Internet - jaki macie?

Tutaj można porozmawiać na tematy niezwiązane z naszą gminą i wyżej wymienionymi działami. Dyskusje, konwersacje, rozmowy - ze wszystkimi i o wszystkim.

Jaki rodzaj łącza internetowego masz w domu?

Neostrada, Netia, Tele2 itp (ADSL)
11
65%
Radiówka
4
24%
Przez sieć GSM
1
6%
Sieć lokalna (LAN)
1
6%
 
Liczba głosów : 17

    Nieznany Nieznana

Internet - jaki macie?

Postprzez Bray » 3 paź 2008, 14:16

Odpowiadajcie i piszcie jak działa.

Ja mam Netię 1MB i jestem zadowolony z jej działania. Wcześniej miałem Internet z "kościoła" w Długołęce i muszę przyznać, że mi słabo działał i często nie dało się niczego włączyć. Zdarzało się też, że działał ale to rzadko :) Może tak słabo chodził bo mieszkam trochę daleko od kościoła ale mój kolega mieszka w niedalekiej odległości od nadajnika i też mu często "zamula".

A jeszcze dawniej miałem sieć LAN (serwer u sąsiadki), która zakończyła swój żywot po uderzeniu pioruna i doszło do spięcia. I po internecie i kasie :pa:
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez Pazureus » 3 paź 2008, 19:59

W moim przypadku przydała by sie ankieta wielokrotnego wyboru, bo wszystkie z wszystkich 4 opcji korzystam.

Zaznaczam ADSL, bo netia 1mb jest "napedem", jednak ona jest podlaczona do rutera, wiec na stacjonarnych PC mam LAN. Do tego u siebie na komputerze mam karte wi-fi, dzieki temu, w obrebie pietra, moge sie cieszyc internetem w komorce (szybkosc dochodzi nawet do 90kb, wiec YT dziala plynnie).
I na koniec na komorce mam pakiet 20MB, wiec w szkole, czy na jakims "odludziu" mozna sprawdzic RSS, email, wiadomosci, slowniki (wikipedia, onet slownik) i wiele wiele innych...
Pazureus
 
Posty: 46
Dołączył(a): 23 maja 2008, 18:45
Lokalizacja: Dłk

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez Tiberias » 5 paź 2008, 10:38

Opcja pojedynczego wyboru jak najbardziej tu pasuje.
Pazureus napisał(a):Zaznaczam ADSL, bo netia 1mb jest "napedem", jednak ona jest podlaczona do rutera, wiec na stacjonarnych PC mam LAN.

3/4 osób które mają w domu więcej jak jeden komputer mają LAN, w tym ja również. W pytaniu chodzi bardzie o dostawcę internetu, a nie jaki kto rozprowadza internet w domu. Odpowiedź LAN mogłaby być zaznaczona gdy posiadasz internet z serwera np. u sąsiada, tak jak napisał Bray.
Pazureus napisał(a):Do tego u siebie na komputerze mam karte wi-fi, dzieki temu, w obrebie pietra, moge sie cieszyc internetem w komorce (szybkosc dochodzi nawet do 90kb, wiec YT dziala plynnie).

Dobrze, rozprowadzasz sobie po domu internet drogą radiową, ale tak jak kilka zdań wyżej, chodzi tu bardziej o rodzaj dostarczanego internetu a nie jak rozprowadzasz go w domu.
Pazureus napisał(a):I na koniec na komorce mam pakiet 20MB, wiec w szkole, czy na jakims "odludziu" mozna sprawdzic RSS, email, wiadomosci, slowniki (wikipedia, onet slownik) i wiele wiele innych...

No to jedno kwalifikuje się pod "Przez sieć GSM" ale w pytanie ankiety brzmi "Jaki rodzaj łącza internetowego masz w domu?". A szkoła ani odludzie się chyba nie kwalifikuje. Troszkę uważniej czytać pytania polecam. ;-)

A do tematu: Moje łącze to jak na razie neostrada 512, przez ADSL.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez Pazureus » 5 paź 2008, 13:53

"W pytaniu chodzi bardzie o dostawcę internetu"

Pozwole sobie zacytowac pytanie:
Jaki rodzaj łącza internetowego masz w domu?

Nie widze tu śladu "dostawcy", a o co chodzilo "bardziej" a o co "mniej" tego juz nie wiem. Dla mnie pytanie jest jednoznaczne.

"Odpowiedź LAN mogłaby być zaznaczona gdy posiadasz internet z serwera np. u sąsiada"
W domowych zastosowaniach serwer jest raczej malo wygodny, wiec tu bardziej widzial bym w tej roli zwykly ruter, a tak sie sklada ze tej netii 1mb, nie tylko ja uzywam, wiec LAN i tak sie kwalifikuje :-D

Rodzaj to rodzaj, czyli ja mam LAN, WLAN no i to GSM (napisalem ze glownie uzywam na odludziach, jednak w domu tez sie czasem zdarza, wiec "mniej" lub "bardziej" tez sie kwalifikuje.


IMHO: zle sformulowane pytanie :-P
Pazureus
 
Posty: 46
Dołączył(a): 23 maja 2008, 18:45
Lokalizacja: Dłk

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez tomek » 12 lis 2008, 23:04

Ja mam neostrade 2 Mbit podzieloną przez Wifi ;) na 2 laptopy i jednego PC :)
tomek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 lis 2008, 15:19

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez CONAN » 13 lis 2008, 08:11

radiówka Tele-Media 1/512 Mbit :[ , wcześniej mieszkałem na os Kiełczowskim a tam dostawce Media4 gdzie miałem 1,5/1 + zew Ip i dużo ścigałem z neta (dc++, eMule , torrent) teraz sa problemy , w zależności od pogody łącze jest nie równe , pingi skaczą :[ i przy teście na prędkość łącza mam mniej niż w umowie , niestety takie sa radiówki ale nic innego mi nie pozostaje
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez krzywyxxx » 22 sty 2009, 14:53

Nasza gmina znalazła się z zasięgu sieci WIMAX w firmie Era od 16 stycznia 2009 (teoretycznie)
http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/internet/internet_wimax

Mapa zasięgu
http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/internet/internet_wimax/mapka

Mam nadzieje że ktoś z mieszkańców przetestuje usługę.
Oferta jest bardzo atrakcyjna.
krzywyxxx
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 sty 2009, 14:51

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez Booty » 22 sty 2009, 15:21

Czy taka atrakcyjna to ja nie wiem :)
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez Biały » 22 sty 2009, 23:09

Booty, to co jest atrakcyjne?? podpowiesz ?? umowa sie mnie konczy z tepsą
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez krzywyxxx » 23 sty 2009, 00:05

Biały napisał(a):Booty, to co jest atrakcyjne?? podpowiesz ?? umowa sie mnie konczy z tepsą


Radzę ci przedłużyć umowę z tp . Jeśli załapiesz się na wimax z ery to jakość łącza troszeczkę się pogorszy. Przykładowo jeśli grasz dużo w sieci np w CS to na wimaxsie już będzie kiepsko. W tp pingi do serwera np onet.pl masz 17 ms a przez wimax np w neti 60-70 ms. W sumie to nie jest tak źle z tymi pingami w Wimax. Aha i dodatkowo będziesz musiał wydać te 200 zł na sprzęt i 49 za aktywacje. A przecież możesz te pieniądze przeznaczyć na opłaty abonamentowe w tp. Na łączach tp możesz przecież też skorzystać z innych firm, ale są później problemy. Czasami tak się zdąża że tp wysyła pismo że nie ma możliwości technicznych chociaż miesiąc temu miałeś jeszcze na swojej lini Neostrada (moi sąsiedzi tak mieli) Jak zdecydujesz się na Wimax z Ery to daj cynk na forum jak ci przeszedł wywiad techniczny. Może się okazać że nie ma w Długołęce zasięgu.
krzywyxxx
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 sty 2009, 14:51

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez Biały » 23 sty 2009, 00:38

krzywyxxx, spoko ja nie grywam wiec nie mam czasu czasem cos zciagne ale rzadko chodzi mi o neta bardziej co by to szybciej i nie za taka kase
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez Booty » 23 sty 2009, 10:07

Biały, a jaką masz aktualną prędkość łącza i ile wynoszą opłaty?
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez Biały » 24 sty 2009, 02:15

jedyneczka za jakąś stówkę
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez tomek » 24 sty 2009, 15:58

to drogo strasznie ;p ja mam jedyneczke za 6 dyszek ;p
tomek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 lis 2008, 15:19

    Nieznany Nieznana

Re: Internet - jaki macie?

Postprzez krzywyxxx » 24 sty 2009, 18:14

A czy w Naszej gminie można na łączach TP osiągnąć prędkość 6 Mbit/s ?? Czy warunki techniczne na to pozwalają ?
krzywyxxx
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 sty 2009, 14:51

Następna strona

Powrót do Na każdy temat



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników