Pracowania Szkła W Bykowie

    Nieznany Nieznana

Pracowania Szkła W Bykowie

Postprzez Booty » 30 lis 2008, 13:20

Pracownia szkła działa od stycznia 2008r. w świetlicy wiejskiej w Bykowie. Powstała w ramach projektu "Szkło dla każdego" zrealizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce z funduszy Fundacji Wspomagania Wsi i banku Bise.

Jest jedną z nielicznych otwartych! pracowni szkła fusingowego na terenie Dolnego Śląska, z której mogą korzystać zarówno amatorzy jak i profesjonaliści.

Przedmioty tutaj wykonywane powstają metodą wtapiania i formowania szkła pod wpływem temperatury ok. 820 st. C, przeprowadzane w specjalistycznym piecu. Pracownia wyposażona jest w taki właśnie nowoczesny elektronicznie sterowany piec do spiekania szkła, profesjonalne narzędzia i stanowiska do cięcia i zdobienia szkła.

Korzystamy z najtańszego materiału jakim jest stłuczka szklana, szyby okienne i butelki.

W pracowni szkła powstają samodzielnie zaprojektowane i wykonane przez uczestników zajęć przedmioty użytku codziennego m. in. patery, talerze, zegary, świeczniki ...jednak naszą specjalnością jest szklana biżuteria!

Obecnie z pracowni korzysta około 15 osób w wieku 17-60 lat. Zajęcia są bezpłatne.

Więcej informacji na temat tej pracowni znajdziecie pod adresem: http://szklozbykowa.w.interia.pl/pracownia.html

------

Pracownia działa już prawie rok a ja dopiero dzisiaj dowiedziałem się że takie coś istnieje :) A wy wiedzieliście o czymś takim? A może już tą pracownie odwiedzaliście?
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Pracowania Szkła W Bykowie

Postprzez kasztanka » 13 mar 2009, 15:19

------
Pracownia działa już prawie rok a ja dopiero dzisiaj dowiedziałem się że takie coś istnieje :) A wy wiedzieliście o czymś takim? A może już tą pracownie odwiedzaliście?



a dziala jeszcze? z info ktore jest na stronie wynika ze projekt sie zakonczyl...ale piec chyba stoi i czeka :) moze sa organizowane warsztaty?
Avatar użytkownika
kasztanka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 25 maja 2008, 06:59
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Pracowania Szkła W Bykowie

Postprzez Gość » 24 sie 2009, 12:49

Witam mam pytanko kiedy pojawią się w Bykowie progi zwalniające ,a konkretnie chodzi o starą drogę.Obiecywane były ale ,tylko na obiecywankach się skończyło.
Gość
 


Powrót do Byków



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników