Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

    Nieznany Nieznana

Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez chopok » 20 sty 2010, 19:41

drodzy mieszkańcy napiszcie co by się przydało w Brzeziej łące co trzeba zmienić!! możne rada gminy nas wysłucha :D
chopok
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 sty 2010, 21:16

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez CONAN » 23 sty 2010, 14:50

Jak dla mnie pierwszo-rzędną sprawa jest
1. kanalizacje ściekową
2. wodociągi
3. drogę (ul. Wrocławska )+ chodnik + garby na wysokości przejścia do szkoły
4. drogi wew
ewentualnie zmienić rade gminy
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez t-tas » 26 sty 2010, 00:00

Wodociąg przecież jest- no nie wszędzie jeszcze ale jest, drogi wewnętrzne z czasem pewnie się pojawią, ulica Wrocławska jest w za dobrym stanie- dla porównania polecam odcinek Kątna-Oleśniczka, a jak to za mało to odcinki drogi z zakrzowa do Łoziny, chodniki to w ogóle są niepotrzebne- wg powiatu, a nie ludu mieszkającego, w przypadku powstania chodnika (jakimś cudem) garb był by zbędny uznając, że chodnik powstał by po stronie ulicy szkolnej. Kanalizacja ściekowa- o sobie poczekamy bo nie ma jej chyba nawet w planach planów, ale gdy już będzie powstawać to możliwe, że i ulica wrocławska na tym zyska- straci zależnie od tego w jakim standardzie będzie odtwarzana nawierzchnia, znając zdolności drogowców możemy dostać zarówno gładki stół jak na niemieckiej autobanie jak i darmowe- taka " promocja" progi zwalniające na całej długości zkanalizowanego odcinka. Osobiście to mam zastrzeżenia do idiotycznego oznakowania ulicy szkolej- z jednej strony to ulica jednokierunkowa co popieram ze względu na jej szerokość, z drugiej strony zaś na skrzyżowaniu z ul Wrocławską stoi znak dla jadących po prąd "ustąp pierwszeństwa przejazdu"- no herezja totalna. Druga sprawa to oświetlenie ulic- ale nie to nowo powstałe na drogach gminnych- tu jest ok, latarnie gęsto ustawione, światło barwy pomarańczowej i jest jasno, jednak ulice które były oświetlane kilkanaście lat temu podczas wymiany słupów drewnianych na betonowe to koszmarna lipa- latarnia na co drugim słupie, oświetlająca głównie pobocze bądź rów, najczęściej światłem białym które nie jest tak skuteczne- wymiana żarówek na pomarańczowe wiele by zmieniła, a gdyby tak jeszcze latarnia wisiała na każdym słupie było by wręcz świetnie.
t-tas
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez CONAN » 3 lut 2010, 12:13

Tomek nie do końca zgodzę sie sz toba, a mianowicie wodociągi sa ale tylko w obrębie starych ulic w Brzeziej ale brak wody przy nowo powstałych ulicach wew tam gdzie powstają nowe domki jednorodzinne, sadzisz ze mnie stac wydać 30 tys na ta inwestycje i tak po 5 latach automatycznie przejmuje ja gmina, nie będę robił komuś prezentu, dziękuje poczekam :-P . Odnośnie chodników i garbów , jak założysz włąsna rodzine i doczekasz sie swoich dzieci to na pewno bedzie starał sie o ich bezpieczeństwo.
Ulica Wrocławska to tor wyścigowy dla smarkaczy z wypasionymi autami i motorami(czesto widzimy goscia jak jeździ na jednym kole) dochodzą do tego jeszcze samochody ciężarowe (ograniczenie do 40 a pędza z 100 ) mieszkasz przy drodze i wiesz w czym problem.
Teraz kiedy zalega snieg i lud na drodze jest naprawdę niebezpiecznie.
Co do lamp i oświetlenia to zgadzam sie z toba w 100% lub jak wolisz 45% :lol:
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez t-tas » 4 lut 2010, 18:26

Większość tego co napisałem o ulicy Wrocławskiej to taka moja interpretacja "punktu widzenia starostwa" do którego ta ulica należy- niestety to jest dla mnie następne kuriozum- wieś leżąca w gminie Długołęka, ale droga jest powiatowa i gminie nic do niej. Nawet "akcja zima" jest rozdzielona między różne firmy i powiatówki robią ciągniki i STYER-y, a drogi gminne obsługują czerwone STAR-y. I znów "nie mamy na co narzekać"- powiat oleśnicki chyba nie zna pojęcia utrzymania zimowego dróg i tak od Piszkawy w stronę Oleśnicy pierwsze odśnieżanie zauważyłem dopiero w ostatnią sobotę- chyba już się nie dało przejechać bo pracował tam dość duży spych gąsiennicowy.
Odnośnie wodociągów- jak wygląda sprawa finansowania rozbudowy obecnej sieci nie mam pojęcia, ale logicznie myśląc naturalnym jest dla mnie, że to broszka gminy i sam bym w życiu nie chciał grosza dokładać ponad to co się należy- płaci się podatek i tyle. Jeśli jakieś tam dyrektywy mówią, że wodociągi czy kanalizacja ma być to każdemu rura przy płocie należy się jak psu zupa. Płacić to można od wpięcia w rurę do domu.
t-tas
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez boru » 11 mar 2010, 13:37

kiedys rozmawialismy z pania wice-przewodniczaca rady powiatu wroclawskiego na temat drogi w Brzeziej. Bardzo mila pani powiedziala nam, ze ze wzgledu na inwestycje zwiazane z Euro2012 do roku 2012 nie ma co marzyc na temat inwestycji nie zwiazanych z Euro typu remont drogi lub budowa chodnika. A szkoda. To co ja chcialbym zmienic w Brzeziej to po kolei wg priorytetow:

1. Budowa chodnika - glownie kwestia bezpieczenstwa dzieci ale nie tylko - wieczorem jak ktos idzie to praktycznie go nie widac co wiaze sie z pkt 3

2. kanalizacja - pewnie wszyscy wiedza, ze placimy za scieki o wiele za duzo ze wzgledu na podejrzana zmowe cenowa wlascicieli beczkowozow - wiec kanalizacja czym szybciej tym taniej, czysciej, bardziej pachnaco i lepiej.

3. oswietlenie drogi wroclawskiej - nie wiem kto te lampy zrobil ale nic nie widac na wroclawskiej jak jest ciemno - moze rzeczywiscie wystarczyloby tylko zmienic zarowki?- czy to rowniez nalezy do starostwa?

4. fotoradar - moim zdaniem zamiast garbow wystarczy wstawic fotoradar - tylko zeby ladny byl a nie jakies pudlo metalowe! apropo znakow to rewelacja to jest ten znak (40) jak sie jedzie w kier. Wroclawia postawiony jest tuz przed skrzyzowaniem czyli obowiazuje jakies.. 3m ?

4. plac przy glownym skrzyzowaniu - bardzo mi sie nie podoba - powinno zrobic sie jakis skwerek z trawka i kwiatami, wydzielonym miejscem dla handlarzy itp (tylko bez laweczek bron boze).

p.s. nie wiecie czy pani Soltys ma dostep do internetu i uzywa go? mozna by zrobic jakis temat w stylu interpelacje wiejskie

mozna tu pograc z kims w pilke?
boru
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 lut 2009, 11:02

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez CONAN » 11 mar 2010, 16:53

zdaje sie ze będę widział sie z pania sołtys to mimochodem spytam sie czy posiada internet czy umie z niego korzystać :->
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez Biały » 11 mar 2010, 19:24

Naucz, zamiast wyśmiewać ;-)
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez CONAN » 12 mar 2010, 07:02

Biały :-/ nie wysmiewam nikogo, ani ja i jak sadze i Ty nie jestesmy orłami we szystkim co robimy, w tajemnicy powiem ze moja zona bedac sceptyczna do internetu jakies 2-3 lata temu , teraz jest zmuszona do obsłogi przegladarki internetowej wiec na nauke nigdy nie jest za pózno .
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez boru » 12 mar 2010, 13:11

zapytaj pania Soltys czy sa jakies fundusze na strone www - moglaby sie taka pojawic
boru
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 lut 2009, 11:02

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez Biały » 13 mar 2010, 17:13

CONAN, Bardziej żartowałem jak ganiłem, mam nadzieje że się nie obraziłeś
boru, Funduszami sie nie chwalą, jak już mają coś rozdać to kumoterstwo działa ;-)
Mało śmieszne ale istnieje. No cóż POLSKA
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez boru » 15 mar 2010, 12:28

to moze poprostu wystapic z projektem zrobienia strony, przedstawic koszty i kasa sie znajdzie... tak sobie fantazjuje ;]
boru
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 lut 2009, 11:02

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez magos » 31 mar 2010, 08:56

1.Kanalizacja
2.Chodnik plus ścieżka rowerowa(to już luksus byłby)na ul.Wrocławskiej.Nie wiem jak moje dziecko będzie chodziło do szkoły, bo poboczem nie pozwolę.
magos
 

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez boru » 31 mar 2010, 09:38

A jeszcze mi sie cos przypomnialo:

przedszkole! czemu w brzeziej nie ma przedszkola. wydaje mi sie, ze spokojnie mogloby funkcjonowac. Wiem, ze ludzie z za brzeizej laki woza dzieci do kielczowa do przedszkola. To chore jest.

Cczy jest gdzies w Brzeziej Łące budenek gdize mozna byloby zorganizowac przedszkole? Albo czy jest szansa, zeby to zrobic np. w szkole ?
boru
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 lut 2009, 11:02

    Nieznany Nieznana

Re: Co trzeba zrobic w brzeziej łące dacie jakies propozycje!!!

Postprzez magos » 31 mar 2010, 20:21

Wisi ogłoszenie przy małym sklepie,że ma być oddział przedszkolny w Brzeziej Łące, ale chyba tylko dla rocznika 2005, 2004.Dokładnie nie wiem.
magos
 


Powrót do Brzezia Łąka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników