PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Tutaj rozmawiamy o segregacji śmieci, dzikich wysypiskach i podobnych tematach.
    Nieznany Nieznana

PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Jarek » 16 sty 2009, 22:57

WITAM WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY DŁUGOŁĘKA

Chyba już każdy zapoznał się z nowymi stawkami jakie obowiązują obecnie za wywóz przysłowiowego "szamba". Praktycznie można powiedzieć, że stawka wzrosła o 100%. W roku 2008 płaciliśmy za wywóz jednej beczki (7m3) 70-80zł, obecnie stawka wynosi 150zł. Wzrost ceny został podyktowany znacznym wydłużeniem się drogi dojazdu do zastępczych oczyszczalni ścieków znajdujących się w Trzebnicy lub Oleśnicy. Wspólnie z wieloma mieszkańcami zadajemy sobie pytanie, dlaczego jedynie część mieszkańców ponosi tak drastycznie zwiększone koszty bytowania ( ... i to ci, co dbają o środowisko i wywożą nieczystości). Gospodarstwa podłączone do systemu kanalizacyjnego nie odczuły, aż tak wysokiego wzrostu opłat. Gmina projektując rozbudowę oczyszczalni, powinna uwzględnić również refundację zwiększonych kosztów dla gospodarstw domowych. Na opisanym przykładzie widać ewidentnie nierówne traktowanie społeczeństwa gminy Długołęka. Jedni płacą więcej, drudzy prawie nic. Przyszedł czas na zorganizowanie protestu w tej sprawie. Musimy wywalczyć równe traktowanie wszystkich obywateli. Ktoś musi się zacząć z nami liczyć. Dlaczego nie przeprowadzono modernizacji "równoległej". Można przecież wybudować nową część oczyszczalni i odłączyć w tym momencie"starą". Nikt oczywiście w kalkulacji wariantów nie wziął pod uwagę kosztów społecznych (przecież to nie kasa Gminy się marnuje).
Czekam na wpisy poparcia.
Czekam na propozycje formy zorganizowania protestu.
Jak poinformować o tym lokalne media.
Co z naszymi radnymi.


Pozdrawiam
Jarek
Avatar użytkownika
Jarek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 sty 2009, 22:08
Lokalizacja: Domaszczyn

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Booty » 17 sty 2009, 12:36

Jarek napisał(a):Czekam na wpisy poparcia


Mnie osobiście ten problem nie dotyczy. Ale jeżeli takie zajście ma miejsce, popieram wszystkich 'dotkniętych' tym mieszkańców.

Jarek napisał(a):Czekam na propozycje formy zorganizowania protestu.


Nie przychodzi mi nic lepszego do głowy jak forma pikiety. Najlepiej przed urzędem gminy - w godzinach pracy urzędu.

Jarek napisał(a):Jak poinformować o tym lokalne media.


Zadzwonić do lokalnej telewizji. Poinformować o sprawie - mieszkańcem Długołęki jest prowadzący regionalne 'fakty'.

Na obecną chwilę, nie przychodzi mi nic innego do głowy. Proste - Praktyczne.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Bray » 17 sty 2009, 12:50

Podanie chyba już napisała w tym temacie jedna z użytkowniczek -> http://dlugoleka.net/topics72/141,15.htm . Myślę, że można z niego skorzystać.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez arogantka » 17 sty 2009, 18:54

Jarek napisał(a):Gmina projektując rozbudowę oczyszczalni, powinna uwzględnić również refundację zwiększonych kosztów dla gospodarstw domowych


Jak to sobie wyobrażasz - jako dopłaty, zwolnienie z podatku czy w jeszcze innej formie?

Idżmy w takim razie dalej - ja powinnam żądać refundacji za brak chodnika, zwiększający ryzyko utraty zdrowia czy życia, za brak asfaltowej drogi powodujący szybsze niszczenie samochodu, za brak komunikacji nocnej - co ogranicza mi podjęcie pracy, za niski poziom kształcenia w szkołach, itd.
A teraz hipotetyczna sytuacja - gmina buduje drogę asfaltową i wyznacza objazd do mojej posesji - droga dłuższa, czyli spalanie benzyny też większe. Powinnam zorganizować pikietę, oprotestować budowę drogi i zażądać refundacji zwiększonych kosztów?
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Bray » 17 sty 2009, 21:47

Widziałem dzisiaj na tablicy ogłoszeń obwieszczenie na temat tej oczyszczalni z 15 stycznia. Postaram się jutro je umieścić.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Jarek » 18 sty 2009, 20:04

Może jakiś radny coś napisze ... :)
... nie nie, Oni się budzą przed wyborami.

Pozdrawiam
Tak se idę i myślę :)
Avatar użytkownika
Jarek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 sty 2009, 22:08
Lokalizacja: Domaszczyn

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez edi » 18 sty 2009, 20:59

Witam, ja dopiero bede sie sprowadzala do Długołęki. Protest popieram. Mam prośbę, możecie podać jakieś namiary na firmy wywożące szambo, bo ja nikogo tu nie znam.
Dzięki
Edyta
edi
 

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM.

Postprzez Jarek » 19 sty 2009, 08:03

Co do prośby "edi" przesyłam link: http://panbeczkowoz.pl
Tak se idę i myślę :)
Avatar użytkownika
Jarek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 sty 2009, 22:08
Lokalizacja: Domaszczyn

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez asiunia » 19 sty 2009, 13:00

Witam.
Protest został już napisany i przekazany odpowiednim instytucjom, teraz trzeba czekać tylko na "szybką" odpowiedź. Jego treść można przeczytać na forum pod tematem OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW W MIRKOWIE, podpisała się pod nim większość NIESKANALIZOWANYCH mieszkańców Długołęki.
Do arogantki: rozumiem,że nie korzystasz z usług szambowozów i nie masz pojęcia jak często opróżnia się szambo,co za tym idzie nie wiesz ile ta "przyjemność"kosztuje, właściwie kosztowała do wczoraj, bo od dzisiaj koszt wzrósł o 100%.
Chodzi głównie o to, że nasi pseudo-kompetentni urzędnicy, podając do publicznej wiadomości fakt o modernizacji oczyszczalni zapomnieli nas mieszkańców poinformować z czym to się wiąże.
Druga sprawa to fakt,że ktoś odpowiedzialny w Urzędzie powinien był przewidzieć taką sytuację, że w rozbudowującej się od lat gminie przybywa też mieszkańców (kasuje się nie małe pieniądze za zezwolenia na budowę), których należy podłączyć do oczyszczalni, której moc przerobowa maleje. No ale cóż, dopiero kiedy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska postraszył kilkusettysięcznymi karami nasi "włodarze" przebudzili się z letargu.
pozdrawiam
asiunia
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 paź 2008, 18:25

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM.

Postprzez Tiberias » 19 sty 2009, 17:39

Bray napisał(a):Widziałem dzisiaj na tablicy ogłoszeń obwieszczenie na temat tej oczyszczalni z 15 stycznia. Postaram się jutro je umieścić.


Jak się domyślam chodzi o to obwieszczenie. Na razie zamieszczam zdjęcie, potem może ktoś postara się o wersję tekstową. (Kliknąć, otworzy się w pełnym rozmiarze)

http://images25.fotosik.pl/314/19145dfda9584fd7m.jpg
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Bray » 19 sty 2009, 18:15

Pismo wygląda tak:
Długołęka dnia 15-01-2009
[center]
INFORMACJA WÓJTA GMINY DŁUGOŁĘKA DOTYCZĄCA ODBIORU ŚCIEKÓW KOMUNALNYCH OD MIESZKAŃCÓW GMINY, W ZWIĄZKU Z MODERNIZACJĄ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W MIRKOWIE[/center]

[center]Szanowni Mieszkańcy![/center]
Informujemy, iż od 31 lipca 2008 r. trwa modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Mirkowie, która ze względu na parametry techniczne i duży stopień zużycia oraz szybki przyrost ilości kierowanych do niej ścieków nie jest w stanie oczyścić ich w dostatecznym stopniu. Na obecnym etapie realizacji modernizacji niezbędne jest całkowite wykluczenie dowożenie ścieków wozami asenizacyjnymi.

Plan modernizacji zakłada jej zakończenie do końca lipca 2009r. Jednak etap dotyczy ścieków dowożonych winien się zakończyć w maju.

W związku z powyższym, od dnia 19 stycznia 2009 r. przedsiębiorcy świadczący usługi w zakresie odbioru i transportu nieczystości płynnych z szamb bezodpływowych na terenie naszej gminy, zostaną przekierowani na oczyszczalnie w Trzebnicy oraz Oleśnicy. Mając na uwadze fakt że ceny przyjęcia ścieków na te oczyszczalnie są podobne do cen na oczyszczalni w Mirkowie, wzrost cen stosowanych przez przedsiębiorców świadczących usługi w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych może być uzasadniany jedynie wzrostem kosztów dowozu ścieków, które w wielu przypadkach, ze względu na podobne odległości nie powinny się zmienić.

O fakcie tym właściciele firm zostali poinformowani na zorganizowanym przez Urząd Gminy spotkaniu. Duża ilość firm posiadających zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodpływowych winna rodzić konkurencję w zakresie stosowanych cen, daje możliwość ich negocjacji i wyboru firm najtańszych.

Przepraszając za zaistniałe niedogodności podajemy poniżej wykaz firm posiadających zezwolenie Wójta Gminy Długołęka na opróżnianie zbiorników bezodpływowych na terenie Gminy Długołęka:
1. BARTUSIAK WŁADYSŁAW, Brzezia Łąka 53A, Tel. 071/314-82-31
2. BUDZOWSKI GRZEGORZ, Mirków ul. Mickiewicza 42, Tel. 315-22-70, 500-069-556
3. DOKLA ANDRZEJ, Mirków, ul. Mickiewicza 13, Tel. 315-12-61
4. HEINSCH BARBARA, Długołęka, ul. Wschodnia 8, Tel. 602-513-134, 505-153-103
5. KIECZKO JAN, Wrocław, ul. Nowogrodzka 6, Tel. 071/329-65-45, 330-58-45
6. KISIEL WIESŁAWA, Szczodre, ul. Trzebnicka 9, Tel. 071/399-85-25
7. KOZŁOWSKI KRZYSZTOF, Wrocław, Ul. Starodębowa 24, Tel. 071/330-41-03
8. KLEMENS PIETRZAK, Długołęka, ul. Wiejska 30, Tel. 071/315-20-87
9. PASZKOWSKI ZENON, Mirków, ul. Kiełczowska 27, Tel. 071/315-13-13, 315-11-71
10. PILC MICHAŁ, Skarszyn 22, Tel. 785-897-542, 071/312-85-74
11. SALWA MIROSŁAW, Domaszczyn, ul. Wrocławska 82, Tel. 667-481-641
12. SIRY MARCIN, Wilczyce, ul. Łąkowa 11a Tel. 071/399-08-68, 606-199-414
13. SMORĄG SŁAWOMIR „Expert”, Borowa, ul. Lipowa 72/6, Tel. 516-129-419
14. STRADOWSKI SŁAWOMIR, Domaszczyn 36a, Tel. 071/399-84-06, ???
15. Zakład Usług Różnych Tomasz Miśkiewicz, ul. Brodzka 162A, Wrocław, Tel. 607-093-876
16. WPO Sp.z.o.o, Wrocław, ul. Ostrowskiego 7. Tel 071/33-75-100

Nie odpowiadamy za błędy w przepisywaniu ;-)
Ostatnio edytowano 19 sty 2009, 20:10 przez Bray, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez CONAN » 19 sty 2009, 19:49

Ta... :-D tylko ze te pismo zostało napisane ,, Długołęka dnia 2009-01-15 ,, hehe maja przyspieszenie :-P
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Jarek » 19 sty 2009, 20:06

Nie, no ceny nie wzrosną... Czy to z Domaszczyna, czy to ze Szczodrego do oczyszczalni w Mirkowie jest tak samo blisko jak do Oleśnicy, :lol: no normalnie padłem ze śmiechu :shock:
Z kim tu rozmawiać ...
Tak se idę i myślę :)
Avatar użytkownika
Jarek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 sty 2009, 22:08
Lokalizacja: Domaszczyn

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Booty » 19 sty 2009, 20:11

Po dłuższym zastanowieniu dochodzę do wniosku, że te wszystkie protesty i pisma nic nie dadzą. Gmina się będzie zasłaniać, że robi remont i nic ją to nie obchodzi nie dopłaci do różnicy ceny bo nie jej ścieki. "to tylko kilka miesięcy" - taka będzie odpowiedź. Chyba że pod budynkiem gminy wyleje się szambo to może coś podziała. Innego rozwiązania nie widzę.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez arogantka » 19 sty 2009, 20:34

asiunia napisał(a):Chodzi głównie o to, że nasi pseudo-kompetentni urzędnicy, podając do publicznej wiadomości fakt o modernizacji oczyszczalni zapomnieli nas mieszkańców poinformować z czym to się wiąże.


A co taka informacja by zmieniła? Chyba tylko to że miałabyś więcej czasu na przywyknięcie do myśli, że koszt wywozu nieczystości wzrośnie. Bo ceny dyktuje przecież rynek i gmina nie ma na to wpływu. A jeżeli firmy żądają 2 razy więcej niż dotychczas to na pawne nie ze względu na ponoszone koszty (bo przecież dodatkowy wydatek to jedynie paliwo). Wyczuli koniunkturę po prostu i chcą ją wykorzystać.

Oczywiście, że protesty nic nie dadzą. Gdyby gmina postanowiła dopłacać nieskanalizowanym do wywozu ścieków to wtedy ja musiałabym protestować przeciwko nierównemu traktowaniu mieszkańców.

Na uwagę zasługuje jednak próba zorganizowania się i wspólnej walki, co prawda w niesłusznej sprawie i z pewnością nieskuteczna, ale podobno chęci się liczą.
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11

Następna strona

Powrót do Czystość, środowisko



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników