1% dla Aleksandra..APEL!!!

Tutaj można porozmawiać na tematy niezwiązane z naszą gminą i wyżej wymienionymi działami. Dyskusje, konwersacje, rozmowy - ze wszystkimi i o wszystkim.
    Nieznany Nieznana

1% dla Aleksandra..APEL!!!

Postprzez molik » 22 sty 2009, 23:31

Obrazek1% DLA ALEKSANDRA

Nazywamy się Barbara i Dariusz Toborek. Nasz synek, Aleksander, przyszedł na świat 12.12.2005 r. a jego narodziny poprzedzone były kilkumiesięczną dramatyczną walką o przedłużanie ciąży o kolejne tygodnie. Niestety synek urodził się w 26 tygodniu, w stanie krytycznym. Aleksander ważył 1000g, miał 38cm długości a 25cm wynosił obwód jego główki.
Aleksander zmagał się z sepsą, wylewami do komorowymi mózgu czwartego stopnia, retinopatią, dysplazją oskrzelowo-płucną, krwiomoczem, biegunką, przepukliną pachwinowo-mosznową, rozpoczynającym się wodogłowiem, które się zatrzymało, wtórną niedokrwistością, ciągłymi bezdechami. Rezonans główki wykazał zaniki korowe i podkorowe mózgu, wiele małych dziurek i jedną dużą w części potylicznej. Miał laseroterapię oczek oraz zabieg na przepuklinę pachwinowo-mosznową. Od trzeciego miesiąca życia jest codziennie rehabilitowany. Obecna diagnoza to: mózgowe porażenie dziecięce, opóźnienie psychoruchowe, zaburzenia rozwoju mowy i języka, niedowidzi na prawe oko, ma częściowe zaniki nerwów wzrokowych. W poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i w sobotę przychodzą do Oleczka prywatni rehabilitanci. Koszty leczenia są ogromne, dlatego prosimy o każdą najdrobniejszą wpłatę. Są dwa sposoby, by pomóc Olkowi. Pierwszy to wpłata na konto dowolnej kwoty, lub wpłata z 1%.

Jak przekazać 1% dla Olusia?
1. Oblicz kwotę, którą możesz przekazać na konto Olka w Fundacji SŁONECZKO
Jeżeli zechcą Państwo przekazać 1% swojego podatku dla naszego synka, nie trzeba wpłacać żadnych pieniędzy, tak jak to było w ubiegłych latach, jedyne co należy zrobić to wypełnić odpowiednie rubryki PIT-a i wskazać imię i nazwisko dziecka.

Nazwa OPP: FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM „SŁONECZKO”
NR KRS: 0000186434
WNIOSKOWANA KWOTA: w tym miejscu wpisują Państwo wyliczoną kwotę 1% (zaokrąglona do pełnych dziesiątek groszy w dół, tzn. np. przy kwocie 12,76, wpisujemy 12,70)

INNE INFORMACJE W TYM UŁATWIAJĄCE KONTAKT Z PODATNIKIEM:
1% dla Aleksander Toborek 11/T
Pozycja gdzie jest: CEL SZCZEGÓŁOWY: Na leczenie i rehabilitacje
(*)wiersze, które należy wypełnić to:
PIT-28 poz. 129-134,
PIT-36 poz. 305-310,
PIT-36L poz. 105-110,
PIT-37 poz. 124-129,
PIT-38 poz. 58-63

Osobom, które mogą pomóc z całego serca dziękujemy i zapraszamy na blog: http://www.olek2005.synek.pl
molik
 

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: 1% dla Aleksandra..APEL!!!

Postprzez Biały » 23 sty 2009, 00:42

czemu ja nic takiego nie wypisywałem?? ok są mądrzejsi :evil:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: 1% dla Aleksandra..APEL!!!

Postprzez molik » 23 sty 2009, 22:26

Biały- cóż znaczą Twoje słowa? myślę że nie ironię?????
molik
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 lip 2008, 16:26

    Nieznany Nieznana

Re: 1% dla Aleksandra..APEL!!!

Postprzez Biały » 24 sty 2009, 02:03

molik, zbyt mało przejść żebyś pojął, a nie ironia lecz tragizm przemawia :shock:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: 1% dla Aleksandra..APEL!!!

Postprzez molik » 24 sty 2009, 12:48

Biały- nie osądzaj zbyt pochopnie :-( nie licytujmy kto przeszedł więcej- możesz być ogromnie zaskoczony że to jednak nie Ty :lol: - dla Ciebie może to być powód do radości ... Myślę że pomoc chorym dzieciom i ich rodzinom- to dowód mądrości i wrażliwości.Są w życiu głębsze wartości o których, niestety niektórzy ludzie nie mają pojęcia :cry: Są płytcy i zmaterializowani mają konsumpcyjne nastawienie do życia. Jeżeli sam "coś" przeżyłeś wiesz jak ważna jest pomoc i wsparcie innych- chociaż by wsparcie psychiczne i obecność drugiej osoby obok, podczas ciężkich chwil...Cieszę się że to jednak nie ironia przez Twe słowa przemawiała :-D Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego ;-)

[ Dodano: 24 Styczeń 2009 ]
Jeszcze słówko wyjaśnienia...Olek jest synkiem moich znajomych... :) i pomimo że jest chory, jest WSPANIAŁY!!!!!!!!!!
molik
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 lip 2008, 16:26

    Nieznany Nieznana

Re: 1% dla Aleksandra..APEL!!!

Postprzez Biały » 25 sty 2009, 12:07

Osądzam bo mam prawo, radość że tak piszesz ale ubolewanie żeś jeden z niewielu
molik napisał(a):"coś"
zapewniam że wiem
molik napisał(a):Są w życiu głębsze wartości
tak ja mam za wartość wykarmić moje dzieci, państwo ma społeczeństwo ja mam dzieci ja o dzieci dbam a państwo o społeczeństwo jak w poście wyżej ale to w polsce gównianej bywa z pozdrowieniami
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: 1% dla Aleksandra..APEL!!!

Postprzez molik » 25 sty 2009, 21:35

również mam dzieci o które dbam- któż ma to robić jak nie rodzice??
A państwo?? .... pomoc potrzebującym??.. socjal u nas pozostawia wiele do życzenia :cry:
Jeżeli ktoś prosi o podarowanie 1% dla swego dziecka-nie jest złem.Każdy z nas walczy jak potrafi o swoją rodzinę- państwo ma obowiązki wobec obywateli- rzecz oczywista i nie podlegająca dyskusji.Natomiast gdy te obowiązki nie są spełnione a drugi człowiek w czystym odruchu życzliwości, wyciągnie pomocną dłoń do chorego dziecka- czy to jest złe??
W krajach "zamożniejszych" ;) również prowadzone są takie akcje ( wiem o tym doskonale)
nikt tego nie potępia a ludzie są dumni że mogą pomóc innym- u nas zachowanie takie jest rzadkością- niestety... jeżeli nie mają z tego zysku dla siebie- nie widzą potrzeby pomocy.Jest to żałosne.. ubolewam nad tym ale też mam nadzieję że państwo i społeczeństwo kiedyś dojrzeje i będzie widziało coś więcej niż "czubek własnego nosa"...pozdrawiam...
molik
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 lip 2008, 16:26

    Nieznany Nieznana

Re: 1% dla Aleksandra..APEL!!!

Postprzez Biały » 26 sty 2009, 16:48

Myślę że oddając krew np. - pomagam i nie mam zysku jakiegokolwiek z tego tytułu, kiedyś jeszcze potrafiłem "pomagać" będąc ochotnikiem w straży pożarnej też bez zysku - więc???? Chyba nie jestem aż tak żałosny, jak tylko mnie dzieci nie będą potrzebować przestanę widzieć
molik napisał(a):"czubek własnego nosa"
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: 1% dla Aleksandra..APEL!!!

Postprzez molik » 26 sty 2009, 19:57

oczywiście- nie Ciebie mam na myśli pisząc o " czubku własnego nosa"- nie znam Ciebie , więc nie mam prawa oceniać (takie moje skromne zdanie).Piszę o tych których znam.... może zaczynamy być gatunkiem wymierającym???? wspaniale że dzieci Cię potrzebują!! ciesz się z tego!!! wiem co piszę ;) pozdrawiam...
molik
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 lip 2008, 16:26


Powrót do Na każdy temat



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników