Wybory 2010

Wyniki, dyskusja na temat wyborów.
    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Radna z Kiełczowa » 24 paź 2010, 14:00

No komitety się zarejestrowały . Są cztery komitety kandydatów do rady gminy i trzech kandydatów na wójta. Jak sobie dziś policzyłam w naszej miejscowości ( Kiełczów) jest 18 kandydatów i z tego każdy mieszkaniec "musi " wybrać jedną osobę . Myślę, że się podzielą miejscowości, rodziny, znajomi ... Szkoda ..Poza tym jest jeszcze ten system wyborów proporcjonalnych, więc ilość głosów konkretnej osoby będzie istotne w kontekście całej listy .. Prosciej jest wybrać wójta :P
Radna z Kiełczowa
 

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 24 paź 2010, 15:09

Radna z Kiełczowa napisał(a):No komitety się zarejestrowały . Są cztery komitety kandydatów do rady gminy i trzech kandydatów na wójta. Jak sobie dziś policzyłam w naszej miejscowości ( Kiełczów) jest 18 kandydatów i z tego każdy mieszkaniec "musi " wybrać jedną osobę . Myślę, że się podzielą miejscowości, rodziny, znajomi ... Szkoda ..Poza tym jest jeszcze ten system wyborów proporcjonalnych, więc ilość głosów konkretnej osoby będzie istotne w kontekście całej listy .. Prosciej jest wybrać wójta :P


Pani Anno skąd ta wiedza że mamy cztery komitety i 3 kandydatów na wójta.
Ja w oficjalnym zestawieniu PKW widzę 4 komitety i jednego kandydata na wójta.
Co do systemu wyborów proporcjonalnych, nikt inny tylko Pani Partia PO ma doskonały wpływ na zmianę ( np.okręgi jednomandatowe), nawet to kiedyś obiecywali ale jak to w przypadku PO wszystko się skończyło na obietnicach.

podatnik
podatnik
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Radna z Kiełczowa » 24 paź 2010, 15:33

MHM ,,, konsternacja :] z formalnego punktu widzenia ma Podatnik racje , rzeczywiscie tylko na pkw jest zarejestrowany Piotr Dytko... nie wiem dlaczego tak jest. Pewnie były jakieś błędy i komitety musza skorygować.
Radna z Kiełczowa
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 24 paź 2010, 15:58

Radna z Kiełczowa napisał(a):MHM ,,, konsternacja :] z formalnego punktu widzenia ma Podatnik racje , rzeczywiscie tylko na pkw jest zarejestrowany Piotr Dytko... nie wiem dlaczego tak jest. Pewnie były jakieś błędy i komitety musza skorygować.


Pani Anno,

już Pani wyjaśniam, termin rejestracji kandydatów na radnych upłynął 22.10.br. o godzinie 24,00, natomiast wykaz zgłoszonych kandydatów jest aktualizowany na bieżąco po ich sprawdzeniu. Dlatego może i tak się zdarza że całe listy będą dostępne do powiedzmy środy.
Stąd proszę nie wyrokować ile komitetów wyborczych a tym bardziej ilu kandydatów na radnych jest zarejestrowanych w naszej gminie.

Co do wójta sytuacja jest zupełnie odmienna wg. ordynacji wyborczej art.7 ust 3 kandydatów na wójtów zgłasza się do 27.10.br.
do godziny 24,00.

w razie innych pytań chetnie pomoge

podatnik
podatnik
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Radna z Kiełczowa » 24 paź 2010, 16:16

Dziękuję :D

pozdrawiam
Radna z Kiełczowa
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Tylko nie Artur » 24 paź 2010, 16:27

macie jakis link do listy tych kandydatow?
Tylko nie Artur
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 24 paź 2010, 16:34

Tylko nie Artur napisał(a):macie jakis link do listy tych kandydatow?



www.pkw.gov.pl
podatnik
 

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez nowa » 24 paź 2010, 19:26

jak wszyscy dobrze wiemy "co za dużo to nie zdrowo" i datego obecnej wojt pani już podziekujemy. bo co ona takiego zrobila dla gminy zeby trzmać ja kolejne lata? nic. 10 lat już była i powiem ze o 5 za dużo. Nowy kandydat napewno bedze się starał i bedzie cos robil pozytecznego. mam już sowjego kandydata i wiem na kogo bedę glososwać, jedno pewne nie na panią łebek
ktoś pisał ze pan kania ma znajomych tu i tam, a co kogo to obchodzi - waże jest takim jest człowiekiem, a to ze ma znajmowych tu i tam to tylko jego plus. a to ze ktos napisal ze p dytko jest zamłody to śmiech na sali- w młodych jest przyszlość, świerzy umysł...
nowa
 

    Windows XP Opera

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Booty » 24 paź 2010, 20:01

dosyć chyba przesadne z tym że akutalna wójtowa przez 10 lat nic nie zrobiła. Najwyraźniej chyba nie wiesz jak wyglądała, czego nie było w naszej gminie kilka dobrych lat temu!
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez robur » 24 paź 2010, 20:15

Ale za mało, nie dorastamy do pięt Kobierzycom i innym gminom ościennym. Tylko pan Dytko obiecuje dynamiczny rozwój gminy, wykorzystanie szans związanych z naszym położeniem przy Wroclawiu.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 24 paź 2010, 20:31

nowa pisząc tak prowokujesz :-)
A co zrobił radny Dytko przez ostatnie 4 lata? Polecam poczytać protokoły zebrań Rady Gminy na stronach bip. Ja poczytałem, ciekawe wnioski :-D
W takich kategoriach nie można oceniać nikogo. Bo każdy z kandydatów się wybroni. Pan Kania, że nie miał swoich 5 minut, Pan Dytko, że będąc ostatnie kilkanaście miesięcy w opozycji (bo wcześniej nie) niewiele mógł zrobić, Pani Łebek, ze nie prawdą jest że nic nie zrobiła, bo zrobiła, tylko każdy ocenia to inaczej.

Mnie interesowałoby jak ma zmienić się praca Urzędu, bo każdy o tym mówi. Czy nowi ludzie? Jeżeli tak, to może wiadomo już jacy? Bo Gmina nie ma czasu na "uczenie" się, roboty jest od zaraz dużo. Eksperci? Za ile i skąd? Bo z marszu się nie da, za trudne tematy.

Kobierzyce zarobiły majątek na sprzedaży gruntów, w latach 90-tych się uwłaszczyły, a Długołęka nie (błąd Pana Pisarka?). Tam jest autostrada, każdy wie jakie to zyski. Teraz będzie AOW to i naszej gminie będzie łatwiej. Każdy teraz może spokojnie powiedzieć, że będzie lepiej.
Nie tylko Pan Dytko obiecuje dynamiczny rozwój, inni też, poczytajcie programy na stronach kandydatów. Pamiętać należny, że nasza Gmina była uważana za "sypialnie" Wrocka, dopiero od pewnego czasu to się zmienia
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Młody Obywatel » 24 paź 2010, 20:50

Witam!

W piątek miało miejsce przedstawienie programu wyborczego p. Zbigniewa Kani w Kiełczowie. Jako, że od roku mam prawo wyborcze to się pojawiłem by sprawdzić co i jak. Miałem okazję nawet zamienić z Nim dwa słowa. Ogólnie pozytywnie, dobrze przygotowany, rzeczowo mówi, przedstawia jakie są cele, i co NAJWAŻNIEJSZE nie buduje swojej kampanii na krytykowaniu Poprzedniczki i rywali tylko skupia się na tym co sam może zrobić. Pan Kania był przełożonym mojego Ojca w pracy, tu pojawia się mieszana opinia mojego Taty, ponieważ był dyscyplinowany (ale powodów nie chciał podać :PP). Na dzień dzisiejszy nie powiem czy oddam głosy na p. Zbigniewa, ponieważ nie znam programów innych kandydatów jednak dla mnie punktuje doświadczeniem życiowym i tym, że nie należy do żadnej partii.

Młody Obywatel

POZDRAWIAM
Młody Obywatel
 

    Windows Vista Chrome

Odp.: Wybory 2010

Postprzez mieszkaniec Mirkowa » 24 paź 2010, 21:09

Witam,a ja się dowiedziałem że na ostatnim spotkaniu Pana Dytki w Kiełczowie, był bałagan,- spowodowany tym , ze Kandydat buduje swoją kampanie dość "agresywnie" mianowicie wyciąga "brudy" Pani Wójt...a jak wiadomo jak ktoś zaczyna krytykować to od razu znajdują się ktoś(zwolennik Pani Wójt) kto na krytykę się nie zgadza. Czy to dobry sposób na przyciągnięcie wyborców? według mnie nie...a Po za tym najwięcej do powiedzenia miała Pani Chmielewka Radna z Kiełczowa, sam kandydat za wiele nie mówił, a jak mówił to ogólnikowo... a przecież to Jego kampania nie Pani Radnej ...( sam osobiście nie byłem na spotkaniu ale relacjonowała mi to moja znajoma która tam była) Pozdrawiam
mieszkaniec Mirkowa
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 24 paź 2010, 21:12

W odniesieniu do Pani Wójt, list otwarty

wszedłem dzisiaj na stronę naszej wójtowej, a propos po jakiego diabła używa dwóch imion? (nie potrafię tego zrozumieć ale jej sprawa). I popatrzyłem troszkę na jej karierę :
1996-1998 firma Depolma sp. z o.o. prokurent - w KRS firmy nie odnalazłem, a może zmieniła osobowość prawną nie wiem.
# 1999 – Urząd Skarbowy w Oleśnicy – Inspektor
# 1999 – CCI Sp. z o.o. w Długołęce – Księgowa

Dlaczego szukałem firmy Depolma, ano dlatego bo to chyba jedyna funkcja naszej wójtowej gdzie mogła (ale nie musiała), zdobyć jakiekolwiek doświadczenie w zarządzaniu. W pozostałym doświadczeniu zawodowym tego nie widzę.
A doświadczenie w zarządzaniu ma ogromne znaczenie w zarządzaniu taką organizacją jak np. gmina.

A teraz program naszej wójtowej, każdy może sobie na jej stronie internetowej to wyczytać ja wybrałem kilka:
4. wspierania małej i średniej przedsiębiorczości - szanowna Pani wójt przedsiębiorczości nie trzeba wspierać wystarczy tylko jej nie przeszkadzać.
5.tworzenie nowych miejsc pracy- szanowna Pani wójt gdzie Pani te miejsca pracy chce utworzyć, chyba że w urzędzie gminy.
12.wspieranie działań na rzecz rozbudowy sieci energetycznej i gazowej w całej gminie - szanowna Pani wójt, kto mieszka w naszej gminie już odczuł braki w dostawie prądu, co do sieci gazowej nie dalej jak 300 metrów od mojej miejscowości przebiega gazociąg - a 10 lat minęło a teraz gadka co chcę zrobić.
16.działania proekologiczne- zauważyłem to są najlepiej zrealizowane działania zwłaszcza do oponentów i to nie politycznych.
21.utworzenie straży gminnej - a to najlepsze, natychmiast po utworzenie straży gminnej zostanie ogłoszony przetarg na zakup fotoradaru!!! - i następny dochód gminy.

I jak poprzednio wyjaśniałem nie jestem kandydatem na radnego gminy tudzież powiatu, a tym bardziej nie daj boże na wójta,
jak również nikogo oficjalnie nie popieram.

pozdrawiam wszystkich i proszę o merytoryczną rozmowę.

P.S. Kotow dla mnie Pan Azarewicz to ten czerwony, dla niewtajemniczonych nr 1 na liście Pani wójt w okręgu 3, był:

1 Azarewicz Stanisław Ignacy Długołęka, złożył następujące oświadczenie: byłem świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy z dnia ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U z 2007 r. Nr 63, poz. 425, z późn. zm.)

podatnik
podatnik
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Bray » 24 paź 2010, 21:24

podatnik napisał(a):21. utworzenie straży gminnej - a to najlepsze, natychmiast po utworzenie straży gminnej zostanie ogłoszony przetarg na zakup fotoradaru!!! - i następny dochód gminy.

Kiedyś byłem zwolennikiem takiego czegoś, jednak po obejrzeniu filmików np. http://www.youtube.com/watch?v=R9tn-nozpio jestem przeciwny.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory Samorządowe 2010



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników