Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Tutaj rozmawiamy o segregacji śmieci, dzikich wysypiskach i podobnych tematach.
    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Bray » 16 maja 2009, 22:42

Ciekawi mnie to jaką jakość będzie miała woda, która wypływa z oczyszczalni i rowem wpływa do Toporka. Ostatnio jak byłem zobaczyć prace na obwodnicy wszedłem pod wiadukt nad Toporkiem, nad ósemką i można powiedzieć, że idzie się tam udusić, ta woda to jeden wielki ściek. Wiem, że muszą być jakieś efekty uboczne tego oczyszczania ale ludzie dajcie spokój ;-) Oby coś się zmieniło w najbliższej przyszłości. To jest pierwszy tak duży projekt tej firmy więc miejmy nadzieje, że nie nawalą ;]
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Bray » 18 gru 2009, 16:27

Oczyszczalnia pracuje pełną parą

Zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Mirkowie wznowiła przyjmowanie ścieków dowożonych wozami asenizacyjnymi.

Otwarta została nowo wybudowana stacja zlewna, dzięki czemu nieczystości płynne pochodzące z gospodarstw mieszkańców gminy nie muszą być już wywożone do oczyszczalni w Oleśnicy oraz Trzebnicy.

- Przypominamy iż ścieki z przydomowych szamb powinny być wywożone nie rzadziej niż raz na dwa miesiące, gdyż tylko w takim przypadku istnieje gwarancja ich pełnego oczyszczenia – powiedziała Marta Waz z wydziału ochrony środowiska. - Dlatego też prosimy o zawieranie umów na systematyczne opróżnianie szamb.

Przedstawiciele firm świadczących usługi zostali poinformowani o obowiązku wydawania dokumentu potwierdzającego wykonanie usługi i w ramach prowadzonej przez gminę kontroli, okazanie tych dokumentów będzie wymagane od właścicieli nieruchomości.

Ceny usług są kwestią umowy zawieranej miedzy właścicielami nieruchomości a firma usługową. Rolą gminy jest kontrola, aby koszt odbioru 1m sześć. ścieków nie przekraczał kwoty 25 zł netto, wyznaczonej uchwałą rady gminy jako maksymalną.

http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.php?id=33619&PHPSESSID=a82284b777da7c697b4a41e8e76b25ec
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Lewy » 18 gru 2009, 21:37

To teraz czekamy na wypowiedź kogoś, kto ma szambo czy cena spadła do poprzedniej ceny, czy spadła tylko o jakiś mniejszy %
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez CONAN » 19 gru 2009, 11:19

właśnie jestem przed opróżnieniem szamba, w Poniedziałek sie okaże czy cena sie zmieniła ;-)
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Gosc » 21 gru 2009, 11:38

Nie spadły !!.
Cena urzędowa max 25zł/netto = 250zł/10m3 - chyba lekka przesada.
Rachunki ? Chyba jednak zapominają wystawiać.

Zatem cena - bez zmian a jak dojdzie rachunek to jeszcze podniosą. Zawsze "straszą" że jak chce sie papier to doliczają VAT. Tak naprawdę to oni "ukrywają" dochody!
A wystarczy nałożyć obowiązek pokazania rachunku przy odbiorze ścieków. I nie będzie problemów "straszenia" i proszenia się o rachunek.

Wnioski:
- jedyny który płąci za brak kanalizacji to mieszkancy!
- Szambiarze mają kosmicznie wysokie stawki
- według mojej oceny nie ma konkurencji a jest zmowa cenowa i tutaj prosiła by sie kontrola odpowiednich służb.
- faktur unikają bo to psuje ich przychody. Ale ich się nikt nie czepia ? (a może wykazują że wywoża np. za 50zł a kasują np. 150)
Gosc
 

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez CONAN » 21 gru 2009, 19:45

Cena pozostała bez zmian :-/ .
I co z tego ze otwarli jak oczyszczalnia ścieków w Mirkowie nie wyrabia z wypróżnieniem szambiarek , limit dzienny ok 30 samochodów i to do 17.00. kolejki sie robią i czas oczekiwania sie wydłuża wiec dalej sa wywożone ścieki do Oleśnicy.
Możliwe ze wszystko sie unormuje do wiosny, ale i tak cena nie spadnie a jedynie co może jeszcze wzrosnąć , w momencie jak paliwo podrożeje z początkiem roku :-x
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Gość » 22 gru 2009, 15:04

Ceny usług są kwestią umowy zawieranej miedzy właścicielami nieruchomości a firma usługową. Rolą gminy jest kontrola, aby koszt odbioru 1m sześć. ścieków nie przekraczał kwoty 25 zł netto, wyznaczonej uchwałą rady gminy jako maksymaln

Skandal!
Cena zdania ścieków do oczyszczalni wyności 4,22 zł za m3.
Rozumie koszty dojazdów, funkcjonowania firmy itd, ale tu szanowną Gminę poniosła fantazja.
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez Gość » 22 gru 2009, 15:08

Wnioski:
- jedyny który płąci za brak kanalizacji to mieszkancy!
- Szambiarze mają kosmicznie wysokie stawki
- według mojej oceny nie ma konkurencji a jest zmowa cenowa i tutaj prosiła by sie kontrola odpowiednich służb.
- faktur unikają bo to psuje ich przychody. Ale ich się nikt nie czepia ? (a może wykazują że wywoża np. za 50zł a kasują np. 150)



http://wiadomosci.ekologia.pl/srodowisk ... ,6999.html
Ostatnio edytowano 22 gru 2009, 15:18 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Gość
 

    Windows 7 Chrome

Odp.: Oczyszczalnia ścieków w Mirkowie

Postprzez lolek112 » 14 sty 2015, 16:40

jeśli przydomowe oczyszczalnie ścieków to ja polecam te od Primeko :)
lolek112
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 maja 2014, 21:06

Poprzednia strona

Powrót do Czystość, środowisko



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

teneryfa domy do wynajęcia | pościel z kory 140x200