Spłonął dom biznesmena

    Nieznany Nieznana

Spłonął dom biznesmena

Postprzez Bray » 12 sty 2009, 09:13

Dramat w Ramiszowie - w niedzielę spłonął tam dom znanego wrocławskiego biznesmena. Z ogniem walczyło 12 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze strażacy odebrali około godziny 19.00. W ogniu stanęła willa jednego ze znanych biznesmenów, właściciela firmy ochroniarskiej.

Ogień prawdopodobnie wywołała awaria kominka – taki jest wstępny wynik ustaleń straży pożarnej.

- Ogień zaczął rozprzestrzeniać się od poddasza - wyjaśnia Remigiusz Adamańczyk, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej. - Gdy przyjechaliśmy na miejsce, spłonęła już większość powierzchni willi liczącej ponad 500 metrów kwadratowych.

W gaszeniu pożaru brało udział łącznie piętnaście jednostek straży: osiem samochodów gaśniczych, trzy operacyjne oraz cztery jednostki OSP z terenu gminy Długołęka. Walka z ogniem trwała do godziny drugiej w nocy. Udało się ocalić tylko piwnicę i garaż.

- Mieszkańcy byli na miejscu i nie doznali żadnych obrażeń – opowiada Remigiusz Adamańczyk. - Nie prosili nas o pomoc w znalezieniu lokalu zastępczego, poradzili więc sobie z tym widocznie we własnym zakresie.

Dzisiaj po południu na miejscu zdarzenia zostanie przeprowadzona ekspertyza z udziałem biegłych badająca przyczyny pożaru. Ze wstępnych ustaleń wynika, że został on spowodowany przez zwarcie urządzeń elektrycznych lub awarię instalacji grzewczej, prawdopodobnie przewodów prowadzących do kominka.

Źródło i zdjęcia:
http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.php?id=18249&PHPSESSID=d41ec678b7a5b4298cd5396d431126b9
Ostatnio edytowano 12 sty 2009, 14:55 przez Bray, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Spłonął dom biznesmena

Postprzez Booty » 12 sty 2009, 09:20

Pewnie porachunki mafijne :) Taki jest los bogaczy, spać spokojnie nie mogą.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Spłonął dom biznesmena

Postprzez Bray » 12 sty 2009, 15:02

Chyba nie porachunki mafijne tylko awaria kominka. Chodzi oczywiście o dom Waldemara S., prezesa firmy ochroniarskiej oraz "grabarza" i ostatniego prezesa koszykarskiego Śląska Wrocław. Więc gdyby to było podpalenie to bym się nie zdziwił (wystarczy zobaczyć nieprzychylne komentarze w internecie). Z tego co czytam w komentarzach na PRW.pl to okazuje się, że w pobliżu nie było hydrantów:

ona napisał(a):Ja również widziałam ten pożar, bo mieszkam na tym osiedlu. I widziałam jak straże pożarne jeździły po wodę dobre kilka kilometrów dalej (do Wrocławia).

Więcej na:
http://prw.pl/articles/view/9608/pod-wr ... biznesmena

Z tego co wiem to w tym samym czasie paliło się także poddasze w Bąkowie.
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Spłonął dom biznesmena

Postprzez Booty » 12 sty 2009, 15:41

Czarna niedziela :) Też słyszałem o jakimś pożarze w Bąkowie, szczegółów nie znam.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Spłonął dom biznesmena

Postprzez Lewy » 12 sty 2009, 20:33

To był dom mojego kolegi...
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka


Powrót do Ramiszów



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

wino lugana