Niebezpieczne drogi Długołęki

    Nieznany Nieznana

Re: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez Lewy » 17 cze 2009, 08:21

Biały ja raz przechodziłem przez pasy w stronę selgrosu, i na całe szczęście przeszedłem jeszcze na swoim czerwonym na środek, bo tak zostałbym skasowany, przez idiotę, który pędził z ~130 i odbił się od gościa, który skręcał z selgrosu w broniewskiego i przeleciał tym samochodem z kilkanaście metrów, z czego połowę po barierkach, dobrze, że ludzi tam akurat nie było...
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez robur » 19 cze 2009, 18:01

Dzisiaj widziałem dwóch miśków na motorach, stali w bocznej dróżce koło hurtowni Era tuż za fotoradarem. Mamy tutaj drogę zaufania więc częste wizyty "panów władzów " chyba są nieuniknione.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez Biały » 20 cze 2009, 01:21

No wiesz, ale tam się sprawdzają najbardziej :lol: Ciulom dałem nazwisko i nr auta i do dziś odzewu :shock: Ciekawe czy nioskowi w kieszeni siedzą?????? Niosek czyt. chodowca pijak kur
:-P
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez robur » 24 cze 2009, 19:06

Prawdziwych łobuzów, którzy rzeczywiście coś nabroili to ciężko złapać, może smarowanie jakieś było? Brak dowodów lub świadków i nie można sprawy pozytywnie załatwić z korzyścią dla poszkodowanego.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez Bray » 8 lip 2009, 17:39

Dzisiaj kolejny wypadek na 8. Tym razem na skrzyżowaniu koło Shella. W kolizji brały udział dwa Citroeny C4 i jeden Renault (który leżał na boku). Ruch na drodze był ograniczony przez jakieś 2 godziny. W trzech miejscach ruchem kierowali policjanci. Co do poszkodowanych nie mam info. Jeden Renault i Citroen do kasacji. Drugi C4 jeszcze może pojedzie, gdyż ma puknięty tył.

[ Dodano: 8 Lipiec 2009 ]
Z tego co wiem to dzisiaj rano ok. 8 na skrzyżowaniu DK8 z Broniewskiego również doszło do kolizji. Ale nikomu nic się nie stało.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez Lewy » 9 lip 2009, 05:29

Z tego co wiem, to jedna Pani z Długołęki jechała ze swoją mamą jednym z citroenów. Nazwiska podawać nie będę. Wiem tylko, że jest na obserwacji i nic poważnego się jej nie stało.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez Bray » 22 wrz 2009, 16:22

Zatrzymany sprawca wypadku

Spowodował wypadek, ciężko zranił starszego człowieka i uciekł. Wolnością długo się nie nacieszył. Policjanci z Długołęki szybko zatrzymali 22-latka, który potrącił pieszego. Ranny zmarł w szpitalu.

Policjanci Komisariatu Policji w Długołęce bezpośrednio po wypadku, zatrzymali 22-letniego kierowcę, mieszkańca gminy Długołęka. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący potrącił starszego mężczyznę. Nie zatrzymał się aby udzielić mu pomocy. Uciekł z miejsca wypadku. Funkcjonariusze stwierdzili, że kierowca był trzeźwy. Okazało się natomiast, że nie posiadał prawa jazdy. Policjanci zabezpieczyli jego samochód celem przeprowadzenia specjalistycznych badań. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, 70-letni mężczyzna zmarł w szpitalu.

Policja
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Internet Explorer 6

Odp.: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez Blondynka » 4 cze 2010, 09:35

Witam serdecznie,

Chciałabym odświeżyć temat "niebezpieczne drogi w Długołęce"

Jednym z niebezpieczniejszych miejsc na drodze w Długołęce jest fragment drogi przy Schelu. Wielokrotnie tam miały miejsce wypadki . Ostatnio ktoś wpadł na "wspaniały" pomysł, aby postawić znak nakazu w prawo (wyjazd z Wiejskiej na Wrocławską). W założeniach pewnie miało to najtańszym kosztem poprawić bezpieczeństo, lecz moim zdaniem osiagnieto wrecz odwrotny skutek. Z moich obserwacji , kierowcy kierujacy sie do Wrocławia i tak (bez kierunkowskazu !!!) skręcają w lewo. Oznacza to, że nie zmniejszy sie liczba wypadków, a tylko wina zostanie ewidentnie przypisana kierowcy.
Moim zdaniem to pójście na łatwiznę kosztem utrudnienia mieszkańcom wyjazdu z Długołęki.
O wiele lepszym, choć droższym(tylko pozornie , bo życie ludzkie bezcenne ) w fazie inwestycji, byłoby zainstalowanie świateł. Zdecydowane bezpieczeństwo dla:
1. pieszych przedostajacych się do przystanku autobusowego !!
2. bezpieczny wyjazd z Długołęki dla ruchu samochodowego !!
3. Przymusowe zwalnianie samochodów jadacych od strony Wrocławia. Mało krtóry kierowca ma na liczniku 70km/h

To na tyle moich przemyśleń na temat konkretnego w/g mnie niefortunnego rozwiazania problemu.

Aby nie było, że jestem malkontentką, na osłodę dodam, że podoba mi się pomysł nad przejściem dla pieszych usytułowanie znaku z wykorzystaniem solaru oraz jeżeli chodzi o zmianę w ruchu drogowym przy ul. Szkolnej: na juch jednokierunkowy. :-)
Blondynka
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez Bray » 4 cze 2010, 10:54

Ja ostatnio widziałem gościa z obwodnicy jadącego ciężarówką, który od strony Wrocławia skręcał w prawo przy Shellu bez włączonego kierunkowskazu (a za nim jechała osobówka), nie wiem skąd taka głupota.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez helixwroclaw2005 » 4 cze 2010, 19:09

:idea: Niebezpieczna to jest dopiero droga w kierunku na Trzebnicę, którą upodobali sobie kierowcy Tirów. Moja żona posiadająca prawo jazdy boi się jechać tą drogą w dzień a co dopiero w w nocy, jesienią a zimą nie wspomnę :!:
Już odliczam dni do otwarcia obwodnicy a na drodze do Trzebnicy ograniczenia tonażu.
helixwroclaw2005
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez Bray » 4 cze 2010, 22:08

Dzisiaj jakiś 16-17 latek wjechał motorem w Audi na ul. Wschodniej, nie wiem co mu się stało ale zabrała go karetka. Z tego co wiem to jeździł bez jakichkolwiek uprawnień.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez Lewy » 4 cze 2010, 22:37

Ja słyszałem, że to audi wjechało mu w tyłek, kiedy skręcał. Fakt, że nie miał uprawnień wcale nie usprawiedliwia kierowcy samochodu, a gówniarz powinien zapłacić karę moim zdaniem.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez kl-123 » 11 cze 2010, 18:46

Codziennie jeżdzę drogą prowadzącą z Łoziny do Długołęki. Odcinek drogi od Łosic do Szczodrego to jest kpina!! W Szczodrem na wysokości Stawu, bedącego łowiskiem dla wędkarzy, odcinek drogi właściwie pozbawiony jest asfaltu, olbrzymie dziury zagrażające bezpieczeństwu użytkownikom tej drogi. Dalszy odcinek do Szczodrego to jest właściwie jedna wielka dziura. Duże natężenie ruchu tirów, które jadą środkiem omijając właśnie te dziury, spychają kierowców osobówek na pobocze, nie ma możliwości ominięcia wyrw w jezdni. Na tym odcinku jeżdzę powoli, aby mieć możliwość szybkiego i efektywnego hamowania. Samochód mam w miarę młody(4-lata), sprawny, raczej był sprawny, nie był sprowadzany, kupiony w salonie, regularnie serwisowany. I co z tego? Wczoraj było o jedną dziurę za dużo. Pękły sprężyny i amortyzator, czeka mnie dosyć kosztowna naprawa.
Do czego zmierzam? Nie interesuje mnie do kogo należy droga, ja wiem, że mieszkam na terenie Gminy Długołęka i właśnie ta gmina reprezentuje mnie jako swojego mieszkańca i wyborcę konkretnych władz. Nie potrafię zrozumieć odpowiedzi typu: droga należy do...... i tam proszę składać skargi. Chyba Gmina ma skuteczniejsze narzędzia nacisku, aby zmusić odpowiedzialnych za stan konkretnej drogi do naprawy( skutecznej a nie pozorowanej) To po co nam władze gminne? Czy nie powinny dbać o nasze bezpieczeństwo i monitorować stanu dróg? Czy to jest bardzo trudne, przecież pracownicy gminy też poruszają się po tych drogach. Nieporadność, czy lekceważenie mieszkańców gminy. Nie rozumiem tego.
Na pewno nie zostawię tej sprawy, jestem wkurzony, przez niedbalstwo i lekceważenie władz jestem zmuszony do sporego nakładu finansowego. Pozdrawiam Wszystkich uczestników dróg w Gminie Długołęka.
kl-123
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez Biały » 19 cze 2010, 14:26

Z tymi wydatkami to pokpiłeś sprawę, Trza było wezwać policje, sporządziliby raport a Ty miałbyś odszkodowanie. Ważne że trzeba musi być policja, bo to oni choć to dziwne, są wiarygodnymi świadkami uszkodzenia auta. Za naprawę pojazdu zapłaciłby właściciel drogi i myślę że takie wypłaty szybciej by zdecydowały o naprawie drogi niż apele władz gminy. Nie jestem może aż tak za urzędnikami, ale nie wierzę że nie monitują spraw dotyczących gminy.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Niebezpieczne drogi Długołęki

Postprzez kl-123 » 20 cze 2010, 17:47

Tak całkiem nie pokpiłem. Mam protokół i fakturę za naprawę ( 1280 zł). Sprawa jest w trakcie rozpatrzenia. O dziwo od wtorku zaczęli łatać dziury. Teraz są skocznie na jezdni, nie ma jednak dziur. Pozdrawiam
kl-123
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników