Wybory 2010

Wyniki, dyskusja na temat wyborów.
    Windows XP Firefox

Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 1 paź 2010, 20:13

Zaczynam nowy temat, bo mam wrażenie, że na forum ujawniły się ostatnio osoby, które wykorzystują je do swoich gierek wyborczych.
Gość Jeden, Gość Dwa, Nieznajomy Jeden Nieznajomy Dwa....
Chyba nie interesuje ich co dzieje się w Gminie - tylko piszą by dowalić komu się da i gdzie się da. Dziura w płocie u sąsiada? Wina Radnego X, bo zezwolono na wycinkę drzew i teraz drewna w gminie nie ma. Spóźniony autobus? Wina Wójtowej, bo korków nie rozgoniła.
Do tej pory forum było wymianą różnych poglądów, spierania się (sam tom czynił :-) ), ale intencje były zawsze jedne: rozwiać wątpliwości, wyjaśnić, dowiedzieć się.
Była krytyka Pani Wójt, Urzędu, szkół -ale zawsze merytoryczna, z możliwością polemiki. Teraz wszelkie "plagi egipskie" są winą radnych, urzędników.
Osoby, które są teraz aktywne - przez ostanie lata milczały, a teraz doświadczyli nagłej socjalizacji. Ich aktywność zniknie po wyborach, bo albo będą przeżywać gorycz porażki, albo dojdą do władzy i zapomną o forum...
Fee....
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Reklama

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez jasik » 2 paź 2010, 20:04

W pełni popieram powyższą wypowiedź. Obecnie forum przestaje spełniać jego podstawowe zadanie a zaczyna się stawać narzędziem w kampanii wyborczej co po niektórych osób. Nazwisk nie wymienię ale są na pewno tacy, którzy wiedzą o kim myślę... ;-) na dłuższą metę taki rodzaj kampanii polegający jedynie na krytyce i gnojeniu drugiej strony nie zdaje egzaminu. Krytykować nawet idiota potrafi... Forum jest po to aby móc podyskutować a nie po to by mieszać kogoś z błotem. Mam wrażenie, że niedługo przeczytam tu, że winę za dziurę ozonową ponosi Pani Wójt albo któryś z Radnych...

Proszę nie cytować ostatniego posta. Pozdrawiam. ~Bray
jasik
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Biały » 2 paź 2010, 22:29

Widzę że nie tylko ja tu widzę......... łajno, zastanawia mnie po co temat "zadaj pytanie.......... " skoro są zebrania.
Heh jeszcze śmieszniej że po ostatniej frekwencji widać iż potrzebny ten temat :lol: Forum zboczyło z kursu, mam nadzieję że się nie wykolei.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Windows Vista Firefox

Wybory 2010

Postprzez Karina » 3 paź 2010, 08:06

Po ostatnich napastliwych wypowiedziach i ja czuję "niesmak",zaczyna robić się podobnie jak na innych otwartych forach ,słowem żenująco.Forum służy do kulturalnej wymiany poglądów ,ale słowo "kultura" czasem bywa niezrozumiałe .
Avatar użytkownika
Karina
 
Posty: 53
Dołączył(a): 16 sie 2010, 12:58

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 3 paź 2010, 14:55

Właśnie dlatego to moje "Fee..."
Jeżeli ktoś ma uwagi do innych, niech je przedstawi, zaproponuje inne rozwiązania, podda się krytyce. A nie z ukrycia pomiata innymi. Nawet jak ma rację to skazuje się na brak akceptacji. Nie mówię już o formie wypowiedzi, bo woła ona o pomstę do nieba.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez dorota78 » 9 paź 2010, 08:23

Cechą charakterystyczną forum jest to, że uczestnicy mogą się wypowiedzieć ANONIMOWO. Nie wspominając już o Kotow 7, który pokornie, tak, jak i wszyscy ukrywa się pod nickiem...
Czas jest taki, a nie inny, więc wykorzystując czas przedwyborczy, mam nadzieję, że Pani Wójt, Rada Gminy się zmobilizują i coś zacznie się dziać w naszych miejscowościach. Po łebkach, bo po łebkach, trochę niedokładnie, krzywo, po to by było, ale lepsze jest jakiekolwiek działanie niż nic nie robienie. A po wyborach, znowu nastąpi stagnacja (to nie jest na potrzeby kampanii - po prostu taki jest fakt, żyję na tyle długo, że wielokrotnie już to obserwowałam).
Nie jestem przeciwniczką obecnej Pani Wójt. W ogóle jest mi obojętne kto jest Wójtem, jak się nazywa, ile ma lat, jakiej jest płci, bo ważne jest, żeby był dobrym gospodarzem, który wie, co się dzieje w jego gminie i dobrze współpracował z Radą Gminy i Sołtysami. Bo od tego Ona/On/Ono jest!
Dziękuję.
dorota78
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 9 paź 2010, 11:47

dorota78 dla stałych bywalców tego forum nie jestem anonimowy :-) Swoimi wypowiedziami naprowadziłem ich na to kim jestem :lol:
Nie wiem jakim wójtem byłby (nowy) obecny kandydat, ale mogę ocenić jakim wójtem jest obecny Wójt. I może to ważne, że patrzę z innej perspektywy niż większość forowiczów. Trochę znam się na samorządzie z racji wykształcenia, na mechaizmach polityki też.
Masz rację, że Wójt musi być gospodarzem, mieć wizję i zapał. Odwagę też. Jest to funkcja dającą moc satysfakcji, ale też bardzo niewdzięczna. W gminie Długołęka tym bardziej, bo trzeba sprostać oczekiwaniom mieszkańców 41 wsi, a to bez kopalni miedzi czy węgla jest właściwie nie do osiągnięcia.
Kandydat powinien też oprócz wizji mieć program. Ja u nowego kandydata jeszcze go ie słyszałem i mam wrażenie, że nikt. Budowanie kampanii na negacji, tworzeniu atmosfery "ciemnej strony" samorządu nie jest programem, tym bardziej gdy samemu się w było np radnym ostatnie 4 lata. Wierzę, że to się zmieni, bo jestem z czystej ciekawości ciekawy :mrgreen: Oczywiście dotyczy to też drugiej strony.
Życzę Wam i sobie konstruktywnych programów, spokojnych wyborów i samych najlepszych rozwiązań ;-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez dorota78 » 9 paź 2010, 13:40

I niech tak też będzie. Wybierzmy mądrze, poznając wszystkich kandydatów na wójta i radnych. kropka. :-D
dorota78
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez arogantka » 12 paź 2010, 11:39

Nie wiem w ogóle po co ta bitwa o Wójta. Żale, pretensje, żądania... To nie Wójt podejmuje decyzje. Do kompetencji Wójta należy wykonywanie uchwał podjętych przez RADĘ GMINY. Radę Gminy natomiast tworzą RADNI. I to oni (w drodze głosowania) podejmują decyzje. Zdaje się w takim układzie że to kogo wybierzemy na radnych jest naistotniejsze i to im powinniśmy zadawać trudne pytania.

Art. 30. (86) 1. Wójt wykonuje uchwały rady gminy i zadania gminy określone przepisami prawa.
2. Do zadań wójta należy w szczególności:
1) przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
2) określanie sposobu wykonywania uchwał,
3) gospodarowanie mieniem komunalnym,
4) wykonywanie budżetu,
5) zatrudnianie i zwalnianie kierowników gminnych jednostek organizacyjnych.
Ustawa o samorządzie gminnym
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez dlk » 12 paź 2010, 14:42

Zgadzam się, ważniejszą kwestią jest wybór mądrych radnych, bo wójt jest TYLKO wójtem.
dlk
 

    Windows XP Firefox

oddaj glos juz dzis

Postprzez juz dzis glosuj » 13 paź 2010, 07:55

oddaj glos juz dzis link do strony Starosty Wroclawskiego:

http://www.dobrzypolitycy.pl/polityk/wasik-andrzej

link do strony wójtowej

http://www.dobrzypolitycy.pl/polityk/lebek-iwona-agnieszka

mozesz pochwalic lub zganic
juz dzis glosuj
 

    Windows Vista Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Wyborca » 18 paź 2010, 08:33

Witam,

Zapraszam do odwiedzania strony

http://wybory.dlugoleka.pl

Od dzisiaj zaczynamy codzienne dodawanie aktualności związanych z działalnością różnych komitetów wyborczych oraz kandydatów.
Wyborca
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez agnieszka.s. » 19 paź 2010, 12:12

Może ktoś z Państwa wie, gdzie należy złozyć wniosek o dopisanie do rejestru wyborców?
agnieszka.s.
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Booty » 19 paź 2010, 12:19

Zapewne w urzędzie gminy.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 19 paź 2010, 15:36

agnieszka.s. napisał(a):Może ktoś z Państwa wie, gdzie należy złozyć wniosek o dopisanie do rejestru wyborców?


urząd gminy wydział meldunkowy
podatnik
 

Następna strona

Powrót do Wybory Samorządowe 2010



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników