Podejrzani o porwanie i rozbój

Czujecie się bezpiecznie w gminie? Co sądzicie o działaniach policji?
    Nieznany Nieznana

Podejrzani o porwanie i rozbój

Postprzez Bray » 18 wrz 2009, 14:25

Podejrzani o porwanie i rozbój

Policjanci zatrzymali trzy osoby, podejrzane o uprowadzenie dwóch mężczyzn i rozbój. Teraz grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Długołęce, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali trzy osoby podejrzane o uprowadzenie i rozbój na dwóch mieszkańcach jednej z miejscowości na terenie gminy Długołęka. Do zdarzenia doszło 14 września 2009 roku. Sprawcy naszli na mieszkanie w którym przebywali pokrzywdzeni a następnie doprowadzili ich do stanu bezbronności kradnąc telefony komórkowe pieniądze oraz dokumenty. Następnie podejrzani wywieźli 29 i 33 - latka do lasu, jednego z nich wioząc związanego w bagażniku samochodu. Tam doszło do pobicia pokrzywdzonych w celu zmuszenia ich do zaciągnięcia pożyczki bankowej, jako kolejnego łupu dla napastników. Policjanci zatrzymali jednego z podejrzanych bezpośrednio po zdarzeniu a kolejnych w wyniku przeprowadzonych w tej sprawie czynności. Funkcjonariusze odzyskali też w całości skradzione mienie.
Wobec podejrzanego 34 i 40 - latka zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Wobec trzeciej podejrzanej osoby, 23 - letniej kobiety, zastosowano dozór policyjny. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

http://www.wroclaw.policja.gov.pl/www/i ... =14&menu=3
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

Powrót do BezpieczeństwoKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników