Śmieci

Tutaj rozmawiamy o segregacji śmieci, dzikich wysypiskach i podobnych tematach.
    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez Bray » 21 lut 2010, 19:14

Tam pewnie nie śmiecą ;-)
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Wstydliwy temat ,tylko za dnia !

Postprzez Karina » 31 mar 2010, 10:32

Co wiosnę temat powraca jak bumerang ,ŚMIECI!
Kiedy dojrzejemy ,wydoroślejemy ,bo wyrzucanie opakowań prze okno w aucie to domena niestety dorosłych !Przecież potem codziennie i tak tę drogę będzie pokonywał do pracy ,na zakupy ,czy kina.
Karina
 

    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez t-tas » 31 mar 2010, 18:25

Od kilku dni na łączniku Kiełczów- BOSCH "na środku drogi" zalega ładnie ułożona kupka śmieci- jakieś worki i karton zielony od piwa zagranicznej marki której nie pamiętam. Po rowach także walają się śmieci. Wczoraj jednak mało mnie szlag nie trafił. Na drodze z Oleśnicy do Brzeziej Łąki na odcinku Krzeczyn- Piszkawa ( nie nasza gmina co prawda, ale moja okolica) leżał worek śmieci- na środku asfaltowej drogi powiatowej, normalnie cyrk. Dodam, że jechałem w warunkach nocnych i pierwsze skojarzenie jakie mi się nasunęło to "przewrócił się pijany rowerzysta w jasnym sweterku i leży" i hamowanie awaryjne.
t-tas
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Nieznany Nieznana

Skruszony asfalt na poboczu .

Postprzez Karina » 3 kwi 2010, 07:59

Nie wiem ,czy to też można podpiąć pod hasło "śmieci" ,ale wszyscy wiemy ,że zima mocno nadwyrężyła nawierzchnię drogową .Staram się zawsze kosić pobocze ,bo to i bezpieczniej i ładniej i droga wydaje się szersza .Otóż panowie (ekipa z ZD) po wyczyszczeniu ubytku w drodze ,cały ten nagromadzony żwir asfaltowy nasypali właśnie na pobocze co 20 metrów.Leży to już z trzy tygodnie ,trawa zaczyna robić się bujniejsza i za dwa tygodnie trzeba by było skosić pobocze .W zeszłym roku było podobnie ,z tym ,że ja sprzątnęłam pozostałości po pracy panów drogowców ,gruzu drogowego było znacznie mniej ,bo i zima łagodniejsza ,ale teraz to i "śmieci" o wiele więcej i przerastają moje skromne chęci w ich sprzątnięciu ,bo taczka niestety nie wystarczy .Co robić ?
Karina
 

    Nieznany Nieznana

Odp: Śmieci

Postprzez t-tas » 3 kwi 2010, 11:44

Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jesienią połamał się betonowy dekiel na studzience przed domem i przyjechała ekipa ów dekiel wymienić- stary połamany dekiel ułożyli na kupkę przy płocie i sobie pojechali. Co się ostatecznie stało z tym starym deklem nie wiem- czy sąsiad zabrał, czy go rozrzuciłem w dziury przy drodze nie pamiętam. Gdy kilka lat temu przy drodze przed płotem wysypana była wywrotka ziemi którą chcieliśmy podnieść poziom pobocza w stosunku do drogi pojawił się ktoś ze służby drogowej upominając, że zajęliśmy pas drogowy.
Widocznie ten gruz asfaltowy czy połamana studzienka jako "własność" zarządcy drogi nie jest "śmieciem" jako taki i ma prawo być składowany na terenie tej drogi i może sobie leżeć na poboczu.
t-tas
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows XP Firefox

Odp.: Śmieci

Postprzez Shavione » 17 paź 2010, 19:51

Racja, widziałam kiedyś w gminie Kobierzyce prawie w każdej wioseczce zrobiono chodniki i wzdłuż co ok 60 m są kubły na śmieci.
2 sprawa, jak mamy segregować śmieci, jak jest tak mało kontenerów? Władze gminy chyba widzą, że ludzi kładą worki z tymi śmieciami na ziemi, bo kontenery są przepełnione. Wypadałoby zapłacić za częstszy wywóz tych śmieci, to i problem ustawiania worów wokół kontenerów by się zmniejszył.
Shavione
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 paź 2010, 19:26

    Windows XP Firefox

Odp.: Śmieci

Postprzez logos » 17 paź 2010, 21:01

Shavione napisał(a):2 sprawa, jak mamy segregować śmieci, jak jest tak mało kontenerów? Władze gminy chyba widzą, że ludzi kładą worki z tymi śmieciami na ziemi, bo kontenery są przepełnione. Wypadałoby zapłacić za częstszy wywóz tych śmieci, to i problem ustawiania worów wokół kontenerów by się zmniejszył.


Zauważyłem, że gmina w tym roku kupiła nowe pojemniki, natomiast szkoda,ze nie ma informacji, gdzie dokładnie się one znajdują. U mnie sprawa wygląda następująco; ludzie chcąc zaoszczędzić czasu zatrzymują się i wyrzucają obok pojemników swoje odpady segregowane. Czasami od frontowej strony pojemnika widać, iż jest on pełny, natomiast wystarczy dostać się do strony tylnej i naszym oczom ukarze się wolna przestrzeń pojemnika. Lenistwo, po prostu lenistwo.
Avatar użytkownika
logos
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 wrz 2010, 13:02

    Windows Vista Firefox

Śmieci

Postprzez Karina » 27 paź 2010, 07:46

Fajnie ,że są te pojemniki na śmieci ,tylko potem ,jak są pełne ,to tylko wstyd przed przejeżdząjącymi kierowcami ,bo odpady dosłownie walają się w promieniu kilu metrów ,o ile nie ma silnych wiatrów .Bo wówczas jest o wiele gorzej z naszym krajobrazem . :eek:
Avatar użytkownika
Karina
 
Posty: 53
Dołączył(a): 16 sie 2010, 12:58

    Windows XP Firefox

Odp.: Śmieci

Postprzez PiK » 27 paź 2010, 11:34

A może tak jak w niektórych miejscowościach zlikwidować pojemniki i odbierać bezpłatnie (dla mieszkańców) śmieci z posesji.
Zalet jest sporo m.in.:
- nie trzeba szukać pojemników wiec segregacja na pewno wzrośnie
- śmieci będą właściwie segregowane
- nie będzie "bezpańskich" śmieci nienadających się do żadnego pojemnika a które ktoś musi zabrać
Obecnie nie wiadomo gdzie są pojemniki, są przepełniane, walają się bezpańskie śmieci wkoło ...
Jeżeli można odbierać odpady wielkogabarytowe to i ze śmieciami z posesji też da radę.
PiK
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 wrz 2009, 09:48

Poprzednia strona

Powrót do Czystość, środowisko



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników