współpraca zagraniczna

W tym dziale rozmawiamy o wszystkich sprawach, które dotyczą naszej gminy
    Nieznany Nieznana

współpraca zagraniczna

Postprzez arogantka » 29 sie 2008, 10:26

Ktoś potrafi wyjaśnić co wynika ze współpracy z gminami partnerskimi, oprócz wizyt i rewizyt dwa razy do roku no i ewentualnie prestiżu z utrzymywania zagranicznych znajomości?
Swoją drogą tez kiepski wybór (Niemcy, Włochy, Ukraina) - radni chetniej pojechaliby w jakąś bardziej egzotyczną podróż...
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: współpraca zagraniczna

Postprzez Bray » 29 sie 2008, 12:31

Z tego co można przeczytać na stronie gminy to oprócz wymian i prestiżu współpracy jest jeszcze:
Kod: Zaznacz cały
Współpraca stron oraz wymiana doświadczeń obejmuje w szczególności:
   1. kontakty między mieszkańcami obu gmin, w tym wymianę młodzieży oraz popieranie kontaktów między szkołami i pozaszkolnymi instytucjami edukacyjnymi,
   2. popieranie kontaktów miedzy instytucjami działającymi w sferze kultury,
   3. popieranie kontaktów pomiędzy organizacjami związkami sportowymi,
   4. wymianę doświadczeń w dziedzinie służby zdrowia,
   5. wymianę doświadczeń w dziedzinie ochrony środowiska,
   6. wymianę doświadczeń w dziedzinie polityki społecznej, szczególnie dotyczących rozwoju rynku pracy oraz wspieranie działań ukierunkowanych na umożliwienie udziału w imprezach handlowych i  wystawienniczych.

(w odniesieniu do "Velen"). Czyli w sumie nic dla zwykłych mieszkańców. Jedyne co widziałem na oczy wspólnego z tą współpracą jest pokaz woltyżerki na dniach gminy ;d
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: współpraca zagraniczna

Postprzez Lewy » 29 sie 2008, 20:17

A ja także słyszałem o meczach rozgrywanych pomiędzy drużyną Siedlca/Łoziny a drużyną z Velen. Były to oczywiście drużyny juniorów. A wymiany młodzieży są dość częste. W tym roku w takiej integracji w wakacje brała udział sama Pani Wójt. ;-)
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: współpraca zagraniczna

Postprzez Biały » 29 sie 2008, 21:48

A ja, z całym szacunkiem, ale myśle że to pic na wodę, owszem wymiana młodzieży jest, ale radni sie bawią przy tych i innych okazjach i to nieźle i to nie za swoją kase tylko między innymi za moją. Sorki wszystkich ale uj mnie strzela jak oddaje 1/3 pensji na darmozjadów, co ja dzieci nie mam????? Mam kogo karmić. Ktoś mi może powie że nie jestem patriota, he he, byłem młody byłem patriota teraz jak za to płace a państwo za to mnie ma gdzieś ( bo nie wiem czy wiecie,ale państwo ma nas gdzieś) to ja juz nie jestem patriota, zaczynam żałować że Hitler nie zrobił porządku, było by jak w raju.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: współpraca zagraniczna

Postprzez arogantka » 30 sie 2008, 18:45

Wymiana doświadczeń i popieranie kontaktów... Bezcenne. Nieustanny odruch wymiotny na te informacje nie pozwala mi napisać dłuższego komentarza. Odnoszę wrażenie, że władze gminy traktują mieszkańców jak idiotów, którzy łykną każdy bajer. Żenujące.
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11


Powrót do Gmina Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników