Szynobus Trzebnica - Wrocław Gł.

    Nieznany Nieznana

Szynobus Trzebnica - Wrocław Gł.

Postprzez Tequil » 17 wrz 2009, 09:42

Jako iż planuję dojazd do pracy do Wrocławiu szynobusem, czekam z utęsknieniem na szynobus (najpóżniej w grudniu ma ruszyć)
Nasuwa się pytanie gdzie powstanie przystanek w Siedlcu??? w Pierwoszowie i Taczowie już robią przystanek z parkingiem a w Siedlcu kiedy????!!!

[ Dodano: 18 Wrzesień 2009 ]
Szynobusy, które od najbliższej niedzieli będą kursowały z Wrocławia do Trzebnicy, miały być alternatywą dla komunikacji miejskiej. Zatrzymywać się bowiem będą m.in. na stacjach Psie Pole i Zakrzów.

Marszałek województwa, który uruchamia połączenie, zapewniał, że nowe pociągi pozwolą dojeżdżać ludziom do pracy i szkół. Problem w tym, że rozkład jazdy jest fatalnie ułożony.

Pierwszy pociąg dojedzie bowiem na Dworzec Główny dopiero o godz. 7.45. Nawet urzędnicy pracujący u marszałka nie mają szans, żeby zdążyć na 8 rano do pracy. Z powrotem wcale nie będzie łatwiej. Ostatni szynobus do Trzebnicy odjedzie bowiem już o 15.45.

- Tylko w taki sposób mogliśmy ułożyć rozkład jazdy - rozkłada ręce Genowefa Ładniak, prezes spółki Koleje Dolnośląskie. - PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą na tej trasie remonty. Dodatkowe szynobusy będziemy podstawiać od nowego rozkładu jazdy, czyli od 12 grudnia.

Do tego czasu w autobusach szynowych pojawią się ankieterzy. Urzędnicy spytają podróżnych, w jakich godzinach chcieliby jeździć do Wrocławia i z powrotem. Te propozycje mają być potem uwzględnione w rozkładzie. Docelowo ma jeździć 16 szynobusów.

[ Dodano: 18 Wrzesień 2009 ]
Od 20.09 do 12.12.09 na linii Trzebnica - Wrocław przejazdy "Kolei Dolnośląskich" mają charakter pilotażowy. Infrastruktura dla podróżnych - perony, dojścia do nich, oświetlenie, parkingi, wiaty itp. urządzenia na przystankach pomiędzy Trzebnicą i Wrocław Zakrzów nie została ukończona, w związku z tym pociąg na stacjach Brochocin Trzebnicki, Pierwoszów - Miłocin, Siedlec Trzebnicki, Pasikurowice,Wrocław Pawłowice będzie się zatrzymywał od dnia wejścia w życie nowego rozkładu jazdy, czyli 13.12.09 r., po wybudowaniu odpowiedniej infrastruktury przez gminy, które podjęły się tego zadania - Trzebnica, Wisznia Mała, Długołęka i Wrocław.

[ Dodano: 18 Wrzesień 2009 ]
Zatem mieszkańcy Siedlec i Godzieszowa a nawet Skarszyna! czekają z utęsknieniem na Przystanek z miejscami parkingowymi!
Tequil
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 wrz 2009, 09:37

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Szynobus Trzebnica - Wrocław Gł.

Postprzez ana » 22 wrz 2009, 09:54

Ciesze sie niezmiernie,ze uruchomli połaczenie z Wrocławiem, ale osobiście bardzo mi przeszkadza trąbienie na przejazdach. Teraz jeszcze da się wytrzymać, ale od grudnia, trabienie co 30 min..to chyba będzie przesada. Czy tylko ja zwracam na to uwagę?
ana
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 wrz 2009, 09:49

    Nieznany Nieznana

Re: Szynobus Trzebnica - Wrocław Gł.

Postprzez Tequil » 24 wrz 2009, 09:07

w przyszłości mają wybudować rogatki, aby szynobus nie musiał zwalniać przed każdym przejazdem...tudzież będzie szybciej dojezdzał

Bardziej bym dopingował Panią wójt o przystanek z miejscami parkingowymi - zima idzie...

Zainteresowanie już jest po mimo iż Szynobus nie powinien sie zatrzymywać gdyż nie ma stacji, po mimo to, słyszałem, iż zabrał oczekujących na peronie pasażerów...:)
Tequil
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 wrz 2009, 09:37

    Nieznany Nieznana

Re: Szynobus Trzebnica - Wrocław Gł.

Postprzez radmol » 26 wrz 2009, 07:09

Czy komuś jeszcze przeszkadza to trąbienie bezsensowne? Do kogo uderzać, żeby ściszyli ten dźwięk RP1? Kto jest za to odpowiedzialny?? Przecież ten "tramwaj" ma zamontowany sygnał od pociągu towarowego!! Nikt tego nie słyszy :-/ ? a przecież potrafi się zatrzymać szybciej niż tramwaj!

Widziałem ostatnio, jaka w Pawłowicach jest ceremonia przejazdu przez krzyżówkę z asfaltem - najpierw koleś wychodzi z lizakiem a potem jak już wszyscy stoją i czekają na przetoczenie się pociągu to pociąg trąbi na całą okolicę... Paranoja jakaś!! Ja rozumiem, że dbają o bezpieczeństwo ale to co tam się dzieje to jest teatr komedia... - ciekawe czemu w tym samym miejscu piesi idąc wzdłuż ulicy idą po niej bo nie ma chodnika i ciekawe czy kogoś już tam potrącili? O to, żeby chodnik wybudować to już nikomu pomyśleć się nie chce...

Aha - apropos miejsc parkingowych i chętnych dojazzdu do Wrocka - przecież ten wielki pociąg mieści mniej ludzi niż tramwaj :mrgreen: Doświadczenie życiowe nabyte w naszym kraju skłania mnie do tego, żeby nie uwierzyć w powodzenie przedsięwzięcia o nazwie "szynobus - komfortowy i świetny dojazd do Wrocławia".

Pozdrawiam!
radmol
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 wrz 2009, 06:56

    Nieznany Nieznana

Re: Szynobus Trzebnica - Wrocław Gł.

Postprzez Tequil » 28 wrz 2009, 19:24

normalnie nie dogodzisz.... to jest wszystko w trakcie dogrywania...
A z takimi sprawami i sugestiami - sugeruje pisać bezpośrednio do Marszałka lub do jego biura gdyż jemu jedynie zależy aby wszystko było OK lecz pewnie i tak pewnych spraw się nie przeskoczy...
Tequil
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 wrz 2009, 09:37

    Windows Vista Firefox

Szynobus Trzebnica - Wrocław Gł.

Postprzez Karina » 14 sie 2010, 13:37

Latem może i faktycznie sygnał szynobusu jest donośny,tym bardziej ,że wszyscy mamy pootwierane okna ,ale przecież część z nas jest w pracy ,a poza tym nie uwierzę ,że te odgłosy tak bardzo przeszkadzają w codziennym życiu mieszkańców wiosek ,które mają w swym krajobrazie "dalekobieżny tramwaj".Kolejka chodzi terminowo ,można zegarki regulować,zawsze to jakaś atrakcja i ja jestem zadowolona,pewnie i znajdą się głosy przeciwne ,bo niestety nie ma co ukrywać ,część mieszkańców straciła humory ,zwłaszcza jak mają usytuowane działki w pobliżu torów .
Karina
 


Powrót do Siedlec



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

https://www.tmsu.pl/wentylacja-mechaniczna-rekuperacja-zalesie-gorne/