PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Tutaj rozmawiamy o segregacji śmieci, dzikich wysypiskach i podobnych tematach.
    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Biały » 19 sty 2009, 23:00

Booty napisał(a):Chyba że pod budynkiem gminy wyleje się szambo to może coś podziała.
a co podziała jak i tak nie oni za to płacą tylko my. Jacyś dziwni jesteście , myślicie że urzędnik sie cokolwiek przejmuje?????? Ja przychodze do domu z roboty i mam w dupie co tam sie dzieje, myślę że pracownik gminy postępuje tak samo :-P
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Jarek » 15 lut 2009, 16:19

Generalnie mają nas w d...e. Uważam, że wystarczyłoby wykonanie tymczasowego punktu zrzutu w Długołęce na jakiejś magistrali. Właz uliczny w studzience kanalizacyjnej podnieść, postawić kontener dla osoby spisującej kto zrzuca ścieki i po robocie. Tylko jest jeden mały problem, trzeba chcieć. Opłacić kontener itp., ale po co, jak i tak ich wybierzemy przy najbliższym głosowaniu :).
Pzdr
JK
Tak se idę i myślę :)
Avatar użytkownika
Jarek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 sty 2009, 22:08
Lokalizacja: Domaszczyn

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Lewy » 15 lut 2009, 17:16

Jarek napisał(a):Generalnie mają nas w d...e. Uważam, że wystarczyłoby wykonanie tymczasowego punktu zrzutu w Długołęce na jakiejś magistrali. Właz uliczny w studzience kanalizacyjnej podnieść, postawić kontener dla osoby spisującej kto zrzuca ścieki i po robocie. Tylko jest jeden mały problem, trzeba chcieć. Opłacić kontener itp., ale po co, jak i tak ich wybierzemy przy najbliższym głosowaniu :).
Pzdr
JK


To co napisałeś, jest bardzo interesujące i na pewno jest to jakieś rozwiązanie. ;-) Myślę, że taki pomysł można by podpowiedzieć naszym urzędnikom, bo przyznam, że sam długo bym na tai pomysł nie wpadł ;) Jest tez inna kwestia, firmy wywozowe mają teraz większy zysk i mylę, że bronili by swojego ;-)
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Gość » 19 lut 2009, 11:12

Witam.
Pomysł z włazem jest ok. Byłam w gminie i dowiedziałam się od naszych urzędników, że im chodzi o to żeby zmniejszyć emisję "syfu" wydalanego do rzeczki, a nieczystości z szamb są bardziej zanieczyszczone od tych spuszczanych kanalizacją. Wniosek z tego .... ?, niech każdy sobie wyciągnie.
Pozdrawiam
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Lewy » 19 lut 2009, 22:30

a nieczystości z szamb są bardziej zanieczyszczone od tych spuszczanych kanalizacją.


ktoś ma dobre poczucie humoru, albo jest tak głupi...

Przecież to jest jakiś absurd. Nie wiem jak można w ogóle powiedzieć coś takiego człowiekowi, który przyszedł po informację. Za takie informacje to urzędnicy powinni być karani.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

zmowa cenowa

Postprzez lutka » 27 lut 2009, 11:31

jak to jest ,że jest tylu przedsiębiorców zajmujących sie wywozem szamb,a-mam wrażenie -że ceny są jednakowe-uśrednione w górę i to nierzadko o 120%!!!!
Wywóz szamba jeszcze w grudniu kosztował od 60 zl(Borowa) a już w styczniu Pani z firmy "Pan Beczkowóz"zażądała 150!
Inni wcale nie mają zamiaru konkurować z tą ofertą,a wręcz przeciwnie,tłumaczą -"że właśnie dostali nowe cenniki od gminy"!!!!
Takie postępowanie w świetle obowiązującego prawa jest karalne-zmowa cenowa na niekorzyść klientów,ale trzeba to udowodnic-choć akurat tu zachodzi chyba ewidentnie ta sytuacja,bo wynika,że koszt powinien wzrosnąc tylko o koszty przewozu nieczystości do innej oczyszczalni.A tenże koszt w przypadku takiego "pana Beczkowoza" jestten sam ,bo wtak przedzamknięciem punktu w Mirkowie jak i teraz ścieki wożone są do Olesnicy.
lutka
 

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez asiunia » 2 mar 2009, 18:24

Cytuję fragment informacji Wójta:
"Duża ilość firm posiadających zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodpływowych winna rodzić konkurencję w zakresie stosowanych cen, daje możliwość ich negocjacji i wyboru firm najtańszych."- tylko szkoda, że nikt z urzędników nie pofatygował się sprawdzić jak ta konkurencja wygląda. Cenę wywozu ustalili sobie sami wozacy i są solidarni w tym względzie.
cyt.-tłumaczą -"że właśnie dostali nowe cenniki od gminy"!!!! - kłamstwo, nie ma żadnych cenników, a zwłaszcza z gminy, przecież urzędnicy mają to głęboko gdzieś. Jak byłam w styczniu w Gminie, dowiedziałam się w wydziale ochrony środowiska, iż są jakieś przepisy, które mówią, że nie mogą brać więcej niż 25zł. za 1 m3 ścieków. Z moich wyliczeń wynika, że "chłopcy" nie łamią prawa.
Pozdrawiam
asiunia
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 paź 2008, 18:25

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez robur » 2 mar 2009, 21:04

A ja widziałem kiedyś jak niektórzy szambelani pozbywali się kłopotliwego ładunku na pola między Długołęką a Domaszczynem lub w Parku w Szczodrem między stawem a lasami na tej dużej łące :O .
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Bray » 2 mar 2009, 22:48

No, to nie nowe zjawisko. Też o takim czymś słyszałem.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: PROTEST PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU MIESZKAŃCÓW GM. DŁU

Postprzez Biały » 5 mar 2009, 23:33

Byście się wstydzili nie poprzebijać opon przynajmniej :-/
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

Poprzednia strona

Powrót do Czystość, środowisko



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników