Łozina

    Nieznany Nieznana

Łozina

Postprzez Booty » 25 maja 2008, 09:17

Łozina (do 21 listopada 1958 Łosina) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskim, w gminie Długołęka.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wrocławskiego.

Wieś jest położona około 7 km na północny wschód od Wrocławia. Znajdują się w niej m.in. dwa kościoły, z których jeden zbudowano około XVI/XVII wieku. W Łozinie działa klub sportowy "KS Łozina" (piłka nożna, A-klasa ) oraz "Orient Łozina" (Hokej na trawie).

W miejscowości znajdują się 2 kościoły rzymskokatolickie należące do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Dekanat Trzebnica).

źródło: wikipedia.pl
Ostatnio edytowano 25 maja 2008, 15:19 przez Booty, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Łozina

Postprzez robur » 1 kwi 2009, 22:33

W okolicach Łoziny trwają prace archeologiczne w zasięgu mającej powstać na tym terenie drogi exspresowej S8. Trasa ma przebiegać od obwodnicy autostradowej Wrocławia przez Łozinę, Michałowice do istniejącej już obwodnicy Oleśnicy. Nie mam informacji na temat kiedy ma się zacząć budowa tej drogi, archeolodzy wspomnieli, że prace mają zakończyć do czerwca. Dotychczas odkryli fragmenty osady z epoki brązu i prace nabierają rozmachu, może znajdą coś ciekawego. W krajobraz podnóża Gór Kocich wkradnie się szeroka i ruchliwa szosa i już nie będzie tu tak spokojnie jak dotychczas. W Długołęce może zrobi się luźniej?

stanowiska archeologiczne pod Łoziną:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Łozina

Postprzez kaja » 20 mar 2010, 19:50

Mam takie pytanie: czy ktoś wie co to jest za budynek (taki zaokrąglony), koło plebani w Łozinie, jaka jest jego historia i do kogo należy?
kaja
 

    Macintosh Safari

Odp.: Re: Łozina

Postprzez ka.pa. » 16 lip 2010, 22:48

Mam takie pytanie: czy ktoś wie co to jest za budynek (taki zaokrąglony), koło plebani w Łozinie, jaka jest jego historia i do kogo należy?
______________
To jest sala parafialna i do parafii należy. W latach mojej młodości nieźle się tam bawiłem, ale wtedy był to Klub Rolnika i należał do gminy.
ka.pa.
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 cze 2010, 21:36

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Łozina

Postprzez mrrrrr22 » 4 lis 2010, 09:35

W niedzielę w Łozinie o godz. 16 w szkole jest spotkanie z kandydatem na wójta Panem Piotrem Dytko. Będzie można porozmawiać o problemach i nadziejach na następne lata. Warto przyjść i rozmawiać.
mrrrrr22
 
Posty: 20
Dołączył(a): 5 paź 2010, 13:23


Powrót do Łozina



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

things to do in warsaw www.adventurewarsaw.com/about-us.html