Polityka krajowa, lokalna, gminna

Dyskusje związane z polityką. Prosimy o merytoryczną dyskusję i przestrzeganie regulaminu forum.
    Windows XP Firefox

Parytet czyli paprotka

Postprzez podatnik » 9 gru 2010, 21:25

Niedawno nasz Sejm wprowadził ustawę parytetową :-D
I mamy protest

http://www.rp.pl/artykul/575890_Michali ... rotka.html

A może by tak okręgi jednomandatowe ?
Ale nasze partie polityczne z swoją Ruską matematyką, chętnie by to podzieliły jeszcze lepiej,

35 % dla PO, 35% dla PiS, 35% dla SLD tylko gdzie PSL-ek no gdzie ;-)

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 12 gru 2010, 21:10

Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez Lewy » 13 gru 2010, 17:50

podatnik ta afera z dopalaczami musiała się tak skończyć. Z resztą tak jak szybko się zaczęła, tak szybko skończyła. A całej sprawie dodaje smaczku fakt, że choć sprawa kompletnie ucichła to właściciele "smartshopów" mają teraz jeszcze większe pole do działania, ale tego media już nie nagłośnią. ;-)
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 13 gru 2010, 18:03

Lewy

Tutaj jeszcze jeden ciekawy artykuł:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ustawa;antydopalaczowa;utrudnia;dzialania;policji,56,0,732472.html

A tak na poważnie , pomijając fakt że Tusk zrobił to tylko i wyłącznie dla celów politycznych, za co wszyscy zapłacimy
bo sprawy są już w sądach i obstawiam że zostaną wygrane przez handlarzy dopalaczami.
Jedyną metodą walki z mafią narkotykową jest pełna legalizacja narkotyków, ale na to niestety sama mafia nie pozwoli bo w takim wypadku utraciłaby najważniejsze zrodło dochodu.

A ja się pytam co by się takiego wielkiego stało gdybyśmy narkotyki zalegalizowali?
Argument że łatwy dostęp byłby dla dzieci, jest co do zasady błędny, łatwy dostęp jest właśnie teraz bo niekontrolowany.

To że ludzie dorośli by się odurzali, ci z nas którzy chcą to robić to robią

Więc co?
podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez Bray » 15 gru 2010, 14:45

O podpisaniu przez prezydenta ustawy o podniesieniu podatku VAT:
http://www.mmtorun.pl/artykul/prezydent-dzisiaj-podniosl-podatki-co-mowil-wczesniej-258540.html
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 15 gru 2010, 19:56

Bray napisał(a):O podpisaniu przez prezydenta ustawy o podniesieniu podatku VAT:
http://www.mmtorun.pl/artykul/prezydent-dzisiaj-podniosl-podatki-co-mowil-wczesniej-258540.html


Bray dobrze skomentowane :-)
A o tym słyszałeś


http://www.hotmoney.pl/artykul/prasa-polska-wprowadza-kolejny-podatek-2-17232

następny podatek, Platforma miała być liberalna tylko ciekawe w czym :hihi: ,bo w podatkach to ten liberalizm jej suuper wychodzi

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 15 gru 2010, 23:49

Ot nowość, o niej trąbiłem, od Koryta można odciągać, ale zabrać KORYTO to sztuka :-D ,


http://www.gazetawroclawska.pl/stronagl ... ,id,t.html :letssin:

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez mm_kielczow » 16 gru 2010, 14:05

Podatniku. To wedlug Ciebie za duzo czy za malo - bo nie badzo chwytam Twoje intencje. Chcialbys aby oni wszyscy pracowali za darmo ?

Jesli taka jest Twoja intencja, to rozumiem ze zakladasz ze te funkcjie powinny sprawowac jedynie osoby bardzo bogate, takie ktore moga utrzymac sie ze swojego majatku.

Wiem ze jest to problematyczny temat. Placenie za malo nie przyciagnie dobrych ludzi. Placenie zbyt wiele, przyciaga ludzi ktorych interesuje tylko koryto. Sam nie bardzo wiem jak go rozwiazac.

Mam wrazenie ze osoba ktora sprawdza sie na stanowisku wojewody, marszalka czy prezydenta Wroclawia, gdyby poszla do korporacji, moglaby zarobi o wiele wiecej. Gorzej oczywiscie, gdy taka osoba wg nas sie nie sprawdza.

Chcialbym poznac Twoja kompletna opinie w tym temacie. Jak bys rozwiazal ten problem ?

pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 16 gru 2010, 19:14

mm_kielczow napisał(a):Podatniku. To wedlug Ciebie za duzo czy za malo - bo nie badzo chwytam Twoje intencje. Chcialbys aby oni wszyscy pracowali za darmo ?

Jesli taka jest Twoja intencja, to rozumiem ze zakladasz ze te funkcjie powinny sprawowac jedynie osoby bardzo bogate, takie ktore moga utrzymac sie ze swojego majatku.

Wiem ze jest to problematyczny temat. Placenie za malo nie przyciagnie dobrych ludzi. Placenie zbyt wiele, przyciaga ludzi ktorych interesuje tylko koryto. Sam nie bardzo wiem jak go rozwiazac.

Mam wrazenie ze osoba ktora sprawdza sie na stanowisku wojewody, marszalka czy prezydenta Wroclawia, gdyby poszla do korporacji, moglaby zarobić o wiele wiecej. Gorzej oczywiscie, gdy taka osoba wg nas sie nie sprawdza.

Chcialbym poznac Twoja kompletna opinie w tym temacie. Jak bys rozwiazal ten problem ?

pozdrawiam
mm


mm widzę że nie do końca przeczytałeś ze zrozumieniem.
Pan Jurkowlaniec jest/był wojewodą a został marszałkiem, moje pytanie do Ciebie kto powołuje wojewodę wiadomo premier,
a kiedy są wybory parlamentarne ? :roll:

Zanim przejdę do zarobków, pozostańmy jeszcze w Sejmikach instytucja z zasady zbędna, podobnie jak Powiat.
Generująca jedynie koszty i ciągle rozrastające się bandy urzędników, powiedz mi czy wiesz czym się Sejmik zajmuje?

A jaka jest moja koncepcja, taka jaką prezentowałem podczas wyborów:
1. Gmina jako jedyna instytucja samorządowa
2. Likwidacja tworów typu Sejmik, Powiat a wraz z tym przesunięcie środków finansowych do Gmin. Zawsze wójt się z wójtem lepiej dogada, niż wójt z marszałkiem tudzież z starostą.
Proste przykłady popatrz na swoją drogę ul. Wrocławską aby podjąć decyzję o jej remoncie potrzebna rada Gminy, rada Powiatu, wójt, starosta ech.
Inny przykład widziałem odśnieżanie w swojej miejscowości, jezdzi pług i odśnieża drogi gminne, obok jedna nieodśnieżona dlaczego? - bo powiatowa :-)
Takich przykładów można mnożyć.

Co do zarobków to radny nie zarabia nic, otrzymuje jedynie zwrot kosztów czyli powiedzmy 400 - 500 PLN, obecnie radny w Sejmiku inkasuje ok. 3000PLN/m-c, radny Powiatu ok. 2000PLN/m-c.

Co do wójta, prezydenta miasta, burmistrza to mój stary przykład burmistrz San Antonio zarabia 4000USD/rok i myślisz że chętnych nie ma ?.

Napisałeś że taka osoba jak by poszła do korporacji to więcej zarobi - moja odpowiedz NIECH IDZIE!

Ale jeżeli przyjąć że wójt, burmistrz, prezydent miasta to menedżer, to jego pensja musi zależeć od tego jakim jest menedżerem tzn. jak zarządza, a zarządzanie nie polega na zadłużaniu tylko na korzyściach dla mieszkańców.
Jest dużo inwestycji, są podatki drogi są budowane OK. płacimy ile się należy, w przeciwnym wypadku jak w prywatnej firmie na zbity pysk i tyle.

tak na szybko :lol:
podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 16 gru 2010, 23:00

a teraz to

Radio Wrocław ustaliło, że nowym wojewodą dolnośląskim zostanie poseł PO Marek Skorupa.

Już prawie wszystko jasne. Ostateczną decyzję w najbliższych dniach podejmie premier Donald Tusk.

Kilka dni temu kandydat nie chciał odpowiadać na pytanie, czy obejmie stanowisko wojewody. Jak mówił, czeka spokojnie na decyzje i ma sprawy do załatwienia


Kto obejmie mandat poselski po Marku Skorupie? Pierwszy w kolejności jest obecny wicemarszałek województwa Marek Łapiński.

wszystko się KUPY trzyma :hihi: oj :kiss:

pozdrawiam
podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez kotow7 » 17 gru 2010, 00:00

Koło wzajemnej adoracji... Swój swojemu krzywdy nie zrobi...
A na studiach Rafał był społecznikiem... no no porobiło się
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez mm_kielczow » 17 gru 2010, 09:42

podatnik napisał(a):mm widzę że nie do końca przeczytałeś ze zrozumieniem.


Podatniku. Moje pytanie dotyczyło zarobków, ponieważ jestem zainteresowany Twoją opinią w tym temacie. To że nie pytam o inne rzeczy, znaczy tylko tyle, że Twoja opinia o nich w tym momencie mniej mnie interesuje.

podatnik napisał(a):Co do wójta, prezydenta miasta, burmistrza to mój stary przykład burmistrz San Antonio zarabia 4000USD/rok i myślisz że chętnych nie ma ?


4000 USD/rok = ok. 12 tys PLN = ok. 1 tys PLN miesiecznie. Nie wiem jak w stanach, ale w Polsce nie daloby sie za to przezyc. Nie znam szczegolowych uwarunkowań w San Antonio abym mogl jakos sensownie ocenic tą sytuację. Być może jest tak że oprócz tej pensji dostaje jakaś dietę która jest o wiele wyższa. A być może jest to funkcja zupełnie inna niż funkcja Prezydenta Miast u nas. A może faktycznie u nich funkcja burmistrza zarezerwowana jest dla ludzi bogatych. Na pierwszy rzut oka jest jednak jasne że w Polsce za 1 tys PLN nie da sie utrzymac rodziny, chyba że mówimy o mocnym biedowaniu. W takim razie funkcję tę mogłyby sprawować tylko osoby bogate, lub mające inne źródło utrzymania.


podatnik napisał(a):Napisałeś że taka osoba jak by poszła do korporacji to więcej zarobi - moja odpowiedz NIECH IDZIE!


Rozumiem że chcesz w tym momencie napisać, że jest to służba publiczna, a nie miejsce do dorabiania się. OK, zgodzę sie. Zależy jak sie patrzy na te 8-9 tyś. Może powiem w tym momencie coś co sie wyda niektórym straszne, lecz wydaje mi się że 8-9 tyś, to właśnie poziom zarobków przy których można jako tako swobodnie funkcjonować. Do bogactwa, czy dorabiania się jeszcze daleko. Myślę że osoba która sprawnie zarządza Wrocławiem, w korporacji mogłaby zarobić ... powiedzmy jakieś 50 kPLN brutto. Więc według mnie to i tak jest spore ustępstwo. Ale rozumiem że można mieć tutaj bardzo różne opinie, i jakoś specjalnie nie chcę teraz bronić swojej. Znacznie bardziej interesuje mnie następny temat o którym piszesz.

podatnik napisał(a):Ale jeżeli przyjąć że wójt, burmistrz, prezydent miasta to menedżer, to jego pensja musi zależeć od tego jakim jest menedżerem tzn. jak zarządza, a zarządzanie nie polega na zadłużaniu tylko na korzyściach dla mieszkańców.
Jest dużo inwestycji, są podatki drogi są budowane OK. płacimy ile się należy, w przeciwnym wypadku jak w prywatnej firmie na zbity pysk i tyle.


Czyli wynagrodzenie od efektów pracy. Tylko przyklasnę. Jednak z doświadczenia wiem że jest to trudne do realizacji nawet w firmach prywatnych. Nie mówię tutaj oczywiście o akwizytorze, którego wynagrodzenie bardzo łatwo można powiązać z bieżącymi wynikami. Porozmawiajmy o wynagrodzeniach zarządów firm dość dużych, ale nie korporacji , bo to jest stanowisko porównywalne. Jak wiemy, na niektóre efekty ich pracy trzeba czekać długo. I to nie dlatego że są oni powolni, lecz dlatego że czas od podjęcia decyzji strategicznej, do pokazania się jej efektów jest długi. Z drugiej strony, osoba na tym stanowisku, jeśli związać jej dochody bezpośrednio z bieżącymi lub krótkoterminowymi wynikami, ma sporo narzędzi, aby bieżący wynik podkręcać. Niestety dzieje się to wtedy kosztem przyszłości. Poza tym osoba taka dostaje dodatkowy bodziec do podejmowania wyższego ryzyka. Jeśli się uda, to będzie duża premia, jeśli się nie uda, to ... spróbuję jeszcze raz, może gdzie indziej. Mieliśmy ostanio dobry przykład na to w sektorze bankowym.

Wywalanie na pysk. O ile w firmach prywatnych, jest to dość proste, ponieważ jest rada nadzorcza. To jak miałoby to wyglądać w demokracji ?

Absolutnie nie twierdzę, że należy zaniechać pomysłów nad wynagradzaniem prezydentów/burmistrzów/wójtow od efektów pracy. Sam jednak nie widzę jak miałoby to być w szczegółach realizowane.

podatnik napisał(a):tak na szybko :lol:


Szkoda że tak szybko i skrótowo, bo dla mnie niestety nie ma w tym żadnej odpowiedzi. Proszę, odpowiedz jeszcze raz, ale tym razem wyczerpująco i ze szczegółami. Aby ułatwić, zawężę pytanie tylko do przykładu prezydenta Wrocławia.

Opisz proszę w jaki sposób miałby być on wynagradzany ? Jakie miałyby być mierniki jego pracy w poszczególnych obszarach, którymi on się zajmuje ? Kto i w jakim trybie miałby ustalać te mierniki (bo zdaje się że każde Miasto jest w innej sytuacji, ma inne priorytety, więc mierniki musiałyby się różnić dla róznych miast oraz różnych okresów rozwoju) ? Jaki okres czasu miałby prezydent na realizację celów ? Kto dokonywałby oceny jego pracy ? I przy jakich warunkach i w jaki sposób byłby on zwalniany. Poprzyj to przykładowym wyliczeniem, abyśmy mieli też odniesienie do jakiś kwot.

z góry dziękuję i pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 17 gru 2010, 10:17

mm

polecam jeszcze raz przeczytać artykuł ale ze zrozumieniem.
PO znowu przetasowała swoich ludzi, tak aby żadnemu z nich krzywda się niestała, każdy z nich dostał stanowisko i finansowo nie stracił.
Co do San Antonio, radny miejski otrzymuje 20 USD za każde posiedzenie!
San Antonio liczy 1,4 mln mieszkańców i wybiera się tam 10 radnych.
podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez mm_kielczow » 17 gru 2010, 10:35

podatnik napisał(a):mm

polecam jeszcze raz przeczytać artykuł ale ze zrozumieniem.
PO znowu przetasowała swoich ludzi, tak aby żadnemu z nich krzywda się niestała, każdy z nich dostał stanowisko i finansowo nie stracił.
Co do San Antonio, radny miejski otrzymuje 20 USD za każde posiedzenie!
San Antonio liczy 1,4 mln mieszkańców i wybiera się tam 10 radnych.
podatnik



Podatniku. A ja polecam przeczytać mojego posta ze zrozumieniem.

Tasowania ludzi mnie nie interesują, żadną nowością to dla mnie nie jest i się tym nie podniecam. Z Twoim podejściem do radnych zgadzam się. Więc dyskusja w tych dwóch tematach mnie nie interesuje.

Zainteresowało mnie to co pisałeś o wynagradzaniu Burmistrza/Prezydenta Miasta, i to tym Cię zagadnąłem. I myślałem że usłyszę od Ciebie jakąś ciekawą koncepcję, że czego się od Ciebie dowiem. Ale już zaczynam tracić na to nadzieję.

Rzuciłeś po prostu parę haseł, co zrobić bardzo łatwo. Ale zastanowić się nad tym czy to jest realne i jakby to miało wyglądać w szczegółach, już nie chcesz ?

pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez kotow7 » 17 gru 2010, 13:54

hehe podatniku, Tobie się też od mm dostało? Spokojnie, to 'chodzący" moralizator... Cenzurki wystawia na lewo i prawo, komu popadanie, najchętniej tym, z którymi Mu nie po drodze...
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników