Ścieżka biegowa w Szczodrem

Sport w naszej gminie, czyli newsy z boisk, ciekawostki, opinie i inne.
    Windows XP Firefox

Ścieżka biegowa w Szczodrem

Postprzez Dorsz » 13 mar 2014, 00:10

Oj, jaka była radość w ubiegłym roku, nieprawdaż? :)
Impreza na otwarcie, notable, przemówienia, święcenia, prasa, radio i telewizja! Och i ach!

Po miesiącu już ktoś buchnął tabliczki z oznaczeniem kierunków ścieżki, w zimie przy wyrębie lasu (heh, pewnie żeby biegacze mieli szerszy view;) no bo przecież nie dla waloru estetycznego ten wyręb...) na ścieżce zaczęły się tworzyć głębokie koleiny, kałuże uniemożliwiały cokolwiek, więc się tam nie zapuszczałam. A jako że postanowiłam chodzić z kijkami, to tym bardziej. Biegnąc jeszcze jakoś można te kałuże próbować omijać, nordic walking raczej wymusza większe wymagania co do podłoża ;)

No więc nastała nam z początkiem marca całkiem ładna pogoda - teren suchy, pomyślałam - a co! Pójdę!
I poszłam. I pożałowałam.
I nie chciałabym tu kląć, ale... jak można w niecały rok tak spie..lić całkiem przyzwoicie przygotowaną ścieżkę biegową?
Jak gmina mogła na to pozwolić?!
(w sumie to nie powinnam się dziwić - tradycje tej ziemi zostały zachowane - Pałac Sybilli też poszedł się yyy...)

NIGDY nie widziałam tylu głębokich kolein na czymś, co ktoś śmiał ogłosić niedawno ścieżką biegową i chwalić się tym w radiu i tv! Co więcej: żaden sprzęt wyrównujący raczej tam nie zaryzykuje akcji, bo... na ścieżkę jakiś jełop (albo cała ich gromada) wysypał i wbił w nią tyle cegieł i kamieni, że żaden sprzęt ciężki chyba nie da rady... ścieżka jest praktycznie stracona dla kogoś, kto chciałby tam pójść z kijkami. A i biegacze zachwyceni nie będą - chyba że lubią biegi przełajowe ;) Ale chyba nie tego spodziewamy się po czymś, co się zwie... tadam! ścieżką biegową!

W tym roku zapewne gmina będzie chciała przenieść tu dotychczasowy Rekreacyjny (!!?:)) Bieg Dookoła Długołęki - bo przecież ścieżkę biegową mamy! A co!

POWODZENIA! Ja nie skorzystam. A i innym odradzam.
Chyba że ktoś lubi ryzyko urazów...
A nordic walking na tym czymś to już totalne ekstremum.

P.S. Proponuję nie uzupełniać tabliczek kierunkowych (zostały bodajże trzy), bieg zorganizować późnym wieczorem dla utrudnienia i nazwać go Ekstremalnym Biegiem Na Orientację W Trudnym Terenie. Może nikt się nie zorientuje i pomyśli, że tak ma być... :]

Byliście? Widzieliście? Jak wrażenia?
Dorsz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 lip 2013, 13:04

Reklama

    Windows 7 Chrome

Odp.: Ścieżka biegowa w Szczodrem

Postprzez Bray » 14 mar 2014, 00:48

Czego tam w Szczodrem nie ukradli już, kosze, ławki, na parkingu tylko słupki się ostały, bo głęboko zabetonowane. Ja nie miałem okazji skorzystać ze ścieżki i chyba nie skorzystam, choć jestem przywzyczajony w bieganiu po koleinach omijając pułapki ;)
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows 7 Chrome

Odp.: Ścieżka biegowa w Szczodrem

Postprzez Lewy » 15 mar 2014, 12:26

Byłem na ścieżce raz, w lutym tego roku. I do dziś cieszę się, że nie połamałem nóg. Przyjemności z biegania żadnej, ponieważ tak jak napisałaś, trzeba skupić się na tym, żeby nie zrobić sobie krzywdy źle stając na kawałkach cegły. Co do oznakowania trasy to go po prostu nie ma.

Jestem ciekaw ile(i czy w ogóle) gmina zamierza przeznaczyć na rewitalizację tej ścieżki bo zbliżają się wybory, a Pani Wójt na pewno nie będzie chciała usłyszeć na którymś ze spotkań niewygodnych pytań dlaczego wydała kasę "w błoto".
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka


Powrót do Sport w Naszej Gminie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników