Park w Szczodrem

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Biały » 7 paź 2008, 15:15

LOLO to Twoj wojek ?? ten pisarek?? :-P
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez LOLO » 7 paź 2008, 16:57

nie ale on wszystko po sprzedawal :?:
LOLO
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 wrz 2008, 18:23

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Bray » 7 paź 2008, 21:40

Tak, chodzi o pana Zdzisława Pisarka, który był wójtem i opchnął za bezcen pałac w Szczodrem.

Gdyby pałac nadal był gminny, też nic by z niego nie było - argumentuje Z. Pisarek. - A za pieniądze ze sprzedaży pałacu wybudowaliśmy dwie szkoły!


http://dlugoleka.net/topics26/98.htm
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez marzycielka » 15 lut 2009, 14:31

Dopiero dzisiaj trafilam na ten watek
Park należaloby odtworzyc.Zeby istnial w takiej postaci,jak przed wojna. Nie jest to chyba tak kosztowne, jak odbudowa palacu.Był to park angielski,czyli jakby troche dziki ale posiadal mnostwo ciekawych roslin, ktorych slady jeszcze po wojnie mozna było spotkac..A nad sam staw chetnie wybralabym sie z koszykiem piknikowym na caly dzien.
Chcialabym wowczas miec gdzie rozlozycc kocyk,solidna toalete plus dostep do wody pitnej.Chcialabym kupic piwo a moze nawet lamke wina i dobry obiad.Nie chcialabym sluchac ryku koszmarnej muzyki z glosnikow,ale swiergotu ptakow owszem.
Pospacerowac wsrod ciekawych zakamarkow, poogladac opisane ciekawe drzewa. Moge nawet pofotografowac kwitnace rododendrony, a co :)
I posiedzien nad brzegiem na marmurowych schodkach ( byly jeszcze w roku 74)Wypozyczyc kajak lub łódke. I nenufary- ogladac, nie zrywac. Zreszta moj chlop nie ma białego garnituru.

Pozdarwiam rozmarzona
marzycielka
 

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Biały » 15 lut 2009, 15:08

Lwy też jeszcze były swego czasu, ciekawe kto ukradł??? :-/
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Anika » 16 lut 2009, 15:49

i były też jelenie....tez ktoś zakosił :/
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Gość » 16 lut 2009, 16:20

Bardzo śmieszne :(A jakie błyskotliwe ...
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez robur » 16 lut 2009, 18:58

W otoczeniu pałacu i stawu można chyba urządzić jakiś ogród lub park krajobrazowy. Wszystko zależy od tego czy ktoś wyłoży fundusze na założenie, późniejszą pielęgnację, a być może i pilnowanie nowych nasadzeń. Mnie bardzo podobają się tego typu przedsięwzięcia i jestem za tym by park był coraz piękniejszy. Zachowało się tu kilka wiekowych okazów dębów, które są pomnikami przyrody. Podobnie kilka platanów, niedaleko pałacu rosną dwie magnolie drzewiaste, duże okazy cyprysika. Niedaleko stawu wiekowe sosny czarne, kłęk oraz dąb błotny. Wiele gruntów dawnego parku jest we władaniu Lasów Państwowych, tutaj jest inne podejście do drzew, niestety zbyt mocno praktyczne.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Anika » 16 lut 2009, 21:25

Ponoć - ale nie wiem czy na pewno Platany na te tereny sprowadził sam Napoleon idąc na Rosję
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Bray » 16 lut 2009, 22:04

I pomyśleć, że kiedyś ludzie przyjeżdżali do Szczodrego jako do miejscowości uzdrowiskowej...
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez xxx » 22 mar 2009, 19:37

Na boisku da sie grac tylko moze w koncu cos gmina z tym zrobi- przydalo by sie je wyrownac, jest juz druzyna piłkarska także trzeba inwestowac w sport i odnowe parku.
xxx
 

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez robur » 19 kwi 2009, 21:58

Byłem dzisiaj w Parku Szczodre nad stawem i zauważyłem, że odbywał się tam jakiś mecz piłkarski na boisku. Nie pytałem skąd były drużyny. Trawa była skoszona i wyrównane kretowiska ale to boisko chyba nie jest poziome, tak mi się wydaje z obserwacji. Gracze sobie jakoś radzili, w końcu to ich ulubione zajęcie.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Bray » 20 kwi 2009, 14:32

Tak był mecz (sam na nim byłem). Grała nowo utworzona drużyna Szczodrego z Długołęką 2000 (Długołęka wygrała). Boisko chyba nie było poprawiane od dawna stąd te nierówności. Ale piłkarze pobiegają i na takim.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez Marli » 23 gru 2009, 17:06

Kilka dni temu w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Szczodrym odbyło się zebranie przedstawicieli gminy z mieszkańcami w sprawie zagospodarowania parku, remontu szkoły i oświetlenia ulic. Gmina prawdopodobnie ma do wykorzystania bardzo duże pieniądze, jednak aby tak się stało potrzebna jest obecność mieszkańców na kolejnym zebraniu, którego termin zostanie niedługo ogłoszony i zebranie ich podpisów. W parku ma powstać min: restauracja, wypożyczalnia kajaków, ścieżki rowerowe, amfiteatr, a w samym Szczodrym ma zostać odnowiona szkoła i sala gimnastyczna. Teraz należy tylko zmobilizować mieszkańców do obecności na zebraniu i trzymać kciuki :)
Marli
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 maja 2008, 19:46
Lokalizacja: Szczodre

    Nieznany Nieznana

Re: Park w Szczodrem

Postprzez robur » 23 gru 2009, 23:07

To ciekawe, że władze uzależniają przeprowadzenie tych zacnych inwestycji w parku Szczodre od podpisów najbliżej mieszkających. Ja mieszkam w Długołęce i często bywam w parku koło stawu i pałacu, też leży mi na sercu by teren ten wyglądał okazale, stał się magnesem przyciągającym nie tylko okolicznych mieszkańców ale też turystów. Myślę, że nie tylko ja, ale wielu mieszkańców Długołęki i innych miejscowości podpisało by się za tym by coś ciekawego się tu pojawiło.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szczodre



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników