Komunikacja w Kiełczowie

    Windows Vista Chrome

Komunikacja w Kiełczowie

Postprzez konsytor » 2 lip 2014, 22:33

Mam takie pytanie.

Czy w Kiełczowie zmieni się wreszcie rozkład i trasa autobusów?

Teraz stan jest taki, że mamy w godzinach szczytu autobus raz na godzinę. 931 dojeżdża tylko na Psie Pole (jedzie przez Wrocławską). Trochę lepiej 911 - na Plac Grunwaldzki - ale dla mieszkańców osiedli z okolic Wrocławskiej nieosiągalny (chyba, ze ktoś lubi spacery po 1,5 kilometra).

Taki stan ciągnie się już latami.

Zajrzałem na Wiki: liczba mieszkańców 8 000 z czego, jak sądzę, 90 % pracuje we Wrocławiu.

Czy ktoś zamierza wreszcie ruszyć tę sprawę?

Rok temu zbierane były podpisy pod petycją o polepszenie komunikacji. Zebrało się parę kartek. I co dalej?
konsytor
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 gru 2010, 14:53

Reklama

    Windows 7 Firefox

Odp.: Komunikacja w Kiełczowie

Postprzez Bray » 5 lip 2014, 08:45

Myślę, że trzeba pogrzebać w nowym przetargu na usługi komunikacyjne w gminie, żeby zobaczyć czy coś się zmieniło w kwestii rozkładów jazdy:
http://bip.um.wroc.bip-e.pl/wrc/przetar ... 14WTR.html
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows Vista Chrome

Odp.: Komunikacja w Kiełczowie

Postprzez konsytor » 9 lip 2014, 20:42

Bray napisał(a):Myślę, że trzeba pogrzebać w nowym przetargu na usługi komunikacyjne w gminie, żeby zobaczyć czy coś się zmieniło w kwestii rozkładów jazdy:

Dzięki za link.
Przetarg nowy a komunikacja.... po staremu.

No dobra - chcemy pojechać do pracy na godz. 8.00 (np. na Biskupin). Mieszkamy w Kiełczowie na wysokości Wiosennej - Agrestowej.

Wstajemy o 5.30
Wsiadamy do 931 spod Biedronki o 6.42 (późniejszy dopiero za godzinę - o 7.39, nie ma szans, żeby zdążyć)
Dojeżdżamy do ronda na Psim Polu o 6.49.
Przesiadka na 131 o 6.54
Na Placu Grunwaldzkim kolejna przesiadka - tym razem duży wybór.
I na miejscu jesteśmy po 7.30...

Z dojściami podróż trwa jedynie... 1 godzinę i 15 minut w jedną stronę.

Z powrotem podobnie z tym, że trzeba pamiętać, żeby idealnie zdążyć na 931 z Psiego Pola, bo jak nie to następny za godzinę...

To ja teraz proszę urzędników UG Długołęka, żeby zechcieli sobie taką codzienną podróż zafundować w obydwie strony - w sumie 2 godziny 30 minut w autobusach, kilka przesiadek a przy najmniejszym spóźnieniu doliczamy sobie jeszcze godzinę lub dwie.

NIE MA alternatywy dla samochody w takiej sytuacji. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że w nowych blokach nie mieszkają bynajmniej jacyś krezusi, tylko ludzie, których nie było stać na mieszkania we Wrocławiu. Chętnych na komunikację zbiorową więc nie brakuje.

Jak widać petycja petycją a urząd ma i tak mieszkańca w głębokim...poważaniu

Pozdrawiam
konsytor
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 gru 2010, 14:53


Powrót do Kiełczów



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników