Polityka krajowa, lokalna, gminna

Dyskusje związane z polityką. Prosimy o merytoryczną dyskusję i przestrzeganie regulaminu forum.
    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 17 gru 2010, 17:09

mm

Tasowania ludzi mnie nie interesują, żadną nowością to dla mnie nie jest i się tym nie podniecam
.

ja również, bo z natury to się podniecam kobietami a nie stołkami w administracji publicznej


Zainteresowało mnie to co pisałeś o wynagradzaniu Burmistrza/Prezydenta Miasta, i to tym Cię zagadnąłem
.
Zanim mnie zagadnąłeś pisałem o zabraniu koryta, nie o wynagrodzeniu.
Widzisz zabranie koryta nie oznacza zmniejszenia ilości ziemniaków w korycie, tylko odebranie żłoba.
I to tobie wytłumaczyłem, tylko odpowiadasz że Cię to nie interesuje.
Prosisz żebym się skupił na Prezydencie Miasta, ale nie ja na niego głosuję, z tego co wiem jego zarobki są jednymi z niższych biorąc pod uwagę wszystkich prezydentów miast.
W przypadku naszej wójtowej to nawet proporcje do Dutkiewicza nie są zachowane, patrząc zarówno na ilość mieszkańców Wrocławia w stosunku do gminy Długołęka, jak i porównując budżety.
Tylko co ciekawe a zarobkach Wójta decydują Radni i jakoś nie mogę się doszukać wniosku któregoś z radnych o obniżenie wynagrodzenia (chociażby w związku z kryzysem gospodarczym), no ale może czegoś nie wiem.


I myślałem że usłyszę od Ciebie jakąś ciekawą koncepcję,

usłyszałeś poprzednio tylko albo nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 17 gru 2010, 19:03

Witam

Poniżej w załączeniu link z artykułem o kolejnej podwyżce podatku (odebranie ulgi też jest podwyżką).
Tym razem odebrano przedsiębiorcą ulgę VAT na paliwo oraz od zakupu samochodów firmowych.
To że przedsiębiorca :lol-above: Drzewiecki za tym głosował mnie nie zdziwiło, ale Adam Szejnfeld :-/
No i mamy przykład liberalizmu PO.
Aby być rzetelny kilku posłów PiS-u również za tym głosowało,
No i oczywiście PSL, im się nie dziwie przecież przedsiębiorcy to nie ich elektorat XP


W artykule jest również załącznik który z posłów jak głosował

http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/oni;zabrali;przedsiebiorcom;ulgi;w;vat;za;paliwo,71,-1,728135.html

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez mm_kielczow » 17 gru 2010, 20:51

podatnik napisał(a):
I myślałem że usłyszę od Ciebie jakąś ciekawą koncepcję,

usłyszałeś poprzednio tylko albo nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć

podatnik


No dobra, widzę że się nie dogadamy, więc kończę OT.

pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez mm_kielczow » 17 gru 2010, 21:00

kotow7 napisał(a):hehe podatniku, Tobie się też od mm dostało? Spokojnie, to 'chodzący" moralizator... Cenzurki wystawia na lewo i prawo, komu popadanie, najchętniej tym, z którymi Mu nie po drodze...



Kotow, złaź ze mnie.

Nie obchodzi mnie czyjaś moralność. To nie moja sprawa, co robią inni, w szczególności osoby prywatne, bądź publiczne w sferze prywatnej.

Jestem z przestrzeganiem prawa i karaniem jego łamania. Rozróżniasz pojęcia prawo i moralność ?

pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez kotow7 » 18 gru 2010, 11:36

mm_kielczow nie chciałem byś miał uczucie, ze "siedzę" na Tobie... :-)
Mówisz, ze nie moralizujesz... A co przed chwila zrobiłeś?
Rozróżniam prawo od moralności, spokojnie. Ale nie jesteś prawnikiem więc wyroków forować nie możesz. Zatem Twoje oceny to moralizowanie.
Również pozdrawiam :-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 19 gru 2010, 19:01

Ciekawa informacja, jaką wyszperałem ;-)

Ron Paul, konserwatywny kongresman z Teksasu, ponownie skrytykował rząd USA za starania do zniszczenia inicjatywy WikiLeaks oraz ataki na jej założyciela, zaznaczając, że w przeciwieństwie do Białego Domu, działania WikiLeaks nie odebrały nikomu życia.


- Uważam, że Julian Assange jest traktowany niesprawiedliwie, jest zwykłym publicystą, takim samym jak dziennikarze, którzy też nie chcieliby, aby na ich media nakładane były różnego typu sankcje. Wg mnie walka z WikiLeaks to próba uciszenia Internetu. Oskarżenia, że informacje wyjawione przez WikiLeaks są zagrożeniem interesu narodowego USA nie mają podstaw, gdyż jak na razie nikt przez to nie zginął, a znacznie więcej ludzi zginęło od kłamstw naszego rządu. Ile osób zginęło z powodu kłamstw, które wysłały naszych żołnierzy do Afganistanu i Iraku? – powiedział p. Paul.

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez mm_kielczow » 19 gru 2010, 21:36

podatnik napisał(a): Co do wójta, prezydenta miasta, burmistrza to mój stary przykład burmistrz San Antonio zarabia 4000USD/rok i myślisz że chętnych nie ma ?.


Podatniku,
Twój przykład burmistrza San Antonio, zarabiającego 4000$ nie dawał mi spokoju i trochę pogrzebałem.

Faktycznie jego zarobki są na tym poziomie. Znacznie odbiegają od zarobków innych burmistrzów w USA. Jest on zatem nawet w tym kraju wyjątkiem a nie regułą. Oto link do zarobków burmistrzów w USA (najwiecej zarabiają w Chicago- 216 tys $, Los Angeles 205 tys $ ):

http://www.flickr.com/photos/sa_steve/2380988657/

Poczytałem też trochę o sposobie zarządzania San Antonio : http://en.wikipedia.org/wiki/San_Antonio,_Texas#Government
W skrócie. San Antonio podzielone jest na 10 okręgów wyborczych. W każdym z nich wybierają jednego radnego (City Council Member). We wszystkich 10ciu okręgach wybierają także jednego burmistrza (Mayor). Burmistrz jest także członkiem Rady. Członek rady dostaje 20$ za posiedzenie, a burmistrz 4000$ rocznie. Większość członków rady oprócz bycia w radzie jest zatrudnionych gdzie indziej na pełen etat.

Rada zatrudnia Zarządcę Miasta (City Manager) aby obsługiwał bieżącą działalność miasta i występował jako główny zarządzający. Natomiast sama rada jest ciałem legislacyjnym.

Czyli ichniego burmistrza (tego co zarabia 4000$ rocznie) można bardziej porównać do naszego przewodniczącego rady gminy/miasta. Odpowiednikiem wójta/burmistrza/prezydenta w Polsce jest w San Antonio City Manager. A City Manager w San Antonio zarabia już nieco więcej, mianowicie 315 000 $ rocznie. W poniższym linku zarobki urzędników w San Antonio. Wg mnie bardzo fajne zarobki.

http://www.texastribune.org/library/data/government-employee-salaries/san-antonio/


Obecny burmistrz San Antonio czyli Julian Castro jest prawnikiem i prowadzi kancelarię prawną http://www.jcastrolaw.com/index.htm . I z tego ma na chleb.

Teraz sytuacja dla mnie jest o wiele bardziej zrozumiała. A Twój stary przykład wygląda niestety na zupełnie nietrafiony.

pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 20 gru 2010, 18:35

mm

postaraj się zrozumieć istotę problemu.
Nie największym problemem jest ile zarabia nasz wójt czy burmistrz, chociaż jak przyrównasz dochód naszego wójta (z pamięci) ok 140 tys./rocznie do premiera 220 tys./rocznie (licząc jego uposażenie poselskie) to się kupy nie trzyma.
Państwo ok. 40 mln. obywateli, gmina ok 20 tys. obywateli.
Oczywiście sam sprawdziłeś pensję burmistrz i diety radnych San Antonio że się zgadza.

Ale popatrz na ilości samorządowców:
Długołęka ok.21 radnych, średnio 1 radny na tysiąc mieszkańców
Powiat Wrocław 23 radnych
Sejmik 36 radnych

A San Antonio 10 radnych, średnio 1 radny na 140 tys. mieszkańców
San Diego 8 radnych, średnio 162,5 tys. mieszkańców
Filadelfia 10 radnych, średnio na 150 tys. mieszkańców
Nowy Jork 51 radnych, średnio na 164 tys. mieszkańców

To tylko radni zapewne jakbyśmy spojrzeli na ilości urzędasów dysproporcje jeszcze by się zwiększyły.
Zabieranie koryta polega na likwidacji tych tworów.
Teraz zaczynasz rozumieć? :roll:

Wszystkie liczby z głowy więc jak gdzieś się pomyliłem to popraw.

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez mm_kielczow » 20 gru 2010, 20:44

podatnik napisał(a): ... <dlugi wywód nie na temat> ...


Ja o chlebie, Ty o niebie - czyli dalej bez zmian.

Zastanawiam się po co (bo logiki w tym nie ma żadnej) zarzucasz mi brak zrozumienia w temacie, w którym nie wyraziłem dotąd jeszcze żadnej swojej opini. Myślę, że robisz to po prostu po to, aby ukryć swój brak zrozumienia argumentów, którymi sam się posługujesz.

Nieładna, acz częsta maniera u niektórych polityków.

pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 21 gru 2010, 09:42

kotow7 napisał(a):hehe podatniku, Tobie się też od mm dostało? Spokojnie, to 'chodzący" moralizator... Cenzurki wystawia na lewo i prawo, komu popadanie, najchętniej tym, z którymi Mu nie po drodze...


Kotow,

muszę przyznać ci rację

mm

jak kogoś cytujesz to nie podmieniaj tekstu, bo to najdelikatniej mówiąc nieeleganckie.
Resztę twojego "wywodu" pozostawiam bez komentarza
podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez mm_kielczow » 21 gru 2010, 09:47

podatnik napisał(a):
kotow7 napisał(a):hehe podatniku, Tobie się też od mm dostało? Spokojnie, to 'chodzący" moralizator... Cenzurki wystawia na lewo i prawo, komu popadanie, najchętniej tym, z którymi Mu nie po drodze...


Kotow,

muszę przyznać ci rację


Antka sobie jeszcze weźcie do pomocy ;-)

pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Firefox

Duży plus dla wójta

Postprzez podatnik » 21 gru 2010, 12:10

Witam

niewątpliwie duży plus dla Pani Wójt :-D

http://dlugoleka.bip.net.pl/?a=896

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows Vista Chrome

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez M.D. » 21 gru 2010, 19:14

Maksymalną stawkę podatku od nieruchomości ustala Minister Finansów.Zmiany stawek zawsze najbardziej odczuwają firmy.W roku 2011 na maksymalnym poziomie – 21,05 zł za metr powierzchni użytkowej budynku – będą musieli zapłacić przedsiębiorcy z Warszawy, Poznania i Gdańska. W Łodzi firmy zapłacą podatek według stawki 19,73 zł, w Szczecinie 20,70 zł, w Krakowie 18,65 zł, w Pruchniku 16,12 zł, a w Lubinie 21,05 zł. Podwyżka stawki oznacza więc dla firmy zwiększenie podatku od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.
U nas od początku roku 2010 przedsiębiorcy płacą podatek w wysokości 20,51 zł/mkw . I na czym polega "sukces" pani Wójt ? Przedsiębiorcom w naszej gminie od roku 2010 bez podnoszenia podatków jest "drożej" prowadzić firmę niż na przykład w Łodzi w roku 2011.
M.D.
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 21 gru 2010, 19:37

M.D. napisał(a):Maksymalną stawkę podatku od nieruchomości ustala Minister Finansów.Zmiany stawek zawsze najbardziej odczuwają firmy.W roku 2011 na maksymalnym poziomie – 21,05 zł za metr powierzchni użytkowej budynku – będą musieli zapłacić przedsiębiorcy z Warszawy, Poznania i Gdańska. W Łodzi firmy zapłacą podatek według stawki 19,73 zł, w Szczecinie 20,70 zł, w Krakowie 18,65 zł, w Pruchniku 16,12 zł, a w Lubinie 21,05 zł. Podwyżka stawki oznacza więc dla firmy zwiększenie podatku od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.
U nas od początku roku 2010 przedsiębiorcy płacą podatek w wysokości 20,51 zł/mkw . I na czym polega "sukces" pani Wójt ? Przedsiębiorcom w naszej gminie od roku 2010 bez podnoszenia podatków jest "drożej" prowadzić firmę niż na przykład w Łodzi w roku 2011.


M.D.

I masz w zupełności rację.
To Minister Finansów ustala maksymalną stawkę podatku od nieruchomości, ale nie ma stawki minimalnej.
Niestety w naszej gminie regułą były stawki bądz maksymalne, bądz bliskie maksymalnym.
Słowo sukces użyłem w kontekście zauważenia problemu przez obecne władze, tak mi się przynajmniej wydaje - że to dostrzegły (chociaż może naiwny jestem).
Aby mówić o nowych miejscach pracy, należy poprawić konkurencyjność naszych lokalnych przedsiębiorców, a jednym z działań jest obniżenie lub całkowita likwidacja podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców.

Reasumując, postrzegam że działania idą w dobrym kierunku, ale jak mnie pytasz czy są wystarczające napewno nie!
podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez kotow7 » 23 gru 2010, 00:06

mm_kielczow czyżbyś miał żal, że zostałeś sam? To chyba nie do nas?

To "brawo" dla Pani Wójt podatniku to chyba za dotrzymanie obietnicy przedwyborczej o "zamrożeniu stawek podatkowych na 2011 rok"? I zgadzam się z Tobą.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników