Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez robur » 12 lut 2009, 19:17

Z tego co piszesz bikero, to wnioskuję że jesteś specjalistą od budowy dróg masz naprawdę duże wiadomości w tej dziedzinie.
Ja natomiast zastanawiam się czy tu rzeczywiście taka gruntowna i kosztowna przebudowa jest w ogóle konieczna, skoro obwodnica dla tirów prędzej czy później musi powstać. Nie można pozwolić by te ogromne samochody zakłócały spokój mieszkańcom przy Wiejskiej/Broniewskiego. Może mieszkańcom należy się jakieś odszkodowanie za ten dyskomfort? Bo chyba interes tirowców jest tu ważniejszy niż potrzeby zwykłych ludzi ?
Mnie do jazdy w zupełności wystarczają tzw dywaniki. Oby wszystkie drogi w gminie zyskały jak najprędzej takie nawierzchnie, by wszyscy mogli jeździć bez obawy uszkodzenia samochodu. [/b]
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez bikero » 12 lut 2009, 19:38

robur napisał(a):Z tego co piszesz bikero, to wnioskuję że jesteś specjalistą od budowy dróg masz naprawdę duże wiadomości w tej dziedzinie.

Specjalistą w tej dziedzinie nie jestem, ale coć nieco na ten temat wiem. Wiedza pochodzi ze studiów (kończyłem kierunek pokrewny), ale przede wszystkim z doświadczenia zawodowego. Natomiast uważam, że jak ktoś ma wiedzę to powiniem się z nią podzielić i to staram się na tym forum robić. Czy mi wychodzi to pozostawiam czytelnikom.

robur napisał(a):czy tu rzeczywiście taka gruntowna i kosztowna przebudowa jest w ogóle konieczna, skoro obwodnica dla tirów prędzej czy później musi powstać

No cóż, decyzja została podjęta we Wrocławiu i należy ją uszanować czy się z nią zgadzamy czy nie. Ale można z niej rozliczyć radnych reprezentującytch Gminę Długołęka w Radzie Powiatu Wrocławskiego przy najbliższych wyborach samorządowych. :mrgreen:

robur napisał(a):Oby wszystkie drogi w gminie zyskały jak najprędzej takie nawierzchnie, by wszyscy mogli jeździć bez obawy uszkodzenia samochodu.

Tego Tobie i innym życzę. ;-)
Nowego kłamstwa słucha się chętniej niż starej prawdy.
Avatar użytkownika
bikero
 
Posty: 38
Dołączył(a): 15 paź 2008, 23:04

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Biały » 12 lut 2009, 21:03

robur, robiąc te zdjęcia ..... no widać na nich niesamowite natężenie ruchu, moim zdaniem nawet na ten "dywanik" szkoda kasy było, niezłe porównanie jak do "tematowych" ulic, mimo że nie powiatowe ;-)
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Anika » 12 lut 2009, 23:14

robur, szkoda twojego czasu.... i przekonywania, że Drzewa są potrzebne....
może kiedyś ktoś jeszcze dojdzie do wniosku, ze drzewa się przydają...i jak dużą krzywdę zrobiono Długołęce... ja już myślałam, ze wytoczyłam największe naukowe działo...


Mam chociaż nadzieję, że Gmina zrekompensuje nam tę stratę , nowymi drzewami lub krzewami - chodź wolałabym drzewa.

Wrzucę jeszcze coś a propos Zrównoważonego Rozwoju i przydatności drzew...Uczmy się na historii


Około 400 roku n.e. łodzie Polinezyjczyków przybiły do brzegu niewielkiej wyspy, położonej 3200 kilometrów na zachód od wybrzeży Ameryki Południowej . Wyspa ta, o powierzchni 166 km 2, znana jest obecnie jako Wyspa Wielkanocna. Tysiąc sześćset lat temu Polinezyjczycy, którzy wysiedli z łodzi, ujrzeli na wyspie tętniący życiem las. Były w nim cenne gatunki drzew jak palmy, z których można było budować łodzie i domostwa. Ziemia była żyzna, w lesie żyły ptaki, na które można było polować, a niektóre drzewa dochodziły do 25 metrów wysokości i 2 metrów średnicy pnia .

Osadnicy przywieźli ze sobą kury, zaczęli uprawiać banany, taro, słodkie ziemniaki i trzcinę cukrową. Polowali na delfiny i foki. Życie, które wiedli było dostatnie i populacja wzrosła do siedmiu, a według innych szacunków nawet do 20 tysięcy osób. Zapotrzebowanie na drewno również wzrosło i przekroczyło możliwości naturalnej reprodukcji drzewostanu. Wznoszenie rzeźb, z których znana jest Wyspa Wielkanocna wymagało wykorzystania dużych ilości drewna do ich przetaczania i do budowy prostych maszyn. Największe rzeźby ważą 80 ton. Lata wycinania drzew do budowy domów, wyrabiania lin, gotowania, a także zjadanie nasion tych drzew przez szczury, przywiezione przez osadników, doprowadziły do całkowitego wylesienia.

Zniszczone zostały tereny lęgowe ptaków, a polowania spowodowały wyginięcie wszystkich gatunków ptaków lądowych. Około 1400 roku wycięto ostatnią palmę, a przywiezione przez osadników szczury uniemożliwiały ich regenerację nadgryzając orzechy. Gdy zabrakło palm, nie można było zbudować łodzi do polowań na delfiny, ani też przenieść się łodziami na inną wyspę. Zasoby opału zmniejszyły się, strumienie zaczęły wysychać, a ziemia została poddana erozji i stała się jałowa.
Kiedy 5 kwietnia 1722 roku holenderski odkrywca Jacob Roggeveen przybył do wybrzeży Wyspy Wielkanocnej, ujrzał ziemię pokrytą trawami, bez ani jednego drzewa lub krzewu wyższego niż 3 metry. Kwitnąca niegdyś kultura podupadła, a liczba ludności zmniejszyła się o 75 – 90% do 2000 osób, żyjących w biedzie.
info Fundacja Polska-Droga

Chodź Kochanowski Bardzo trafnie napisał w Pieśni o Spustoszeniu Podola odwołując się do starego przysłowia "Mądry Polak po szkodzie "

„Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”
:roll:

[ Dodano: 12 Luty 2009 ]
bikero napisał(a): wszystko zależy od zakresu remontu i od efektu jaki chcemy osiągnąć.


A ty Chcesz żeby Ci tiry waliły o 4nad ranem pod domem????

Bo ja nie bardzo.... wolę wąską drogę po , której <jej wąskość wymusza> jazdę 40/50km/h niż szeroką , Tiry i innych popaprańców jadących np.80tką koło mojego domu....
Nie będę już wspominać o drzewach bo już ich nie ma...

[ Dodano: 12 Luty 2009 ]
Ale..... przecież ważne aby Tirom się dobrze jeździło a nie nam MIESZKAŃCOM żyło....
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Bray » 14 lut 2009, 12:01

To ja może trochę odbije od tematu drzew i napiszę o tym co się dzieje. Jakby ktoś nie widział to firma Remdro ogrodziła ten plac koło kościoła i tam będą składować materiały. Przynajmniej będą mieli bardzo blisko i jakoś szybciej może będzie szło. Jak będzie cieplej to postaram się na bieżąco robić fotki postępów.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Booty » 14 lut 2009, 13:23

Muszą się spieszyć, zostało im bodajże jeszcze ok. 8miesięcy.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez robur » 14 lut 2009, 16:14

Jakby to był tylko "dywanik" to uwineliby się z tą drogą w przeciągu 2 tygodni. Ciekawe czy będą zasypywać rów po prawej stronie Broniewskiego, uprzednio położywszy kręgi? Tak robili chodnik na Parkowej. Będą pewnie wyrywać pniaki, może przesuną słupy oświetleniowe i wzdłuż jezdni zrobią krawężniki. Ale na pewno nie będą wymieniać podziemnych instalacji, bo nie ma co wymieniać. W miastach ten etap remontów ulic to żelazny repertuar tego typu przedsięwzięć i to bardzo wydłuża termin inwestycji. Myślę że powinni zmieścić się w założonym czasie bo w przeciwnym razie to grozi jakaś kara finansowa dla wykonawców.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Bray » 14 lut 2009, 17:03

No, póki co pogoda zbytnio nie sprzyja. Już się robiło ciepło a tu nagle znowu śnieg spadł. Miejmy nadzieje, że szybko przyjdą roztopy i zrobi się cieplej, bo chyba wszyscy mają już dość tej zimy.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez robur » 14 lut 2009, 18:37

Prawdopodobnie ociepli się pod koniec przyszłego tygodnia, po 21 lutego, zobaczymy. Jeśli by im taka pogoda, jaka jest, nie przeszkadzała to pewnie by zaraz zaczeli, lub za tydzień, a może od marca.
Niektóre dziury, te od Wrocławskiej są bardzo niebezpieczne, pewnie nie będą ich łatać tylko zamkną ulicę i zaczną remontować na dobre. Ciekawe od której strony zaczną? Chyba podzielą inwestycje na etapy żeby za bardzo nie gmatwać i tak trudnej sytuacji na ulicach Długołęki. Przejazd kolejowy też powinni ładnie zrobić.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Biały » 14 lut 2009, 21:21

No niestety, ale od przejazdu do 8 - lipa, to nie własność gminy, a dziury naprawdę są duże. :-x
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez bikero » 15 lut 2009, 10:35

robur napisał(a):Ciekawe od której strony zaczną?

Prawdopodobnie od przejazdu. A raczej od przepustu przy ul. Kolejowej.

robur napisał(a):Przejazd kolejowy też powinni ładnie zrobić.

Niestety nie zrobią. Ponoć były rozmowy z PKP ale nic z tego nie wyszło. :-(

robur napisał(a):Chyba podzielą inwestycje na etapy żeby za bardzo nie gmatwać i tak trudnej sytuacji na ulicach Długołęki.

Prawdopodobnie na poszczególne ulice i ponoć mają robić połówkami aby zapewnić jednak "ciągłość" ruchu.

Biały napisał(a):No niestety, ale od przejazdu do 8 - lipa, to nie własność gminy, a dziury naprawdę są duże.

Coraz gorsze są te dziury. I nie zanosi się aby było lepiej. Za ten odcinek prawdopodobnie odpowiada Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podległa Marszałkowi Województwa. Jakoś nie zauważyłem aby te służby kiedykolwiek łatały ten odcinek.
Nowego kłamstwa słucha się chętniej niż starej prawdy.
Avatar użytkownika
bikero
 
Posty: 38
Dołączył(a): 15 paź 2008, 23:04

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Biały » 15 lut 2009, 11:50

No ja już zacząłem wjeżdżać na ósemkę z Wiejskiej, albo z Robotniczej. Coś z tym i tak muszą zrobić, pytanie tylko jak? Porządnie, albo na odpierdziel jak to w polsce bywa :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez robur » 15 lut 2009, 17:45

A już myślałem, że zlitowali się nad tym klonem co rósł przy drodze przed przejazdem, okazuje się że tutaj remontu nie będzie. Widać jak się tu wszystko zapada, szczególnie po prawej stronie, gdy tiry jadąc od strony Wrocławia skręcają w Broniewskiego jadą po poboczu, te dziury to chyba ich sprawka.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Biały » 17 lut 2009, 23:40

robur, Pogoda również, ale że droga nie jest przystosowana??? Chyba zarząd wiedział dając pozwolenie na przejazd wysokotonażowych aut. Chyba w łapkę było :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Lust » 19 lut 2009, 21:12

Anika napisał(a):Pochłaniając dwutlenek węgla, drzewa przeciwdziałają skutkom efektu cieplarnianego

...który jest zjawiskiem w 95% pochodzenia naturalnego.

Anika napisał(a):Ta sama ilość drzew pochłania rocznie taką ilość dwutlenku węgla, którą wytwarzają samochody przejeżdżające ponad 100 tys. kilometrów.

Od kiedy to samochody produkują dwutlenek węgla?

Anika napisał(a):Drzewa [b]pomagają wyrównywać tzw. „wyspy ciepła” będące skutkiem nadmiaru szkła i betonu.

Długołęka leży poza wrocławską wyspą ciepła.

Anika napisał(a):Pytasz co robię jako Bojownik o przyrodę... działam w organizacji ekologicznej ( bez nazw :-) )

Jeżeli nie jest to znana wszystkim organizacja, której członkowie nagabują ludzi na rynku nie mając pojęcia, o czym mówią, to ok.

Ogólnie ten Twój post nijak się ma do tematu, bo traktuje głównie o zieleni miejskiej, parkingach, placach zabaw itp. Chyba każdy się zgodzi, że zieleni powinno być dużo, nikt z tym nie polemizuje. Ale nie o tym tu mowa. Dlatego nie każ nam więcej czytać przydługawych gniotów, w których każdy aspekt jest mocno przekoloryzowany, dotyczących sprawy, która nie podlega danej dyskusji.
Na Broniewskiego i Wiejskiej jest dużo zieleni - tuż przy drodze, choćby na podwórkach. Poza tym nikt nie mówi, że nowe drzewa nie zostaną posadzone. Więc biadolenie, że nie mamy czym oddychać, jest trochę od rzeczy.
Avatar użytkownika
Lust
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 paź 2008, 12:03
Lokalizacja: inąd

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników