Polityka krajowa, lokalna, gminna

Dyskusje związane z polityką. Prosimy o merytoryczną dyskusję i przestrzeganie regulaminu forum.
    Windows XP Opera

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez zdegustowana » 23 gru 2010, 11:01

Myślę, że nie to ile zarabia wójtowa jest istotne, ale sprawdzić warto jakie delegacje brały i brać będą radne. Nie są to kwoty wcale małe. Nie piszę "nasze radne" bo to co się teraz powyrabiało woła o pomstę do nieba. Walka, brak profesjonalizmu politycznego radnych i przewodniczącej. Według mnie i tego co widzę, wszystko postawione na bałagan, karierę i to w chodnikowym wydaniu. Widać na takich radnych zasłużyliśmy. Jenak jest mała nadzieja. Słyszę, że wiele osób otworzyło oczy i już dziś głos oddano by inaczej. Trudno - ale to co funkuje nam rada to obłęd. WSTYD !
zdegustowana
 

Reklama

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez mieszkaniecWiosennej » 23 gru 2010, 14:12

zdegustowana napisał(a):Myślę, że nie to ile zarabia wójtowa jest istotne, ale sprawdzić warto jakie delegacje brały i brać będą radne. Nie są to kwoty wcale małe. Nie piszę "nasze radne" bo to co się teraz powyrabiało woła o pomstę do nieba. Walka, brak profesjonalizmu politycznego radnych i przewodniczącej. Według mnie i tego co widzę, wszystko postawione na bałagan, karierę i to w chodnikowym wydaniu. Widać na takich radnych zasłużyliśmy. Jenak jest mała nadzieja. Słyszę, że wiele osób otworzyło oczy i już dziś głos oddano by inaczej. Trudno - ale to co funkuje nam rada to obłęd. WSTYD !



ALE O CO KONKRETNIE CHODZI?
mieszkaniecWiosennej
 

    Windows XP Firefox

obwieszczenie wojewody

Postprzez podatnik » 23 gru 2010, 16:14

Witajcie

dzisiaj przeczytałem obwieszczenie naszego wojewody, Pani Ilony Antoniszyn-Klik i przecieram oczy ze zdumienia.
Bo znalazłem taki o to zapis:

par.2 Zakaz określony w par. 1 obowiązuje od dnia określonego w par. 6 do dnia 27.02.2010 r., z wyjątkiem dni 31.12.2010 r. i 01.01.2011 r.
:lol-above:

ktoś to na język polski przełoży,

tutaj odnośnik:
http://dlugoleka.bip.net.pl/?a=915

skojarzył mi się pewien artykuł:

http://www.fakt.pl/Miss-Studentek-popiera-Pawlaka,artykuly,74017,1.html

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

:-)

Postprzez podatnik » 23 gru 2010, 20:17

Z dzwiękiem dzwonków melodyjnych , wraz z opłatkiem wigilijnym w dzień
Bożego Narodzenia dla wszystkich na tym forum
serdeczne życzenia składa,
podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

Platfus Obywatelski

Postprzez podatnik » 30 gru 2010, 18:27

"Nasz" premier do spółki z Panią Fedakową kolejny raz udowadniają że tonący brzytwy się chwyta.
Zamiast przeprowadzić gruntowną reformę Państwa postanowił kolejny raz sięgnąć do naszych kieszeni, obniżając składkę przekazywaną do OFE 7,3% do 2,3%.
I jeszcze próbuje wmówić nam że ZUS lepiej tymi składkami będzie zarządzał :rotfl:

A już do łez się ubawiłem czytając następującą wypowiedz JE Donalda Tuska cyt: "Każda złotówka odkładana przez polskiego "składkowicza" będzie dedykowana na jego konto - zapewnił w czwartek premier Donald Tusk.
- Konkretnie na trzy konta; dwa ZUS-owskie, pierwszy i drugi filar, częściowo trzeci w OFE. Wiecie, co byśmy zrobili z tą ręką, która by się podniosła na te składki "

W prawie Szariatu za podniesienie ręki na własność prywatną, jedyną karą jest ucięcie tej ręki, gdyby to prawo wprowadzić w naszym kraju większość naszych rządzących była by inwalidami.
Ale tego typu działania i tak tylko przesuwają w czasie nieuniknione, czyli bankructwo, a ja osobiście z niecierpliwością na to czekam. Tak jak napisałem wcześniej, czasami trzeba zderzyć się ze ścianą, żeby zrozumieć podstawy zagadnień ekonomii.
podatnik
Ostatnio edytowano 30 gru 2010, 20:12 przez podatnik, łącznie edytowano 1 raz
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

Platfus Obywatelski

Postprzez podatnik » 30 gru 2010, 19:08

A w związku z powyższym coś mi się przypomniało, pewnie zrobione przez PIS ale ciekawe....

http://www.youtube.com/watch?v=jPsVPwHSaBA

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez antek_emigrant » 30 gru 2010, 20:48

PODATNIK, mimo że twój nick zaczyna się od PO, to mądrze kojarzysz. W życiu najważniejsze są najprostsze rozwiązania. Mam przeczucie ,że platforma zginie od tego co miało być ich mottem pt. FINANSE PAŃSTWA.......najsmutniejsze jest to,że publiczność wciąż będzie im klaskać.
antek_emigrant
 

    Windows XP Firefox

Platfus Obywatelski

Postprzez podatnik » 31 gru 2010, 00:08

antek_emigrant napisał(a):PODATNIK, mimo że twój nick zaczyna się od PO, to mądrze kojarzysz
.

Antek

nie ma najmniejszego znaczenia czy PO czy PiS albo PSL-ek lub partia której nazwy tutaj nie wyminie :-D
Wszyscy których wymieniłem lewą nogą z łóżka wstają ;-)
A bandyctwo jest bandyctwem i tyle, nie to żebym uwielbiał OFE :roll: , ale ściana w postaci bankructwa już blisko.


Polecam filmik z podstaw ekonomii (dla moich synów), tylko filmik nie na nasze realia :lol-above: ,w "naszym" lewicowym kraju takie zasady nie obowiązują

http://www.youtube.com/watch?v=_90W8dJS06E&feature=sub

ściskam prawicę
podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

Coś o naszych podatkach

Postprzez podatnik » 3 sty 2011, 17:05

To jest wariant historyjki biegającej po anglojęzycznej części Sieci; bardzo pouczającej.

Dziesięciu facetów poszło na piwo i rachunek dla wszystkich wyniósł 100 zł. Jak go tu sprawiedliwie pokryć? Po namyśle zdecydowali się zastosować rozwiązanie znane z działającego w Europie systemu podatkowego:

Czterech najbiedniejszych nie zapłaciło nic.
Piąty zapłacił złotówkę.
Szósty zapłacił 3 złote.
Siódmy zapłacił 7 zł.
Ósmy zapłacił 12 zł.
Dziewiąty zapłacił 18 zł.
A ostatni, najbogatszy, zapłacił 59 zł.

Jak postanowili, tak zrobili. Przychodzili do baru codziennie, zostawiali 100 złotych – i wszystko było w porządku… do momentu, w którym barman powiedział:

“Chłopaki! Jako stałym klientom oferuję wam zniżkę: będziecie płacić tylko 80 złotych”.

Faceci ucieszyli się. Powstał jednak problem: jak podzielić nadwyżkę 20 złotych? Na początek ustalili, że czterej najbiedniejsi nadal nie płaciliby nic – ale co z resztą? Zaproponowali, by podzielić ja po równo między tych, co płacą. Wyszło po 3,33 na łebka. Ale w takim razie Piąty i Szósty jeszcze otrzymywaliby pieniądze za picie!

Barman zaproponował, że rozłoży tę obniżkę jakoś bardziej proporcjonalnie:

Piąty nie zapłacił nic.
Szósty zapłacił 2 złote.
Siódmy 5 zł.
Ósmy 9 zł.
Dziewiąty 14 zł.
A Dziesiąty 49 zł.

Zapłacili, wyszli z baru – i zaczęli liczyć:

“Ja otrzymałem tylko złotówkę z tych 20 – oświadczył Szósty – ale on – rzekł wskazując na Dziesiątego – zarobił na tym 10 złotych!”

“To prawda! – krzyknął Piąty. – Ja też zarobiłem na tym tylko złotówkę! To niesprawiedliwe, że on zarobił dziesięć razy więcej”.

“Dlaczego on dostał 10 złotych, a ja tylko dwa? – zawołał Siódmy. – Bogaci zabierają nam wszystko!”.

“Czekajcie! – zawrzasnęli jednym głosem pierwsi czterej. – My nie dostaliśmy w ogóle nic! Ten system opiera się na wyzysku biedaków!”.

I zaczęli ochrzaniać Dziesiątego – do czego przyłączyła się reszta.

Następnego wieczoru Dziesiąty nie pojawił się w barze. Więc pozostała dziewiątka zaczęła pić sama. Jednak gdy przyszło do płacenia rachunku, okazało się, że nie maja nawet na połowę.

I dopiero zaczęli myśleć.

A teraz komentarz Amerykanina, który też najwyraźniej nie lubi obecnego Czerwonego Prezydenta (Tak: czerwonego! To, że jest przy tym czarny, a właściwie Brunatny – bo jest Mulatem, a nie Murzynem – nie ma większego znaczenia; nie jest głupszy niż przeciętny Czerwony, choćby i Biały socjalista). Komentarz ten brzmi:

“I tak właśnie – chłopcy i dziewczęta, dziennikarze i uczeni profesorowie – działa nasz system podatkowy. Ludzie, którzy zarabiają najwięcej, najwięcej korzystają z redukcji podatków. Opodatkujcie ich wyżej, atakujcie za to, że są bogaci – a któregoś dnia może się okazać, ze ich nie ma. Mogą pić piwo za granicą, w nieco przyjemniejszej atmosferze.

Ci, którzy to rozumieją, nie potrzebują dodatkowych wyjaśnień. Tym, którzy tego nie rozumiej, żadne wyjaśnienie nie pomoże”.

Cóż: niektórzy Murzyni to rozumieją. Natomiast czerwoni – nie!

A tak w ogóle, to w normalnych (czyli: nie socjalistycznych) krajach wszyscy płacą tyle samo za piwo – i wszyscy płacą taki sam podatek, zwany “pogłównym” czy “ryczałtowym osobistym”. Każdy rzemieślnik wie, że przejście na “ryczałt” to ogromna ulga…

I wtedy nie ma żadnego problemu, znikają wszyscy “doradcy podatkowi”, znikają potworne komplikacje z obliczaniem podatków, procesy o oszustwa podatkowe…

Oraz wszelkie ogromne, związane z tym koszty.

Podatek dochodowy to – obok ubezpieczeń emerytalnych i specjalnych praw związków zawodowych – najgorszy wynalazek socjalistów.
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows 7 Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez kotow7 » 3 sty 2011, 22:09

Historyjka super! Wykorzystam ją zawodowo :-)
Nie wiem, czy na "dzień dobry" nasza gospodarka wytrzymałaby przejście na podatek ryczałtowy, ale podatek liniowy jak najbardziej. Od lat "karze" się przedsiębiorczych ludzi wysokimi podatkami. Podatek linowy byłby bardziej przejrzysty, sprawiedliwy. Byłaby szansa na znikniecie "szarej strefy", bo nie opłacałoby się kombinować z podatkami, płacić krocie wspomnianym przez Ciebie pseudo doradcą. Bo to krętacze jak Pan Maciąg, były wiceminister finansów, który stworzył ustawę podatkową, a zarobił krocie na doradztwie jak ja omijać.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Coś o naszych podatkach

Postprzez mm_kielczow » 4 sty 2011, 11:43

Historyjka stara ale jara. Też mi się podoba.

Ale zaintrygowało mnie co innego. Mianowicie to :

podatnik napisał(a):A tak w ogóle, to w normalnych (czyli: nie socjalistycznych) krajach wszyscy płacą tyle samo za piwo – i wszyscy płacą taki sam podatek, zwany “pogłównym” czy “ryczałtowym osobistym”. Każdy rzemieślnik wie, że przejście na “ryczałt” to ogromna ulga…


Mógłbyś podać przykłady tych normalnych krajów z podatkiem pogłównym ? Chętnie bym sobie o nich poczytał, a wujek Google coś mi nie chce nic na ten temat odpowiedzieć.

dziękuję i pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Firefox

a jednak bubel z obwodnicą Wrocławia

Postprzez podatnik » 4 sty 2011, 18:03

Kotow7

zapewne podatek liniowy nie jest doskonały, ale trochę lepszy niż to co mamy, taka dziesięcina np. :-D

mm

Holandia, Grecja, Islandia no i Szwecja. ;P

A tak na poważnie, pewnie można popatrzeć na kraje takie jak Monako, Singapur, Ras al-Chajma czy stan Delaware.
Chociaż żaden z przykładów nie jest ideałem, jeżeli chodzi o podatek ryczałtowy ale podatki zdecydowanie niższe :-D

Teraz jeszcze trochę w temacie podatków.
Płacimy je w postaci: dochodowych, akcyz, Vat-ów i innych sratów i za to "nasz" Rząd obiecuje nam np. nowe drogi.
I rzeczywiście, powstaje długo oczekiwana obwodnica Wrocławia, i co będzie płatna :O
Czyli tak, za Naszą kasę się ją wybudowało i teraz będziemy po niej jezdzić jeszcze raz płacąc.

Pamiętam, że jak jechałem na debatę z innymi kandydatami która odbyła się w Radiu Wrocław, owe zapewnienia Tuska że droga będzie bezpłatna usłyszałem. Nawet zagadnienie poruszyłem tylko w innym kontekście, a mianowicie Tusk zapowiedział że przejazd dla aut do 3,5 tony będzie bezpłatny.
Dla mnie to była bzdura, bo celowość budowy obwodnicy to przeniesienie transportu ciężarowego poza miasto, więc jak już pobierać idiotyczne opłaty to za wjazd ciężarówek do miasta a nie odwrotnie.
No i pytania nie wyemitowali (zresztą na 7 pytań wyemitowano 4) w tym pytanie "Czy czujesz się Dolnoślązakiem" lub jakoś tak.
Dla jasności, nawet nie mam o to pretensji
Bardziej mnie zastanawia czy jakby wygrał Piechota to może decyzja by była inna :mrgreen:

poniżej link z artykułem:

http://www.gazetawroclawska.pl/stronagl ... ,id,t.html

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: a jednak bubel z obwodnicą Wrocławia

Postprzez mm_kielczow » 4 sty 2011, 23:31

podatnik napisał(a):Holandia, Grecja, Islandia no i Szwecja. ;P


No przyznam że dałem sie złapać - przy Szwecji oczy miałem już jak 5 PLN :-D

podatnik napisał(a):A tak na poważnie, pewnie można popatrzeć na kraje takie jak Monako, Singapur, Ras al-Chajma czy stan Delaware.
Chociaż żaden z przykładów nie jest ideałem, jeżeli chodzi o podatek ryczałtowy ale podatki zdecydowanie niższe :-D


No więc to co na szybko znalazłem :

Monako – nie ma żadnego podatku dochodowego - więc nie ma i pogłównego ( Źródło : http://www.raje-podatkowe.pl/monako.htm )

Singapur – i tam niestety nie ma podatku pogłównego, nawet liniowego, lecz ten najgorszy, czyli progresywny (źródło Punkt 3.b w http://www.singapore.polemb.net/?document=397 )

Ras al-Chajma – nie ma żadnego podatku dochodowego - więc nie ma i pogłównego ( Źródło : http://www.raje-podatkowe.pl/ras-al-khaimah.html )

Stan Delaware. - jak w całym USA, obowiązuje podatek dochodowy, przynajmniej ten federalny. Znowu niestety progresywny. Od 10% do 38,6%. Źródło : http://www.um.wroc.pl/m8123/p8577.aspx . Oprócz tego stan może narzucić dodatkowy podatek stanowy. Jak to jest w delaware już nie sprawdzałem, ale federalny progresywny tak czy tak trzeba płacić.

Jeśli uważasz że źródła na których bazowałem podają nieprawdziwe dane, to wskaż proszę jakieś bardziej wiarygodne źródła z prawdziwszymi danymi. Sprawdzałem na szybko, więc nie byłem zbyt wybredny.

Masz jakieś faktyczne przykłady gdzie jest pogłówny ? I dobrze żeby to nie była zagubiona wyspa na pacyfiku z 5 000 ludności, którzy żyją z tego że korporacje z całego świata uciekają tam ze swoimi podatkami i płacą im za to 0,1 % obrotu i to już im na wszystko wystarcza. Takiego modelu nie da się bowiem zastosować dla Polski.

Nie zrozum mnie źle. Wcale nie zamierzam tutaj bronić naszego systemu podatkowego, czy też systemów większości o ile nie wszystkich krajów EU. Tak samo sądzę że to zgubna droga. Mam jednak przekonanie że założenia UPR są mocnymi radykalnymi uproszczeniami, i wcale nie uczyniłyby nas szcześliwszymi. Zanim, o ile w ogóle, wejdziemy w szczegóły, chciałbym się po prostu dowiedzieć, czy to co proponuje UPR w ogóle gdzieś na świecie funkcjonuje. Jeśli tak, to zamiast teoretyzować można sobie po prostu taki kraj poanalizować i zobaczyć czy żyją sobie tak szczęśliwie, czy też niekoniecznie.


Mogę liczyć na jakieś lepsze przykłady normalnych krajów z podatkiem pogłównym z Twojej strony ? Tylko proszę nie wysyłaj mi po prostu kolejnych 4 krajów z listy rajów podatkowych, lecz sprawdź tym razem co mi wysyłasz. Tak z czystego szacunku, jeśli nie do mnie, to chociaż do siebie ;-)

pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 5 sty 2011, 23:05

mm

Wiem że odpowiesz że nie na temat, to tak o zasiłkach , zapomogach etc. i podatkach

http://www.youtube.com/watch?v=qR3H-j089gc

o podatku dochodowym kiedy indziej,
podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez mm_kielczow » 6 sty 2011, 00:14

Spoko. Nie napisałeś że nic nie zrozumiałem, więc i tak jestem bardzo mile zaskoczony :-)

Rozumiem, że normalnego kraju z pogłównym jednak nie ma. Szkoda, oszczędziłoby to wielu niepewnych dywargacji.

pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników