Autobus 904 uderzył w kamienicę

Tutaj rozmawiamy o naszych przewoźnikach autobusowych, PKS, PKP oraz drogach.
    Nieznany Nieznana

Autobus 904 uderzył w kamienicę

Postprzez Bray » 16 lut 2009, 19:25

Autobus DLA uderzył w kamienicę

http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/0d/40_961685_1_d_3679.jpg

Sześć osób z lekkimi obrażeniami trafiło do szpitala po tym, jak w sobotę o godz. 10 rano autobus nr 904 Dolnośląskich Linii Autobusowych uderzył w budynek przy ul. Krzywoustego na Psim Polu. Autobus jechał z Łoziny pod Długołęką w kierunku centrum Wrocławia.

Nagle, na łuku wąskiej drogi, wpadł w poślizg i prawym rogiem zahaczył o kamienicę. Uderzył prosto w drzwi do klatki schodowej. Zawalił się kawałek ściany.
- Usłyszeliśmy wielki huk, aż zadrżały ściany - opowiada Arkadiusz Furmańczuk, który mieszka na pierwszym piętrze budynku. Parter - na szczęście - jest niezamieszkany. Zajmuje go pomieszczenie gospodarcze. Kiedyś mieściła się tu biblioteka, potem firma usługowa.

- Autobus nie jechał szybko, więc nie naruszył konstrukcji domu - oddycha z ulgą Furmańczuk.

Czy rzeczywiście w budynku nadal można mieszkać, sprawdzi powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Ekspertyza techniczna będzie przeprowadzona dzisiaj. Na razie lokatorom kamienicy miasto zaproponowało noclegi w hotelu, ale odmówili.

Pechowym autobusem jechało trzydziestu pasażerów. Szóstkę lekko rannych już w sobotę, po opatrzeniu drobnych ran i potłuczeń, wypuszczono ze szpitala.
Biegnący między kamienicami na Psim Polu odcinek ulicy Krzywoustego to dziś jedna z najbardziej zakorkowanych i zniszczonych dróg w mieście. Szacuje się, że w czasie szczytu przejeżdża nią prawie pół tysiąca aut na godzinę.

Tymczasem odsuwa się budowa planowanej od lat obwodnicy Psiego Pola.
Droga miała zacząć się tuż za wiaduktem, u zbiegu ul. Krzywoustego i alei Jana III Sobieskiego. Wzdłuż ulicy Zielnej mieliśmy dojechać obwodnicą do miejsca, gdzie ul. Litewska krzyżuje się z ulicami Gorlicką i Szewczenki.

Budowa drogi sprawiłaby, że auta nie wjeżdżałyby do centrum osiedla. Wzdłuż jezdni prowadziłyby też tory tramwajowe. Gdy miejska kolejka będzie dojeżdżała na Psie Pole, automatycznie będzie jeździło tu także mniej samochodów.

Obwodnica miała powstać do 2011 roku. Ale w magistracie przyznają już, że ta data jest całkowicie nierealna. Urzędnicy ciągle jeszcze pracują nad koncepcją drogi. Na razie wiadomo, że będzie ona miała dwa pasy, każdy o szerokości przynajmniej 3,5 metra.

- Z uwagi na kryzys gospodarczy na chwilę obecną nie mamy środków finansowych na budowę tej trasy - mówi Rafał Guzowski, dyrektor odpowiedzialnego m.in. za drogi Departamentu Infrastruktury i Gospodarki w magistracie.

I dodaje, że trasa powstanie, ale później.
- Realna data to 2013 r. - twierdzi Guzowski. - Ale niewykluczone, że uda się ją zbudować rok wcześniej. Wszystko zależy od tego, ile wydamy pieniędzy na najważniejsze teraz dla nas inwestycje związane z mistrzostwami Euro 2012.

Źródło:http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/961685.html
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Autobus 904 uderzył w kamienicę

Postprzez madwoman » 17 lut 2009, 20:32

dziady stare slepe smierdolace z DLA,ja juz nie raz pisalam, jak neiktorzy panowie jezdza... :-x
madwoman
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 paź 2008, 17:01

    Nieznany Nieznana

Re: Autobus 904 uderzył w kamienicę

Postprzez Booty » 17 lut 2009, 20:37

W tym wypadku jest się jak tłumaczyć - było ślisko. Ciekawie co będą mówić jak na prostej drodze w coś 'puknie'?
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Autobus 904 uderzył w kamienicę

Postprzez madwoman » 17 lut 2009, 22:00

jestem bardzo ciekawa, ktory to pan kierowca był. Akurat wytypowałam sobie czterech i jestem pewna, ze to ktorys z nich... Wszyscy ślepi, głusi, nieuprzejmi i zapierdal... najszybciej jak sie da. :-x dozywotni zakaz jazdy dac! emeryci w dupe ich! :evil:
madwoman
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 paź 2008, 17:01

    Nieznany Nieznana

Re: Autobus 904 uderzył w kamienicę

Postprzez robur » 17 lut 2009, 22:05

Trudne warunki pogodowe wymagają by kierowcy jeździli ostrożnie i z uwagą, niestety nie wszyscy się do tego stosują. Do tego ta droga przez Psie Pole to duże wyzwanie, nie dość, że dziurawa to również kręta i zatłoczona. Te rudery przy ulicy już dawno powinni wybużyć bo wyglądają okropnie. Kiedyś przebiegała tu droga na Warszawę zanim wybudowano tę nowoczesną dwupasmową trasę. Dziś trudno w to uwierzyć ale tak było.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Autobus 904 uderzył w kamienicę

Postprzez Biały » 17 lut 2009, 23:25

robur, Ty chyba jeździsz więc wiesz że np podczas dzisiejszych warunków kierowca ma niewiele do powiedzenia, sam dziś dwa razy się przebączkowałem i to bez nagłych manewrów po prostu puściłem gaz i tyłek mnie zaczął wyprzedzać, poradziłem, ale było gorąco, tylko laik nie wie co pisze :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Autobus 904 uderzył w kamienicę

Postprzez robur » 18 lut 2009, 17:54

Masz rację Biały, trudne warunki pogodowe mogą powalić nawet najlepszego kierowcę, jednak w sobotę nie było jeszcze tak źle. Skoro madwomen poznała co oni potrafią to jestem w stanie uwierzyć, że niekoniecznie złe okoliczności przyrody i tej drogi były przyczyną wypadku. Żal mi tych ludzi co byli wówczas w tym autobusie, niektórzy zostali poszkodowani i powini dostać duże odszkodowania od DLa. Całe szczęście, że autobus nie wjechał w któryś z domów na Wiejskiej, niektóre są bardzo blisko jezdni i u nas też bywa ślisko, dziurawo, kreto. W przypadku Długołęki bardziej obawiać się należy przeładowanych tirów, autobusy nie są tu aż tak częste.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Autobus 904 uderzył w kamienicę

Postprzez madwoman » 20 lut 2009, 16:27

haha tak :lol: to mi sie spodobało 'autobusy nie sa tu az tak czeste' i ja sie pytam dlaczego?
madwoman
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 paź 2008, 17:01


Powrót do Komunikacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników