Dostęp do internetu

    Nieznany Nieznana

Dostęp do internetu

Postprzez WiesiekUMPC » 10 sty 2010, 11:33

Jak wygląda dostęp do internetu na terenie miejscowości Kamień?
WiesiekUMPC
 

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Dostęp do internetu

Postprzez pich70 » 17 lut 2010, 10:51

Nie jest źle. W zasadzie miałem do wyboru radiówkę z kościoła w Długołęce, Neo TP i Dialnet. Widoczność optyczna, a w związku z tym i radiowa, z wieżą kościoła jest nieciekawa i w związku z tym pozostała Neostrada oraz Dialnet. Dzierżawa łącz i zależność Netii od TP spowodowała wybór Neostrady.
Na chwilę obecną korzystam z 2-megowej Neo poprzez modemorouter (prywatny) ADSL i poza rzadkimi zanikami łączności cyfrowej (analogowy telefon w tym czasie działa) nie mam z TP problemów, ewentualne awarie po interwencji telefonicznej są usuwane w ciągu max. 2 godzin, a ponadto transfer zazwyczaj (prawie stale) przekracza nominalkę o jakieś 30 kb/sek i nie ma żadnych wahnięć poniżej nominalnych 2 mega.
O innych sieciach na terenie Kamienia nie wiem nic.
Avatar użytkownika
pich70
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 lut 2010, 10:38
Lokalizacja: Kamień

    Nieznany Nieznana

Re: Dostęp do internetu

Postprzez Biały » 17 lut 2010, 22:11

A netia lub era nie działa na kablach tepsy?? Bo chyba tak i na domiar proponują cenę za 6mega taką lub zbliżoną co płacę tepsie za 2mega. Chyba że mnie oszukują i o czymś nie wiem.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Dostęp do internetu

Postprzez pich70 » 19 lut 2010, 08:51

Masz rację w odniesieniu do ceny, jednakże nie mam zaufania do jakości usług świadczonych przez TP dla innych dostawców na dzierżawionych łączach...
Co do dostępności, to podejrzewam, że są takie opcje, ale wypowiadam się na temat wypróbowanego łącza.
Avatar użytkownika
pich70
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 lut 2010, 10:38
Lokalizacja: Kamień

    Nieznany Nieznana

Re: Dostęp do internetu

Postprzez Biały » 19 lut 2010, 15:18

Pożyjemy zobaczymy, wczoraj zainstalowałem sąsiada do netii
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Dostęp do internetu

Postprzez Lewy » 21 lut 2010, 00:25

Korzystam z usług Netii już ponad pół roku i nie narzekam. Szybkie, stabilne łącze 2 Mbit zapewnia mi wszystko czego potrzebuję. Fakt, że od czasu do czasu (jak dziś) coś robią w centrali lub na liniach, bo rozłączało mnie co chwilę przynajmniej przez dobre 2h. Ale ogólnie Netia na +, a na pewno cenowo jest bardziej atrakcyjna niż tepsa.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Dostęp do internetu

Postprzez Biały » 21 lut 2010, 19:00

Ja czekam aż mi się umowa skończy
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Dostęp do internetu

Postprzez CONAN » 22 lut 2010, 12:11

http://telemedia.pl/?site=zasieg
tylko ze to radiówka , ja korzystam bo nie mam innego wyboru
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Dostęp do internetu

Postprzez pich70 » 25 lut 2010, 09:46

Korzystam z usług Netii już ponad pół roku i nie narzekam. Szybkie, stabilne łącze 2 Mbit zapewnia mi wszystko czego potrzebuję. Fakt, że od czasu do czasu (jak dziś) coś robią w centrali lub na liniach, bo rozłączało mnie co chwilę przynajmniej przez dobre 2h. Ale ogólnie Netia na +, a na pewno cenowo jest bardziej atrakcyjna niż tepsa.

Nie twierdzę, że TP jest lepsza, tylko że może np. przedłużyć czas usunięcia awarii itp. itd. Jeżeli jednak kolega jest w stanie wypowiedzieć się nt. Netii to dziękuję i przy przedłużeniu umowy z TPSA wezmę to (nie ukrywam że z radością) pod uwagę! Poza tym GŁÓWNIE PO TO JEST TEN TEMAT!!! ;-)
Avatar użytkownika
pich70
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 lut 2010, 10:38
Lokalizacja: Kamień


Powrót do Kamień



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników