Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Wyniki, dyskusja na temat wyborów.
    Windows XP Firefox

Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez kotow7 » 15 paź 2010, 22:16

Jak myślicie? Może to być ciekawy temat? Podobno jest 4 kandydatów, tak udałoby się zebrać jakieś konkretne deklaracje, poznać ich plany wyborcze. Jakiś pomysł... Wiedza to potęga :-D

Pytanie 1: Czy planujecie Państwo Kandydaci utrzymać współpracę z gminami z Niemiec, Ukrainy, Włoch?
Pytanie 2: W związku z deklaracjami o dalszej poprawie infrastruktury gminy co dla Państwa będzie priorytetem i w jakich miejscowościach gminy.
Pytanie 3: Czy macie Państwo określoną politykę oświatową w gminie? Jeżeli tak to proszę podać 3 najważniejsze dla Państwa cele i po jednym przykładzie ich realizacji.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez podatnik » 16 paź 2010, 20:33

a moje pytania są następujące:
1. ile będą wynosić podatki, konkrety nie "lanie wody"
2. Czy spadną zarobki radnych, wójta, zastępcy wójta jak na razie 13 807,20 PLN na zakończenia kadencji brutto
W 2009 roku zarobki 12 873,30 PLN/brutto wzrost zarobków o 933,90 PLN/brutto. Wszystkie liczby podane w zarobkach miesięcznych! . Czy mimo kryzysu stać gminę na tak wysokie pensje dla jej urzędników (a może zle liczę Panią WÓJT PYTAŁEM NA TYM FORUM ZERO ODPOWIEDZI)?
3.Co z funkcjonowaniem autobusów w gminie jak dla mnie tragedia, ale mogę się mylić?

To są moje pytania do kandydata na wójta jak i radnego gminy, jeżeli gdzieś się mylę proszę o sprostowanie.

pozdrawiam
podatnik
podatnik
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez podatnik » 16 paź 2010, 20:36

podatnik napisał(a):a moje pytania są następujące:
1. ile będą wynosić podatki, konkrety nie "lanie wody"
2. Czy spadną zarobki radnych, wójta, zastępcy wójta jak na razie 13 807,20 PLN na zakończenia kadencji brutto
W 2009 roku zarobki 12 873,30 PLN/brutto wzrost zarobków o 933,90 PLN/brutto. Wszystkie liczby podane w zarobkach miesięcznych! . Czy mimo kryzysu stać gminę na tak wysokie pensje dla jej urzędników (a może zle liczę Panią WÓJT PYTAŁEM NA TYM FORUM ZERO ODPOWIEDZI)?
3.Co z funkcjonowaniem autobusów w gminie jak dla mnie tragedia, ale mogę się mylić?

To są moje pytania do kandydata na wójta jak i radnego gminy, jeżeli gdzieś się mylę proszę o sprostowanie.

pozdrawiam
podatnik


oczywiście wyliczenia zarobków wzięte z oświadczenia majątkowego Wójta Gminy Długołęka
Podatnik
podatnik
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez kotow7 » 16 paź 2010, 20:53

Dzięki podatnik. Bardzo sobie cenię, że mnie wsparłeś z pytaniami.
Czekamy teraz na odpowiedzi, bo jestem przekonany, ze kandydaci znają to forum :-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez Shavione » 17 paź 2010, 19:46

Najwyraźniej jednak nie znają. Mnie np. interesuje, co będzie się działo z Zespołem Licealno - Gimnazjalnym w Długołęce. Planowana jest jakaś rozbudowa, czy uznaliście Państwo, że nadszedł niż demograficzny i problem z rozmieszczeniem uczniów sam się rozwiąże? Od kilku lat do gminy napływały uwagi i prośby rodziców o dobudowę skrzydła (zamiast tego zabudowywano korytarze i tam tworzono sale lekcyjne).
Shavione
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 paź 2010, 19:26

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez kotow7 » 17 paź 2010, 20:56

Jak rozbudują SP (nowe skrzydło na przedszkole, salę gimnastyczną i remont starego budynku) to nie trzeba rozbudowywać ZLG, pomieszczą się, jak SP opuści część budynku gimnazjum i liceum.
A nowe sale można szybko zlikwidować, są tak robione, by demontaż był szybki.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez inżynier mamoń » 8 lis 2010, 19:41

Moje pytania do wszystkich kandydatów:
1.Jakie propozycje mają nasi kandydaci odnośnie zapewnienia warunków bezpieczeństwa na drodze dzieci do szkoły, może coś ponad przejścia dla pieszych z rowu do rowu?
2.Czy planują stworzenie publicznych przedszkoli na terenie gminy w zakresie adekwatnym do zapotrzebowania i dostępnego zaplecza?
3. Czy planują budowę zgodnych z przepisami i sztuką przystanków autobusowych (nie ustawianych na środku skrzyżowania lub w rowie czy przy 1m poboczu)?
4.Czy park w Szczodrym dalej będzie odstraszał potencjalnych spacerowiczów?
5. Czy program Orlików będzie realizowany we wszystkich ważniejszych miejscowościach (wzorem gminy Trzebnica)?
6. Czy zamierzają pozyskać inwestorów na teren gminy i tworzyć nowe miejsca pracy ?
7. Kiedy zacznie się aktywna i wymierna współpraca z powiatem w zakresie remontów dróg, budowy chodników , ograniczeń wjazdów pojazdów ciężarowych?
8. Kiedy poziom kształcenia w szkołach i opieki zdrowotnej w gminie przestanie żenująco odbiegać od poziomu powyższych we Wrocławiu?
9. Kiedy w końcu będzie można dojść z domu do sklepu czy kościoła w czystych butach i nie wąchać smrodu szamba odprowadzanego permanentnie i oficjalnie do rowu?
inżynier mamoń
 
Posty: 33
Dołączył(a): 8 lis 2010, 19:05

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez kotow7 » 8 lis 2010, 22:12

inżynier mamoń - Twoje pytania świadczą, że mieszka Ci się w gminie Długołęka źle, że wszystko jest tu do niczego, że ludzie nie kulturalni (szambo do rowu), że niski poziom w szkołach (masz oczywiście wiedzę, bo jedno dziecko chodzi do szkoły gminnej inne do wrocławskiej), że służba zdrowia (podlegająca NFZ) też beznadziejna, że powiat do niczego, bo przystanki autobusowe przy drodze powiatowej to ich działka, itd...
Może czas zmiany? Wyprowadzka?
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez inżynier mamoń » 9 lis 2010, 16:39

kotom łatwiej skakać do rowu niż babci z laską,
a tak się składa, że przystanki są w gestii gminy, ups
powiat nawet nie wie o ich istnieniu, uzgodnień z powiatem wg wiedzy dyrektor wydziału dróg nie było

proszę nie zapominać, że to ludzie wybierając miejsce zamieszkania wybierają radnych i wójta, nigdy odwrotnie...
więc jest to zrozumiałe, że dokonując wyboru władz oczekujemy realizacji nie tylko postulatów wyborczych, ale przede wszystkim stworzenia warunków bytowych na przyzwoitym poziomie i równomiernie w całej gminie,

Post pod postem, scalono - Tiberias
inżynier mamoń
 
Posty: 33
Dołączył(a): 8 lis 2010, 19:05

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez kotow7 » 9 lis 2010, 22:37

Na temat przystanków słyszałem co innego. Gmina proponuje a powiat zatwierdza, bo to ich droga, pobocze na którym stawiany jest przystanek.
Odpowiedź dyrektora mnie nie dziwi. Coś o tym wiem, bo w sprawie przystanku monitowałem. Kompetencje, a właściwie ich brak widoczny...
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Macintosh Firefox

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez kicy - Kiełczów » 12 lis 2010, 16:03

Witam,

Czas na zmiany. Potrzebujemy jako mieszkańcy jasnej deklaracji co kto wykona i rozliczenia za obietnice. Mieszkam tu od dwóch lat i kiedy zaczęło się coś dziać - przed wyborami (przynajmniej w Kiełczowie) - mam na myśli autobusy i boisko szkolne oraz fragment kanalizacji (tu jednak protesty co do jakości prac i sposobu organizacji ruchu były nieuniknione). Nadzór nad wykonaniem prac był niestety niewłaściwy. To już na szczęście historia. Na ten moment nie pamiętam, abym miał możliwość spotkania pani Wójt. W związku z tym oddam głos na innego kandydata. Jednak od każdego wymagam, aby na początku roku przedstawił mi i innym mieszkańcom mojej miejscowości, co zostanie w każdym roku (a nie tylko w ciągu całej kadencji zrealizowane). Proste, jednak pozwala na lepszą ocenę.

Czy ktoś z kandydatów zadeklaruje takie podejście?

Robert
kicy - Kiełczów
 

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez UFO » 15 lis 2010, 12:34

kicy - Kiełczów napisał(a):Witam,

Czas na zmiany. Potrzebujemy jako mieszkańcy jasnej deklaracji co kto wykona i rozliczenia za obietnice. Mieszkam tu od dwóch lat i kiedy zaczęło się coś dziać - przed wyborami (przynajmniej w Kiełczowie) - mam na myśli autobusy i boisko szkolne oraz fragment kanalizacji (tu jednak protesty co do jakości prac i sposobu organizacji ruchu były nieuniknione). Nadzór nad wykonaniem prac był niestety niewłaściwy. To już na szczęście historia. Na ten moment nie pamiętam, abym miał możliwość spotkania pani Wójt. W związku z tym oddam głos na innego kandydata. Jednak od każdego wymagam, aby na początku roku przedstawił mi i innym mieszkańcom mojej miejscowości, co zostanie w każdym roku (a nie tylko w ciągu całej kadencji zrealizowane). Proste, jednak pozwala na lepszą ocenę.

Czy ktoś z kandydatów zadeklaruje takie podejście?

Robert


Robert, mieszkasz w gminie od dwóch lat, a podatki gdzie płacisz? Znam gro osób, która nadal jako US ma Wrocław. Ja mieszkam w Długołęce od urodzenia i na swoją droge czekałem dłuzej niż dwa lata. Powiem więcej spróbuj za to co dałeś Gminie ze swoich podatków od gruntów i pdof wybudować sobie kanalizacje, drogę itd. Życzę powodzenia!
A jeśli nadal bedzie przy Tobie ten okropny egoizm to przejedź sie po całej Gminie, może uda Ci sie ogarnąć jej ogrom.
UFO
 

    Windows XP Internet Explorer 6

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez KOSMOS » 15 lis 2010, 19:55

Daremne żale prózny trud nawiązania kontaktu z tzw. WŁADZĄ Jest tak jak w całym społeczenstwie i kraju, płynącym midem i mlekiem. Mozemy tu wylać żale a odpowiedzi na trudne pytania i tak Pani łebek unika. widać całkowite olanie przepraszam za kolokwializm tematów naszych zapytań.
KOSMOS
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez kotow7 » 15 lis 2010, 23:01

Ale brak tu odpowiedzi nie tylko Pani Wójt, ale i Pana Dytko i Pana Kani. Zatem?
Poczytaj sobie jak głosował pan Piotr w sprawie tego odcinka kanalizacji, o której wspomniał kicy-kiełczów. Masz odpowiedź dlaczego brak odpowiedzi ;-)
http://dlugoleka.bip.net.pl/?a=349
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie kandydatowi na Wójta Gminy.

Postprzez mieszkaniec kiełczowa » 22 lis 2010, 08:58

Mam pytanie: Za czyje pieniądze wydano Gazetę Gminy Długołęka (ostatni numer)? W tygodniu bezpośrednio przed wyborami ukazała się w sklepie w Kiełczowie i została również dostarczona do skrzynek pocztowych w domach. Zamieszczono tam wydrukowaną na dwóch kartkach informację w formie paszkwila wyborczego dotyczącą poczynań kandydatów na radnych i wójta z PO. Podpisani byli pod nią obecni radni skupieni wokół Pani wójt. Czy informacja jest prawdziwa, czy nie to inna sprawa. Każdy mówi inaczej (pisałem do Pana Dytki, odpisał zaprzeczając). Nurtuje mnie sprawa, czy to za moje pieniądze i oczywiście innych podatników/mieszkańców, wydawana jest gazetka propagandowa o świetnych dokonaniach Pani wójt. Jeśli jest tak, jak sądzę, tzn. z budżetu gminy sfinansowano gazetkę wyborczą to jest to skandal i nadaje się do prokuratury. Proszę o informację, jeśli ktoś wie.
Inna sprawa to stan dróg w Kiełczowie. Mieszkańcy Kiełczowa wiedzą, o czym piszę. Chodzimy po kostki w błocie, szczególnie tam, gdzie wykonuje kanalizację firma z Ostrowa Wielkopolskiego (obecnie rejon ulic Leśna, Ogrodowa i sąsiednie). Przyjdzie mróz, koleiny zamarzną, nie będzie jak przejechać.
Stan boiska szkolnego jest opłakany, firma budująca orlik zniszczyła kompletnie boisko. Zadałem pytanie zastępcy kierownika, czy naprawią boisko, odpowiedział, że wyrównają. Co to ma oznaczać? Nie wiem, teren wygląda jak poligon. Ulice Szkolna, Sportowa i Zielona zabłocone są koszmarnie, nie ma jak przejść. Na Zielonej firma wykonująca boisko zrobiła sobie bazę dla ciężkiego sprzętu. Rozjechała zupełnie kawałek ulicy na wysokości wyjazdu z działki wynajętej od właściciela na czas budowy. Błoto i kałuża wody zamiast utwardzonej drogi wykonanej nakładem mieszkańców ulicy Zielonej.
Przykładów można mnożyć.
Krótko mówiąc, jeśli nie zmieni się osoba na stanowisku wójta w naszej gminie, będziemy mieli w Kiełczowie tak, jak do tej pory. Nie jest to agitacja wyborcza, tylko głos mieszkańca, który ma już dosyć obietnic obecnej władzy. Pisma jedynie przed wyborami, po wyborach Wójt pamięta o nas tylko na początku roku przysyłając pismo o wysokości podatków. Nie wiem poza wszystkim, za co mam płacić te podatki...
Pozdrawiam
Marek Możejko
Kiełczów
mieszkaniec kiełczowa
 

Następna strona

Powrót do Wybory Samorządowe 2010



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

wino terre allegre