TURYSCI

W tym dziale rozmawiamy o wszystkich sprawach, które dotyczą naszej gminy
    Nieznany Nieznana

TURYSCI

Postprzez Biały » 8 lip 2008, 16:48

Witam serdecznie, jestem tu nowy i by mnie tu pewnie nie bylo gdyby nie niedzielny spacer, wybrałem się nad staw w Szczodrem i to co zobaczylem mnie przeraziło, samochody nad samą wodą, nie wiem dlaczego w mieście nie mogę zaparkować na trawniku, a być może mieszczuchy uważają ze tu można bo milicja w Długołęce śpi pijana, nie wiem, ale moim zdaniem powinni pracować. I śmieci, ja nie moge czy naprawde nasze społeczeństwo uwielbia syf?????? Być może jestem inny, nie mogę pojąć jak można biwakować w stercie śmieci. Myśle że nasza Dobrodziejka Pani Wójt obejrzy te fotki co załączam i coś z tym zrobi ma przecież władze. Pozdrawiam zainteresowanych.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: TURYSCI

Postprzez Booty » 8 lip 2008, 21:25

No niestety, takie są realia 'naszego' Społeczeństwa. Stawy w Szczodrym dobre miejsce na weekendowy wypoczynek, ale też dobre miejsce na zostawienie 'syfu' i brak dbania o wspólne dobro. Ale tak z ciekawości zapytam, czy widział ktoś gdzieś nad stawami jakieś kubły? Nie mówię tu o Dni Gminy, kiedy wszystko jest organizowane za duże pieniądze. Jeżeli chodzi o parkowanie samochodów nad samą wodą to niestety, każdy chce być blisko swego i nie zwraca uwagi na warunki parkingowe. Co do naszej Policji się nie wypowiem, ale niestety taka jest prawda.. Możemy stwierdzić: Takie są Realia Naszego Kochanego Polskiego Społeczeństwa!
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: TURYSCI

Postprzez Bray » 8 lip 2008, 22:56

Tak, takie są realia. Ale moim zdaniem powinno się tam zamontować kubły i dać tabliczki "Zakaz śmiecenia". Jak to nie poskutkuje to zatrudnić osoby do pilnowania porządku albo sprzątania. Ogólnie to niby nasza gmina według filmiku z TVP3 jest jedną z najbogatszych w Polsce a gdzie by się nie zajechało tam syf po krzakach (Długołęka, Byków itp ale to chyba wątek na inny temat na forum). A samochody jak to samochody, każdy chce mieć do niego blisko. Nikt chyba nie zauważył parkingu przy wjeździe do parku. Dla wielu jest trudno przejść te kilkadziesiąt metrów z parkingu nad wodę. No, cóż. Kogo w gminie obchodzi jakiś lasek i jeziorko?
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: TURYSCI

Postprzez Biały » 9 lip 2008, 06:25

No panowie!!!!! Obudżmy się !!!!! Moim zdaniem wystarczy gdy milicja tam podjedzie i wlepi każdemu po stówce, szybko się rozejrzą wokół siebie nasi piknikowcy, to że nie ma kubłów nikogo nie usprawiedliwia, (poza władzami gminy). Zaczynam tęsknić do czasów szarego papieru, było szaro ale tego typu opakowania znikały po kilku dniach samoistnie, wystarczyło że deszcz spadł. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: TURYSCI

Postprzez Lewy » 9 lip 2008, 09:02

Wina leży po obu stronach. Gmina powinna zamontować obowiązkowo kubły na śmieci. A Policja powinna tam przyjeżdżać od czasu, do czasu. Ale najbardziej winni są turyści, czyli po części my sami... Wychodzi tutaj kwestia dobrego wychowania i kultury. Gdyby, każdy odwiedzający park w szczodrym pomyślał, że oprócz niego przyjeżdżają tu setki innych osób, które także chcą wypocząć w spokoju i czystości to może i by nie wyrzucił śmieci "pod drzewo" tylko zawiózł je do odpowiedniego pojemnika.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: TURYSCI

Postprzez Booty » 9 lip 2008, 09:17

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że za miesiąc przyjedzie tu znowu aby wypocząć i będzie narzekał na 'niewychowanych śmieciarzy', a przecież w czasie ostatniej wizyty pokazał jaki jest 'wychowany'. A jeżeli chodzi o Policje to dobrze wiemy co robią w czasie gdy są potrzebni. W końcu 13posterunek to 13.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: TURYSCI

Postprzez Bray » 9 lip 2008, 09:25

Na tym 1 zdjęciu widać mądrego pana, który wysypuje węgiel z grilla prosto do tego "rowu"...Inteligentne
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: TURYSCI

Postprzez Biały » 9 lip 2008, 16:04

No widzicie sami, a ten "rów" to kiedyś wymyślili po to by autem nie można go było pokonać, czyli można czasem coś zaradzić, nie wiem czy ktoś z was pamięta parę lat temu nie można było w weekend minąć parkingu bo jeden z prywaciarzy tamtejszych kierował auta na parking za który kasował nie wiem czy było to legalne ale skutkowało, jak widać w naszej gminie kasy jest dość i nie ma bezrobotnych.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: TURYSCI

Postprzez Booty » 9 lip 2008, 19:16

Myślę że rów w koło drogi byłby dobrym zabezpieczeniem, aby kierowcy nie podjeżdżali pod samą wodę. Parkingowy myślę że nie był by potrzebny gdyby tylko postawić znak parking. Ale wiadomo jeżeli gmina nie będzie próbować to nigdy nie będzie ładu.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: TURYSCI

Postprzez Biały » 15 lip 2008, 06:25

Sprawdziłem kubły (mało bo aż dwa) są ale się z nich "wylewa" , wniosek ludzie jednak chcą tylko trza im to umożliwić.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: TURYSCI

Postprzez Booty » 15 lip 2008, 09:19

No więc nie możemy stać bezczynnie, trzeba działać! Tylko jak? Macie jakieś pomysły?
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: TURYSCI

Postprzez Tiberias » 15 lip 2008, 13:24

Sami raczej w tym temacie za wiele nie możemy zdziałać :-? No chyba że zamierzasz samemu postawić tam kubły na śmieci ;-)
Można by ewentualnie napisać jakieś pismo do władz gminy, aby zainteresowali się tym problemem. Choć nie wiadomo czy to coś pomoże.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: TURYSCI

Postprzez Booty » 15 lip 2008, 18:03

Mi właśnie chodziło o pismo.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: TURYSCI

Postprzez Bray » 15 lip 2008, 18:22

Mój ojciec raz wysłał e-maila do gminy ze zdjęciami itp. O dziwo dostał odpowiedź! :D Wszystko skończyło się na naszą korzyść. Kto jest chętny do pisania?
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka


Powrót do Gmina Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników