Rada Gminy 2010-2014

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
    Windows 7 Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez kotow7 » 2 paź 2011, 14:08

Gucio czy brak na forum przez ostanie miesiące stępił Twoje umiejętności czytania ze zrozumieniem?
Pisałem o wnioskach i pisałem o wysokości dotacji. To chyba różnica.
Ustawa żłobkowa... Projekt znajdowała się na stronach MEN w II połowie ubiegłego roku, wystarczyło przeczytać. A rozbudowa szkoły została rozszerzona o część żłobkową już w tym roku. Patrząc na politykę MEN, było wiadomo, że zostanie ta ustawa przyjęta. Czyżby kandydaci startujący z list PO nie znali głównych założeń polityki partii ich popierającej? Nie świadczy to dobrze o nich.

Nie wiem czy Pani Chmielewska blokowała budowę drogi do "Orlika" w Kiełczowie, ale wiem że to zasługa Pani Wójt, a nie Pani Ani, że "Orlik" powstał i że budowana jest do niego droga.
Zapytaj Panią Anię, PO - dlaczego teraz nie można wybudować chodnika... Z tego co ja wiem, chodnik ma powstać wraz z remontem ul. Wrocławskiej. Może dlatego teraz bez sensu robić chodnik, a następnie remontować ulicę?

Uchwalenie pieniedzy przez Radnych PO jest faktem, ale wiesz zapewne, że oprócz zapisu ogólnego, jest tez zapis szczegółowy na co pieniądze mogą być wydane w ramach tych działań... No i Radni PO uchwalili pieniążki właśnie na autko. Zdziwiony? Kalosze? Pytaj tych co mieli większość, na co uchwalali środki finansowe.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Reklama

    Windows Vista Chrome

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Gucio » 2 paź 2011, 15:18

Pisałem o wnioskach i pisałem o wysokości dotacji. To chyba różnica.

Pisz więc tylko o dotacjach, a nie pobożnych życzeniach.

Uchwalenie pieniedzy przez Radnych PO jest faktem, ale wiesz zapewne, że oprócz zapisu ogólnego, jest tez zapis szczegółowy na co pieniądze mogą być wydane w ramach tych działań... No i Radni PO uchwalili pieniążki właśnie na autko. Zdziwiony? Kalosze? Pytaj tych co mieli większość, na co uchwalali środki finansowe.

A teraz weź sobie Pinokio otwórz protokół z III sesji rady 28-01-2011, przejdź na stronę 51 i przeczytaj (w skrócie p. Łebek orzekła, że rezerwa celowa w zakresie zarządzania kryzysowego należy wyłącznie do kompetencji wójta, wymaga tylko zasięgnięcia niezobowiązującej opinii rady)
Gucio
 
Posty: 46
Dołączył(a): 20 lut 2011, 20:41

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez al-fayed bussam » 2 paź 2011, 18:47

Strasznie się poci Radny GUCIO, by udowadniać jak wspaniale rządzili ludzie PO. Tymczasem jego sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Jest jak gość zatrzaśnięty w windzie z wielkim gównem na podłodze. Smród szczypie go w oczy, a on boi się zadzwonić po pomoc ,bo ratownicy pomyślą ,że to on ze strachu się sfajdał. POSTANOWIŁ wiec udawać ,że w windzie pachnie.
al-fayed bussam
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez silwer » 2 paź 2011, 20:03

no i co ? pozamikatane PO?
silwer
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez silwer » 2 paź 2011, 20:31

pozamiatano PO?
silwer
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez kotow7 » 2 paź 2011, 21:01

Gucio napisał(a):A teraz weź sobie Pinokio otwórz protokół z III sesji rady 28-01-2011, przejdź na stronę 51 i przeczytaj (w skrócie p. Łebek orzekła, że rezerwa celowa w zakresie zarządzania kryzysowego należy wyłącznie do kompetencji wójta, wymaga tylko zasięgnięcia niezobowiązującej opinii rady)


Jasne. Ale Radni PO od początku wiedzieli na co będą przeznaczone pieniądze z rezerwy celowej. Popierali kupno autka, pamiętając sytuacje gdy na podtopionych terenach dojechać się nie dało, np z pompą. O tym na sesji tez była mowa. Zatem jak nie protestowali (a bardzo chętnie to czynili) to popierali. Wiem, że teraz oburzysz się, ale ten watek w imieniu Radnych PO ciągnęła Pani Dzięgała. Nie pamiętasz już?

silwer napisał(a):pozamiatano PO?

Pozamiatane :-) W opozycji, są w mniejszości... Co widać i słuchać po zapienieniu Gucia :-D
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez konsytor » 3 paź 2011, 08:58

A ja - choć jestem z Kiełczowa, nie widzę tragedii w tym, co się stało ostatnio w radzie. Pani wójt bierze teraz pełną odpowiedzialność za to, co się będzie działo i nie będzie wykrętów i zrzucania winy na drużynę p. Chmielewskiej.
Myślę, że sytuacja w czasie i po ostatnich wyborach dała jej sporo do myślenia - otarła się o przegraną. Prawda jest taka, że nowych mieszkańców w Wilczycach, Kiełczowie i innych miejscowościach szybko przybywa i występowanie przeciw nim skończy się za trzy lata już na pewno klęską - licznik demograficzny działa tutaj stale i nieubłaganie na niekorzyść.
Jedyną obroną dla p. wójt jest przekonać nowych, że warto na nią zagłosować - a tutaj będą się liczyć konkretnie wykonane zadania, bo wyborca jest wymagający i wyczulony na "ściemnianie".
Tak więc, jak myślę, przed nami trzy lata intensywnych działań p. Wójt dla pozyskiwania nowego elektoratu z najbardziej rozwijających się miejscowości, :-D
konsytor
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 gru 2010, 14:53

    Windows 7 Chrome

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Gucio » 3 paź 2011, 11:26

konsytor
I ja tak myślę, przed Panią Wójt otwiera się Ocean Możliwości, do tej pory stała na brzegu i tupała gniewnie nóżką.

kotow
Was to nic nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne, nawet czarne na białym (przynajmniej tak mi PDF wyświetliło).

al-fayed bussam
:sweet:
Gucio
 
Posty: 46
Dołączył(a): 20 lut 2011, 20:41

    Windows Vista Opera

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez mm_kielczow » 4 paź 2011, 07:49

konsytor napisał(a): ...


Słuszny głos konsytor. Skoro Rada nie jest w stanie kierować Wójtem (bez wnikania w przyczyny, ale fakt jest faktem), to niech Wójt kieruje Radą. Najgorsze co by nas mogło spotkać, to wysłuchiwanie przed kolejnymi wyborami obustronnego przerzucania się odpowiedzialnością za niezrealizowanie obietnice. A tak przynajmniej będziemy mieli jasność u kogo leży odpowiedzialność i komu dziękować lub „podziękować”. W końcu zwykłym mieszkańcom jest obojętne kto rządzi, a ważne jaki to ma dla nas efekt. Na podstawie poprzedniej kadencji oraz doświadczeń wyborczych nie mam zaufania do Pani Wójt, ale cóż … jestem zmuszony dać Jej kolejną szansę i liczyć na to że Pani Wójt potrafi liczyć i zachowuje się racjonalnie.

Od opozycji zaś oczekuję działań konstruktywnych oraz kontrolnych. Nowy samochód terenowy czy wysokość wynagrodzenia Wójta mnie akurat nie interesują, wg mnie są to pierdoły bez znaczenia. Znacznie ważniejsze jest to czy pieniądze publiczne są wydawane racjonalnie, efektywnie i sprawiedliwie. Czy przekształcenia gruntów, szkoły, drogi, kanalizacja są robione tam gdzie są najbardziej potrzebne, czy też może tam, gdzie znajomi królika mają akurat działki do opchnięcia. Czy UG współpracuje z powiatem aby osiągnąć jak najwięcej korzyści dla swoich mieszkańców, czy też blokuje lub daje pretekst do nierealizowania inwestycji powiatowych, np. nie mogąc ukończyć kanalizacji na Wrocławskiej w Kiełczowie.
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Opera

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Długołęka2010 » 7 paź 2011, 20:18

Witam
Pozdrawiam kotow7

Po 1
Ciekawe jak za 3 lata będą głosować wyborcy którzy głosowali na :
P. Jaworczykowską 190 głosów
P. Dziegała 214 głosów
P. Mazur 140 głosów

Głosowali po to na nich żeby było lepiej w gminie ale niestety zawiedli ich .
Mogę się mylić ale w następnych wyborach nie będą mieli takiego poparcia.

Po 2
Ciekawe co zaproponowała Wójtowa radnym z PO .
Hmm moze jakieś wolne etaty są w jednostkach podległych gminie .

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na wybory dnia 09-10-2011
Długołęka2010
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Bray » 16 paź 2011, 09:44

Jakby ktoś nie zauważył to na BiPie jakiś czas temu dodano sprawozdania z VII, VIII i IX sesji RG:
http://dlugoleka.bip.net.pl/?c=382
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows 7 Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Bray » 28 paź 2011, 10:55

Zawiadomienie - XI Sesja Rady Gminy Długołęka w dniu 04 listopada 2011r.

http://dlugoleka.bip.net.pl/?a=1680
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez mieszkaniec89 » 28 paź 2011, 14:17

Witam

Chodzi mi o problem komunikacji autobusowej a dokładnie na lini 931 kursy do Wilczyc. Autobus kursuje cztery razy na dobę w dni robocze od początku wakacji a do tej pory nie ma żadnej tabliczki ( słupa przystankowego ) z rozkładem jazdy na przystanku Wilczyce Stary Młyn może ktoś się zainteresuje tą sprawą.

Pozdrawiam
mieszkaniec89
 

Poprzednia strona

Powrót do Urząd Gminy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników