Polityka krajowa, lokalna, gminna

Dyskusje związane z polityką. Prosimy o merytoryczną dyskusję i przestrzeganie regulaminu forum.
    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 19 lut 2011, 21:43

kotow

a jaka jest twoja opinia na powyższy temat, ..... tak szerzej ?

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

Reklama

    Windows 7 Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez kotow7 » 20 lut 2011, 00:25

Pierwsza myśl, która mi przychodzi do głowy to "przedobrzenie" ze strony PiS. Nie podlega dyskusji, że katastrofa smoleńska jest wydarzeniem, jednym z najbardziej tragicznych, w historii Polski. Jednak gloryfikowanie postaci, które z niej zginęły jest przedwczesna. Historia przyjrzy się im i dokona oceny. Taka oceną Ich działań, będzie nasza pamięć. Za kilka lat np. ilu z Nich pamiętamy z imienia i nazwiska.
Nie wiem czy Prezydent Kaczyński był wybitnym politykiem. Wiem, że moja ocena zapewne jest ukształtowana również przez media. Mogę zatem się mylić. Ale chcę mieć czas, podstawy, by dokonać sam swojej oceny. Teraz jest to przez "przesyt" wiadomości to niemożliwe. Dlaczego? Bo najnormalniej w świecie jestem tym już zmęczony i znudzony. I nie akceptuję wykorzystywania tej katastrofy do rozgrywek politycznych.
Czy próby wyjaśnienia katastrofy są dla mnie satysfakcjonujące? Chyba nie. Z polskiego pkt. widzenia nie podoba mi się jak strona rosyjska prowadzi śledztwo, jak informuje o swoich wynikach. Lepsza byłaby metoda, jaką stosują państwa Zachodu. Nic szybko, ale syntetycznie i analitycznie. Teraz media i polityka kształtuje nasz pogląd o przyczynach katastrofy. Ja wolałbym wysłuchać raportu fachowców.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 20 lut 2011, 19:46

Staram się nie wypowiadać na temat katastrofy smoleńskiej z jednego prostego powodu, moja wiedza na ten temat jest zbyt niska. Zresztą większość z Nas czerpie swoją wiedzę poprzez media, a to nie zawsze jest dobre źródło informacji.
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że nie powinno się wykorzystywać katastrofy smoleńskiej do rozgrywek politycznych. Niestety mam wrażenie, że zarówno PiS jak i PO tak postępują.

Dla PO jest to na rękę, jak wytłumaczyć się swoim wyborcą że nie zrealizowaliśmy swoich obietnic – odp.: nie trzeba się tłumaczyć, wystarczy że duża część ludzi będzie głosowała przeciw PiS (w myśl zasady mniejsze zło) . W tym miejscu polecam prosty eksperyment, wystarczy na You Tube poszukać spotów przedwyborczych PO i samemu sobie odpowiedzieć co z tego Platforma zrealizowała.

Natomiast PiS ma następującą koncepcję na kulejącą służbę zdrowia, zlikwidować NFZ i finansować służbę zdrowia z budżetu Państwa. W tym momencie zapewne pełne poparcie od SLD dostaną, a mi się przypomina pewna analogia OFE = NFZ :roll: , a tobie?

tutaj zródło:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynsk ... omosc.html

:lol-above:

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

tytułem uzupełnienia

Postprzez podatnik » 20 lut 2011, 21:33

Poseł Piecha powiedział cyt:

" Chcemy przywrócić odpowiedzialność państwa za zdrowie Polaków - uzupełniał PiS-owski specjalista od zdrowia, poseł Bolesław Piecha."

Panie pośle Piecha, ja bym bardzo chciał, żeby moim zdrowiem interesowała się co najwyżej moja Żona i dzieci, na pewno nie Państwo :eek:

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows 7 Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez kotow7 » 21 lut 2011, 12:12

Można byłoby rzec, że PiS bardziej lewicowy niż lewica...
Kolejni od "rozbiórki"...
Co jeszcze usłyszymy? Deprywatyzacja?
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 21 lut 2011, 19:59

kotow7 napisał(a):Można byłoby rzec, że PiS bardziej lewicowy niż lewica...
Kolejni od "rozbiórki"...
Co jeszcze usłyszymy? Deprywatyzacja?


No widzisz Kotow zgadłeś, może nie Deprywatyzacja a Nacjonalizacja Banków, prezes Kaczyński nazwał to repolonizacją :roll: - tak, tak poniżej artykuł:

http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/szydlo;chcemy;by;powstal;polski;system;bankowy,226,0,763362.html

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows 7 Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez kotow7 » 21 lut 2011, 22:49

Załamka...
Strach się bać... Nie mów podatniku, że jeszcze coś masz w zanadrzu, bo i to totalnie załamuje.
Podobno ma się polityków, na jakiś się zasłużyło. Aż tak "nagrzeszyliśmy" w naszym życiu?
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez Bray » 23 lut 2011, 15:51

Polecam ciekawą stronę:
http://sejmometr.pl/
można zobaczyć kto i jak głosował oraz kto się miga od udziału w posiedzeniach.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Nasza oszczędna UE i Gmina

Postprzez podatnik » 24 lut 2011, 20:15

Jakiś kolejny idiota, w Unii Socjalistycznej wymyślił że społeczeństwo ma wielką potrzebę zmiany liczników elektrycznych. Podobno ich zastosowanie ma służyć zmniejszeniu kosztów energii, pewnie podobnie jak żarówki energooszczędne, cała ta operacja ma kosztować 450 PLN/ za licznik, a kto za to zapłaci…… Pan, Pani, społeczeństwo.

P.S. pewnie nie idiota, tylko lobbysta

Tutaj artykuł:

http://www.hotmoney.pl/artykul/podwyzki-rachunki-za-prad-znowu-w-gore-18432

A teraz nasze podwórko. Pojawiło się ogłoszenie o przetargu na zakup oleju opałowego na potrzeby UG oraz budynku Jodełka w Łozinie.
Przedmiotem przetargu jest zakup 40 000 litrów oleju opałowego, gdzie 30 000 litrów dotyczy samego UG. Średnia cena 1 litra oleju wynosi 3,31 PLN. Wychodzi tego dla UG 99 300 PLN, oczywiście nie dyskutuję o cenie końcowej bo ona zapewne będzie inna.
Bardziej zastanawia mnie, kto wpadł na pomysł aby UG ogrzewać olejem opałowym, toż to jedno z najdroższych metod ogrzewania. A koksu i węgla u nas dostatek, gaz ziemny pewnie w Długołęce również jest. Więc podziwiam inicjatywę. Ale może o jakiś aspektach nie wiem.

Tutaj link:
http://dlugoleka.bip.net.pl/?a=977

A tak sobie o ekologii podatnik napisał, :mrgreen:
podatnik


edit:
P.S. nie doczytałem, że przetarg już rozstrzygnięty - tak dla wyjaśnienia
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 25 lut 2011, 22:06

kotow7 napisał(a):Załamka...
Strach się bać... Nie mów podatniku, że jeszcze coś masz w zanadrzu, bo i to totalnie załamuje.
Podobno ma się polityków, na jakiś się zasłużyło. Aż tak "nagrzeszyliśmy" w naszym życiu?


Poniżej link, pozostawię to bez zbędnego komentarza.....

http://www.lewica.pl/?id=23671

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

Alkoholizm

Postprzez podatnik » 7 mar 2011, 17:45

Nic tak nie łączy naszych partii politycznych, jak ograniczanie swobód obywateli.
Poprzednio napisałem o zgoła idiotycznym pomyśle, zakazaniu noszenia noży z ostrzem powyżej 8 cm , długo nie musieliśmy czekać żeby Państwo po raz kolejny „zatroszczyło” się o swoich obywateli.
Grupa senatorów z PiS, PO i PSL (cóż za koalicja ponad podziałami) forsuje zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Senatorowie chcą w ten sposób ograniczyć spożywanie alkoholu przez kierowców.
W tym miejscu należy bezwzględnie objąć zakazem wszystkie bary, restauracje, podrzędne spelunki, znajdujące się w pobliżu dróg publicznych. Przecież w takich miejscach kierowca bezwzględnie wypija więcej - wiadomo miła atmosfera, kelnerki, zakąski etc. O sklepach monopolowych przy drogach publicznych, już nawet nie wspomnę.
Tak na marginesie, ciekawi mnie tylko jedno, dlaczego nasi parlamentarzyści z równym zapałem i bez podziałów politycznych, nie zajmują się np. sprawami naszej gospodarki.

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Opera

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez obywatel » 8 mar 2011, 10:49

A moim zdaniem na stacji benzynowej nie jest niezbędne sprzedawanie alkoholu (a już w szczególności wysokoprocentowego). Zacząłbym jednak od zmiany prawa w zakresie reklamy w mediach (i chyba jest już planowane przesunięcie z 20 na 22 czy 23 zezwolenie na reklamę w TV). Racja jest jednak w tym, że zasadnicze sprawy gospodarcze nie leżą w centrum zainteresowania naszej władzy (i to od paru lat). A tu zaraz wybory więc i w tym roku nic z tego nie będzie (chyba, że coś następnego zacznie się walić to wtedy "trzeba działać" - i tak "strzelono" w OFE - co za pech, że nie dało się tego przeciągnąć na po wyborach:))) ).
pozdrawiam
obywatel
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 wrz 2010, 20:47

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez Bray » 8 mar 2011, 17:53

Pomysł wg mnie kompletnie nietrafiony, wraz z zakazem handlu alkoholu na stacjach wiążą się straty koncernów paliwowych, które na tym sporo zarabiają i będą musiały sobie odbić to inaczej - w cenach paliwa:
http://www.parkiet.com/artykul/1027269_Bezalkoholowy-cios-w-Orlen-i-Lotos.html
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Opera

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez obywatel » 9 mar 2011, 09:10

Ale zwróć uwagę Bray, że, jak sam piszesz, tak decyzja spowoduje straty dla koncernów. A gdzie straty "w ludziach" - czy są mniej ważne niż zyski firm?
Z podlinkowanej strony:
(...)W strategii Orlenu do roku 2013 zapisano, że docelowo ma stanowić [sprzedaż pozapaliwowa] 24 proc. przychodów stacji benzynowych. Jak dowiedział się „Parkiet”, koncern z Płocka osiągnął ten cel już w zeszłym roku. (...)
czyli interes idzie znakomicie.
To jest po prostu kwestia priorytetów - jeżeli zysk ma być ważniejszy niż konsekwencje jego uzyskiwania (tutaj - sprzedaż m. in. alkoholu) to masz rację. Ale ja się z tym zgodzić nie mogę.
pozdrawiam
obywatel
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 wrz 2010, 20:47

    Windows XP Firefox

Odp.: Polityka krajowa, lokalna, gminna

Postprzez podatnik » 9 mar 2011, 16:37

.
A gdzie straty "w ludziach" - czy są mniej ważne niż zyski firm?


Obywatelu
o jakich stratach w ludziach napisałeś, bo nie za bardzo rozumiem?

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników