Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Tutaj rozmawiamy o segregacji śmieci, dzikich wysypiskach i podobnych tematach.
    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez CONAN » 2 sty 2009, 20:36

O tym ze czeka mnie podwyżka za wywózkę szamba dowiedziałem się w grudniu, i aż się przeraziłem :shock: 200-300 zl będzie mnie kosztowała ta usługa a mieszkam od niedawna w Brzeziej Łące i to nie tylko problem samej Długołęki ale i okolicznych wiosek co nie są skanalizowane a korzystają z tej oczyszczalni w Mirkowie , sadze ze dobrym wyjście byłoby dofinansowanie przez Urząd Gminy tych wywozów przez te prywatne firmy ,, szambiarskie ,, nie chce myśleć co się stanie jak ludzie wezmą sprawę w swoje ręce i skończy się na nielegalnym wylewaniu na pola lub do rowów :cry:
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Booty » 2 sty 2009, 22:16

Podejrzewam, że tak się skończy. Nie będzie śmierdziało z jednego rowu jak do tej pory a z każdego tam gdzie nie ma kanalizacji, o tym jeżeli dojdzie do podwyżki cen jestem przekonany.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Tiberias » 3 sty 2009, 00:38

Miejmy nadzieję że do tego nie dojdzie, i że po mimo podwyżki cen ludzie nie zaczną wylewać szamba "po kątach". Bo w takim wypadku, to z tej modernizacji oczyszczalni wyniknie więcej szkody niż pożytku :-/
Sam akurat się nie martwię - należę do tej skanalizowanej części Długołęki.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez asiunia » 5 sty 2009, 10:47

Niech się nikt nie łudzi, do podwyżki na pewno dojdzie (wspaniałomyślnie Gmina podarowała nam jeszcze 2 tygodnie tj. do 15 stycznia), a potem będzie tak jak przewiduje CONAN ludziska będą wylewać jak się da i gdzie popadnie. Nikt przy zdrowych zmysłach przecież nie zapłaci takich pieniędzy za wywóz szamba. 200zł.za beczkę= 50zł za 1m3, więc jak się to ma do 4zł. za 1m3 ścieków do kanalizacji????
Pytam, kto z urzędników w naszej "PRZYJAZNEJ" gminie jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy? Przecież nie od dziś wioski się rozbudowują, a urzędnicy wydają na budowy zezwolenia, pozwolenia...itd. i wcale nie mała kasa z tego tytułu wpływa do Urzędu Gminy. Ktoś odpowiedzialny powinien był przewidzieć fakt, że oczyszczalnia któregoś pięknego dnia straci swoją moc przerobową. Dopiero teraz kiedy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dobrał się naszym urzędnikom do skóry i trzeba będzie płacić kilkusettysięczne kary zaczęto o tym myśleć.
Swoją drogą ciekawa jestem jak będą wyglądały tegoroczne obchody Dni Długołęki? Śmierdząca okolica i zaproszeni notable!!!!
NIESKANALIZOWANA
asiunia
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 paź 2008, 18:25

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Bray » 5 sty 2009, 17:09

Ludzie nawet jak jeszcze nie było kanalizacji i były normalne stawki to wylewali gdzie popadło ścieki. Rowy chyba do tego nie służą? Co będzie teraz nie chcę wiedzieć. Choć siłą rzeczy dowie się mój nos. :shock:
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez CONAN » 5 sty 2009, 18:25

tak zgadza się Bray , tak zwany naturalny kompostownik na pole wylewali , ale nie zapominaj ze czasy się zmieniły i na tych polach teraz powstały domki jednorodzinne i nikt nie pozwoli zęby mu ktoś wylewał szambo na pole gdzie stoi domek ze studnią użytkowa (nie wszyscy maja dostąp do wodociągów miedzy innymi i ja )
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez asiunia » 5 sty 2009, 22:45

Zamieszczam treść pisma jakie my, mieszkańcy Długołęki kierujemy do naszych Władz.
Radzę w innych wsiach zrobić podobnie, podpisało się pod tym pismem około 90% zainteresowanych mieszkańców.

Długołęka,31.12.2008r.




Pani Wójt Gminy Długołęka
Rada Gminy Długołęka

PYTANIA DOTYCZĄCE KANALIZACJI

My niżej podpisani, mieszkańcy "nieskanalizowanej"części Długołęki, zwracamy się z pytaniami do Władz naszej Gminy, dotyczącymi rozwiązania problemu wywozu nieczystości płynnych z naszej części wsi.
Jak nam wiadomo, od stycznia 2009r. rusza remont oczyszczalni ścieków w Mirkowie, który potrwać ma do końca roku 2009- termin końca sierpnia 2009r. podany został raczej dla uspokojenia ludzi korzystających z usług w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.
Do dziś płacimy za beczkę 75zł. - 4000l., to i tak dużo więcej niż za kanalizację (1000l. to niecałe 4zł.). Od Nowego Roku cena ma wzrosnąć nawet do 200zł. lub więcej.
Interesuje nas dlaczego temat ten, jakże dla nas ważny "umknął" naszym Władzom przy okazji wydania ostatniego z numerów Gazety Gminnej, w której znalazło się miejsce na życzenia świąteczne i liczne pochwały pod adresem Władz Gminnych za osiągnięcia w 2008r.
Jesteśmy oburzeni postawą pracowników Urzędu Gminy wobec istotnego problemu, jaki nas dotyczy; całkowitą ignorancją mieszkańców przez ludzi, którzy tworzą dla nas miejscowe prawo.
Kolejnym pytaniem, które chcemy zadać jest sposób realizacji przez Gminę treści art. 3 ustawy z 13 września 1996r. (Dz. U. z 2005r. Nr 236, poz.2008 ze zm.), który brzmi
„Gminy prowadzą ewidencję zbiorników bezodpływowych w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej”
Jak ma się do tego treść wypowiedzi Pracowników Wydziału Ochrony Środowiska, z której wynika, że Wydziałowi jest znany fakt wypuszczania nieczystości z szamb przydomowych do rowów publicznych? Czy my też mamy tak postępować?
Wreszcie, bardzo chcemy wiedzieć co władze Gminy mają zamiar zrobić, jak zrekompensować podwyżkę cen wywozu szamba - nam- ludziom, którzy poczuwamy się do obowiązku nałożonego na nas przez Uchwałę Nr VII/93/07 z dnia 26 czerwca2007r.(§4)?
Wszyscy pamiętamy przecież artykuł w Gazecie Wrocławskiej (publikowany w czasie wyborów wójta), z którego jasno wynika, ze podczas poprzedniej kadencji Pani Wójt, Długołęka została skanalizowana.
Odpowiedzi na powyższe pytania oczekujemy z niecierpliwością - również na łamach Gazety Gminnej, mając wyrozumiałość dla licznych obowiązków Pani Wójt, jak również członków Rady Gminy.

Zał. lista z podpisami

Do wiadomości:

1/ Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Wydział Środowiska
pl.Powstańców Warszawy 1
50-950 Wrocław

2/ Urząd Marszałkowski
Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
ul.Wybrzeże Słowackiego 12/14
50-411 Wrocław

3/ Starostwo Powiatowe
Wydział Ochrony Środowiska
ul.Podwale 28
50-040 Wrocław
asiunia
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 paź 2008, 18:25

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Biały » 6 sty 2009, 07:41

Jak gdzieś już kiedyś pisałem nasze państwo (twu na psa urok) ma społeczeństwo głęboko w dupie
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez kasztanka » 13 sty 2009, 14:42

hej .... chetnie bym sie podpisala pod tym pismem ale do mnie nie trafilo!
nasz Pan szambiarz poinformowal nas ze koszt wywozu bedzie wynosil 250zl

to jest przesada! ja musze oprozniac szambo co 3 tyg i nie mam zamiaru tyle placic!

TO SKANDAL !!!!!!!!
Avatar użytkownika
kasztanka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 25 maja 2008, 06:59
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Jarek » 18 sty 2009, 20:01

Witajcie

Czy ktoś wie jaką odpowiedź dała Pani Wójt?
Jestem mieszkańcem Domaszczyna, rodzinę mamy w Długołęce i w Szczodrym.
Ludzie zaczynają się już organizować, mają dosyć takiego traktowania.
Pieniądze unijne czekają do wzięcia a u nas nawet projektu nie ma, czas leci.
Potem Gmina będzie kary płacić za nieskanalizowanie miejscowości.
Co do wywozu to są beczki 10m3 i za wywóz do Oleśnicy biorą 150brutto - więc jak ktoś chce od was więcej to nie dajcie się oszukać. Gość ma stronę w necie. Jak ktoś chce namiary to proszę o info, prześlę emilem :).

Pozdrawiam i polecam: http://dlugoleka.net/topics72/242.htm#1403
Tak se idę i myślę :)
Avatar użytkownika
Jarek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 sty 2009, 22:08
Lokalizacja: Domaszczyn

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez asiunia » 19 sty 2009, 10:42

Jarku, to może podaj namiary na tą beczkę na forum, wiele osób chętnie skorzysta, chociaż nie każdy ma szambo o pojemności 10000l.
Co do odpowiedzi na powyższe pismo mam nadzieję, że Pani Wójt udzieli jej w Gazetce Gminnej,(numer powinien się ukazać w lutym) tak jak o to prosiliśmy.
asiunia
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 paź 2008, 18:25

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Jarek » 19 sty 2009, 20:13

Witam

Przesyłam link: http://panbeczkowoz.pl
Obecnie cennik nie jest ważny. Dzwoniłem do Gościa, kurs kosztuje 150zł brutto.
Nie ma podziału na metry sześcienne, czy pełna czy w 50% wypełniona beczka.
Tak se idę i myślę :)
Avatar użytkownika
Jarek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 sty 2009, 22:08
Lokalizacja: Domaszczyn

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Tiberias » 1 mar 2009, 21:44

Tak więc, korzystając z nieco lepszej pogody udało mi się zrobić kilka zdjęć.
ObrazekObrazekObrazek
Niby niedziela, ale w oczyszczalni jakieś koparki kopały i kilku ludzi się kręciło - czyli prace trwają.
Jest też powiedzenie, że "niedzielna praca w gówno się obraca", zobaczymy na ile się sprawdzi w tym przypadku :mrgreen: :-P
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Biały » 5 mar 2009, 23:37

na 100% :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez CONAN » 24 mar 2009, 22:21

Tak się zastanawiam czy jest możliwość podpiąć się pod ta dotacje na kanalizacje
http://www.wroclaw.pl/m3508/p101074.asp ... analizacji
jeśli nie to czy gmina tez nie mogla by pomyśleć i o nas :-/
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czystość, środowisko



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

salon w stylu rustykalnym