Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Anika » 23 sty 2009, 11:34

myślałam, że adres wystarczy ...
popytam :)
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez bikero » 23 sty 2009, 17:53

Wycinka drzew już prawie zakończona. Ostatnie cztery "padną" prawdopodobnie w poniedziałek.
Co do nowych drzew - raczej nasadzeń - chyba nie będę miał pomyślnych wieści, gdyż droga zostanie poszerzona do 7 m, do tego ok. 1m pas zieleni i chodnik 1,5 do 2m. Zgodnie z przepisami dotyczącymi budowy dróg musi być zachowana skrajnia - 0,5m.
Zatem zostaje niewiele miejsca na nowe nasadzenia.
Nowego kłamstwa słucha się chętniej niż starej prawdy.
Avatar użytkownika
bikero
 
Posty: 38
Dołączył(a): 15 paź 2008, 23:04

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Booty » 23 sty 2009, 18:09

No to nic.. mówi się trudno. Mi tam osobiście nie przeszkadza, ale nie tylko ja w Długołęce mieszkam :) Więc wychodzi na to, że petycję nic nie dadzą - brak warunków na zieleń.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez robur » 23 sty 2009, 19:19

Coś mi się wydaje że temat ul. Broniewskiego powinien być umieszczony w dziale absurdy w Długołęce, ale to wyjątkowy absurd wymagający odrębnej rubryki.
Po jednej stonie drogi gdzie chodnik istnieje jest dużo miejsca do jezdni, nawet po poszerzeniu ulicy z pewnością drzewa by się zmieściły, ale trzeba by to dokładnie zmierzyć. Po drugiej stronie jezdni chyba chodnik nie jest niezbędny i tu miejsca byłoby aż nadto dla drzew.
Popieram wszelkie działania by coś tam posadzili, w formie petycji lub innej.
Taka aleja z czasem przyczyniłaby się do wrostu walorów estetycznych miejscowości.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Anika » 29 sty 2009, 20:09

Ja niestety obecnie jestem wyłączona z jakichkolwiek działań - ze tak powiem kuleje zdrowotnie - ale jak już się "wyliżę" to chyba się przejdę do Gminy - tylko nie wcześniej jak za 3 tygodnie :/
robur, masz rację...perełka wśród absurdów....
Miejsca jest sporo a przecież nie potrzeba nam baobabów ;)

I nadal piszę jak małe dziecko tu pajace nogami - ja chcę drzew i walorów estetycznych !
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez robur » 2 lut 2009, 20:54

Gdy rosły drzewa przy ulicach Długołęki, w żaden sposób mi nie przeszkadzały w jeździe samochodem. Rosły przecież obok jezdni a nie na niej, zresztą w obrębie Broniewskiego przy Szkolnej jest ograniczenie do 40 km/h, a na pozostałej części ulicy do 50 km/h.
Nie wiem jak kiepskim kierowcą trzeba być, by przy tak niewielkich prędkościach nie zapanować nad samochodem i rozbijać się o drzewa.
Częstym argumentem ludzi opowiadających się za masakrą dzrzew jest twierdzenie, że prawdopodobnie można w nie wjechać. To skoro są tak niepewni swoich umiejętności prowadzenia samochodu to może nie powinni wcale wsiadać za kierownicę, jeszcze zabiją siebie, innych a może uszkodzą drzewo.
Pewnie większość tych kierowców co byli za wycinką to zwykli nieudacznicy nieumiejący jeździć, powinni raczej przesiąść się na hulajnogi i nie stwarzać zagrożenia na drogach.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Lewy » 2 lut 2009, 22:22

Przecież wiadomo, że nie chodzi tutaj o to, że są słabi kierowcy, tutaj chodzi głównie o to, że dwa tiry nie mogły swobodnie się minąć i dlatego poszerzenie drogi jest konieczne ;)
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Maciek » 2 lut 2009, 23:27

tu nie chodzi o drzewa bo tyle lat jakos nikomu nie przeszkadzaly, głowny problem jest taki ze te tiry musze jezdzic przez wioske, co w innych krajach Unii ( mam na mysli zachodnie) jest niedopuszczalne.
Maciek
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 maja 2008, 22:31

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Biały » 3 lut 2009, 00:18

Drzewa mają korzenie a one niszczyły drogę
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Maciek » 3 lut 2009, 00:36

ciekawe, a ja myslalem ze u korzenia z asfaltem występuje mikoryza........ te drzewa byly juz w takim wieku ze korzenie tam nie za wiele mogły zaszkodzić.
Maciek
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 maja 2008, 22:31

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Biały » 3 lut 2009, 00:46

Spuść mi manto za to że się pomyliłem :-D :-P :-D :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Anika » 3 lut 2009, 22:27

Gdyby w końcu tym Cholernym Tirom zabroniono jeździć po wiosce byłby spokój (Tiry bardziej zagrażają naszemu bezpieczeństwu a z nimi nic się nie robi) drażni mnie jak mam wiosną otwarte okna i o 4 rano budzą mnie Tiry...i nie wmówicie mi , ze jadą 40km/h...- a popatrzcie..tyle lat drzewa rosły i jakoś nie zniszczyły asfaltu...
Poza tym nie jestem biologiem ani leśnikiem - ale myślałam, że korzenie w dół idą i na boki..a nie do góry...

Na Wiejskiej może za wąsko było...i wycięli drzewa-ale chodnik można było zrobić 1 stroną a na Broniewskiego to się nie oszukujmy...zmieściły by się i droga i chodnik i drzewa mogły zostać...ale wybrano Tiry...
A przecież dostali 2 lata na wybudowanie sobie drogi i mają to w D........
A poza tym jasne..róbmy drogę - drzewa by ja zniszczyły...Tiry na pewno tego nie zrobią :shock:

Skandal jak dla mnie i tyle..
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez madwoman » 4 lut 2009, 21:21

Dokładnie, juz dawno temu powinno sie zabronic jezdzic tym tirom. Dzisiaj chciałam przejsc rano kolo kosciola i palant jechal tak szybko, ze malo nie wyrobił na zakręcie :-x PANI SZANOWNA WOJT POWINNA DZIAŁAC W TE STRONE, A NIE W STRONE PROMOWANIA SWOJEJ CZCIGODNEJ OSOBY. Do skrajnej nerwacji doprowadza mnie ten problem ciezarowek. W koncu jak ktos sie tam zabije to pomyślą o tym problemie i taki bedzie finał.
madwoman
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 paź 2008, 17:01

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez bikero » 4 lut 2009, 21:35

Kilka słów wyjaśnienia:
Anika napisał(a):A przecież dostali 2 lata na wybudowanie sobie drogi i mają to w D........

Informacja o terminie realizacji jest w pierwszym poście. Wykonawca ma na remont 9 miesięcy od daty podpisania umowy, tzn. do początku września 2009r.
Dwa lata a 9 m-cy to chyba różnica?? :oops:
Anika napisał(a):Gdyby w końcu tym Cholernym Tirom zabroniono jeździć po wiosce byłby spokój (Tiry bardziej zagrażają naszemu bezpieczeństwu a z nimi nic się nie robi) drażni mnie jak mam wiosną otwarte okna i o 4 rano budzą mnie Tiry...i nie wmówicie mi , ze jadą 40km/h...- a popatrzcie..tyle lat drzewa rosły i jakoś nie zniszczyły asfaltu...

Nie ma takiej opcji aby zabronić "TIR-om" jeździć po wiosce. Co do prędkości przejazdu przez miejscowość, to raczej trudno wskazać pojazdy jadące przepisowe 40 czy 50 km/h. :mrgreen: Niestety, u siebie mam to samo.
Jest szansa, że za kilka lat TIR-y nie będą jeździły po Długołęce tak jak teraz - trwa przecież projektowanie drogi transportu ciężkiego Kamień - Byków. Wiem również, że firmy z Kamienia są zainteresowane budową tej drogi. Tak więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość. ;-)
Nowego kłamstwa słucha się chętniej niż starej prawdy.
Avatar użytkownika
bikero
 
Posty: 38
Dołączył(a): 15 paź 2008, 23:04

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez robur » 4 lut 2009, 23:54

Wziąść spycha niech wytyczy trasę przez pola, potem tiry by dowiozły tłuczeń a na koniec walec by to wszystko uklepał. Oto przepis na obwodniocę tirowską. Termin realizacji kilka dni od momentu pojawienia się spycha.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników