Apele policji do mieszkańców gminy

Czujecie się bezpiecznie w gminie? Co sądzicie o działaniach policji?
    Nieznany Nieznana

Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez Bray » 23 paź 2009, 13:44

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY DŁUGOŁĘKA

Policjanci Komisariatu Policji w Długołęce, apelują do mieszkańców gminy Długołęka, o właściwe zabezpieczanie swojego mienia, ze szczególnym uwzględnieniem samochodów i innych pojazdów.
Mając do dyspozycji garaż, lub ogrodzone miejsce parkingowe, należy w pełni je wykorzystywać z zastosowaniem dodatkowych środków i metod zabezpieczających takich jak atestowane bramy garażowe, specjalistyczne zamki w drzwiach i bramach ogrodzeniowych, systemy alarmowe. Z przyczyn oczywistych niedopuszczalnym jest pozostawianie dokumentów samochodu w jego kabinie, lub w miejscu dostępnym dla osób postronnych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kluczyków do pojazdów. Należy pamiętać, że nie ma idealnych metod zabezpieczających, niemniej jednak każda z nich jest istotnym i czasami zniechęcającym sprawców utrudnieniem. Jeśli pojazd nie jest garażowany, warto zadbać o zabezpieczenia mechaniczne (blokady), system alarmowy i wbrew pozorom skuteczne- oznakowanie pojazdu.
Nieodzownym środkiem jest również właściwe oświetlenie zewnętrzne i oczywiście niezastąpiona czujność sąsiedzka. Telefonując do Komisariatu Policji w Długołęce, pod nr (71) 315 21 77, w sytuacji budzącej uzasadniony niepokój, z pewnością uzyskacie Państwo pomoc w ramach kompetencji Policji.

http://www.wroclaw.policja.gov.pl/www/i ... =14&menu=3
Ostatnio edytowano 4 lis 2009, 15:16 przez Bray, łącznie edytowano 1 raz
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Super dzielnicowy!

Postprzez Karina » 24 paź 2009, 09:26

Nie tylko moja opinia ,ale i sąsiadów których znam ,potwierdzają ,że mamy ..SUPER DZIELNICOWEGO!
Naprawdę pomaga ,doradzi,szczególnie jest bliski kobietom ,które borykają się z mężami ,których dotyka problem alkoholowy ,ale nie tylko .Jeżeli tylko będzie jakieś "głosowanko " na "Super Glinę " to ja pierwsza oddaję głos!
Karina
 

    Nieznany Nieznana

Re: Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez Lewy » 24 paź 2009, 19:04

A jest takie głosowanie, z tego co mi wiadomo. ;) Tylko nie wiem czy przypadkiem już się nie skończyło/rozpoczęło ;-) W gazetce gminnej chyba to czytałem.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez Bray » 4 lis 2009, 15:18

Bezpieczna droga jesienią
04 listopada 2009. KP Długołęka. APEL

Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych i to zarówno dzieci jak i osób dorosłych, policjanci Komisariatu Policji w Długołęce, apelują do mieszkańców gminy i innych użytkowników dróg, o właściwe zachowanie na drodze, poruszanie się w sposób bezpieczny z wykorzystaniem prostych elementów odblaskowych, poprawiających widoczność pieszego. Jest to ważne zwłaszcza jesienią i zimą.

Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest brawura (nadmierna prędkość, nie stosowanie się do znaków drogowych i niebezpieczne manewry na drodze), ale aż 20% tragicznych w skutkach zdarzeń na polskich drogach spowodowanych jest przez nieprawidłowo poruszających się pieszych. W wyniku najechania na przechodnia w ciągu roku ginie 1,9 tys., a rannych zostaje 16 tys. osób.
Najbardziej niebezpiecznym okresem na drodze jest jesień. Słaba widoczność, krótki dzień, śliska nawierzchnia, brak chodników i coraz większe natężenie ruchu powodują, że kierowcy na nieoświetlonej drodze, jakich nie brakuje w gminie Długołęka, zauważają nawet prawidłowo poruszającego się pieszego w ostatniej chwili. Potrącenie przechodnia należy do najbardziej tragicznych w skutkach wypadków.
Każdy pieszy poruszający się po drodze po zmroku powinien, dbając o własne i innych zdrowie i życie, starać się być jak najlepiej widocznym i poruszać się lewym poboczem drogi w przypadku braku chodnika. Element odblaskowy na ubraniu lub plecaku, ułatwia nie tylko zauważenie pieszego, ale również pozwala szybciej zidentyfikować sytuację na drodze. Zwłaszcza rodzice powinni dbać, aby ich dzieci były zawsze odpowiednio zabezpieczone i widoczne. Dostępne są elementy ubrania takie jak buty i kurtki z paskami odblaskowymi. Można też wykorzystać światełko lub opaskę odblaskową. Nie są to duże koszty, a mogą uchronić przed tragedią na drodze.
Przypominamy również, że przepisy Prawa o Ruchu Drogowym, obowiązują również pieszych jako użytkowników dróg.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez PiK » 4 lis 2009, 15:53

A może apel policji do władz gminy!

Przy dużym ruchu w obie strony, beznadziejnym oświetleniu i jeszcze opadach atmosferycznych, pieszy poruszający się nawet z odblaskami jest słabo a czasami wcale widoczny.
Brak pobocza np w Kiełczowie przy Wrocławskiej gdzie jest sporo miejsca i wystarczyłoby przynajmniej wysypać "dróżkę"/chodnik z tłucznia aby pieszy mógł sie spokojnie poruszać. Roboty ciągle są odkładane!! Położenie kostki na poboczu - zrobienie nawet wąskiego chodnika zwiększy znacznie bardziej bezpieczeństwo pieszych, którzy według mojej oceny muszą ryzykować poruszając sie takimi drogami.
Tłucznia sypie się wywrotkami na drogach gdzie poruszają sie samochody a nie pomyśli nikt o tym aby z niego usypać kawałek chodnika zapewniającego bezpieczną drogę pieszym.

Na dodatek na drogach tych w godzinach nocnych "legalnie" mozna podróżować z prędkościa 60km/h !! Ciekawostka jest fakt że na ulicy Wilczyckiej na tej samej drodze przy tabliczce Kiełczów/Wilczyce pomimo tego że droga jest ta sama, pieszy ten sam są inne ograniczenia. Dlaczego ? W takiej sytuacji policja powinna pomyśleć o wnioskowaniu np. o ogranicze prędkości również na terenie Kiełczowa do 40-50km /h. Mamy szkoły/sklepy/przedszkola, beznadziejne oświetlenie i brak chodnika i 50-50km/h.

W szkole mówi się rodzicom, że tranzyt ucieka przez Kiełczów aby uniknąć wagi we Wrocławiu a zatem dużym ruchu i niebezpieczeństwu dla dzieci. Proponuje się unikanie głównej drogi i poruszanie bocznymi , których nie ma albo którymi dziecko porusza sie w błocie po kolana!

Może Policja oprócz apelowania do mieszkańców zrobi coś jeszcze aby zwiększyć bezpieczeństwo - bedzie apelowała również do instytucji gminnych/powiatowych!! (Ograniczenie/progi/ częsty pomiar prędkości a nie raz na ..../wniosek o utwardzenie pobocza ....)
Ostatnio edytowano 9 lis 2009, 09:52 przez PiK, łącznie edytowano 1 raz
PiK
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 wrz 2009, 09:48

    Nieznany Nieznana

Re: Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez robur » 6 lis 2009, 18:44

Nie rozumiem Pik dlaczego kwestionujesz słuszny apel policji o potrzebie noszenia odblasków przez pieszych na drogach. Ludzie w ciemnych ubraniach po zmroku są bardzo słabo widoczni, dostrzeżeni zbyt późno nie mają szans, że kierowca w porę zareaguje, ominie ich lub się zatrzyma. W zasięgu miejscowości jest jeszcze jako tako widno z uwagi na oświetlenie uliczne, ale między wsiami jest ciemno jak ....u murzyna. Przy dużych prędkościach w terenie niezabudowanym, zwłaszcza nocą, niewidoczni piesi mają małe szanse na uniknięcie wypadku. Odblaski może całkowicie nie zapewnią bezpieczeństwa, ale dla kierowców to duża szansa na dostrzeżenie pieszego, idealnym rozwiązaniem byłoby wyeliminowanie ruchu pieszego z jezdni na chodniki, których jednak nie ma. Między miejscowościami nie wiadomo czy w ogóle kiedyś powstaną, a piesi mają prawo poruszać się po drogach publicznych.
Zauważ, że napisy na znakach drogowych pomalowane są specjalną farbą odbijającą światło, przez co lepiej można je dostrzec z daleka, a odblaski są na słupkach przydrożnych, barierkach, w niektórych miejscach oddzielają pasy ruchu itd.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez Biały » 7 lis 2009, 00:57

Pik ubierz korone w diody i nie będziesz udawadniać musiał że coś masz na sobie, zgodzę się że nie widać czasem świateł ale to właśnie słońce zaślepia owe światła. Kojarzycie kolizje????? Rano auta z Wrocławia, pod wieczór z Oleśnicy :-/ coś qrwa jest nie tak, no ale to dla przytomnych, bo reszta....... pod pociąg umi, bez komenta.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez PiK » 9 lis 2009, 10:33

robur napisał(a):Nie rozumiem Pik dlaczego kwestionujesz słuszny apel policji o potrzebie noszenia odblasków przez pieszych na drogach.....
.

Nie kwestionuje, popieram noszenie odblasków. To możemy robić bez łaski. Koszt światełek/odblasków nie jest duży i zawsze to coś a może uda się dzięki temu uniknąć przykrej sytuacji. Jednak uważam że w takich warunkach jakie mamy to tylko nieznacznie zwiększy bezpieczeństwo pieszych.
Mamy chodzić lewą stroną - OK. Da nam to mozliwość ucieczki z drogi jak bedzie zagrożenie z przeciwka ale jak jakiś wariat wyprzedza z tyłu i jedzie lewą stroną to tego nie przewidzimy. Wszystko to kosmetyka nieznacznie poprawiająca nasze bezpieczeństwo. Nie neguję tego bo trzeba robić co można. Wszystko to zwiększa naszą szansę na przeżycie drogi powrotnej do domu!

Problemy jakie ja widzę wpływające w grubszym stopniu na bezpieczeństwo to:
- brak chodnika (w niektórych miejscach wystarczyłoby przejechać spychem i nieco utwardzić pobocze)
- oświetlenie przynajmniej w Kiełczowe przy Wrocławskiej jest za słabe i nie wnosi za wiele
- samochody poruszają sie z prędkościami znacznie przekraczającymi dopuszczalne.
- boczne uliczki są nieutwardzona zatem nie pojawia się definicja skrzyżowania zatem jazda lewą stroną (wyprzedzanie) jest poprawna
- obecnie jeszcze roboty na Wrocławskiej, stoją barierki, asfalt rozkopany trochę przysypany, błoto, droga w miejscu prac nie nadająca się do normalnej eksploatacji .Na dodatek od jakiegoś czasu nic się nie dzieje.. Ograniczenia ani innych znaków informacyjnych jakoś również tam nie zaobserwowałem a przypominam legalnie można jechać nawet 60km/h

Ze strony policji widzę dużo możliwości:
- wnioskowanie o ograniczenie prędkości (np. w Kiełczowie - szkoła/ przedzkola co kawałek wyjazd z bocznej drogi, brak chodnika, pobocza często nie nadające się do porusznia i jeszcze roboty na głownych drogach)
- kontrole prędkości (owszem bywają ale raz na .....)
- odblaski - może by przeprowadzili np. akcje w szkołach i rozdali parę odblasków dzieciakom (gmina oszczędza na chodnikach to chyba stać ją na parę światełek. Sam sobie mogę kupić bez łaski ale .....)

A jak spadnie śnieg i przejedzie spych to pieszemu pozostaje jedynie droga i zaspa gdy coś nadjeżdża :(. Mi to nie kojarzy się z XXI wiekiem i miejscowością gdzie zamieszkuje parę tysięcy mieszkańców
Ostatnio edytowano 9 lis 2009, 11:15 przez PiK, łącznie edytowano 1 raz
PiK
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 wrz 2009, 09:48

    Nieznany Nieznana

Re: Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez Gość » 9 lis 2009, 11:06

PiK napisał(a):
robur napisał(a):Nie rozumiem Pik dlaczego kwestionujesz słuszny apel policji o potrzebie noszenia odblasków przez pieszych na drogach.....
.

Nie kwestionuje, popieram noszenie odblasków. To możemy robić bez łaski. Koszt światełek/odblasków nie jest duży i zawsze to coś a może uda się dzięki temu uniknąć przykrej sytuacji. Jednak uważam że w takich warunkach jakie mamy to tylko nieznacznie zwiększy bezpieczeństwo pieszych.
Mamy chodzić lewą stroną - OK. Da nam to mozliwość ucieczki z drogi jak bedzie zagrożenie z przeciwka ale jak jakiś wariat wyprzedza z tyłu i jedzie lewą stroną to tego nie przewidzimy. Wszystko to kosmetyka nieznacznie poprawiająca nasze bezpieczeństwo. Nie neguję tego bo trzeba robić co można. Wszystko to zwiększa naszą szansę na przeżycie drogi powrotnej do domu!

Problemy jakie ja widzę wpływające w grubszym stopniu na bezpieczeństwo to:
- brak chodnika (w niektórych miejscach wystarczyłoby przejechać spychem i nieco utwardzić pobocze)
- oświetlenie przynajmniej w Kiełczowe przy Wrocławskiej jest za słabe i nie wnosi za wiele
- samochody poruszają sie z prędkościami znacznie przekraczającymi dopuszczalne.
- boczne uliczki są nieutwardzona zatem nie pojawia się definicja skrzyżowania i wyprzedzanie a zatem jazda lewą stroną jest poprawna
- obecnie jeszcze roboty na Wrocławskiej, stoją barierki, asfalt rozkopany trochę przysypany, błoto, droga w miejscu prac nie nadająca się do normalnej eksploatacji .Na dodatek od jakiegoś czasu nic się nie dzieje.. Ograniczenia ani innych znaków informacyjnych jakoś również tam nie zaobserwowałem a przypominam legalnie można jechać nawet 60km/h

Ze strony policji widzę dużo możliwości:
- wnioskowanie o ograniczenie prędkości (np. w Kiełczowie - szkoła/ przedzkola co kawałek wyjazd z bocznej drogi, brak chodnika, pobocza często nie nadające się do porusznia i jeszcze roboty na głownych drogach)
- kontrole prędkości (owszem bywają ale raz na .....)
- odblaski - może by przeprowadzili np. akcje w szkołach i rozdali parę odblasków dzieciakom (gmina oszczędza na chodnikach to chyba stać ją na parę światełek. Sam sobie mogę kupić bez łaski ale .....)

A jak spadnie śnieg i przejedzie spych to pieszemu pozostaje jedynie droga i zaspa gdy coś nadjeżdża :(. Mi to nie kojarzy się z XXI wiekiem i miejscowością gdzie zamieszkuje parę tysięcy mieszkańców




BRAWO !!! 100 % racji.
Zaraz gminne lizuski się odezwą, że to wszystko to i tak wina pieszych, bo kierowcy święci, a w naszej błogosławionej gminie tak bardzo o nas dbają, że chodniki i tak nic nie dadzą, ograniczenia nic nie dadzą, policja z radarem nic nie, progi nic nie dadzą - to wszystko na nic, przecież ograniczanie prędkości na drogach to taki nie wyborczy gest .......
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez PiK » 9 lis 2009, 11:13

Biały napisał(a):Pik ubierz korone w diody i nie będziesz udawadniać musiał że coś masz na sobie, zgodzę się że nie widać czasem świateł ale to właśnie słońce zaślepia owe światła. Kojarzycie kolizje????? Rano auta z Wrocławia, pod wieczór z Oleśnicy :-/ coś qrwa jest nie tak, no ale to dla przytomnych, bo reszta....... pod pociąg umi, bez komenta.


Nic ten post nie wnosi do tematu :(. Może jakieś wnioski, uwagi propozycje (nie domnie ale do tematu)!!
Jednocześnie jaka kreatywność ( ...korone w diody...)?? Poproszę o ofertę na coś takiego, może się skusze!
Ciekawe czy udało by się napisać prostego posta bez np. słowa "qrwa"
PiK
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 wrz 2009, 09:48

    Nieznany Nieznana

Re: Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez krzywyxxx » 13 lis 2009, 10:35

O bezpieczeństwo się nie boje mam broń ostrą legalną w domu Panie dzielnicowy. Chodź męka o pozwolenia była bardzo ciężka. Zapraszam wszystkich złodziei do mojego domu tych z urzędu gminy też :)
krzywyxxx
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 sty 2009, 14:51

    Nieznany Nieznana

Re: Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez Biały » 17 lis 2009, 22:28

Pieszy bez odblasku jest widoczny w odległośći ok 40m , natomiast w odlaskach już ok 300, więc PiK bredzi, z owych bocznych uliczek, co są wyżej opisane wyjechał mi ostatnio rowerzysta, ujrzałem go dopiero gdy się moje światła odbiły od jego szprych (miał ktoś fart, przy uderzeniu 1,600 kg niewiele by zostało). Piesi są święci, zawsze to kierowca jest bez wyobraźni.
Pik razi cie qrwa?? Czy za dużo w otoczeniu??
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez Gość » 19 lis 2009, 21:14

Biały napisał(a):Pieszy bez odblasku jest widoczny w odległośći ok 40m , natomiast w odlaskach już ok 300, więc PiK bredzi, z owych bocznych uliczek, co są wyżej opisane wyjechał mi ostatnio rowerzysta, ujrzałem go dopiero gdy się moje światła odbiły od jego szprych (miał ktoś fart, przy uderzeniu 1,600 kg niewiele by zostało). Piesi są święci, zawsze to kierowca jest bez wyobraźni.
Pik razi cie qrwa?? Czy za dużo w otoczeniu??


O co chodzi w tym poscie? Ktoś piszący powinien przeczytać to co pisze !
Przed wysłaniem proponuje najpierw nacisnąć przycisk podgląd zamiast wyślij.
Może ktoś rozłożyć to zdanie na czynniki aby można było zrozumieć co autor miał na myśli ;)
1,6kg jest z pewnością strasznym zagrożeniem dla pieszego :rotfl:
Co się stało z rowerem jak światła się odbiły od szprych ?
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez Gość » 20 lis 2009, 11:55

Gość napisał(a):
Biały napisał(a):Pieszy bez odblasku jest widoczny w odległośći ok 40m , natomiast w odlaskach już ok 300, więc PiK bredzi, z owych bocznych uliczek, co są wyżej opisane wyjechał mi ostatnio rowerzysta, ujrzałem go dopiero gdy się moje światła odbiły od jego szprych (miał ktoś fart, przy uderzeniu 1,600 kg niewiele by zostało). Piesi są święci, zawsze to kierowca jest bez wyobraźni.
Pik razi cie qrwa?? Czy za dużo w otoczeniu??


O co chodzi w tym poscie? Ktoś piszący powinien przeczytać to co pisze !
Przed wysłaniem proponuje najpierw nacisnąć przycisk podgląd zamiast wyślij.
Może ktoś rozłożyć to zdanie na czynniki aby można było zrozumieć co autor miał na myśli ;)
1,6kg jest z pewnością strasznym zagrożeniem dla pieszego :rotfl:
Co się stało z rowerem jak światła się odbiły od szprych ?


Spieszę wyjaśnić:
Autor stwierdza, że lubi jeździć szybko i cała reszta świata się nie liczy.
Dodatkowo przekazuje czytelnikowi informację, że jest wtórnym analfabetą, oraz że ma problemy z logiką.
Pozdrawiam
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Apele policji do mieszkańców gminy

Postprzez Biały » 20 lis 2009, 21:28

Obydwa goście to pedały, jeszcze troche i zechca dziecko adoptować. Qrewska ich mać. Co nie jest zrozumiałe w tych paru zdaniach??
Biały napisał(a):Pieszy bez odblasku jest widoczny w odległośći ok 40m , natomiast w odlaskach już ok 300, więc PiK bredzi, z owych bocznych uliczek, co są wyżej opisane wyjechał mi ostatnio rowerzysta, ujrzałem go dopiero gdy się moje światła odbiły od jego szprych (miał ktoś fart, przy uderzeniu 1,600 kg niewiele by zostało). Piesi są święci, zawsze to kierowca jest bez wyobraźni.

Cymbał by zajarzył :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

Następna strona

Powrót do Bezpieczeństwo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

solution for cleaning dpf | katalizatory wola