Wybory 2010

Wyniki, dyskusja na temat wyborów.
    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez dlk » 20 paź 2010, 07:27

Na pewno w urzędzie gminy. Po prostu zamieść do biura podawczego wójta - przy wejściu bodajże.
np: http://achmielewska.pl/aktualnosci.html
dlk
 

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podanik » 20 paź 2010, 21:39

Witam Państwa,

Krótka relacja z spotkania kandydata na wójta Pana Dytki i jego socjalistycznego sztabu!!!!!!

Jako mieszkaniec,wyborca - czynny i bierny (nie jestem kandydatem na radnego gminy tudzież starostwa, a i nie daj Boże wójta) gminy Długołęka mogę podkreślić żenadaaaaaaaa. A zaczęło się tak:

Przyszedłem jak normalny mieszkaniec na spotkanie z kandydatem na wójta, i zobaczyłem totalną żenadę, w trakcie spotkania z mieszkańcami przybyli radni gminy Długołęka (tzw. klakierzy wójtowej) których podstawowym zadaniem wg. mnie, było rozbicie merytorycznej rozmowy.
Ich zachowanie przypomniało mi stare czasy z lat 30 - tych.
Co ciekawe tych "ludzi" spotkałem dziś w urzędzie gminy Długołęka, totalnie mnie nie poznali I(chociaż ze mną podczas spotkania dyskutowali) ! albo udawali że mnie nie znają, dla mnie buractwo!
I tutaj jedno wyjaśnienie, dla mnie lewactwo takie jak PO nie istnieje, mam twarde zdanie, ale bojówki to żenada !
Hmmm dzisiaj pojechałem zapytać się w urzędzie o formularz "zgłoszenie na członka komisji wyborczej:
Pięć pokoi obszedłem zanim ktoś się zorientował gdzie mnie pokierować, i teraz najlepsze, bo trafiłem ponoć do odpowiedniej osoby, i nasza rozmowa wyglądała tak:
Poproszę o formularz zgłoszenia członka komisji wyborczej?
1. zgłaszać mogą tylko partie POLITYCZNE Pan nie może ( zamiast dzień dobry)
odp. tak mam pełnomocnictwo, ...... konsternacja
2.Może mi Pani dać druk zgłoszenia.
odp: Jest w internecie
3. Może mi Pani dać druk zgłoszenia na papierze?
odp: nie wiem czy mam, popatrze
4.Popatrzyła Pani?
.....
znalazłam......

Dla mnie wybudowali budynek za nasze pieniądze Wójtowa już wrosła tzw. korzeniami do fotela, i od koryta nie odciągniesz...

P.S.
zaczęła się kampania wyborcza, sam w niej biernie lub czynnie uczestniczę ...
Pytanie, ostatnio jak zaprotestowałem to zostałem wezwany przez gminę do okazania rachunków za wywóz śmieci!
Oświadczam, takie rachunki mam i jak wójt tudzież kandydat na wójta chcą je zobaczyć zapraszam do siebie

Podatnik
podanik
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 20 paź 2010, 23:13

A czy kandydat na wójta przedstawił jakiś swój program wyborczy? Bo w ulotkach to co napisał to nie program tylko ustawowe zadania gminy. Nie może ich nie realizować, bo pachnie to łamaniem prawa. Podał jakieś sposoby na realizacje ustawowych zadań gminy? Bo napisanie zwielokrotnienie pozyskiwania finansowych środków zewnętrznych to slogan, oderwany od rzeczywistości. Bo konkursy tak są rozpisywane by np jedna gmina nie generowała wszystkich środków na inna nie, są nawet limity ile możne gmina realizować danych projektów, np dotyczących inwestycji. Nasza Gmina ma też ten problem, że jest za duża i za bogata. Ciekawy jestem, jak kandydat ma zamiar to obejść.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 21 paź 2010, 09:07

kotow7 napisał(a):A czy kandydat na wójta przedstawił jakiś swój program wyborczy? Bo w ulotkach to co napisał to nie program tylko ustawowe zadania gminy. Nie może ich nie realizować, bo pachnie to łamaniem prawa. Podał jakieś sposoby na realizacje ustawowych zadań gminy? Bo napisanie zwielokrotnienie pozyskiwania finansowych środków zewnętrznych to slogan, oderwany od rzeczywistości. Bo konkursy tak są rozpisywane by np jedna gmina nie generowała wszystkich środków na inna nie, są nawet limity ile możne gmina realizować danych projektów, np dotyczących inwestycji. Nasza Gmina ma też ten problem, że jest za duża i za bogata. Ciekawy jestem, jak kandydat ma zamiar to obejść.


Wiesz co kandydat próbował podjąć dyskusję, tylko radni Pani wójtowej obecni na spotkaniu tylko po to by je rozpierduszyć, skutecznie wszystko blokowali.
Nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję w najbliższych wyborach na wójta i rade gminy, wiem natomiast na kogo nie zagłosuję,
żadny radny związany z wójtową (ta organizacja sie chyba nazywa Razem w Przyszłość) głosu mojego nie dostanie!!!
Co do wójta gminy nie wiem poczekam aż zostaną zgłoszeni wszyscy kandydaci, ale jak będzie sensowna alternatywa dla wójtowej to przyda się trochę świeżości w gminie.

podatnik
podatnik
 

    Windows Vista Chrome

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Paweł Wawryła » 21 paź 2010, 09:15

Witam
Zapraszam na stronę kandydata na wójta gminy Pana Zbigniewa Kani ---->> http://www.zbigniewkania.pl

Pan Zbigniew chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania na swojej stronie internetowej.

Pozdrawiam Paweł Wawryła
Paweł Wawryła
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez elektor » 21 paź 2010, 16:40

Witam serdecznie.
Przejeżdżając dzisiaj przez Siedlec i Pasikurowice zauważyłem zerwane plakaty kandydata Piotra Dytko i zadaję sobie pytanie, czy może być wreszcie prowadzona kampania bez zwykłego chamstwa. (Plakaty Pani Wójt nie ruszone). Nie mam jeszcze faworyta i nie wiem na kogo będę głosował, ale brzydzę się negatywną kampanią.
Poszukałem w internecie strony tego kandydata z obawą, czy hakerzy "zerwali" też stronę. Ale na szczęście nie.
http://www.piotrdytko.pl/

Pozdrawiam.
Elektor
elektor
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 paź 2010, 16:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 22 paź 2010, 08:14

Nie mogli "zerwać" strony, bo to portal Platformy, oni mają kasę by się zabezpieczyć.
Zrywanie plakatów to chamówa, fakt. Dla poprawy nastroju elektora ja w Długołęce widziałem zaklejone plakaty Pani Wójt :-) Czyli problem nie dotyczy tylko plakatów jednego kandydata.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez stuff » 22 paź 2010, 10:52

Zgadzam się poziom obsługi w Urzędzie Gminy jest żenujący jak nie masz dość asertywnego charakteru to Cię z kwitkiem odprawią. Niestety urzedasy zapominają że nie używamy już słowa petent tylko klient a to zasadnicza różnica. Jeśli chodzi o mnie to po co mi ten gmach gminy skoro obsługa jak w PRL-u. Niestety jakość nie jest mocną stroną naszej Gminy, no ale nawiasem mówiąc jaki gospodarz taka zagroda. Chciałbym zobaczyć Panią wójt jak ze smutkiem opuszcza swoje nowiutkie biuro:). Odnośnie kandydatów to Pan Dytko trochę za młody. Obawiam się, że mimo wszystko to trochę za wysokie progi, platforma inwestuje widzę bardzo w swojego kandydata ale trochę on przereklamowany. Natomiast jesli chodzi o Pana Kanię to widzę w jego osobie jakąś szansę na sensowną współpracę ze starostwem. Wkońcu wiele lat zajmował kierownicze stanowiska we wrocławiu. Ma doświadczenie.. Poza tym Państwo Dytko i Łebek to w sumie już okazję do wykazania swoich umiejętności mieli. Głosuję na Kanię. Byle nie Łebek.
stuff
 

    Windows XP Opera

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Booty » 22 paź 2010, 11:31

Ja jestem ciekaw kiedy wizyta kandydatów u mieszkańców Długołęki. Myślę, że to te spotkania będą w dużej mierze decydujące.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Windows Vista Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Wyborca » 22 paź 2010, 15:07

Pani Wójt nie ma czasu na spotkania bo - jak pisze w swojej tubie propagandowej - doba ma tylko 24h...

Pan Piotr Dytko spotkał się już z mieszkańcami Długołęki w sierpniu a następne spotkanie przewidziane jest na najbliższy wtorek - jak tylko informacja zostanie potwierdzona opublikuję ją na http://www.wybory.dlugoleka.pl
Wyborca
 

    Windows Vista Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Gość » 22 paź 2010, 15:44

stuff napisał(a): Odnośnie kandydatów to Pan Dytko trochę za młody. Obawiam się, że mimo wszystko to trochę za wysokie progi.


Nie zgadzam sie z tym stwierdzeniem. Pani Wójt ma teraz 37 lat (na swojej stronie podaje rok urodzin -1973) a piastuje ten urząd od 10 lat - czyli z prostej matematyki wynika że gdy została wójtem była dokładnie w wieku Pana Dytko - więc ten zarzut jest bez sensu.
A co do progów to przydałoby się w naszej gminie więcej zwalniających, bo niektórzy kierowcy za bardzo szaleją. :lmao:
Gość
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Radna z Kiełczowa » 22 paź 2010, 17:06

Witam !

Czytam to forum dotyczące wyborów 2010 ( ale nie tylko )i chciałam parę rzeczy sprostować :)
1. najważniejsze to pójść do wyborów i namawiać innych do głosowania
2. kandydatów jest 3 , natomiast list na radnych do gminy -4
3. co do zrywania plakatów i naklejania plakatów to całkowicie się zgadzam, zarówno metody i forma,oraz poziom tej kampanii pozostawia wiele do życzenia
Radna z Kiełczowa
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 22 paź 2010, 19:34

a tak dla informacji wszystkich.
Oto kandydat na radnego Pani wójt z organizacji Razem w Przyszłość

lider listy wyborczej:

1 Azarewicz Stanisław Ignacy - Długołęka, złożył następujące oświadczenie: byłem świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy z dnia ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U z 2007 r. Nr 63, poz. 425, z późn. zm.)

No i tyle.

Podatnik
podatnik
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 22 paź 2010, 19:48

Nawoływanie by iść do wyborów pod hasłem "tylko nie Łebek" nie wydaje się rozsądne. Bo choć rola Rady Gminy jest decydująca to wykonawcą ich zadań jest wójt. Wybór powinien być merytoryczny a nie przeciw komuś i czemuś. Tak rozumując powinienem powiedzieć, że ja, jako zwolennik Platformy, powinienem nawoływać - "wszyscy tylko nie Dytko, nie PO". Dlaczego? Bo polityka w samorządzie to największe zło, bo PO będzie mieć wszystko, od prezydenta, premiera, sejmu, wojewodów, wójta. To jest bardzo niebezpieczne, bo rodzi to arogancję władzy. A młody bardziej do tego skory ;-) No i sam miałem okazję swego czasu się o tym przekonać... :-|

Pan Azarewicz, były oficer wojska polskiego, z tego co wiem brał udział w misjach wojskowych na Bliskim Wschodzie, więc nie podlega dyskusji, że podlegał WSI. Podatniku drogi, czepiasz się :mrgreen:
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 22 paź 2010, 20:08

kotow7 napisał(a):Nawoływanie by iść do wyborów pod hasłem "tylko nie Łebek" nie wydaje się rozsądne. Bo choć rola Rady Gminy jest decydująca to wykonawcą ich zadań jest wójt. Wybór powinien być merytoryczny a nie przeciw komuś i czemuś. Tak rozumując powinienem powiedzieć, że ja, jako zwolennik Platformy, powinienem nawoływać - "wszyscy tylko nie Dytko, nie PO". Dlaczego? Bo polityka w samorządzie to największe zło, bo PO będzie mieć wszystko, od prezydenta, premiera, sejmu, wojewodów, wójta. To jest bardzo niebezpieczne, bo rodzi to arogancję władzy. A młody bardziej do tego skory ;-) No i sam miałem okazję swego czasu się o tym przekonać... :-|

Pan Azarewicz, były oficer wojska polskiego, z tego co wiem brał udział w misjach wojskowych na Bliskim Wschodzie, więc nie podlega dyskusji, że podlegał WSI. Podatniku drogi, czepiasz się :mrgreen:


Drogi Kotow, po pierwsze się nie czepiam tylko informuje, informacje takie są dostępne na stronie PKW.
WSI istniała od 1991 do 2006, a więc nie tutaj (przynajmniej jeżeli chodzi o oświadczenie lustracyjne) Pan Azarewicz był tajnym i świadomym współpracownikiem.
Przed WSI były różne UBecje, SBecje i inne dziadostwa i to z nimi świadomie i tajnie współpracował. :evil:
Dlatego nie wprowadzaj ludzi w błąd, ja podaje tylko fakty.

pozdrawiam
podatnik
podatnik
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory Samorządowe 2010



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

wywóz śmieci Radzymin