Gdzie kupić działkę?

W tym dziale rozmawiamy o wszystkich sprawach, które dotyczą naszej gminy
    Windows XP Firefox

Gdzie kupić działkę?

Postprzez Pablo » 20 lip 2010, 14:46

Witam wszystkich.

Obecnie mieszkam we Wrocławiu, ale planuję przeprowadzkę pod miasto. Ze względu na miejsce pracy (Psie Pole) w rachubę wchodzi przede wszystkim gmina Długołęka. Mam więc do was, jako do ludzi, którzy pewnie gminę znają na pamięć, pytanie - w której miejscowości mogę z czystym sumieniem szukać działki, a jakie miejscowości mi odradzacie? Dodam, że mam córeczkę w wieku "późnoprzedszkolnym" (za roczek podstawówka). Poza tym zależy mi na w miarę dobrej komunikacji (fajnie by było w weekend pojechać gdzieś na piwko, albo wypić winko do obiadu u znajomych we Wrocławiu i nie być skazanym na taksówkę), no i może jakiś parczek, albo gdzieś na rower. Wiadomo :)

Pozdrawiam wszystkich, mam nadzieję, przyszłych sąsiadów ;)
Pablo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lip 2010, 14:36

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Gdzie kupić działkę?

Postprzez Booty » 20 lip 2010, 15:36

Myślę, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie DŁUGOŁĘKA.

Pozdrawiam,
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Gdzie kupić działkę?

Postprzez Pablo » 20 lip 2010, 15:41

Czemu akurat Długołęka? Nie ma już innych fajnych miejscowości w gminie? :)
Pablo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lip 2010, 14:36

    Windows XP Firefox

Odp.: Gdzie kupić działkę?

Postprzez Bray » 20 lip 2010, 16:26

Booty mieszka w Długołęce (ja też), każdy chwali swoją miejscowość :) Jest szkoła, boiska, autobusy kursują dosyć często, park jest, przez Długołękę idzie nawet szlak rowerowy.

Może ktoś z innej miejscowości poleci swoją ;-)
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Chrome

Odp.: Gdzie kupić działkę?

Postprzez Solstice » 26 sie 2010, 16:52

Przede wszystkim Długołęka ma najlepsze połączenie z Wrocławiem (dość często kursujące pociągi, pks i autobus podmiejski, po prostu ameryka :P). Po drugie ma 2 przedszkola, podstawówkę, gimnazjum i liceum. A po trzecie ma klimat, ale to już subiektywna ocena ;) Ewentualnie Borowa podobno jest w porządku.
Avatar użytkownika
Solstice
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 kwi 2010, 18:38

    Windows XP Firefox

Odp.: Gdzie kupić działkę?

Postprzez Jarek U » 18 paź 2010, 15:51

Witam
A co sądzicie o miejscowości Zaprężyn. Jest tam coś ciekawego. Interesuje mnie informacja czy nie jest to jakiś teren podmokły. Jakie mogą być jego wady i zalety.

Pozdrawiam
Jarek U
 

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Gdzie kupić działkę?

Postprzez Przemo » 20 paź 2010, 14:57

Zaprężyn jest OK dla osób kochających ciszę i spokój. Najbliższy sklep jest w Bierzycach, a szkoła w Łozinie. Komunikacja, kościół, apteka też w Łozinie.Ciekawostki: zabytkowy pałac, droga w wąwozie (skarpy ilaste). Jet to już teren Wzgórz Trzebnickich, więc podmokło nie jest.
Przemo
 

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Gdzie kupić działkę?

Postprzez z Kiełczowa » 21 paź 2010, 08:09

Fajny jest też Kiełczów. Jest o szerokość słupka od Wrocławia. Jest autobusowa komunikacja podmiejska, kościół, szkoła, 2 prywatne przeszkola. Niestety to bardzo zaniedbana miejscowość pod wzlędem infrastruktury. Jeszcze wiele lat trzeba będzie w deszczowe dni brodzić w błocie bo nie ma kanalizacji i dróg ale pomimo tego jest dobra atmosfera i ludzie chwalą sobie mieszkanie w tej miejscowości. Ja również. Jak jest słoneczna pogoda to nawet lubię te bite drogi bo czuję sie jak na wakacjach na wsi.
Pozrawiam i życzę dobrego wyboru!
z Kiełczowa
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Gdzie kupić działkę?

Postprzez Jarek U » 23 paź 2010, 11:23

Dzięki za podpowiedzi. Szukam działki w ciszy i spokoju. Sklepy nie muszą być blisko bo i tak z żonką robimy duże zakupy raz na miesiąc jedynie chleb, wędliny itp jak wracamy z pracy ;) Generalnie szukamy cichych i tanich działek bo takie też są. Nie chce wydawać za działkę kupę kasy bo nie chce mi sie szukać czegoś ładnego. Generalnie staram się co weekend jeździć w inną stronę Wrocławia i oglądać okolicę. Jednak nie ma to jak poradzić się mieszkańców.
Wpadła mi w oko też miścina Kępa możecie coś powiedzieć o niej zanim wybiorę się w wasze strony ;) Na razie zwiedziłem tylko okolice Strzelina i Kobierzyc. W następny weekend będą okolice Trzebnicy i powrotnie Długołęka ;)

Pozdrawiam i dzięki za wypowiedź ;)
Jarek U
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Gdzie kupić działkę?

Postprzez dobry wybór » 23 paź 2010, 23:02

Kępa jest fantastycznym miejscem do zamieszkania. Mam tam dobrych znajomych i czuję się tam fantastycznie. Widoki w Kępie są powalające - podczas spaceru można wchodzić i zchodzić ze wzgórząt, z których przy dobrych wiatrach widać przepięknie Ślężę, i całą okolicę. generalnie cisza, spokój, ale i dojazd do tej miejscowości nie jest zbyt utrudniony. Ludzie są życzliwi, żyją nieco wolniej niż w mieście.
Kępę, jako miejsce do zamieszkania polecam z pełną odpowiedzialnością!:)
dobry wybór
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Gdzie kupić działkę?

Postprzez Gość » 24 paź 2010, 18:31

Dzięki za opinię. W następny weekend zaliczę okolice Długołęki. W ten nam się nie udało. Autko odmówiło posłuszeństwa (mechanik przewidywał to już rok temu ;) ) Mam nadzieje, że w tym roku uda nam się zakupić działeczkę w pięknej okolicy i nie drogo ;)


Pozdrawiam
Gość
 

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Gdzie kupić działkę?

Postprzez marcela » 25 paź 2010, 20:03

widzę ze kazdy poleca swoją miejscowość, ale to ty musisz podjąć decyzję. i tutaj nie ma cudze chwalicie swego nie znacie. nic z tego, kazdy widzi plus na swojej miejscowości. przeczytałam to co napisał każdy i z tego odradzam ci zaprężyn i borowę,

zapręzyn jest w "dole" oddalony, moze i nie jest brzydką wiosą ale tam nic nie ma, nawet sklepu. podczas większych ulew mieszancy sa zalewani przez wodę, to pomyśl co tam dzieje się w zimie. ale przyjajmniej dzilka tańsza niz w długolęce

kępa, w ostatnim czasie wioska odnowila się, są ladne domy, itp ale co- jedna dluga droga przez całą wieś i koniec.

bierzyce- jest tam nowa ulica - nie wiem jak sie nazywa i jest tam dość ladnie- zdala od glównej drogi, cisza spokój. no i jest piwko- nie trzeba będzie jechac do wrock:)

ŁOZINA- w sumie najwieksza wioska ( nie porównując długołęki) i tak jak ktos już napisał tu jest wszytsko- dwa sklepy, apteka, osrodek zdrowia, zespoł szkół ( podstawowka i gimnazjum- więc twoja niunia bedzie miala blisko), dwa koscioly, stacja paliw, osp, boisko, klub sportowy ( noga i hokej), biblioteka, poczta, fryzjer - kiedyś było solarium hurtowniaDodatki funkcjonalne do żywności, aromaty, konserwanty , hurtownia gola dekor czy jakos tak z ozdobami swiątecznymi i nie tylko, coś tam z nasionami, uslugi przewoźnika itp... co chcesz to masz, autobusy kursujują nawet nawet- tak mowią bo ja z nich nie korzystam- ale tutaj działki mogą być w cenie, wiado drogi robą, polaczenie dobre wszedzie


baków- nowa wioska= to znaczy stara ale teraz rozbudowana, polaczenie do wrocka jest, więc jak sie auto popsuje to bedzie jak sie dostać do wrocka, a do psiego pola niecale 10 km to i rowerkim prze baków się pojedzie:):)



powodzenia w szukaniu nowego miesca do zycia
marcela
 


Powrót do Gmina Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników