Rząd chce wprowadzić prawo jazdy na skutery

Tutaj można porozmawiać na tematy niezwiązane z naszą gminą i wyżej wymienionymi działami. Dyskusje, konwersacje, rozmowy - ze wszystkimi i o wszystkim.
    Nieznany Nieznana

Re: Rząd chce wprowadzić prawo jazdy na skutery

Postprzez Bray » 30 wrz 2008, 21:15

Ja tam jestem przeciwny takiej dostępności skuterów dla młodych ludzi. Niezależnie od tego kto był winny a kto nie. Dzieciom/młodzieży polecam po prostu rower. Jeżdżenie wszędzie skuterem w tak młodym wieku daje złe nawyki. Po co się męczyć na rowerze skoro można śmignąć skuterkiem? Oczywiście to że ktoś mieszka daleko od szkoły może usprawiedliwić to że jeździ skuterem ale jak np. ma kilkadziesiąt metrów i nie chcę mu się przejść lub śmignąć rowerkiem jest dosyć dziwne.

Lewy napisał(a):Audi wyjeżdżające z ul. Słonecznej(od strony szkoły) wymusiło pierwszeństwo i uderzyło w nadjeżdżający skuter

Szkoda, że ten mądry kierowca nie wymusił pierwszeństwa jak by jechała zapakowana ciężaróweczka z popiołków bo wtedy niewiele by z niego zostało.

Jednak nie mi oceniać sytuacje, bo mnie przy niej nie było i nie wiadomo kto ma rację.

Lewy napisał(a):Skuter rozje***... Ojciec mnie zabije!

Niech się cieszy, że go samochód nie zabił. ;-)

Lewy napisał(a): 8-) A błyszczeć nie muszę bo to rola gwiazd, a te są jedynie na niebie 8-)

Ej, Lewy bez takich uszczypliwości a tym forum. Jako admin powinieneś błyszczeć przykładem i nie czepiać się o byle co. Bądź twardy! ;-)

Pozdrawiam!
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Rząd chce wprowadzić prawo jazdy na skutery

Postprzez loo-la » 1 paź 2008, 17:14

Lewy, to chyba piszemy o innym wypadku, bo ja też byłam świadkiem naocznym!

Przede wszystkim skutery są przeznaczone do jazdy po mieście i po równych drogach. Trudniej nad nimi zapanować niż nad rowerem.

Przez głupotę rodziców rozumiem to, że kupują dzieciom zabawkę, zdejmują sobie z głowy problem ich transportu, ale ciekawe, czy wiedzą, co te dzieci później wyprawiają? Trzy dwunastolatki na jednym skuterze, z rozwianym włosem, bo oczywiście bez kasków, pędzące po gminnej drodze, to mądre???

Nie chodzi o jakieś średniowiecze, bo jestem raczej luzakiem, ale mam alergię na głupotę. I tyle. Po prostu.
loo-la
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 cze 2008, 22:25

    Nieznany Nieznana

Re: Rząd chce wprowadzić prawo jazdy na skutery

Postprzez madwoman » 16 paź 2008, 21:41

13 lat? jezusmaria, myslalam, ze nalezy ukonczyc przynajmniej z 16... Przepisy powinny sie zmienic..i to raczej nie jest złośliwośc ale troska o bezpieczenstwo dzieciakow.
madwoman
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 paź 2008, 17:01

    Nieznany Nieznana

Re: Rząd chce wprowadzić prawo jazdy na skutery

Postprzez Maciek » 16 paź 2008, 22:02

pomysl ani troche karygodny tylko godny pochwalenia! bo raz ze wiekszosc jezdzacych na skuterach nie ma pojecia o zasadach ruchu drogowego a dwa, nie mamy sciezek dla rowerow i skuterow jak to jest w innych panstwach, wiec jakby nie patrzec jakies ograniczenia trzeba wprowadzic.
Maciek
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 maja 2008, 22:31

    Nieznany Nieznana

Re: Rząd chce wprowadzić prawo jazdy na skutery

Postprzez Lust » 12 lis 2008, 20:34

Jestem za wprowadzeniem ograniczeń na skutery. Niekoniecznie prawa jazdy. Ale moim zdaniem każdy użytkownik drogi powinien znać przepisy (może niekoniecznie piesi, bo oni mają te swoje chodniczki, pobocza, przejścia dla pieszych, więc nie kolidują z innymi uczestnikami ruchu) tym bardziej, że, jak napisał Maciek, rowerzyści i skuterzyści (? :P ) muszą współdzielić jezdnię z czterokołowcami. Niestety, często trudno im się zdecydować, czy chcą jechać środkiem drogi, bardziej z brzegu, lewą stroną czy może chodnikiem. Ich prawa są wyraźnie określone w kodeksie, ale znajomość tych praw jest mocno ograniczona.
Avatar użytkownika
Lust
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 paź 2008, 12:03
Lokalizacja: inąd

    Windows XP Firefox

Odp.: Rząd chce wprowadzić prawo jazdy na skutery

Postprzez Robert Bagiński » 26 paź 2010, 12:52

Lepiej późno niż wcale :/ Każdy kto porusza się po drogach powinien mieć uprawnienia na poruszanie się po nich.
Dziś na skuter do 50cm3 może usiąść i jechać mój 90 letni sąsiad który ma trudności z chodzeniem o lasce, wystarczy że ma dowód osobisty:/
Jak można dopuszczać do ruchu osoby które nie mają pojęcia o znakach drogowych, kilka podstawowych można się nauczyć ale w większości na tym wiedza się kończy. Zresztą marnie jest też w przypadku tych którzy mają prawa jazdy. Dla przykładu.
Jak często są wymuszane pierwszeństwa z wyjazdu dróg osiedlowych tz droga wewnętrzna, to nie jest droga publiczna znak D 47 i wyjazd z niej powinien być uprzedzony ustąpieniem .
Ostatnio edytowano 27 paź 2010, 11:02 przez Robert Bagiński, łącznie edytowano 1 raz
Robert Bagiński
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 paź 2010, 09:12

    Windows XP Firefox

Odp.: Rząd chce wprowadzić prawo jazdy na skutery

Postprzez kotow7 » 26 paź 2010, 23:48

Jeżeli do 45 km/h to możne bez prawa jazdy. Ale ja uważam, ze powinno byc ograniczenie wiekowe. No i gwarancja, że nie da się przerobić by szybciej jechały.
Dziś a zwężeniu drogi Mirków - Długołęka, 7 rano, tir potrącił słupek, ten wpadł na przeciwny pas, a chłopak na motorze/skuterze wjechał na niego i poobijał się. Zdarty łokieć, wiele strachu, ale ok. Wysiadł inny kierowca, popatrzył czy chłopak żyje, postawił na miejsce słupek i odjechał.
To tak jak z dopalaczami, jak nie będzie czarnej serii to nikt z tym nic nie zrobi. Jak zawsze do czasu i do momentu "mądry Polak po szkodzie"
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Firefox

Rząd chce wprowadzić prawo jazdy na skutery

Postprzez Karina » 27 paź 2010, 07:38

Nie da się ukryć ,że nasze drogi są za wąskie i często skraj drogi jest poobrywany przez większe auta ,kiedyś jeździłam rowerem ,a teraz po prostu mam zwyczajnego "stracha".A na ironię ,na takich drogach zrobiono właśnie "szlak rowerowy ".Zauważyłam ,że w stronę Trzebnicy zostaje poszerzane pobocze ,ściągają ziemię ,utwardzają kruszywem i zastanawiam się ,czy wyleją asfaltem ,czy tylko tak zostanie ? To samo jest robione w Bukowinie,bo do tej pory wyminięcie się dwóch aut ,to był spory problem ,a z tego co wiem ,jest to także trasa autobusowa.
Avatar użytkownika
Karina
 
Posty: 53
Dołączył(a): 16 sie 2010, 12:58

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Rząd chce wprowadzić prawo jazdy na skutery

Postprzez Blondynka » 6 lis 2010, 14:42

Jestem za ograniczeniem wieku dla zmotoryzowanych uzytkowników dróg do minimum 15 lat oraz do bezwzględnego posiadania dokumentu uprawniajacego do kierowania pojazdami. Czy to będzie karta motowowa, czy inny dokument poświadczajacy znajomość przepisów o ruchu drogowym. Żaden inny dokument (dowód osobisty ha, ha) nie potwierdza wiedzy np o udzieleniu pierszeństwa. Choć przyznaję, że 90 % kierowców (osób z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów :puppyeyes: ) nie stosuje się do przepisów udzielenia pierszeństwa pojazdom po prawej stronie (gdy nie ma innych znaków). Chodzi mi głównie o ul Wiejską i Zachodniej. Kierowcy wjeżdżający od strony Schella nie ustępują pierszeństwa pojazdom z Zachodniej. A to tylko jest cząstka znajomości przepisów. Czego spodziewać się po większości nieletnich . Z kogo mają brać przykład . W moim miemaniu rodzice dając kluczyki do jednośladu swoim milusińskim, powinni przeprowadzić im egzamin wewnętrzny :-) Tak dla pewności i bezpieczeństwa .
A spowalniacze nie są tylko dla ozdoby. Spełniają rolę dyscyplinującą kierowców. Żadne znaki ograniczenia prędkości nie są w stanie przekonać niektórych kierowców do ich przestrzegania. A jak tak jeden z drugim łupnie zawieszeniem , to z pewnością zwolni. A dzieci i inni piesi będą bezpieczniejsi :-)
Blondynka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 lis 2010, 13:12

Poprzednia strona

Powrót do Na każdy temat



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników