Czy ktoś wie ?

    Nieznany Nieznana

Re: Czy ktoś wie ?

Postprzez Gość » 8 paź 2009, 07:22

Wujas napisał(a):Jesteście śmieszni ludzie. Tak się składa, że wiem kim jest Biały i zapewniam, że na pewno wczoraj prawa jazdy nie odebrał. Sam nie mam prawa jazdy bo jestem za młody, ale znajomość podstawowych przepisów drogowych obowiązuje każdego, kto skończył 10 czy tam 12 lat i ma pieprzoną kartę rowerową! Jak wspomniałem nie mam prawka, w związku z czym występuje najczęściej w roli pieszego na ulicach Wrocławia czy Długołęki nawet, ale nigdy nie zdarzyło mi się być w bezpośrednim niebezpieństwie potrącenia przez samochód, bo do jasnej cholery się na to nie narażam! Wyobraźni nie miał człowiek, który pakował się pod koła samochodu. Jak dla mnie po Wiejskiej mogliby śmigać nawet po 160 na godzinę, bo wystarczy poczekać aż przejadą samochody, rozglądnąć się i jak nic nie jedzie przejść. To takie trudne? To, że było ciemno w ogóle do mnie nie przemawia, bo po pierwsze latarnie są na całej długości, a po drugie każdy samochód ma CAŁY DZIEŃ WŁĄCZONE ŚWIATŁA k jego mać! Trzeba się naprawdę postarać żeby wpaść u nas pod samochód.


Nie musiałeś synku się przyznawać, że na prawo jazdy jesteś za młydy i tak wszyscy by to zrozumieli - od razu wiadomo, że dziecko jeszcze pisze....
Gość
 

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Czy ktoś wie ?

Postprzez Red_one » 8 paź 2009, 09:12

Wujas napisał(a):Jesteście śmieszni ludzie. Tak się składa, że wiem kim jest Biały i zapewniam, że na pewno wczoraj prawa jazdy nie odebrał.


Niestety twój wstęp już Cię przekreśla z dalszej rozmowy

Jesteśmy śmieszni - bo mówimy jak jest naprawdę a ty tylko bronisz kolegę tyle zakładam po twoim pierwszym zdaniu :) ale mogę sie mylić więc biorę sie za analizę całej twojej wypowiedzi :)

Wujas napisał(a):Sam nie mam prawa jazdy bo jestem za młody


to tylko wpływa na twoja niekorzyść i na to ,że nie powinieneś udzielać się w takiej dyskusji podając takie argumenty jak dalej .... :lol: w Dupie byłeś i Gówno Widziałeś :lol: (bez obrazy)

Wujas napisał(a):ale znajomość podstawowych przepisów drogowych obowiązuje każdego, kto skończył 10 czy tam 12 lat i ma pieprzoną kartę rowerową!


To nie jest kolego znajomość przepisów drogowych tylko Instynkt Samo Zachowawczy .. przechodzisz przez pasy bo wiesz ze tam "bezpiecznie" i każdy tam przechodzi .. wiesz ze trzeba popatrzeć na boki zanim przejdzie sie przez jezdnie bo tak mówiła Pani w szkole i Mama jak wychodziłeś do szkoły i wcale nikogo ta znajomość nie obowiązuje ;) może ktoś to wiedzieć i umieć albo i nie tak jak z pisaniem i mówieniem ... umiesz pisać i mówić poradzisz sobie w życiu , korzystasz z pasów i rozglądasz sie na boki auto Cię nie przejedzie... ale mowa jest o kierowcach którzy powinni znać przepisy i właśnie uważać na takie osoby które nie maja instynktu albo zwyczajnie są baranami :roll:

Wujas napisał(a):Jak wspomniałem nie mam prawka, w związku z czym występuje najczęściej w roli pieszego na ulicach Wrocławia czy Długołęki nawet, ale nigdy nie zdarzyło mi się być w bezpośrednim niebezpieństwie potrącenia przez samochód, bo do jasnej cholery się na to nie narażam!


No właśnie występujesz w roli pieszego .. i nie masz pojęcia co to oznacza stracić kontrole nad autem ;) uwierz mi ,że gdyby taki kierowca jechał jak dalej wspominasz nawet 160Km/h nagle stracił by panowanie nad kierownica albo wyskoczył by mu kot albo pies .. i odruchowo by chciał ominąć to nie pomogło by Ci to ,że stałeś sobie grzecznie na chodniczku i czekałeś aż przejedzie :) nie miał byś czasu nawet pomyśleć co jadłeś na śniadanie bo autko by Cię zmiotło

Wujas napisał(a):Wyobraźni nie miał człowiek, który pakował się pod koła samochodu.


No właśnie na taki brak wyobraźni innego człowieka musi być gotowy kierowca.. ;)

Wujas napisał(a): Jak dla mnie po Wiejskiej mogliby śmigać nawet po 160 na godzinę, bo wystarczy poczekać aż przejadą samochody, rozglądnąć się i jak nic nie jedzie przejść. To takie trudne?


to dalej utwierdza wszystkich w fakcie ,że w Dupie Byłeś i Gówno Widziałeś :lol:


Wujas napisał(a): To, że było ciemno w ogóle do mnie nie przemawia, bo po pierwsze latarnie są na całej długości, a po drugie każdy samochód ma CAŁY DZIEŃ WŁĄCZONE ŚWIATŁA k jego mać!


nie przemawia bo nie jesteś kierowcą :) i nie masz pojęcia jak słabo jest widoczny człowiek nawet przy oświetlonej drodze nawet jest czasami gorzej bo latarnie oślepiają a oświetlają to co nie trzeba ;) jeszcze wystarczy dodać do tego kogoś kto jest ubrany na ciemno ;) i co maja do tego światła ? myślisz ,że jeżeli za plecami kogoś jedzie auto to on widzi światła ?? :lol:

Wujas napisał(a):Trzeba się naprawdę postarać żeby wpaść u nas pod samochód.



:roll: Trzeba się naprawdę postarać żeby wpaść na pomysł żeby pisać takie głupoty jak ty :) :lol:

ale rozumiem chcesz bronic kolegę a do tego jesteś jeszcze młodzikiem ;) :roll:


Pozdrawiam
Red_one
 

    Nieznany Nieznana

Re: Czy ktoś wie ?

Postprzez anikadiana » 8 paź 2009, 17:29

Red_one
masz rację!

nie sadzę, żebyś Wujas był zadowolony jakby ci samochody śmigały pod domem 160...nie wiesz o czym mówisz...

Aż żal czytać co napisałeś i Białego też żal czytać....
anikadiana
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 lip 2008, 23:29

    Nieznany Nieznana

Re: Czy ktoś wie ?

Postprzez Tiberias » 8 paź 2009, 18:51

@Red_one

Red_one napisał(a):Niestety twój wstęp już Cię przekreśla z dalszej rozmowy



Red_one napisał(a)::roll: Trzeba się naprawdę postarać żeby wpaść na pomysł żeby pisać takie głupoty jak ty :) :lol:

ale rozumiem chcesz bronic kolegę a do tego jesteś jeszcze młodzikiem ;) :roll:


:mrgreen:
Naprawdę rozbawia mnie twoje zarozumialstwo, tak zarozumialstwo i to całe wymądrzanie się. Tak jak widzę po twojej wypowiedzi, uważasz czyjeś argumenty za bezsensowne i uważasz że nie powinien się on wypowiadać tylko dlatego że jest kilka, kilkanaście czy też może nawet kilkadziesiąt :roll: lat młodszy od Ciebie.

Rozumiem że tak dumny jesteś ze swojego prawa jazdy i bezwypadkowej historii podczas której zapewne nie przekroczyłeś nigdy prędkości, że uważasz za jakiś swój święty obowiązek nawracać i pouczać każdego kto ma inne od Ciebie poglądy na temat jazdy samochodem.

Choć tak na prawdę to nie rozumiem do końca tego twojego drastycznego nastawienia do innych.
Nie przeczę, że idioci często jeżdżą po drogach, ale nie jest przecież nim każdy który jedzie trochę powyżej przewidzianych szybkości i każdy który nie chce żeby na każdej ulicy w terenie zabudowanym montowano progi :O

Z drugiej strony masz trochę racji w tym ze Wujas wypowiada się tak jak osoba niezbyt doświadczona. I te prędkości jak 160 km/h są trochę, ze tak powiem z kosmosu, i raczej wolałbym żeby nikt nie jeździł tak nigdzie jak tylko na autostradzie. Sądzę jednak że Wujasowi chodziło raczej o to, że gdy piesi są odpowiednio trzeźwi i uważni to nawet kierowca idiota ich nie przejedzie, natomiast gdy będzie to pieszy baran, czy pijak, czy jakiś pies który nagle zechce wyskoczyć pod koła to i przy przepisowym 50 dojdzie do wypadku.
Ludzie giną na drogach każdego dnia i za wiele na to chyba nie poradzimy. I stawianie fotoradarów i progów na każdym kroku też bardzo w tym nie pomoże.

Jeśli chodzi o Wiejską to wydaje mi się, ze jest tam i tak bezpieczniej teraz niż zanim została odremontowana. Bo niektórzy jeździli tam bardzo szybko i wtedy kiedy droga była... nieco "wyboista", teraz przynajmniej jest chodnik, po którym można względnie spokojnie i bezpiecznie przejść.


Tak dopisałbym jeszcze, że też wiem z pewnością, że Biały jest wieloletnim dorosłym mieszkańcem Długołęki i tak samo doświadczonym kierowcą a nie, tak jak uważasz jakimś tam kolegą Wujasa. No ale widząc twoje podejście pewnie uznasz że każdy kto wypowiada się na tym forum posiadając inne zdanie niż ty jest jakimś małolatem czy jak go tam sobie nazwiesz.

Gość napisał(a):Nie musiałeś synku się przyznawać, że na prawo jazdy jesteś za młydy i tak wszyscy by to zrozumieli - od razu wiadomo, że dziecko jeszcze pisze....


Co do tajemniczego pana Gościa, to tak samo... Taką wypowiedzią to okazujesz właściwie tylko brak szacunku i demonstrujesz swoją przemądrzałość nie przedstawiając żadnych argumentów.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Czy ktoś wie ?

Postprzez Biały » 8 paź 2009, 22:24

Nie było mnie pare chwil, i myśleli goście anonimy żem się posrał?? Tylko nie wiem przed czym, bo ich głupota sięga zenitu. Ja napisałem z praktyki co wiem, a jeśli imbecyl jeden z drugim mysli, że pieszy to święta krowa, lub właściciel psa ma w dupie ogólne zasady pilnowania swojego, to cóż .... tego żal czytać właśnie, tak Anika, nie wierzę żeś dorosła jesteś, przytakujesz swojemu idolowi?? Ma 12 lat i długie włosy??? Chyba pod pachami. Jak wspomniałem, wyraziłem swoje zdanie, debil i tak nie zrozumie, a ripostami będę kretynom jak płachta na byka, więc ja skończyłem. Wymoderowano

Biały. To o matce już mogłeś podarować. ~Bray
Ostatnio edytowano 9 paź 2009, 13:09 przez Biały, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Czy ktoś wie ?

Postprzez RC » 9 paź 2009, 07:51

Zupełnie nie wiem po co ta cała dyskusja. W środku Długołęki jest dosłownie 5 km dróg na których aż prosi się by ograniczyć prędkość.

Zastanawiam się czy naprawdę to taki problem ? Zwolnić na Zawadzkiego czy Wiejskiej ?

Tak strasznie dużo te 10 sekund pźniej być w domu, za cenę spokoju wielu rodziców czy starszych osób?

Może warto poprostu ustąpić ? Wuluzować i dla spokoju ogółu nie pędzić ?
RC
 

    Nieznany Nieznana

Re: Czy ktoś wie ?

Postprzez Red_one » 9 paź 2009, 10:16

Trudno myślałem ze forum Długołęki trzyma jakiś poziom ;) ale widzę ze wszyscy tutaj to koledzy i jak trafi sie MIESZKANIEC DŁUGOŁĘKI z problemem i podający inne argumenty niż "ELITA FORUM :lol: " to od razu zostaje zbombardowany przez wielce wiedzących i doświadczonych ;)

Tiberias Ta wypowiedz na każdym forum potraktowana była by ostrzeżeniem
bo nie tak ma funkcjonować forum ;) jest za młody na internet to niech poczeka kilka lat aż jego wypowiedzi będą sensowne

Biały napisał(a):Nie było mnie pare chwil, i myśleli goście anonimy żem się posrał?? Tylko nie wiem przed czym, bo ich głupota sięga zenitu. Ja napisałem z praktyki co wiem, a jeśli imbecyl jeden z
drugim mysli, że pieszy to święta krowa, lub właściciel psa ma w dupie ogólne zasady pilnowania swojego, to cóż .... tego żal czytać właśnie, tak Anika, nie wierzę żeś dorosła jesteś, przytakujesz swojemu idolowi?? Ma 12 lat i długie włosy??? Chyba pod pachami. Jak
wspomniałem, wyraziłem swoje zdanie, debil i tak nie zrozumie, a ripostami będę kretynom jak płachta na byka, więc ja skończyłem. :lol: czerwony :lol: gdzie cie mama znalazła? :lol: w jakim śmietniku?? :lol:



Ciekawe czy na żywo też taki wyszczekany jesteś jak w domu przed komputerkiem :lol:

Jak można wyzwać kogoś 3 razy ? a do tego jeszcze Matke? Jesteś zdrowy psychicznie ? czy wyzwiskami zastępujesz swoje braki w inteligencji bo nie potrafisz użyć innych argumentów ?

Mam nadzieje , że moje dzieci będą lepiej wychowane ;)


Tiberias napisał(a): :mrgreen:
Naprawdę rozbawia mnie twoje zarozumialstwo, tak zarozumialstwo i to całe wymądrzanie się. Tak jak widzę po twojej wypowiedzi, uważasz czyjeś argumenty za bezsensowne i uważasz że nie powinien się on wypowiadać tylko dlatego że jest kilka, kilkanaście czy też może nawet kilkadziesiąt :roll: lat młodszy od Ciebie.


Gdyby nie było głupich wypowiedzi to nie było by moich komentarzy i to nie objaw zarozumialstwa tylko "próba" wytłumaczenia tym którzy nie rozumieją postawy sytuacji i raczej moje argumenty w wypowiedziach nie są wyssane z palca ;).

Nie uważam ,że ktoś nie powinien sie wypowiadać bo jest młodszy czasami ludzie młodsi są bardziej inteligentni od starszych ale do CHOLERY JASNEJ niech to pokaże w swojej wypowiedzi ! Chodziło bardziej o to ,że ktoś nie mający prawa jazda raczej nie powinien wypowiadać sie w ten sposób bo raczej ma małe z tym doświadczenie

Tiberias napisał(a):Rozumiem że tak dumny jesteś ze swojego prawa jazdy i bezwypadkowej historii podczas której zapewne nie przekroczyłeś nigdy prędkości, że uważasz za jakiś swój święty obowiązek nawracać i pouczać każdego kto ma inne od Ciebie poglądy na temat jazdy samochodem.


Wypadków nie ma ten który nie jezdzi ;) i nic tu nie napisałem ,że nigdy nie miałem wypadku i ,że codziennie jadąc nie przekraczam 50 km/h ale to nie o to tu chodzi

nie nawracam i nie pouczam po prostu się wypowiadam od tego jest forum ;) i raczej ciężko nie komentować poglądów kolegi który nie ma nic wspólnego z prowadzeniem auta a wypowiada się jak Instruktor jazdy :lol: albo ktoś nie mieszkający przy wiejskiej mówi ,że narzekamy

Tiberias napisał(a):Choć tak na prawdę to nie rozumiem do końca tego twojego drastycznego nastawienia do innych.


to chyba już wyżej wyjaśniłem ... to tylko próba wytłumaczenia.
Drastyczne podejście pokazuje Biały w swojej wypowiedzi wyzywając i obrażając :roll:



Tiberias napisał(a):Nie przeczę, że idioci często jeżdżą po drogach, ale nie jest przecież nim każdy który jedzie trochę powyżej przewidzianych szybkości i każdy który nie chce żeby na każdej ulicy w terenie zabudowanym montowano progi :O


Nie liczę na to ,że każdy kierowca jadący Wiejska przeczyta to forum i tak samo nie krzyczę żeby montowali progi chodziło o to ,że ogólnie jest niebezpieczna i będzie tam więcej wypadków ;-)

Tiberias napisał(a):Z drugiej strony masz trochę racji w tym ze Wujas wypowiada się tak jak osoba niezbyt doświadczona. I te prędkości jak 160 km/h są trochę, ze tak powiem z kosmosu, i raczej wolałbym żeby nikt nie jeździł tak nigdzie jak tylko na autostradzie.


pomijam ..

Tiberias napisał(a):Sądzę jednak że Wujasowi chodziło raczej o to, że gdy piesi są odpowiednio trzeźwi i uważni to nawet kierowca idiota ich nie przejedzie, natomiast gdy będzie to pieszy baran, czy pijak, czy jakiś pies który nagle zechce wyskoczyć pod koła to i przy przepisowym 50 dojdzie do wypadku.
Ludzie giną na drogach każdego dnia i za wiele na to chyba nie poradzimy. I stawianie fotoradarów i progów na każdym kroku też bardzo w tym nie pomoże.


No właśnie chodzi cały czas o prędkość jeżeli pieszy jest baranem czy pijany to kierowca jadący ponad przepisową prędkość nie da sobie rady go wyminąć albo wyhamować. Naprawdę przy prędkości 50km/h da sie wiele zrobić


Tiberias napisał(a):Jeśli chodzi o Wiejską to wydaje mi się, ze jest tam i tak bezpieczniej teraz niż zanim została odremontowana. Bo niektórzy jeździli tam bardzo szybko i wtedy kiedy droga była... nieco "wyboista", teraz przynajmniej jest chodnik, po którym można względnie spokojnie i bezpiecznie przejść.


Jasne tu sie zgodzę sam sie bałem pieszo wracać wiejską i racja trafiali sie tacy co jechali szybko... najczęściej były to ciężarówki ... czas pokaże czy wiejska jest bezpieczna ..


Tiberias napisał(a):Tak dopisałbym jeszcze, że też wiem z pewnością, że Biały jest wieloletnim dorosłym mieszkańcem Długołęki i tak samo doświadczonym kierowcą a nie, tak jak uważasz jakimś tam kolegą Wujasa. No ale widząc twoje podejście pewnie uznasz że każdy kto wypowiada się na tym forum posiadając inne zdanie niż ty jest jakimś małolatem czy jak go tam sobie nazwiesz


Jeżeli ktoś swoja wypowiedzią pokaże ,że ma racje w danym temacie to nawet zabije mu brawo :) ale jeżeli widzę ,że jego wypowiedz nie wnosi nic do tematu to dlaczego mam sie z tym zgadzać ?



Gość napisał(a):Nie musiałeś synku się przyznawać, że na prawo jazdy jesteś za młydy i tak wszyscy by to zrozumieli - od razu wiadomo, że dziecko jeszcze pisze....


Co do tajemniczego pana Gościa, to tak samo... Taką wypowiedzią to okazujesz właściwie tylko brak szacunku i demonstrujesz swoją przemądrzałość nie przedstawiając żadnych argumentów.[/quote]"

Tiberias

Każdy kto nie zgadza sie z wami jest przemądrzały ?? Jesteś Administratorem więc musisz być bezstronny jeżeli chodzi o użytkowników a twoim zadaniem jest pilnowanie porządku wiec proszę skomentuj wypowiedz Białego która jest zacytowana u góry tego posta ;-)


Nie róbcie wiochy z tego forum bo nie zaglądają tutaj same dzieci czy tam nastolatkowie są też użytkownicy starsi którzy chcą się czegoś dowiedzieć a nie czytać szczeniackie wypowiedzi i wyzwiska pod adresem innych ;)

Pozdrawiam
Red_one
 

    Nieznany Nieznana

Re: Czy ktoś wie ?

Postprzez Gość » 9 paź 2009, 12:45

Gość napisał(a):Nie musiałeś synku się przyznawać, że na prawo jazdy jesteś za młydy i tak wszyscy by to zrozumieli - od razu wiadomo, że dziecko jeszcze pisze....


Co do tajemniczego pana Gościa, to tak samo... Taką wypowiedzią to okazujesz właściwie tylko brak szacunku i demonstrujesz swoją przemądrzałość nie przedstawiając żadnych argumentów.[/quote]"

Do Reda i reszty chyba też:

Tajemniczy gość odpowiada- faktycznie poniosło mnie - lecz jeśli chłopczyk wypowiada się, że nie ma prawa jazd, że mogą mu 160 pędzić to naprawdę trudno o rzeczowy argument.

Dodam, że mam przyjaciela - rewelacyjnego architekta - lecz nigdy nie odważyłbym się na ocenę, obronę czy też wypowiedź o jego umiejętnościach. Jestem handlowcem. Poporostu tylko i az z tego powodu.

Na pewno do wszystkich:

Miałem kuzunkę. Miała 16 lat kiedy została zabita przez trzeźwego jadącego 65/h kierowcę.
Kierowcę też znałem. Zapił się. Nie potrafił sobie wybaczyć.

Życie.

Warto być ostrożnym. Dla siebie i innych
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Czy ktoś wie ?

Postprzez Bray » 9 paź 2009, 12:57

Gość napisał(a):Warto być ostrożnym. Dla siebie i innych


I odpowiednia puenta.

Temat muszę zamknąć. Temat o psie to nie miejsce na dyskusje o drogach. Nie wiem czemu tak późno to robię. Jak macie informacje o psie to piszcie nowy temat lub do mnie na PM to otworzę.

Natomiast dyskusji o drogach zapraszam do odpowiedniego tematu:
http://dlugoleka.net/topics24/110,45.htm


Pozdrawiam
Bray
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Poprzednia strona

Powrót do Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników