Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez robur » 20 lut 2009, 15:55

Pani Lust, samochody wytwarzają dwutlenek węgla od momentu gdy zostały wymyślone i jest to duży udział w emisji zaraz po energetyce i przemyśle. Gdy zostaną wprowadzone do użytku samochody napędzane wodorem wtedy można powiedzieć, że nie emitują dwutlenku węgla.
Długołęka nie jest miastem, w którym lokalny klimat znacząco różni się od okolicy , ale wszelkie obszary pokryte betonem i asfaltem są nadmiernie przegrzane w porównaniu do terenów pokrytych roślinnością.
Anika przedstawiła bardzo dużo argumentów, przemawiających za koniecznością ochrony drzew w terenach zabudowanych jakim jest między innymi Długołęka nie jest to żadne biadolenie, raczej pokazanie absurdów i bezmyślności ludzi, którzy podjeli się tego remontu. Nie na miejscu jest twierdzenie, że posty Aniki są gniotami i nie na temat, skoro konsekwencją przebudowy jest wyrżnięcie drzew i o tym piszemy. Jeśli komuś nie podobają się posty Aniki wcale nie musi ich czytać.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Bray » 1 mar 2009, 13:24

Z tego co wiem to jutro już się zaczyna remont. Nie wiem tylko, od której strony.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Biały » 1 mar 2009, 13:56

robur napisał(a):wyrżnięcie drzew
choryś???? :shock: kilka niezdrowych klonów i lip padło raptem, wyluzuj trochę :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Tiberias » 1 mar 2009, 21:55

Chorą kończynę nie zawsze trzeba od razu amputować :-P
No nic, drzewa w każdym razie już wycięte i chyba nie ma się co na nimi zbyt wiele rozwodzić. Teraz pozostaje czekać aż zrobią tą drogę.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez robur » 1 mar 2009, 22:30

No cóż, te kilka drzewek to był cały urok tego miejsca, zwłaszcza te lipy koło kościoła ładnie kwitły i zapach ich niepowtarzalny w czerwcowe wieczory po upalnym dniu ^^" . Ciągle mnie to jednak dziwi, że nie przeszkadza lub jest to obojętne wielu osobom, to co się stało z drzewami. Ci co o tym zadecydowali pewnie nie mieszkają w Długołęce, właściwie reprezentują interes przedsiębiorców spod Kamienia i im głównie zrobili dobrze. Mieszkańcy naszej wioski powinni się jednak cieszyć i być dumni z tak szerokiej i gładkiej arterii z chodnikami po bokach, nie zlikwiduje to jednak hałasu i spalin, więc co naprawdę zyskali? Może jednak coś stracili?
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Tiberias » 1 mar 2009, 23:14

Sprawa tych drzew nie jest mi całkiem obojętna, tylko piszę, bo owszem, możemy o tym podyskutować, ale drzewa wycięte, niestety już nie wrócą.
A każda zmiana niesie za sobą jakieś zyski i straty, pytanie jaki będzie tego bilans.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez arogantka » 2 mar 2009, 09:56

Proponuję wspólną modlitwę w intencji ściętych drzew. Na pewno rosną teraz w raju, są blisko boga i są szczęśliwe. Niech spoczywają w pokoju. Uczcijmy ich pamięć minutą ciszy. A w akcie protestu zróbmy marsz milczenia ze złożeniem im hołdu przed urzędem gminy i symbolicznym pogrzebem na cmentarzu w Długołęce.
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez robur » 2 mar 2009, 20:44

Chyba mnie jeszcze nie pogieło żeby wziąść udział w takich uroczystościach. A poważnie, jeśli miałbym się modlić, to raczej za decydentów by w pszyszłości jeśli będą się zabierali za jakąś inwestycję, by pamiętali też o ochronie środowiska, amen.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Bray » 3 mar 2009, 17:24

No i jadą już z koksem naprzeciwko sklepów w "rynku".
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Booty » 3 mar 2009, 17:46

Przechodząc dzisiaj przez centrum widziałem jak jeden robił a dwóch stało nad nim :) Mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk :P
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Anika » 3 mar 2009, 21:11

robur, szkoda słów....
oczywiście, że drzew już nie ma - ale świadomość części społeczeństwa powoduje, że ręce opadają...
Już kiedyś pisałam, ze to nie tylko drzewa...one tworzyły niepowtarzalny klimat i myślę, że robur, wie o co mi chodzi...


Ja proponuję się pomodlić o świadomość naszego społeczeństwa a co do P. Lust to nie podejmę tematu - nie wiem, kto ją nagabuje na rynku ale na pewno nie ja. :)
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Biały » 5 mar 2009, 23:31

robur, Mieszkasz tu, więc wiesz że akurat przy Broniewskiego potrafi być podwórko, które ma więcej drzew- zdrowych drzew- niż było przy Broniewskiego i Wiejskiej razem wziętych, więc o jakichkolwiek stratach............... chyba macie "trudne dni" na zawsze :mrgreen: no ale ....... pewne rzeczy idzie wytłumaczyć :-D Nie zawodzicie że, czubki- wierzchołki, drzew na posesjach ścięto????? No ale kto ma zauważyć jak się tylko skrzydełka własnych podpasek widzi :-D :mrgreen: :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez robur » 6 mar 2009, 22:12

Przy podwórkach to jakieś rachityczne krzaki rosną, ewentualnie brzózki i okaleczone świerki (pod liniami energetycznymi). Można by o tym szerzej w temacie drzewa, tutaj to raczej o sprawach związanych z remontem ulic.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Biały » 6 mar 2009, 23:18

Wiesz co?? Chcę zobaczyć miny, tych, co im się wiecznie nic nie podoba jak już prace zostaną zakończone :mrgreen:a co znaczy : "rachityczne"????? I nie przesadzaj co trza było z ów szczytami sosen czy świerków zrobić to zrobiono, bo gospodarz nie umi, leń zasrany jeden z drugim. Czemu mi nikt nie mówił że sam takich pielęgnacji nie muszę robić???
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Tiberias » 7 mar 2009, 14:13

Słownik PWN napisał(a):rachityczny
1. «słabo rozwinięty, wątły lub lichy»


A jeśli chodzi o te drzewa, to rzeczywiście nie są zbyt duże, bo nie mogą. Przy wiejskiej czy Broniewskiego zabudowa jest dość gęsta.

Ale tak w ogóle, starajmy się nie odbiegać za bardzo od tematu, o drzewach jest temat w innym miejscu.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników