz za panem z.pisarkiem :!:
Ostatnio edytowano 4 paź 2008, 16:45 przez LOLO, łącznie edytowano 1 raz
LOLO
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 wrz 2008, 18:23

Następna strona

Powrót do Szczodre



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

hotel dla dzieci w górach